Keresés

Részletes keresés

wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2393

Minden topikban megjelennek előbb-utóbb azok, akik csak azért szólnak hozzá, hogy balhézzanak / kellemetlenkedjenek.

Ha valaki elmeséli, hogyan járt pórul = milyen hülye vagy, meg is érdemelted.

Ha valaki elmeséli, hogy elővigyázatos volt és nem járt pórul = paranoiás, beteg.

Welcome to a real Hungarian club, ilyen csak a magyarokra jellemző, minden más nép összefog, de ezt előttem már pár százan leírták.

apojani Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2392

Most tavasszal amikor a fiam itthon volt, elment kiváltani az új útlevelét mert a munkája miatt EU-n kívűli országba kellet mennie. (Pakisztán!!!) Sajnos annyi időt nem töltött itthon, hogy megvárja amíg kipostázzák és meghagyta, hogy küldjük ki neki postán! Soha többé ilyen baromságba nem megyek bele! Amit létezik biztosítás, meg díj befizettem a postán! Ebbe beletartozik a kézbe kézbesítés is! Szerencsére csak annyi bibi történt, hogy a levelet simán dobták be postaládájába és nem kézbe kézbesítették és az útlevél nem veszett el. 

Úgyhogy a levélben való pénzküldést inkább meghagyom az "egészséges" ego-val rendelkezőknek ;-) !

Előzmény: wog33 (2390)
apojani Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2391

A 2387-el együtt tényleg szép volt :-(!

 

Előzmény: cam aro (2388)
wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2390

Egyik ismerősöm hazaküldette a bankkártyát Mo-ra (Bp-re),  de a kártya már nem volt a borítékban, mire megérkezett.

 

 

wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2389

Hát igen, megjelentek az igazi magyarok ezen a fórumon, akik megmondják a nagy tutit, a keserű, másikat megalázni kívánó mentalitással. Elmondhatom, hogy igen: ferihegyről busszal szoktam kőbányáig menni, onnan metróval népligetig, onnan távolsági busszal haza, és ha szerencsém van, innen már elém jönnek kocsival, de ha nincs, akkor jó félóra további gyaloglás, általában éjféli-hajnali órákban.

Te rettegésnek fogod fel, hogy én vigyázok arra, amit megkerestem, nem "könnyen jött, könnyen ment".

Neked biztos nem fontos, hogy a pénz elvész vagy sem, nekem igen.  Én túl sokat és túl szar munkát végzek ezért a pénzért.

Aki akarja, pénztárcájában tartja, aki akarja, simán a zsebében, aki akarja, hazaküldi sima borítékban (hangosan dicsekedve, mennyire tuti megoldás, mindenki paranoiás, aki ennél nagyobb ügyet csinál belőle), és aki akarja, bevarrja.

Remélem, vita lezárva, eddig az a topik - aránylag - jó hangulatú volt, viszonylag kevés keserű megjegyzéssel, "mindenki hülye, aki..." kezdetű tanácsokkal.

 

 

Előzmény: cam aro (2388)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2388

"" Inkább alsóruházatba rejtettem, lehetetlenség volt tőlem ellopni, "" 

Mig valaki megnem akar fektetni. :)) 

 

dore ember lehet fapofaval all tizezer fontokkal zsebben. es nem szurja ki senki..... mig te alsoruhaba rettegve bujtogatsz penzeket.. 

nem dugdosni/rettegni kell.. hanem elvegyulni vele.. 

 

de am legyen. ne bactatni akartalak. 

Előzmény: wog33 (2378)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2387

Van kezed, van szemed, es van zsebed. 

Belevarras tutinak tunik, de kisse fobias. 

 

(ferihegyrol vonattal a nyugatiig megertem. . egyeb esetben nem :)  

Előzmény: wog33 (2374)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2386

Eveken keresztul majd havi rendszeressegel kuldtem haza penzt, boritekban. (nem 10 eset )  

no first class.. csak sima, natur boritekos udv lap. 

max £300, maximum cimlet . = 6 db papir.

soha nem veszett el..1 darab sem.

 first classban volt hogy 2 het tiprodas volt, de csak megerkezett. 

normalban 3-4 nap alatt mindig otthon volt. 

 

(alsogatyas megoldas lehet infarktust kap :)

 

Angol kartyahasznalat otthon, csak vasarlas eseten is komolyan buntet..( hatha meg kp.) megha kozeparfolyamot is szamol.  

angol kartya, Mo-n hasznalt tarskartyaval ??   meg rosszabb lehet. bank nem hulye. 

