Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 536

Nézze meg, lejjebb belinkeltem képfeltöltés formájában, a közlőkeréknél semmilyen működési szerepe nincs annak a kis fémgolyónak, a hangját tekintve igen, másért minek tettek volna be egy ilyet? Hogy még a hangja is hangzatosabb legyen.. Japán fellegvár..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 535

"varázsdoboz" "megszínesíti" - nem véletlenül csinálták meg a készítők ilyenre, gondolom pont hasonló dolog volt az agyukban mikor tervezték és készítették.. Későbbi videók közül voltak amelyek teljesen átlagosak voltak és nem ilyen képminőségűek. Gondolom ekkor még az volt az elképzelés, hogy 'egy életre szól ezen készülékek', ez látható a kidolgozottságán is, szinte mindegyik mechanikus alkatrész csavarral rögzített, hogy minden alkatrésze cserélhető lehessen, nem eldobhatósra csinálták, olyanra, hogy ne szabaduljon meg tőle soha aki megvásárolta, aki nem függős az 'talán' azzá válhat, aki meg függős, ne szabaduljon tőle soha, különben nem így tervezték volna meg, hanem mint sok későbbi videókat..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 534

Hogyan kerül egy Tesla típusú alkatrész egy Hitachiba? Elvileg mindennek Hitachi-nak kellene benne lennie, legalábbis az IC-nek legalább..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 533

1 készülék kivételével ezek mind működtek az összes Hitachi-ban melyek nálam megfordultak. Pont tegnap vitt el a szemetesautó egy ilyen IC-t, nem tudtam vele mit kezdeni, hibátlan működő IC volt, selejtezés során ki tudtam szedni úgy, hogy minden lába ép maradt, de úgy voltam vele minek tárolgassam, ment a kukába, 1 teljesen megegyező Táp egységre lett cserélve a rossz az egyik Hitachi készülékemben a Táp IC-s cserés Táp egységnek a trafója is működés közben sokkal jobban melegedett mint amire át lett cserélve, csak ez amire át lett cserélve annyiban különbözik, hogy a nagy trafó mellett van egy kis motor szerű valami amire az van ráírva, hogy 12 V, az a cserélendő tápegységen nem volt, működésileg ez befolyásolja, mert kép hang megy rendesen, az a +12 V idővel nem teszi tönkre a készülék többi részét használat közben?

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 532

Mert volt már egy jó pár Hitachi videó készülék nálam, hol jobb hol lepusztultabb állapotban,  viszont mindegyiknek ment ez a típusú táp IC-je, 1 kivételével, abban pont az volt meghibásodva.. Mitől tud egy ilyen elszállni?

Előzmény: T_Pictures (530)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 531

Az Euro Scart bevitel a tévébe vagy bármibe is elvileg digitális? A Set Top Boxból Scarttal bevitt adás? Mert a Digitális technológiaként árusított DVD készülékek is Scart kimenettel jelenítették meg a lejátszott korongot. Közben egy 1985-ös készüléken is ott volt már a Scart be és kimenet. A HD a HDMI-vel valós HD akkor? Ténylegesen nézhető és szórakoztató adás mind SD, mert korábbi. Egy M3-as táncdalfesztiválok, vagy agyonjátszott Prizma, vagy Sorozat+ a filmjeinek többségéből adódóan SD. HD minőséget vagy futball vagy természetfilm csatornákon lehet inkább fellelni, ugyan M1, meg ATV is HD-ként említi a műsorainak sugárzását, csak az ezeken lévő csatornák tartalmát HD-vel tudják csillapítani, beszélgetések, meg Híradó nézése HD minőségben. :-))))

 

Egy ilyen az Ön által említett Táp IC mitől tud elszállni?

Előzmény: T_Pictures (530)
T_Pictures Creative Commons License 2014.04.17 0 0 530

Szerintem semmi akadálya nincs hogy boxot kössek rá, mert RCA bemenettel, kimenettel rendelkezik, de olyan szinten nem üzemeltem be hogy pontosan tudjam. Arra voltam első körben kíváncsi, hogy egyáltalán működik-e, az ékszíjait ugyanis mind megette az idő, az állás, azokat megrendeltem, de többet első körben nem, mert nem tudtam például, hogy a tápjában lévő híresen beszerezhetetlen Tesla STK sorozatú stabilizátor IC nem rossz-e? Mert ha az lett volna, akkor 99%, hogy kuka. Igy majd rendelek hozzá még Idle-t és nyomógörgőt, majd jobban tesztelem, mielőtt meghirdetem.

