Keresés

Részletes keresés

TotalBike címlap TotalBike fórumok
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.01 0 0 718

Jaja, köszi!

Bár az még a hűvösebb oldal. Végül máshol vezettem el. Ariete kétrétegű hőálló dzilikon benzincsőre cseréltem, így remélhetőleg nem lesz gond. Szépen le is légtelenítettem az olajpumpát. 

Előzmény: Törölt nick (717)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.01 0 0 717

Vigyázz! Ház belsejében megint nem buli,ott a henger meg hengerfej,ami megint nagy hőt termel.Ha picit eltudnád huzni a kipufftól,majd gyorskötözővel a gyertya kábeléhez....talán.

Előzmény: Törölt nick (715)
OutsieR Creative Commons License 2020.05.01 0 0 716

az Extraval mennyivel megy jobban? es mennyivel lett hangosabb?

Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 715

Köszi!

Sztem is necces. Majd megnézem mi van pontosan a műanyag házban aztán elviszem a ház belsejében.

Előzmény: Törölt nick (713)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 714

Köszi ! 

Előzmény: daty55 (712)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 713

Hisz ez egy levegős.

Igen ott megy az olajcső,de igy nem hagynám ennyire közel,meg fogja olvasztani a gumicsövet.Valamit ki kell találnod ezügyben.

Enyém hiába fényképezem,az vizes...másabb.Stage6 rezós.

Akár alufólia rácsavarva vastagon is jó ami visszaveri a hőt.Hirtelen én sem tudnám mitévő legyek.

Előzmény: Törölt nick (711)
daty55 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 712

Gratulálok!!!:-))

Előzmény: Törölt nick (706)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 711

Felraktam egy Gianelli Extra v2-t. 
Szerintetek az olajcső nincs túl közel a kipuffancshoz?

A mutatóujjam fér csak be. A gyári helye ez vagy a gyári helyén felkanyarodik fentre?

Akinek sportkipufogó van hogy megy el? Egy két fotót tudtok felrakni?

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 710

Leellenőrzöm mindenképp....már csak kiváncsiságból is.Köszi.

Előzmény: OutsieR (708)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 709

Alulról semmiképp.Valahol középuton van,mindenképp bontani kell.

Meg aztán alulról felnyúlva két kézzel,csati stekker fül  benyom,majd széthúz....nőgyógyásznak is komoly gondot okozna.

Előzmény: OutsieR (707)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 708

egyébként a termosztát hibát kézrátétellel hamar le tudod ellenőrizni :) elindítod a hideg mocit, ha a hűtéscső egyből meleg, akkor nyitva ragadt, ha járatás után hideg, zárva maradt :)

Előzmény: Törölt nick (705)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 707

nah, szuper. :) én mondjuk a muszerfalnál a km spirálnál lévő csatira gondoltam, de így is jó :D egyébként ehhez a csatihoz alulról nem fértél volna hozzá? a kerék felett/villák között.

Előzmény: Törölt nick (706)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 706

Többet nem tesztelek JÓ LETT !!

Mivel 2 éve kezdődött eleinte csak néha néha,igy elviekben kontaktolási hiba fordul elő.Igen te is sejtetted.

Én is arra gondoltam,szétszedem a táskaakasztó burkoló műanyagját,hogy hozzáférjek a csatihoz.Na meg akkor mondom húzok a kormánycsapágyon (mint a bicikliken ).Ez utóbbi nem is ment könnyen,vagy 50cm-es csőtoldó kellett.De összejött.Kajakra meg volt tépve.(sok sör addigra elgyengitett..😁 )

Erre is ráférne a csere olyan 5500ft körüli.Rézsprayvel befujva majd kotyogásmentesre beállitva :

 

És a hiba a felverődő sáros esőviz beoxidálta a műszerfali csatit ami a kormányoszlohoz van kötözve.Tiszta zöld oxid volt,alig tudtam széthúzni.Kontaktsprayvel kezelve 20szor szét összedugva teszteltem .Igy ezzel a művelettel megoldódott a kontaktgond.Szerviz jó pénzt lenyúlt volna mindezért.Most ha behúzom a féket,nem tűnik el semmi a műszeregységről.

És akkor a kép,hol van mindez :

Utána gondolhatjátok hány sört bontottam még !

 

 

Előzmény: OutsieR (700)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 0 705

És ezt olyan nehezükre esett volna megirniuk az egüéknek !!!!????.Nyitás ellenőrzésre akkor nem fogom ezért levenni a hengerfejet csak.

Amugy nagyobbra gondoltam igy méretileg..

Előzmény: OutsieR (704)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 704

egyébként a vizes minarelliknél a hengerfejben van a termosztát helye. Ne kérdezzétek, honnan tudom :D (igen, volt már hengerfej cserém:) )

OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 703

tök szar, hogy nem lehet az előző kommentet szerkeszteni :/ szóvan nekem is volt ilyen probléma. Először hajtásra gyanakodtam, mert akkor jelentkezett, amikor kicsit kipörgettem. Utána hiába húztam rá a gázt, mintha "üresben" lett volna, és fel sem pörgött a motor. Cseréltem gyertyát, pipát, de végül a CDI meg trafó csere oldotta meg a torpanós problémát.