 

jobb  otlet nincs, western unionnal talan van/volt valami igen jol csengo opcio.. HA mar aranykartyas az ugyfel. .

(csak info )  

 

 

(kovetkezo boritekomban bomba lesz, csak szolok :)   

 

Előzmény: apojani (2373)
apojani Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2385

Bocsi és talán off is!

De fejembe ötlött egy réges-régi vicc: 

A tömött villamoson egy nő és egy férfi egymás mögé kerül. A tömeg és a villamos ringatása miatt a férfinál beindul a tesztoszteron;-)! 

A nő mérsékelten figyelmezteti a férfit:

- Uram! Legyen szíves és a kulccsomót tegye át a másik zsebébe!

- Sajnálom hölgyem! Nem kulccsomó, hanem ma volt nálunk fizetés!

- Az azért ne mondja, hogy rollniban adták és két megálló közt még fizetésemelést is kapott! 

Tényleg bocsi, de az alsónemű meg a beledugott pénz miatt volt ;-)

 

 

Előzmény: wog33 (2383)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2384

Hm, mondjuk az igaz, hogy a legtöbb, amivel mi utaztunk talán 1000 font lehetett, ez is még a legelején. Azóta talán 3-400 font a legnagyobb amit viszünk, most összesen 20 fonttal mentem és talán pár ezer magyar forinttal :)

Szóval 2500 az már tényleg más tészta :I

Előzmény: wog33 (2383)
wog33 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2383

Hát, amikor az ember úgy összespórolt 2500 fontot, hogy minden pennynek tudom a történetét, hogy milyen áron kerestem meg, hát én biztosra megyek, alsónemű ide vagy oda. A kézitáskára elég, ha egyetlen másodpercig nem figyelek, és már el is lopták. Semmiképpen nem raknék ennyi készpénzt bele... (saját vélemény). Főleg, ismétlem: nem talált vagy ajándékba kapott pénzről van szó... hanem hosszadalmas munkával, kínkeservvel megkeresett pénzről.

 

 

A pénzt belecsomagolom egy textil zsebkendőbe vagy hasonló dologba, és utána jöhet a varrás. Saját vélemény, saját módszer, mindenesetre tuti bevált és teljesen lehetetlen az ellopása.

Mellesleg nem alsónemű, hanem a hasi rész :)

Előzmény: Nincstöbbnick (2380)
apojani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2382

Köszönöm az eddigieket!

Igazából nem a pénzfelvétel volt az ötlet, hanem a vásárlás! Annak díját -legalábbis az itthonit- ugyebár a kereskedő állja ;-) 

 

Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2381

Juteszembe, a Heathrown (vagy máshol) valaki használta már az automata beléptetőt? Amikor mehettem volna, pont alig voltak a reptéren így a legelső, emberrel működtetetten mentem keresztül, azóta meg furdal a kíváncsiság, hogy milyen az automata? :O

Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2380

Tyűha, nem mondom, te aztán biztosra mész :D

Mi sosem szoktunk ennyit vacakolni, csak annyi, hogy az értékesebb dolgokat (pénz, laptop, telefonok, ebook, mp3 lejátszó, ezekből amelyiket éppen visszük) bele a kézitáskába, a feladottba csak a bugyikat meg a Pick szalámit tesszük. A kézitáskára meg figyelünk rendesen, de alsógatyámba azért én nem fogok huszasokat dugdosni :D

 

Azt fiatal, dekoratív hölgyek tangabugyijába kell tenni, bár azt sosem látod viszont xD

Előzmény: wog33 (2378)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2379

Én is a Paypalit ajánlanám, talán 100 fontig ingyenes a transzfer (vagy talán pár penny), de ennek utána kell nézni, mert nem használom egy ideje (nem küldök már haza pénzt).

Esetleg megnézni a magyar alteregóját az abakuszt, hogy mennyibe kerül náluk, az otp-s megoldás.

Meg most jött gondolatként, hogy creditkártyát igényelni és azt használni Magyarországon felvételre, majd Angolhonból töltögetné újra a gyerek. Bár elképzelhető, hogy az jó drága lenne, nem tudom :I

Előzmény: apojani (2373)
wog33 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2378

Igen, van testszkenner a reptereken, (közben felidéztem: kétszer varrtam bele a ruhámba pénzt, jelentős összegeket), és egyszer se szólt a szkenner. Inkább alsóruházatba rejtettem, lehetetlenség volt tőlem ellopni, míg a bőrönd / kézitáska biztonságát senki nem garantálta.