 

Szóval lényeg, hogy tunert RF jellel megkínálva tisztességes képet vesz fel és játszik le, és szerintem ha RCA-n a set top box analóg kimenetével megkínálom akkor biztos, hogy lehet rögzíteni a jelet.

(A box analóg kimenetén mindegy hogy SD, vagy HD, ott úgyis SD-felbontásban jelenik meg, mint kompozit PAL videójel.) A tényleges HD adás meg csak a digitális HDMI kimenetről nyerhető ki Valódi HD felbontásban.

Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 529

Természetfeletti abban az értelemben amennyiben a Japán csoda annak tekinthető, márpedig mivel a Japán a csúcs gyártás fellegvára, így minden készülékben ha úgy vesszük '1 Japán van'..

 

A későbbiek mind gyártásilag engedélyezett, Európai meg mindenféle Tajvani készülékek voltak..

 

A Hitachi videóján akkor nincs RCA vagy Scart csatlakozás, Media Box bekötésére digitálisan fogható tv állomásokhoz? Melyeket valljuk be például egy UPC azért tesz be a Media Box-hoz kötött csomagba, mert ott magasabb az ára. Egy Prizma, vagy Sorozat+ részint SD adásokkal van tele és még sorolhatnám mégis Digital Gold csomag és set top box kellett hozzá, egy DIGI meg tudta oldani az analóg csomagjában az adók zömét, más szolgáltató nem. Későbbi Hitachi videókon már volt Scart, vagy RCA, így az ilyen adókon lévő tv műsorokat is be lehetett küldeni a videóba, így egy Ausztrál Expressz mondjuk simán felvehető volt vele, ami a Prizma csatornán ment nem oly régen és UPC-nél pedig a Digital Goldban volt elérhető, akkor még UPC-s helyen laktunk, Telekom is Digitális csomagban tette csak elérhetővé ezeket a tv adásokat..

 

Az Ön Hitachi készüléke alkalmas, hogy az így fogható tv adást (set top boxon keresztülit) is megjelenítse és fel is vegye?

Előzmény: T_Pictures (528)
T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 528

Nem, nem cikizni akartam, csak így visszaolvasva mókás olyan emberbe botlani, aki annyira lelkesen kedveli a magnóját, hogy sokszor már mintha nem is egy puszta tárgyról beszélne, hanem valami természetfölötti erővel megáldott "varázsdobozról" ami "megszínesíti" a világunkat. :)

 

 

Nem létkérdés, hogy eladjam a Hitachit. Enni nem kér, nekem tetszik, ha nem is használom és kivételesen jó állapotban van. Amellett a akkor hatalmas tudású volt, világ összes analóg televíziós közvetítési szabványán (10 féle rendszerben) felvesz és lejátszik. Csak idő kérdése és biztos lesz rá vevő, ha meg nem, az sem baj.

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 527

Eladni akkor találnia kell olyat aki bármelyik készüléket, vagy Hitachi típust átvesz, mert mostanában nem nagyon veszik meg az ilyesmiket, mint ahogy tették ezt mondjuk pár évvel korábban..

Előzmény: T_Pictures (525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 526

"marketing bullshit" -e vagy sem, attól még ez a helyzet. Nem mindegyik VHS készülékre igaz, mint ahogy a korábbi Panasonic DVD felvevő videónál sem volt ez jellemző.

 

Samsung DVD lejátszót Tescóból pár éve vásároltunk, de vissza is vittük másnap, elég gyenge minősége miatt, SONY-hoz hasonlóan csak bizonyos lemezeket volt hajlandó beolvasni (LG viszi mindegyiket), és ráadásul a Samsung, miközben játszotta le a lemezeket közben ilyen időközönkénti szüttyögő hang hallatszott viszont állandóan  és mindegyik lemeznél 10 másodpercenként miközben lejátszotta szüttyögött, LG-nek már csak akkor van hangja a lemeznek, ha nehezebben olvassa be, amúgy semmi üzemi hangja sincsen működés közben jó DVD lemezekkel.

 

PC Gépünkbe már csak Samsungból kaptunk fehér DVD írót, háááát minden bekapcsolásakor a gépnek eléggé 'nem szép' megpörgető kluttyogó hangot ad ez a DVD író, ha nincs benne lemez akkor is, a korábbi LG DVD író ilyet nem csinált... Tehát a Samsungoknak van egy csúnya mechanika hangja a DVD olvasóknak, legalábbis amit eddig láttunk..

