Keresés

Részletes keresés

Garancia Creative Commons License 2003.06.14 0 0 260
Még egy kérdés: egyenlőre még nincs FireWire kártya a gépemben, így az USB-n keresztül capture-lök. Eléggé szaggat a végeredmény. Ez javulni fog ha meglessz a FireWire vagy a gép gyenge? (1000cerka, 384sdram, szar Acorp alaplap)
Garancia Creative Commons License 2003.06.14 0 0 259
ÜDV!

Búg vagy zúg ki hogy nevezi. Valószínű az lessz az. Mintha valahonnan az aksi mögötről jönne nem?

Előzmény: Laja73 (258)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.14 0 0 258
búg? a miénk a fej mián természetesen zúg vagy morog, de nem búg. van egy jellegzetes zúgás, és nagyon mélyen, halkan egy morgás.
Előzmény: Garancia (257)
Garancia Creative Commons License 2003.06.14 0 0 257
Üdv!
Akiknek van sony trv345-ös kamerája vagy hasonló digital 8-a, az légyszi árulja el, hogy amikor CAMERA módban vagy VCR-módban(lejátszás ,tekerés közben)van a kamera normális-e ha enyhe búgó hangot ad ki. A motor lenne az? Köszi....
baraka113 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 256
Talán nem pontosan ide való a kérdés, de felteszem, hátha..:
Szándékom: digitális felvétel (miniDV kamera adott), számítógépes vágás, DVD/CVCD/VCD írás(archiválás).
Kérdésem: mit milyen formátumban érdemes csinálni, konkrétan a capture-re és a vágás-ra a dv/avi/xvid vagy MPEG2 közül melyik irányba érdemes eindulni. Egy közepes Canopus/Matrox/Pinneacle még valszeg belefér a büdzsébe, de a formátumokat tekintve tanácstalan vagyok. Szempont, hogy az eredmény a lehető legjobb minőségű legyen, nem annyira, de szintén szempont esetleg a minél kesevebb renderelési idő, ha nem is feltétlenül RT minden egyes effekt az utómunkában.
Köszi:
Baraka
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.12 0 0 255
Jani_bátyó: Köszönöm :-)
Előzmény: Jani_bátyó (254)
Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 254
cs_gaborka:
Eléggé biztos voltam a dolgomban, de azért rákérdeztem a "Digitális fényképezés" topicban is.

Íme Birdie válasza:
"Jól tudod, az aberrációk a lencsetagok nem tökéletes kialakítása okozza (a lencsék különböző szögben törik a különböző hullámhosszú fénysugarakat. Ebből leginkább a kék színt látjuk, másik oldalon sárgás-zöldes színek jelentkeznek, ez kevésbé látható).

Az effektus javítása a lencsetagok tervezésénél lehetséges, ún. apokromát lencsetagok beépítésével, amelyek szintén más szögben törik a különböző hullámhosszú fénysugarakat, de pont ellentétes irányban, mint a hagyományos lencsetagok teszik, így szüntetve meg az egész rendszerre nézve az aberráció eme fajtáját.
"

Üdv,
Jani_bátyó

Előzmény: cs_gaborka (253)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.12 0 0 253
Jani_bátyó: Ez az elszíneződés biztosan a lencsék miatt van ? Nem lehet, hogy inkább az elektronikát "bolondítja" meg a hirtelen fényerő változás ?
Előzmény: Jani_bátyó (251)
Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 251
cs_gaborka:
A kromatikus aberrációt szó szerint talán színbeli elrajzolás-nak lehetne fordítani. Vagyis az objektívnek egy hibája, melynek hatására a képen kékes-lilás foltok jelennek meg a nagy kontrasztkülönbségű részeken.
Az alább belinkelt kép tetején jól láthatóak a lilás elszineződések a fák törzsénél és a levelek szélein.
Minta a kr. aberrációra a Digicam tesztfotói közül

vw1966:
"ja még az olcso jvc-n is van fehéregyensuly ami szerintem alap ha valaki komolyan gondolja ami csinál"
Most mit tegyek? Adjam el a 2 hónapos Sony-mat és vegyek helyette egy olcsó JVC-t, hogy legyen manual fehéregyensúlyom?
Félre a tréfát ;-). Egyetértek Veled, hogy fehéregyensúly állítással szebb, élethűbb felvételek készíthetőek. Sajnos az én masinámon ez a lehetőség csak korlátozottan van meg. Ez van! Viszont aki még kamera vásárlás előtt áll, annak valóban érdemes ezt a szempontot is figyelembe venni.