Előzmény: Henryfong (694)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 702

90-es? bőven elég lenne bele a 68-70-es is.

Előzmény: Henryfong (697)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 701

nem akarom rontani senki üzletét, de ha ráér, én nem itthonról rendelnék. Aliepressről rendeltem már többször a féktartályhoz ablakot, 300 ft/2db, nem egyszer és nem egyben cseréltem, teljesen jók. Illetve nemrég rendeltem/cseréltem 12.7-es fékmunkahenger javitó készletet is, mert csak komplett fékmunkahengert karral lehetett eddig Egüéktől venni 7500ért, felújító nem is volt, most is csak Keeway-hez van. Mondjuk az kompatibilis vele, de a 3500 ft rablás, pláne hogy kintről 800 pénzért megjött és elvileg ugyan az. :) még mielőtt valaki jönne, hogy garancia így, meg úgy, Egü sem fog rá adni, ha szarul szereled be, és a dugattyún lévő gumit becsíped, kiszakad, és ezután átenged a fék. :)

Kicseréltem a műszerfalat, mert a gumi gombok kiszakadtak már, illetve a plexi az UV-től bemattult, nem lehetett felpolírozni. Jófogáson sikerült egy teljesen újat venni, boltbezárásból maradt, 12 mátyás volt, úgyhogy öröm és boldogság van :D
Viszont mostanában nem mentem a robival, full töltött teljesen új akku volt benne, de másfél hónap alatt lemerült. Generátor töltés rendben. Rámértem akkura "parkolós" állásban, 5,4 mA szivárog el, ebből 3 mA-t eszik meg a riasztó/távindító. Ettől függetlenül nem szabadott volna lemerülnie.

Előzmény: Zooleekaa (689)
OutsieR Creative Commons License 2020.04.30 0 0 700

üdv, kicsit eltűntem mostanában, mert új hobbi is akadt, meg el is felejtettem felnézni :) Szóval én azzal kezdeném, hogy széthúznám a műszerfal csatiját, ha úgy sem indul, akkor nem műszerfal probléma. :)

Előzmény: Törölt nick (668)
Zooleekaa Creative Commons License 2020.04.30 0 0 699

Nekem kicsit soknak tűnik az a 90-es fúvóka... Nem próbáltál kisebbet belerakni?

Előzmény: Henryfong (697)
Henryfong Creative Commons License 2020.04.29 0 0 698

Nincs tuning, teljesen gyári a a többi része, a szívócsonk nem repedt, sok benzint kap gyakorlatilag bárhogy állítjuk a karbit.

Előzmény: Törölt nick (696)
Henryfong Creative Commons License 2020.04.29 0 0 697

Tiszta  a szűrő, ma lett szétszedve a karbi,  90-es fúvóka van benne. Az előző gazdája rakta bele. 

Előzmény: Törölt nick (696)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.29 0 0 696

Szívhat valahol akár falsot is. A légszűrő tiszta?

A membránra és a membrán karbi közti csonkra nézz rá!

Mekkora fő fúvóka van benne? Van rajta vmi tuning? Kipuffancs, légszűrő, stb?

10km motorozás után milyen a gyertyakép?

Előzmény: Henryfong (694)
daty55 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 695

Üdv a csapatban!

 

Elolvastam a problémádat, de sajnos nem tudok hozzászólni, ugyanis - szerencsémre - ilyet még nem tapasztaltam.

 

De remélem lesz olyan, aki tud tanácsot adni!

Előzmény: Henryfong (694)
Henryfong Creative Commons License 2020.04.28 0 0 694

Sziasztok, Üdvözlök Mindenkit!

Segítségét szeretnék kérni, van egy 2010-es Magnet Sportom, olyan hibát produkál, hogy főleg melegebb időben, 60-as tempónál vagy fölötte, mondjuk háromnegyed gáznál a motor behőköl,  megtorpan.

De ezt vagy csinálja vagy nem, nincs olyan, hogy folyamatosan jön ez a hiba, van, hogy megyek 10km.-t és akkor se, van hogy 2 után is ez történik. Karbi, levegőszűrő tiszta, shell racing benzint használok, repsol olajjal, a gyertya új. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? Köszönöm a válaszokat.

daty55 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 693

Kíváncsian várjuk!

Előzmény: Törölt nick (690)
Zooleekaa Creative Commons License 2020.04.26 0 0 692

Köszi! ;)

Előzmény: V.Futár (691)
V.Futár Creative Commons License 2020.04.26 0 0 691

Szééééééééép autó!!!!!    :)

Előzmény: Zooleekaa (688)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.26 0 0 690

Ennyit az Egüről!

Nagyon segitőkészek,nem hajlandóak visszairni az egy hete feltett kérdésre.Gondolom minden szakmai titok övez.

 

DE sebaj,a megérzés bejött,csak még tesztelem a rejtéjes időnkénti óracsoport eltünést.

Jelentkezem,jövök infóval meg képekkel. (ugy néz ki sikerült !  ) 👏👏 

Zooleekaa Creative Commons License 2020.04.25 0 0 689

Közben a tömítést ami nem tömítés hanem membrán, megtaláltam az egü-n... :) Mindjárt rendeltem főfékhenger kis ablakot is, mert azok is meg vannak nyekkenve! ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!