Szerintem nincs összeghatár, ilyen csak régen volt. Ja, én nem az összeghatár miatt voltam ilyen elővigyázatos, hanem, hogy el ne lopják. :)

Sok dőre ember lazán a pénztárcájába rakja a teljes megtakarított pénzét... Gondolom, ismered azt az aranyszabályt, hogy ne egy helyre, hanem legalább 4-5 helyre (elosztva) rakd a pénzedet, utazáskor.

Előzmény: apojani (2375)
Xray__ Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2377

En ajanlanam inkabb a PayPal-on keresztul utalast akkro inkabb, mert ott kisebb (kartya tranzakcios) a dij. 

Bankbol bnakba utalas remessen draga, de nem csak Uk,mindenhonnet, mindenhova, sajnos ez nem magyar rosszokas :(

Előzmény: apojani (2373)
apojani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2376

Diszlexia ;-)

.......testszkenner.....

apojani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2375

Jééé!

Nekem ez is új;-) (Mármint a rejtegetési kényszer!)

Jó, most nem ezrekről beszélek fontban, de van egy összeghatár amit az angolok nem engednek ki hivatalosan? 

Oszt testszekkenr van-e már a reptereken ;-) ?

 

 

Előzmény: wog33 (2374)
wog33 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2374

Ez engem is érdekel, remélem, válaszol valaki, bár én nem vagoyk annyira érintett, mert én ritkán viszek pénzt Mo-ra (mivel nincs annyi :))).

Egyszer utaltam összesen, és igen, 35 font volt az utalás, összegtől függetlenül, és ha postai pénzküldést választom, az is közel ugyanennyi. Harmadik megoldás, de ezt is csak egyszer-kétszer csináltam: hazaviszem a készpénzt utazáskor, gondosan elrejtve a ruházatomban (akár bele is varrva), amit éppen viselek, mert se kézitáskába, se bőröndbe nem rakom szívesen.

Előzmény: apojani (2373)
apojani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2373

Sziasztok!

Banki költség csökkentésével, kártyával, vagy utalással kapcsolatban érdeklődnék!

Ha a fiam szeretne havi rendszerességgel pénzt küldeni Magyarországra, akkor az ugyebár nem éppen olcsó megoldás:-( Evvel kapcsolatban jött az ötlet!

Idehaza van ugyebár a banki társkártya. Ez létezik odakint Angliában is? 

Kiváltható úgy is, hogy a "társ" csak Magyarországon használja és odakint nincs bejelentett lakása, vagy (és) munkahelye?

Előre is köszönöm az infót!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2372

Igen, de zsooo barátunk azt hiszem le is zárta. Köszönet érte. Tehát 99%-os valószínűséggel általában a Noting Hill Gate-en fel lehet közvetlenül szállni egy District line "Wimbledon branch" szerelvényre. Aznap amikor ott olimpiai verseny is lesz gondolom nem zárják majd le :-), de maximum megyünk az Earl's Courtig, és onnan még 2 megállót egy másikkal a Noting Hill Gate-ig. Aztán onnan már oksa. :-)

Előzmény: wog33 (2370)
wog33 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2370

ez a metró-átszállásos téma valami átlagon felül érdeklődést váltott ki :)))

zsooo Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2369

sok mindentol fugg, hogy az adott pillanatban epp melyik utvonalat hozza ki

 

pl, mi a fontosabb, gyorsan, de esetleg tobb atszallassal, vagy akar lassan is, de csak keves atszallassal

 

vagy pl lehet hogy eppen le van zarva valamelyik allomas, mert felujitas van hetvegen, nincs valahol atszallas, mert epp rendorok helyszinelnek, vagy torlodas miatt kesnek a vonatok, de te a gyorsasagra helyezted a hangsulyt a keresesben, stb

 

az is lehet, hogy pont aznap amikor mennel, minden le lesz zarva es teljesen masfele kell menned...

 

a lenyeg, hogy ha elesben nem tudsz tajekozodni, hanem csak egy betanult utvonalat ismersz, akkor Londonban inkabb el se indulj

 

ahogy mar masok is irtak, a tajekozodas viszont aranylag egyszeru, kifejezeten turistabarat, en nem aggodnek feleslegesen

 

az eredeti kerdesre pedig a valasz: central line notting hillig, aztan ott vagy olyan district line jon, ami elvisz vegig southfieldig, vagy olyan ami csak earls courtig, es ott atszallsz southfields fele. circle line-al felesleges szorakozni

Előzmény: Törölt nick (2358)
apojani Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2368

Bocsi és evvel be is fejezem részemről!