Üdv,
Jani_bátyó

Előzmény: cs_gaborka (250)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 250
Jani_bátyó: Nem vagyok szakértő ;-) ezért megkérdezném, mit jelent a kromatikus aberráció ? Köszönettel.
Előzmény: Jani_bátyó (247)
vw1966 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 249
ja még az olcso jvc-n is van fehéregyensuly ami szerintem alap ha valaki komolyan gondolja ami csinál
Előzmény: vw1966 (248)
vw1966 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 248
Szerintem ez egy vicc amit a sony csinált!
Ma volt a kezemben egy trv19E.
Megint egy ujabb parasztvakitás ami a kezelhetőség rovására megy...ez az érintőképernyő oltári nagy baromság. Eleve én nem is használok LCD mert nem azt adja vissza mint a valos szinek és csak az akksit meriti és utba van hogy normálisan/két kézzel/ megfogjam kamerát. Ezen 19-n egy gomb se áll kézre.
Feltettünk rá egy nagyon nagy kapcitásu gyári akksit attol meg hátra akar dőlni és olyan szerencsétlen a kialakitása hogy az ember szeme nem fér oda a keresőhöz :D.

Véleményem szerint a sony a home katagoriában nagyon megy a bovli felé és semmivel sem ér többet mint a 140 000ft-os Samsung vagy JVC/ami nekem is van családi videora/.
1 mindegyik-nek miniatür mechanikája van - rövid élettartam
2 DV miatt a rögzités szabványos tömöritéssel megy DV pal europában
3 nevezheti akárminek az optikát de átlagos kürülmények között jol beállitva az olcso kamerák /140 000/ adnak olyan képet mint a 350 000resek

Szerintem családi videora 150 000ig. Ha meg valaki melozni akar vegyen pd sorozatú sony-t vagy DSR-370est

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 247
.menyus.!

Én kb. 2 hónapja vettem meg a TRV355 kisöccsét egy TRV345-öst. Ez tudtommal annyiban különbözik a 355-től, hogy nincs rajta MemoryStick és az ehhez kapcsolódó funkciók.

Összességében meg vagyok elégedve a 345-össel, az én elvárásaimnak megfelel.

Röviden leírok néhány pozitívumot és negatívumot, melyek számomra fontosak.
Előnyök:
- probléma nélkül le tudom játszani a meglévő Hi8-as felvételeket
- van rajta analóg és digitális ki/bemenet (pl. digitalizálhatok vele VHS kazettát vagy TV adást)
- olcsóbb Hi8-as kazetta is használható hozzá, igaz a műsoridő 2/3-a a kazettán feltűntetettnek.
- fontos volt a nagy optikai zoom (20x), mert szeretek(nék) vadon élő állatokat is filmezni
- van manuális fókusz és megvilágítás
- tetszik a Sony InfoLithium megoldása, mely percre kiírja, hogy még mennyi energia van az akksiban. Órával nem mértem utána, de szerintem elég pontos.
- kb. 10-12x-es nagyításig jó a kamera digit. képstabilizátora, efölött már erősen ajánlott az állvány.

Hátrányok:
- viszonylag nagy az optika kromatikus aberrációja
- nincs manuális fehéregyensúly, csak felvételi szituációkat lehet választani (portré, naplemente, stb.)
- valami miatt nagyon érzékeny a párásodásra. Már kétszer voltam olyan helyzetben, hogy emiatt nem indult el, pedig egyik esetben sem volt szélsőséges a helyzet. Első esetben reggel a kissé hűvösebb szobából vittem ki a konyhába, másodszor pedig 2 hete mikor jó meleg volt és eléggé izzadt a tenyerem.
Tényleg, nem tudja valaki, hol lehet a kamera pára érzékelője?

