Keresés

Részletes keresés

Laja73 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 290
nightshot nem volt véletlenül bekapcsolva?
Előzmény: NewcomeR (278)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 289
Sziasztok!

Én most állok kamera vásárlás előtt és infót szeretnék kérni, hogy mire érdemes figyelni.

Olvastam lentebb, ha kicsi a kamera akkor zajos lehet, razkodik stb. viszont egy nagy szart nem fogok mindenhova mgammal cipelni.
Igazából a panasonic-al szemezek, erről tudtok véleményt mondani?

Thx

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.24 0 0 288
"A D8 csak a lejátszáskor használja a régi analog felvételeknél a Hi8 kazit. A felvételre a D8-nál a Digitál8 kazetát kell használni ... "

Én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy Hi8-as kazettára is fel lehet venni D8 kamerával (digitális formátumban), csak keverni nem illik a régi analógot a digitálissal egy kazettán belül. Vagyis megkezdett analóg Hi8-ra ne vegyél fel D8-al!

Minőségbeni különbséget TV-n nézve én nem tapasztaltam a két kazettatípus között, igaz, nem is nagyon kerestem ilyet, de majd megnézem.

Előzmény: greenink (287)
greenink Creative Commons License 2003.06.23 0 0 287
A kazetta árkülönbség már ma sem jelentős, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan azonos árban lesznek. AZ egész csak a legyártott mennyiség függvénye, amiben ugye az idő a DV-nek dolgozik (lásd pl. VHS kazetta ára). Még az is lehet, hogy nemsokára olcsóbb lesz a DV kazetta, a Hi8 pedig ritkaság.
SZóval szerintem ezt ne vedd be a vásárlási szempontok közé.

lala

Szóval ez nem teljesen igaz illetve félre értehető. A D8 csak a lejátszáskor használja a régi analog felvételeknél a Hi8 kazit. A felvételre a D8-nál a Digitál8 kazetát kell használni melynek az ára nem sokkal kevesebb mint
a DV kazetták ára (vagy annyi), ja és ilyen kazettát nem csak a Sony gyárt. Továbbá a Hi8 kazetta és Digitál8 kazetta csak nagyságban egyforma a belső felépítése különböző, a Hi8 hagyományos szalagot tartalmaz míg a Digital8 kétszeres fémgőzölésű kobaltrészecskéket tartalmazó Diamond Like Carbon (DLC).
Ezen szalag fellépítése megegyezik a DV kazettában található szalaggal.

Előzmény: tündérlala (284)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.23 0 0 286
tündérlala: Igazad lehet, nálam sem ez a döntő szempont. Ha minden jól megy, a héten megtörténik a vásárlás, és egy JVC GR-DV400-as lesz a "szerencsétlen áldozat" ;-) a típusból pedig már adott a DV. Ha nem Sony akkor DV :-)
Előzmény: tündérlala (284)
Garancia Creative Commons License 2003.06.21 0 0 285
Üdv!
Van vkinek tapasztalata, hogy egy TRv345-ös kamera meddig bírja egy FM50-es aksival? Lcd nélkül?
tündérlala Creative Commons License 2003.06.21 0 0 284
Szerintem válaszd azt, amelyik jobban tetszik.
A kazetta árkülönbség már ma sem jelentős, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan azonos árban lesznek. AZ egész csak a legyártott mennyiség függvénye, amiben ugye az idő a DV-nek dolgozik (lásd pl. VHS kazetta ára). Még az is lehet, hogy nemsokára olcsóbb lesz a DV kazetta, a Hi8 pedig ritkaság.
SZóval szerintem ezt ne vedd be a vásárlási szempontok közé.

lala

Előzmény: cs_gaborka (283)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.21 0 0 283
Én is a D8 és DV között vacillálok még, de csak azért mert van néhány 8-as kazettám amit, ha D8-at vennék fel tudnám használni. Egyébbként a két rendszer TELJESEN ugyaazon szabvány szerint működik, csak mechanikailag különböznek. A D8 mellett szóllhat még esetleg, hogy ha nem D8 hanem sima Hi8-as kazit veszel olcsóbb a nyersanyag, viszont ilyen típust csak a Sony gyárt.
Előzmény: Reinhardt (282)
Reinhardt Creative Commons License 2003.06.21 0 0 282
hali

Nem olvastam végig mindent, meg lehet hogy egyébként is hülyeségeket fogok kérdezni, de:
- a kazettán kivül mi a különbség a D8-as és a DV kamera között?
- 10*/120* os DV kamera az jó? (tudom hogy nem csak ettől függ)
- es mit érdemes venni úgy 200-220e-ért?