 

Előzmény: T_Pictures (525)
T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 525

"csillogóan felszínesített képminőség" - Ez mindent üt! :D:D:D Mint egy orbitális marketing bullshit egy Samsung katalógusból! :)

 

Félre a tréfával, nem is napi használatra szereztem a Hitachi-t, hiszen sokkal komolyabb gépeim vannak, hanem a kreatív szórakozásért, amit a felújítása jelent. Még egy kicsit törődöm vele, hogy kifogástalan legyen az állapota, aztán szépen meghirdetem és előbb utóbb eladom egy gyűjtőnek. De az sem kizárt, hogy megtartom, ha nagyon megtetszik.

Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 524

Amúgy korábban volt Panasonic DMR-ES20 DVD felvevő videóm, annak nem volt olyan színes a felvétele mint a mostani LG 389-esnek. Akkor ennek is képjavítós IC-je van, mert a Panasonic ES20-nak átlagos volt a felvételének képminősége, nem volt ilyen színes, mint az LG-vel felvettnek..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 523

Az LG DVD Recorderemnek az egyik Scartja kék színű. A DVD videók után a media markt elég hamar kivégezte a Blu-Ray felvevőket horribilis áron árusítva 1 másfél évig őket, majd teljesen eltűntek..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 522

Az R mechanika előtt volt a Z típusú a Panasonic videókban, ez az R még egyszerűbb felépítésű és tovább laposított, kicsinyített, könnyű mechanika, viszont elég strapabírónak tűnik, (könnyű mechanika és precíz kidolgozottsággal) úgy látszik Panasonic nem hazuttolta meg saját magát még a VHS gyártásának legvégén sem strapabírásban, minőségben, ennek az 51-esnek az áramkörének eléggé Hitachi-s minőségi jegyei vannak (képjavító, erősebb színezettel).

 

Persze ennek a készüléknek a mechanikájáról fotót nem tudok készíteni, mivel nem szedtem szét, makulátlan, bontatlan állapotban került hozzá, a távirányítója, kábelek még ki sem voltak bontva, az interneten ilyenekből is volt fenn már egy pár típushibás, kiszuperált vacak..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 521

Különlegesnek mindenképp különleges, ritkába sorolnám, mivel még akkor nem indult be az úgynevezett videó biznissz, (gépsoron ontva hegyekben a videókat), mint a későbbi évtizedekben, ezért itt még az volt nagy szó, hogy készült már néhány házi videómagnó..

Előzmény: T_Pictures (515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 520

Ezek még az első generációs Hitachi kategóriások, még nem biztos, hogy képjavítósak (csillogóan felszínesített képminőség), hanem inkább átlagosak, küllemét tekintve nem néz ki valami csinosan, kissé ormótlan, kijelzése sem lehetett még számottevő..

Előzmény: T_Pictures (515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 519

A SONY készüléken, hogy inkább a szekrényben pihen nem is csodálkozom oly nagyon..

Előzmény: maczkohathy (517)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 518

R típusú mechanikás, könnyű szerkezetű, viszont elég masszívnak tűnik, idáig, tavaly lett vásárolva (NV-HV51), teljesen újonnan, dobozában, érintetlenül, csak a fotók erejéig lett megbontva, tehát állagát tekintve mondhatom, első tulajdonosai vagyunk, eddig masszívnak tűnik és az áramkörét tekintve is jó minőségű a kép és hangminősége, képjavító van benne. Panasonic NV-HV61 állítólag gyengébbre sikerült széria..

Előzmény: T_Pictures (516)
maczkohathy Creative Commons License 2014.04.16 0 0 517

Hááááá pont ezt írtam én is :-)))

Felejtősek.

 

Csak az öntvénymechanikásakat kedvelem.

 

 

Ezek teszik a dolgukat szépen, zokszó nélkül nálam. A Sony meg csücsül a szekrényben elcsomagolva.

Előzmény: T_Pictures (516)
T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 516

Hú, ezeket el kell felejteni. Ezeknek és általában minden R4 mechanikás Panának már Daewoo bele van... :( Mint ahogy a 2002 után gyártott Sonyk, (felismerhető: az egyik hátsó Scart csatiuk kék), az valójában Samsung... :(

Előzmény: Törölt nick (412)
T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 515

Hú, de nehézkes ez az oldal, gondoltam meló előtt feldobok pár képet, aztán tornáztat itt. Inkább jöjjön a képfeltöltés.

