Keresés

Részletes keresés

olympus44 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 12657

Természetesen körpanorámáról lenne szó de írtam is. Azt szeretné elérni, hogy virtuálisan körbeforgjak. Valahogy úgy mint ahogy a gömbpanorámaitoknál.

Előzmény: Kroy Prince (12655)
Takoca_ Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12656

Azért belehet :)

 

http://album.reality.hu/2011/11/27/mozodony-temeto-train-cemetery/

 

és nem is én voltam az első, Lacipano egy pár héttel megelőzött

Előzmény: renesains (12651)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.30 0 0 12655

Helló!

 

Először is a körpanoráma és a gömbpanoráma (360o) merőben eltés egymástól. Ha gömbpanorámát akarsz, akkor nem elég csak körbe fotózni. Kell pl. panorámafej és állvány a tökéletes fotózáshoz. A PTGui a legtökéletesebb program.

Pontosabb információ kellene. Pl.: milyen géppel dolgozol és valójában mit is akarsz.

 

Üdv.: Kroy

Előzmény: olympus44 (12654)
olympus44 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12654

Tanácsot szeretnék kérni.

Szeretnék egy körpanorámát csinálni, mondjuk körbe fotóztam ahogy illik. Panorama Maker össze is  rakja szépen de síkban, ha 3600-n akarom hogy csinálja akkor kevés memóriára hivatkozik.  Rendben 4Gb kevés ott egye a fene, PTGui tud ilyent kreálni, hogy mint a gömbnél nyilakkal körbemenni? Ha igen mit kell beállítani? Síkban ez is ok ...

Milyen fálj formátum kell stb...

Bocsánat a sok lüke kérdésért.

 

renesains Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12653

ok, köszi..

Előzmény: homerx (12652)
homerx Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12652

tudtommal el van keritve, de sztem megoldhato a bejutas, meg kell nezni ki a tulaj.

Előzmény: renesains (12651)
renesains Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12651

Nem rossz.

Ez el van kerítve vagy szabadon lehet járkálni.

 

Istvántelki Főmühely lett volna a vágyam, de nem nagyon lehet bemenni oda..Pedig az nagyon jó lett volna..

Előzmény: homerx (12649)
renesains Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12650

vámpusztai szimpi lenne, de elsősorban Bp és környéke lenne izgalmasabb számomra, de azért köszi a tippet.

Előzmény: PETYUS (12648)
homerx Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12649

vagy a kulso mester utcaban ott az a nagy  csarnok.

 

 

Előzmény: PETYUS (12648)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12648

A vámpusztai kastélyt ismered? Az eléggé ROM, eléggé ANTIK, kicsit sem US. ;O)

 

Előzmény: renesains (12647)
renesains Creative Commons License 2012.04.27 0 0 12647

Arra nem járok mostanában :D

Valamiért azt hittem, hogy itt van nálunk.

Azért köszi a segítséget..

Előzmény: laleeeee (12646)
laleeeee Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12646

valahol amerikában

Előzmény: renesains (12645)
renesains Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12645

Jaj nem így értettem.

Arra gondoltam, hogy helyileg merre van ez a hely. Valami romos helyszint keresek fotózásra és ez csuda jó lenne.

Köszi

Előzmény: laleeeee (12644)
laleeeee Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12644

itt ,egy kicsit lejjebb :

http://www.panoramablog.com/

Előzmény: renesains (12643)
renesains Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12643

Óezaz!! Köszi szépen.

Azt tudjuk, hogy ez hol van??

Előzmény: laleeeee (12642)
laleeeee Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12642
Előzmény: renesains (12640)
zsolt [HUN] Creative Commons License 2012.04.22 0 0 12641

Köszi, nagyom jó kis program! :)

Előzmény: laleeeee (12639)
renesains Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12640

Sziasztok,

 

Volt itt korábban panoráma link ilyen romos korház belső tereíről. Nem tudom pontosan milyen technikával készült, annyira nem vagyok benne, de olyan volt, hogy minden irányba lehetett nézelődni.

Ezt a linket be tudnátok nekem tenni megint, ha emlékszik rá valaki?

Köszi

laleeeee Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12639

használj panotour pro-t,sokkal jobb..  átküldtem

Előzmény: zsolt [HUN] (12636)
laleeeee Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12638

:)

Előzmény: Solt (12637)
Solt Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12637

Licence file-t innen tudsz szerezni

Előzmény: zsolt [HUN] (12636)
zsolt [HUN] Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12636

Sziasztok!