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.20 0 0 281
Ezek után sajnos nem tudom mit mondhatnék még! ;-(

Talán a menüben a Program AE beíllításokat nézd még meg, ha eddig nem tetted volna!

Jani_bátyó

Előzmény: NewcomeR (278)
greenink Creative Commons License 2003.06.20 0 0 280
Bocs 266=267
Előzmény: greenink (279)
greenink Creative Commons License 2003.06.20 0 0 279
Találtam még a témához kapcsolodó linket:http://www.corg.hu/Pages/DV.html
Előzmény: vw1966 (267)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.19 0 0 278
Teljesen auto volt minden. Van egy exposure gomb rajta, azt nyomogatva el?jött egy skála, de a maximális beállításnál is sötét volt;))) ( persze, nem jupiterlámpával világítok otthon, hanem olyan 80as ég? van, azért kicsit furcsa, hogy így is gázos a kép)

N.

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.19 0 0 277
NewcomeR!

Manuális fényerővel készítetted a felvételeket, vagy automatikával?
Az előbbi kicsit macerásabb, de megéri!

Jani_bátyó

Előzmény: NewcomeR (276)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.19 0 0 276
Hali,

Van egy Sony TRV355E digital8 kamerám. Amennyi beltéri felvételt csináltam vele, az összes eléggé szemcsésre sikerült, a színek eléggé elmosódottak lettek. Kevés a fény, vagy mi lehet a baj?

N.

greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 275
Valószinű MiniDV és Digital8 közötti különbségre gondolsz.

Mind a kettő DV (digitális video) technologiát használja, a különbség csak annyi, hogy a Sony kitalálta, ha valakinek előtte volt Hi8 kamrája, akkor ne keljen eldobni a szalagjait.

Ezért a Digitál8 "hagyományos" nagyságban készül, annak minden hátrányával és előnyeivel.

Előzmény: F_a_s_z_á_n (268)
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 274
Jobbat találtam http:http://www.sony-europe.com/view.x?prod=27127&tech&loc=eu

TRV 240E: ahogy elnézem ebben a gépben nincs
Memory Stick másban majdnem megegyezik a TRV 355-el, csak a 240-nek a fokusza nagyobb tartományban
állítható és ami fontos az összes be/ki menettel rendelkezik.

Van valakinek tapasztalata róla.

Előzmény: greenink (272)
digiton Creative Commons License 2003.06.18 0 0 273
Garancia: Az Izabella olyan garanciát ad, amit a hivatalos Sony szervízek nem fogadnak el. Cserébe valami selejtforrásból szerzik a cuccaikat, azért tudnak tízezrekkel olcsóbbak lenni a szalonhálózatnál. Személyes tapasztalatom van a háromszor cserélt 740-essel, de korábban már írtam róla...
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 272
Elnézést béna voltam, a böngészésben valami miatt azt hittem a 189 topic az utolsó, de most látom a továbbiakban ezt a lencse témát nagyon korekten kitárgyaltátok, ebben már képbe vagyok :)

Azért már csak egy kérdés maradt van még más márkában TRV355 E hasonló tudású, árú készülék.

Előzmény: greenink (271)
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 271
Ez azért érdekelne milyen különbség van a két optika között, mert gyanítom csak egy reklám fogás a Sony részéről a carl zeiss optika kiemelése. Tudsz műszaki vagy "látható" különbséget említeni ?

Ezt azért kérdem mert én is nagy dilemába vagyok.
Milyen gépet vegyek jelenleg egy 8 sony-im van, és pontosan ezért nagyon nézegetem TRV 350 E-t.

Mi tetszik benne. ennyiért egyetlen kamerában sem találtam többet, de lehet tévedek, ha van ilyen írjatok.

-Ami tetszik a gépben, a bevált mechanika, az uj DV mini gépek nem bírnak ennyit ezt itt társ topikban többen említik. A nagysága ??? a kicsi DV
kamerákban jobban átmegy a gép alapzaja a mikrofonba. Csendes felvételeknél szépen hallatszik a szalag sustorgássa. A kicsi DV kamerák nagyon könnyüek, orrod a legtöbbnél surolja az akumlátort, nehéz nyugodtan tartani.

-Lehet a fokusz kézzel állítani
-DV ki és bemenet
-analog ki bemenet

Ennyiért (220 e) tudtok jobbat, mert többet nem fogok kiadni, ahogy elnézem a sokkal drágább gépek, képben nem tudnak többet csak szolgáltatásban.