Ha fizet akkor semmiképpen NE kézből kézbe fizessen! Mert a bizonyítási kényszer nála lenne ha mégis beperelné utólag valamelyik anya! Ha más nem de egy kézzel írt, tanúkkal aláírt papír legyen hogy mikor és mennyit fizetett!

 

 

apojani Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2367

A bíróság mindenféleképp meg fog ítélni egy összeget! Ez az összeg egyáltalán nem biztos, hogy a kinti keresetének a 20+20%-a lenne! Az ithoninak igen, de mivel a kinti keresetek nem állnak arányban a hazaival így egy eddigi ithonit is alapul vehetnek ami a kintinek -esetleg- csak a pl. 10+10%-a! Időlegesen meg lehet úszni de kérdéses megéri-e?! Tudomásom szerint amíg ő nem tud, vagy nem hajlandó fizetni addig az állam -mintegy- megelőlegezi a megítélt összeget amit a delikvensnek szépen felírnak annak minden eljárási illetékével és kamatával!!! És előbb vagy utóbb de fizetnie kell, ráadásul még börtönnel is fenyegetett a tartási kötelezettség elmulasztása! (Persze csak akkor ha akiknél a gyerekek vannak bírósághoz fordulnak a tartásdíj ügyében! De ha ők nem is teszik meg, akkor meg a gyámhatóság fogja mert hivatalból kötelessége!) 

http://www.femina.hu/hirhatter/gyerektartas_nincs_tobb_kibuvo

A cikkben szereplő: "Ha a végrehajtó sem jár sikerrel, abban az esetben börtön is járhat az elmaradt juttatásért, feltéve, ha feljelentést tesz az anya." rész -szerintem nem teljes, mert -tudtommal- a gyámhatóságnak hivatalból el kell járnia tehát nem csak az anyán múlik az eljárás megindítása! 

Mindenesetre azért érdemes elgondolkodnia azon, hogy ha nem fizet akkor hazaugrik-e egyáltalán még ebben az életben! Mert ha a bíróság elítéli és nemzetközi elfogatót adnak ki ellene akkor már a kinti reptéri ellenőrzésen sikítani fog a számítógép! 

Tehát hooszútávon csak úgy tudja megúszni ha identitást vált! Akkor meg ugyebár belemászik egy másik, súlyosabb balhéba. 

 

 

Előzmény: Röné72 (2361)
Manyi55 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 2366

Jaj, olyan aranyos vagy!:) Azért kérdeztem, mikor lesz aktuális a dolog, mert magamban azon mosolyogtam- nem kinevettelek, inkább csak örvendeztem- hogy én is ilyen vagyok!:) Ha már tudom, hogy hová megyünk akkor előre meg akarok tervezni mindent. Valójában szétaggódom magam, meg élvezem is, hogy tervezgethetek. De mint látom, nem vagyok ezzel egyedül- Te már egy jó évvel előre gondolsz, mert nyilván ezen jár az agyad éjjel-nappal. És ez jóóó! De tényleg! az ember háromszor utazik- olvastam egyszer valahol, de nagyon megtetszett. Egyszer előre- míg tervezi. Aztán valójában- míg átéli. És a végén emlékeiben ahol minden rossz is megszépül. És nem tudom, melyik fázis a legjobb- néha a tervezés néha az emlékezés. De talán azért mégis a valóság a legjobb?:)

Mi is mindig valami céllal utazunk egyébként- nem csak a városnézés miatt, hanem egy kultúrális program kedvéért és ezért ahhoz kell igazítani mindent. szóval, ha megyek a következő  szűk egy évben Londonba és azon belül Wimbledonba, akkor elmesélem a tapasztalataimat.

Előzmény: Törölt nick (2360)
cam aro Creative Commons License 2011.08.27 0 0 2365

Metron nem fogsz eltevedni. 

Logikus, es atlathato. 

Előzmény: Törölt nick (2356)
cam aro Creative Commons License 2011.08.27 0 0 2364

Ha levonjak az itteni nettodbol a 40%-ot,  sem biztos rosszabul jarsz, mint otthon. 

( amit kizartnak tartok, mert ebben a pozicioban ez senkit nem fog erdekelni, s ezzel potsolni   ) 

 

egyebkent sk velemeny, de ez lelkiismereti kerdes, es nem gazdasagi. 

 

Előzmény: Röné72 (2361)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 2363

Néhány éve jártunk Londonban, és Wimbledonba vonattal jutottunk el a Waterloo pályaudvarról, emlékezetem szerint igen egyszerűen és gyorsan. Ennek nem néztél utána?

Előzmény: Törölt nick (2360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!