Végül még be kell valljam, hogy én sem vagyok egy vérprofi, ez az első saját kamerám, úgyhogy nagyon összehasonlítani nem tudom másokkal.

Remélem tudtam valamennyire segíteni a döntésben!
Jani_bátyó

Előzmény: .menyus. (239)
tündérlala Creative Commons License 2003.06.10 0 0 246
A fény átmegy az optikai lencsén, egy CCD nevű érzékelőre jut, abból egy elektronika kiolvassa a kép jellemzőit (színek, fényesség stb.), és digitális jelekre alakítva rögzíti a képkockákból álló filmet egy kis kazettára.
Valami ilyesmire gondoltál? :)))

lala

Előzmény: Emb3rke (244)
lazy Creative Commons License 2003.06.10 0 0 245
Nekem a minőség és a funkcionalitás fontos volt... a fényképező nem .... amikor megláttam, hogy optikai a stabilizátorja már nem volt kérdés
Előzmény: drberki (241)
Emb3rke Creative Commons License 2003.06.09 0 0 244
Tudom, hogy elég láma dolog, de van vmi topic, ahol elmagyarázzák egy kezdőnek, hogy hogy is működik pontosan egy Digitális videókamera?
Laja73 Creative Commons License 2003.06.07 0 0 243
ragyogó ötletem támadt: megnéztem a kamera leírásában:)
szóval bírja, szerencsére
Előzmény: Laja73 (242)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.07 0 0 242
basszus...!
digi8-as kazetta helyett sikerült standard 8-as levennem a polcról a tescoban! számomra érdekes módon ezzel is működik, de nem tesz ez rosszat a kamerának? 10-kor fellép gyerek, vegyek másik kazit vagy ne?

kösz

drberki Creative Commons License 2003.06.06 0 0 241
500e Ft....

szép összeg,viszont akkor ennyiért azért inkább 2 jó gép...,nem?

Csak még mindig nem tudom,hogy 130-150e Ft körül milyen gépet vegyek/gyünk???

Előzmény: lazy (240)
lazy Creative Commons License 2003.06.06 0 0 240
Nem árulták Mo-n, csak néhány darab jött be a Videopartosokon keresztül.

Típus: NV-MX8

Kint is elég gyorsan leálltak vele, mert túl jól sikerült... :D

A képek elfogadhatóak, de ez videokamera... Tegyük hozzá, hogy az időjárás elég ocsmány volt, amikor fotóztam vele... Egy előnye volt... nem kellett két géppel kutyagolnom...

Ára: br. 500eFt volt...

Előzmény: drberki (234)
.menyus. Creative Commons License 2003.06.06 0 0 239
Hölgyek! Urak!

Segítsetek nekem! Szeintetek 200E ft-körül melyik kamerat érné megvenni? pl.:Sony DCR-TRV355 http://www.sony-store.hu/index.php?m=21d70d3268b41a3f952d60ddb726c8c4&p=1b32a090e65ba086957cbc55a3292961

A gondom az hogy nem nagyon értek hozzá és nem szeretnék befürödni vele mert tudjátok az eladóknak nem mindíg lehet hinni. :)

Köszi!

cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.06 0 0 238
lazy: Sikerült elszomorítanod :-( Megnéztem a képeket, tényleg meg sem közelíti egy 1.3-as géppel készült képek minőségét sem. A kamerafunkció TV-n ellenőrizhető, de a fénykép gyakorlatilag lutri, otthon derülhet ki igazán, mit takar a hangzatos marketing duma. Csak bizakodom, hogy a JVC jobb ;-)
Előzmény: lazy (233)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 237
ja de, CCD 500, gondolom ez az
Előzmény: Laja73 (236)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 236
fényképezőgép/kamera (mozgóképes, ehh ez a magyar nyelv:)) téma:

amellett, hogy nyilván az egyik nem helyettesítheti a másikat, vannak kivételek - nekem pld. a kamerám (mozgóképes) tud 1 cm-ről fotózni, míg az 1 megás fényképezőgépnek kb egy méter kell az élességhez

de nem tudom, hány pixeles, nem találtam erre vonatkozólag infót

trikó Creative Commons License 2003.06.05 0 0 235
Ilyen fotókat csak azok a gépek tudnak, emelyek progresszív CCD-letapogatás mellett fotóznak memkártyára.
Szóval a Samsung nem biztos, hogy tudja, ha a progresszív fotó üzemmód nincs az adatok közt.

Ezt érdemes meglesni.
Ahogyan Lazy is írta, egy kisebb digi fényképezőgép is jobb eredményt adhat még a progresszív letapis gépeknél is. (Ilyen pl. a MAGPIX M2100 fényképezőgép, amely áfástól 40-ropiért elvihető. 2.1Megapixeles Sony CCD lakik benne)
Szóval érdemes átgondolni, hogy csak ezért választasz-e más kamerát.

A sima foto-mode-os DV-knél biztosan jobb lesz ez a Samsung is, mert az egyszerű foto mode-ot tudók nem memóriakártyásak, hanem egy lemerevített MPG-kockát raknak a szalagra, 720x540-ben amely még 400x300-as méretre zsugorítva sem ad igazán éles képet. Honlapdíszítő kisképekre jó maximum.

Előzmény: drberki (234)
drberki Creative Commons License 2003.06.05 0 0 234
Ezek a pana gépeddel készültek??
Milyen gép?Mennyibe kerül?

Szerintem elég jól sikerült képek!
Ennél egyelőre nincs profibbra szükségünk.
Ha ilyesmit lehetne csinálni a Samsunggal is,az teljesen tökéletes lenne.

Előzmény: lazy (233)
lazy Creative Commons License 2003.06.05 0 0 233
A webcím:

http://www.crossnet.hu/pana

vagy így kell linkelni?

CrossNet - Lazy

Remélem sikerült...

Üdv,
Lazy

Előzmény: lazy (232)
lazy Creative Commons License 2003.06.05 0 0 232
Fényképező - kicsit pontosítok...

ha van teljes manuális állítási lehetőséged: zársebesség, blende, fehéregyensúly akkor elfogadható, ÉS nem kell külön gépet cipelni.. egy rendes fotókamera azért összehasonlíthatatlanul jobb..

Egy pár perc múlva felteszek képeket ide, hogy megnézhesd...

Előzmény: drberki (231)
drberki Creative Commons License 2003.06.05 0 0 231
Köszi az infókat.

Magyarul a fényképező illetve az MPEG 4 felejtős dolog!!
Viszont a manuális fehéregyensúly alapkövetelmény!!

Ilyen digikamera létezik a lentebb említett árkategóriában?
A JVC ilyen?Nálunk kapható?Mennyiért?

drberki

Előzmény: lazy (230)
lazy Creative Commons License 2003.06.05 0 0 230
drbreki,

Szerintem a manuális fehéregyensúly alapkövetelmény, különben nem lehet normális színekkel dolgozni, sem nagy napfényben, sem szobában mesterséges világítással...

MPEG4 kártyára.. FELEJTSD EL! Semmire nem használható, hacsak nem arra, hogy a világ végéről nagymamának hazaküldeni e-mailben egy filet és megmondani, hogy a kékes-pirosas-zöld mozgó folt az unokája és most éppen neki integet... (egy előny teljesen mindegy, hogy mit veszel fel meg fog felelni ennek a kritériumnak :D )

Fényképező... az Panasonic kamerám 1.2MPixeles, tud progressziv fotózást, van vakusaru, beépített vaku... hát fényképezni nem lehet vele... használom és nem rossz, de egy normális 1.2MP-s digifényképező simán veri...

Előzmény: drberki (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!