Mi a véleményetek ?

Előzmény: lazy (190)
Garancia Creative Commons License 2003.06.18 0 0 270
digiton: mi a gond az Izabellával?
Előzmény: digiton (264)
Garancia Creative Commons License 2003.06.18 0 0 269
baraka113: végül is engem nem zavar ha ez a normális, csak működjön jól. Marha csendes felvételt még nem csináltam vele, igy én nem is hallok belőle semmit visszajátszáskor. Ha VCR módban van és nem megy a lejátszás vagy tekerés akkor ez csöndben van.....
Előzmény: baraka113 (265)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.06.17 0 0 268
Sziasztok!
Valaki magyarázza el nekem laikusnak, hogy mi a különbség a mini digit kamera és a digit kamera között!
(a mini szót értem!)
Az érdekelne, hogy adathordozó? Adathordozó méret? Minőségbeli különbség?
Most szeretnék venni egy digit kamerát és nem szeretnék tök hülyén az eladóra nézni, hanem úgy, mint aki érti mit hadovál.
Tudtok-e olyan helyet, ahol normálisan megmutatják az eszközt, gondolok itt a felvételekre, rálökik szg-re, tv-re, vagy valami, nemcsak a kezedbe nyomják, hogy neje, paraszt! Irány a kassza!
vw1966 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 267
elég lesz nekem ata33-as 6 éves vinyora cel733 aszetali se dobott framet
Előzmény: NewcomeR (266)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.17 0 0 266
Hali,

Van egy notebookom, amelyen van 2 firewire csatlakozó. Át szeretném tölteni a rögzített filmeket egy Sony TRV355E-r?l. Szerintetek a notebookba épített 5400RPM winchester elég lesz adatátviteli sebességben? Valahol olvastam, hogy olyan 3.5 MB/sec adat jön ilyenkor be. SiSoft Sandraval néztem, olyan 9 MB/sec sebességet írt a winchester sebességére. Lehet valamilyen gond?

Bye,

N.

baraka113 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 265
Garancia: a búgás nekem a trv33-on egyértelműen a típus konstrukciós hibája. Egyszerűen kicsi a gép, és a szervo zaját a negyed milliméteres műanyag kaszni nem tudja elnyelni. Ez igaz az összes 2003-as miniDV-s trv modellre. A trv345 kicsit nagyobb darab, de azt gondolom, ugyanez a gond, mert ugyanolyan minőségű anyagból készül mindkét gép. Egyébként a zúgás akkor is hallható, ha a szalagot nem tekeri a gép... Ha a Sony mellett maradsz, akkor érdemes megbarátkozni a gondolattal, hogy a felvételen is ott lesz a zúgás, nekem csak az éjszaka alvó gyermek felvétele esetén zavaró, egyébként a környezeti háttérzaj többszöröse a zúgásnak, alternatíva, hogy veszel külső mikrofont, sok tízezer pézér, és még cipelheted is...
Előzmény: Garancia (257)
digiton Creative Commons License 2003.06.16 0 0 264
Milyen jó, hogy szó volt a kromatikus aberrációról! Pénteken az Auchan sony szalonban (mert az Izabellába nem járunk ugye...) vettem egy echte sony 2x-es zoom objektívet. Ára 25.000. Feltettem és elájultam.
1. A tövig betekert objektív széle korben belelógott a képbe!
2. A képszéleken tök homály volt.
3. A képszéleken kromatikus aberráció jelentkezett, de nagyon brutálisan.

Ennyit ér a drága sony lencse. Képzelem a hama feleennyiért mit mutat. Visszavittem és szó nélkül visszacsengették a zsét.

vw1966 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 263
Igen! A drágábbak pl canopous storm v. raptor már effektezeni is tudnak azaz a vágás során ők dolgoznak levéve a terhet a procirol ezek 100 000körül-től de inkább már kisebb studioba valok.
A 30 ezres pinnacle stb cuccok csak a softverbe különböznek amit meg a fantáziádra bizom hogy milyen forrásbol szerezed meg :). Otthonra jo az olcso is és sofvernek meg vegas 4. www.sonicfoundry.com
Előzmény: Garancia (262)
Garancia Creative Commons License 2003.06.15 0 0 262
Ok. Köszi! Mindegy milyen a FireWire? Gondolok itt arra, hogy jó a 10e forintos is kártya is?
Előzmény: vw1966 (261)
vw1966 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 261
a gép tökéletes az USB nem alkalmas video átvitelre arra a Firewire való
Előzmény: Garancia (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!