Keresek a krpano Tools 1.0.8.14 -hez licence file-t.

 

Esetleg egy másik programot amit ajánlanátok, csak sík panorámaképeket (kör és részlegest) szeretnék megjeleníteni és ezeket "összefűzni" virtuális túrává.

A gondom ott van, hogy a képek összefűzésénél tapasztalható torzítást a megjelenítésnél nem tudom kiküszöbölni, egyedül a krpano-nál sikerült viszont beletette a vízjelét ami így nem tökéletes. 

Aki használt már krpano-t és tudna segíteni az elindulásban azt nagyon megköszönném, fontos lenne számomra.

    
Előre is köszönöm a segítséget.

jaky Creative Commons License 2012.04.15 0 0 12635

Köszi az infót :) , válasz ment mailban.

Előzmény: Kroy Prince (12631)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12634

Természetesen bárki kérdezhet itt is és privátban is. Én a költségmentes megoldást kerestem és találtam a panorámafotó készítéséhez. A 100 ezer forintos nagyságrendű berendezések nem nekem a hobby fotósnak, hanem a profiknak való.

Írjatok bátran, amit tudok segítek.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy valaki egy korábbi bejegyzésben leócsárolta a kezdő fotós gyengébre sikerült első próbálkozását, hisz gondolom a profik is kezdték alapszinten valamikor.

A hibákból lehet a legtöbbet tanulni.

 

Üdv.: Kroy

Előzmény: laleeeee (12632)
kocsi Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12633

Nodal Ninja 5L minden tartozékával eladó. 85eFt (Nodal Ninja 3 beszámítása értékegyeztetéssel esetleg elképzelhető, más csere nem érdekel.)

Samyang 8mm halszem Nikonra szintén eladó. 65eFt

 

Érdeklődni mailben lehet.

laleeeee Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12632

én is kérdezhetnék privátban ?

Előzmény: Kroy Prince (12631)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12631

Helló jaky!

 

Én még elég kezdő vagyok a panorámafotózásban, de már túl vagyok az első sikerélményen. Harmadik nekifutásra sikerült egy tökéletes panorámafejet készítenem és a PTGui programmal a gömbpanorámát. Amit Te keresel, az pl. a Kolor Ponotour Pro 1.8, amivel és is kísérletezem.

Ha érdekel privátban tudok segíteni.

Előzmény: jaky (12630)
jaky Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12630

Sziasztok!

 

Virtuális séta készítéséhez melyik programot ajáljátok?  (séta a városban, nyilak a képernyőn, térkép - tehát a szokásos funciók kellenének) 

Előre is köszi!

Laci_photo Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12629

Rosszul van meglőve a zenit. Amikor fotózod meg kell bizonyosodni róla hogy lesz e rajta kontrol pont. Ha nem akkor nem pontosan felfele kell lőni hanem 30 fokkal elfordítva a gépet, majd a panofejet 180 fokkal elfordítva még egyet.

Előzmény: Kroy Prince (12628)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12628

Kedves Fórumozók!

 

Én is most kezdtem kisérletezni a gömbpamoráma fotózással. A képek összerakásához a PTGui 9.0 verziós programot használom és ezzel kapcsolatosan fordulok segítségért hozzátok, mármint aki jártas ebben a programban. A gömböt összerakja, viszont az égboltal nem boldogulok, mivel vagy teljesen egyszínű, vagy sűrű felhős és a kontroll pontokat nem tudom megadni. Ezért, ha creáltatom a panorámát, akkor az égbolt helyén egy fekete kör látszik, ami a kontroll pontok hiánya miatt van, de azt manuálisan sem tudom kialakítani, mivel az egyszínű kék képeken nem találni kijelölhető pontokat.

Valahol olvastam, hogy ilyenkor kézzel lehet a képeket a helyükre tenni, de a gyér PTGui programismeretem miatt erre nem jöttem még rá. Ezért fordulok hozzátok, hogy tudtok-e ebben nekem segíteni.

Minden megoldás érdekel, mivel teljesen amatőr kezdő vagyok és az összes tudásomat innen a netről csipegetem.

 

Köszönettel várom segítő válaszaitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!