 





T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 514

Íme a magnók. Elsőre valamiért nem jöttek át a képek.

T_Pictures Creative Commons License 2014.04.16 0 0 513

Nem rossz!

 

De van menőbb is! :D

 

Broadcast 7 fejes SVHS stúdió Panasonic ,genlock bemenettel, atom stabil 5 motoros mechanikával, minden tengelyt külön szervó hajt meg, 7 fejes, SVHS Grundig, Panasonic Grew mechanikával, digit jelfeldolgozással, mindkettőnek a képe mint az álom. Újkori áron az összértékük kb.: 1 és negyedmillió forint volt. Mindkettőhöz kivételes szerencsével, nagyon jó állapotban jutottam hozzá, abszolút nem voltak elhasználva, az életciklusuk első negyedében járhatnak.

 

És éppen most újítottam fel egy hihetetlen jó állapotú 4 fejes, eszméletlenül ritka multinormás Hitachi-t, VT39EM, egy tavaly elhunyt Kanadai magyar tulajdona volt. Kívül, belül tökéletesen újszerű, nagyon vigyáztak rá. Ékszíjszett és 2 tápkondi csere után lett egy új állapotú, nagyon ritka igazi különlegességem a nyolcvanas évek elejéből.

 

Előzmény: Törölt nick (511)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 512

http://kepfeltoltes.hu/view/140415/CIMG1657_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

"ÁÁdám, hooool vagy?! Ádám hol vagy.. ?!"

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 511

Idetévedő Urak, ez milyen összeállítás?:

 

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/140415/CIMG1650_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

Még javítva sem voltak, kivéve az LG DVD felvevőt, garanciálisan egyszer a márkaszervize javította..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 507

A társadalom készülékek szerelhetősége szempontjából több rétegre oszthatóak:

 

 

---> háziasszony jellegű hozzáértés, akik egyáltalán nem ismerik a működését

 

 

---> műszerészek, akik jó eséllyel meg tudják javítani a készülékeket

 

 

---> azok akik nem műszerészek, a készülék bizonyos részeinek hibáját ennek ellenére meg tudják javítani, így ebben az esetben nem szükséges hivatásos szakemberhez vinni a készüléket (mondjuk egy kapcsoló csere, mechanikus problémák, állítás, igazítás)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 506

Úgyhogy ha egy ilyen készülék bekrepál végérvényesen, hiába lett vele felvéve X mennyiségű felvétel, egy másik készülék ebből a különleges színezetből semmit sem ad vissza, csak azt amilyenre azt a másik készüléket megtervezték..

 

A digitális technika sokkal egyszerűbb elven működik, kevesebb az előállítási költsége, javíthatósága gyakorlatilag nem szerteágazó, némely ellenállás meg kondenzátor ha táphiba van, ha meg IC, akkor IC csere, vagy komplett alaplap csere és akkor már akár egy új készülék is lehet.. Ez a mostani technológia.. Bár ránézve egy tabletre úgy van megtervezve, hogy ne essen nehezére az ügyfélnek a cseréje..

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 505

Tehát:

 

>>>>

 

Tuner (analóg adás) bemenetele tovább színesített, ---> AV (Scarton való bemenet, akár egy DVD filmet beküldeni, hogy átdolgozza az áramkörének IC-je) szintén tovább színesített, akár egy DVD filmet is ugyanúgy tovább színesíti, ---> saját felvétele TV-ből, vagy Euro Scarton keresztül szintén tovább színesített, ---> más készülékekben felvett VHS műsor lejátszása benne szintén tovább színesített, ---> saját felvételének lejátszása más készülékben (visszaáll arra a színezetre amilyennel az a készülék rendelkezik amiben lejátszásra kerül a felvétel).

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 504

.. és nemcsak a saját felvételének lejátszását adja vissza ilyen színezetben, hanem bármilyen készülékben felvett műsort ez a HITACHI VT-110E készülék felszínesített minőségben játssza vissza.. Még egy olyan felvételt is amelyik egy másik készülékben fakóbb és sokkal visszafogottabb színezetű, a VT-110E- videóban lejátszva szintén intenzíven kiszínesedik..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!