Keresés

Részletes keresés

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.30 0 0 300
Szia!

Én úgy bruttó 230 körül nézek kamerát, de igazából olyat szeretnék, amin van analóg bemenet.

Amivel most szemezgetek:

Pana NV-GS50EG
JVC GR-DX35E
JVC GR-D50E

Ezekről mi a véleményed?

a JVC-kel az a bajom, hogy a JVC honalpon egyáltalán nincsenek ilyen típusok.....

Köszi

Előzmény: vw1966 (296)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.28 0 0 299
múlt hétvégén volt nálam egy profi Sony miniDV, meg az én kis TRV145-ösöm (ugye ez a legfapadosabb), az az érdekes dolog történt, hogy gyenge fényviszonyok között a digit8 simán verte a miniDV-t...bár az is lehet, hogy ez nem jelent semmit, ha a miniDV-ket úgy állítják be, hogy feltételeznek hozzájuk lámpát is, nem tudom
szépótó Creative Commons License 2003.06.28 0 0 298
Sziasztok!
Erdekelne mi a véleményetek a 600-as sorozatú Canonokról! Az 500i-ről elég rosszakat olvastam itt.kíváncsi lennék,javult-e valamit a Canon,a Médiában azt hallottam nagy változásokon ment keresztül.A Photo hall most nyomja 170 ezerért,fire wire csomaggal.
Előzmény: Reinhardt (297)
Reinhardt Creative Commons License 2003.06.25 0 0 297
Ok! Szeretnék jelentkezni erre én is :)
Úgy 200-220 ezrem van kamera vásárlásra, mit javasolnal?

Előre is köszi.

Előzmény: vw1966 (296)
vw1966 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 296
Kezelhetőségben! D8-nak már nincs jövöje szerintem bár egy TRV355 nem rossz mert annak még kamera formája és elég nagy mérete van ahhoz hogy használhato legyen. A sony se fejleszti már a d8-at ami + is látszik az idei modelleken.

Teheát miniDV!
A panák legtöbbje Leica optikás tehát nagyon jo! Az uj sony zeiss lencsések ami szintén jo csak kialakitásukbol adodoan használhatatlanok ezek mert LCD-t kihajtva érintőképernyőről vezérelhetőek pl lejátszás fokusz iris meg minden értsd nincsenek gomobok rajta kivül ami ökörség + átekeintehetelen menüjük van pl TRV19 nincs bennük mauális fehéregyensuly. Ha felteszed a nagy kapacitásu akksit akkor a szemed nem fér a keresőhöz.
Nekem egy also kategoriás JVC van GR-DVL150 már nem gyárott modell még azon is van mauális fehérgeyensuly mig a sonynál a 240 000resen se.
Mond meg mennyi pénzed van rá ajánlok egy konkrét tipiust!
A JVC-be az tetszik hogy kamera formájuk van és nagyon logikus elrendezésüek.

Előzmény: greenink (295)
greenink Creative Commons License 2003.06.24 0 0 295
Részletezd légyszi miben veri a Pana és JVC a Sony-t
Előzmény: vw1966 (294)
vw1966 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 294
A Pana/JVC messze veri a sonyt főleg ezeket az uj szar miniatür miniDVket amiken minden funkcio csak érintőképernyővel megy. Otthonra a Pana vagy JVC ...studiótechnkiában fordul a dolog.
Előzmény: istenkiraly (293)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 293
Én az 50EG vagy 5EG-vel szemzek.
Mit írtak miért gázos a pana?

Akkor miben gondolkodjak? SAMSUNG? SONY? JVC?

Előzmény: cs_gaborka (291)
greenink Creative Commons License 2003.06.24 0 0 292
Nem irtam, hogy nem lehet HI8 kazettát használni a D8-nál felvétel készítéséhez. Csak szerettem volna felhivni a figyelmet arra, mit mire találtak ki, és ha a felvételben nem is, de tartóságban minőségi különbség van ez jelentkezik a kazetták árában és még valami, senki ne lepődjön meg, ha egy Hi8-as 60 perces kazettára csak 45 percet tud felvenni.

És innentől lehet gondolkozni az áron, vajon melyik kazettát szeressem.

Előzmény: cs_gaborka (291)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.24 0 0 291
greenink: Csatlakozom Jani_bátyóhoz, Hi8-as kazettát is lehet használni a D8 kamerákban. Mivel a rögzítés digitális elven történik, nincs minőségi különbség.

istenkiraly: Panasonicról (NV60 NV65) az előző VideoPraktika számában olvasható egy részletes leírás, én ezután húztam ki a lehetőségek közül...

Előzmény: greenink (287)
Laja73 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 290
nightshot nem volt véletlenül bekapcsolva?
Előzmény: NewcomeR (278)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 289
Sziasztok!

Én most állok kamera vásárlás előtt és infót szeretnék kérni, hogy mire érdemes figyelni.

Olvastam lentebb, ha kicsi a kamera akkor zajos lehet, razkodik stb. viszont egy nagy szart nem fogok mindenhova mgammal cipelni.
Igazából a panasonic-al szemezek, erről tudtok véleményt mondani?

Thx

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.24 0 0 288
"A D8 csak a lejátszáskor használja a régi analog felvételeknél a Hi8 kazit. A felvételre a D8-nál a Digitál8 kazetát kell használni ... "

Én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy Hi8-as kazettára is fel lehet venni D8 kamerával (digitális formátumban), csak keverni nem illik a régi analógot a digitálissal egy kazettán belül. Vagyis megkezdett analóg Hi8-ra ne vegyél fel D8-al!

Minőségbeni különbséget TV-n nézve én nem tapasztaltam a két kazettatípus között, igaz, nem is nagyon kerestem ilyet, de majd megnézem.

Előzmény: greenink (287)
greenink Creative Commons License 2003.06.23 0 0 287
A kazetta árkülönbség már ma sem jelentős, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan azonos árban lesznek. AZ egész csak a legyártott mennyiség függvénye, amiben ugye az idő a DV-nek dolgozik (lásd pl. VHS kazetta ára). Még az is lehet, hogy nemsokára olcsóbb lesz a DV kazetta, a Hi8 pedig ritkaság.
SZóval szerintem ezt ne vedd be a vásárlási szempontok közé.

lala

Szóval ez nem teljesen igaz illetve félre értehető. A D8 csak a lejátszáskor használja a régi analog felvételeknél a Hi8 kazit. A felvételre a D8-nál a Digitál8 kazetát kell használni melynek az ára nem sokkal kevesebb mint
a DV kazetták ára (vagy annyi), ja és ilyen kazettát nem csak a Sony gyárt. Továbbá a Hi8 kazetta és Digitál8 kazetta csak nagyságban egyforma a belső felépítése különböző, a Hi8 hagyományos szalagot tartalmaz míg a Digital8 kétszeres fémgőzölésű kobaltrészecskéket tartalmazó Diamond Like Carbon (DLC).
Ezen szalag fellépítése megegyezik a DV kazettában található szalaggal.

Előzmény: tündérlala (284)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.23 0 0 286
tündérlala: Igazad lehet, nálam sem ez a döntő szempont. Ha minden jól megy, a héten megtörténik a vásárlás, és egy JVC GR-DV400-as lesz a "szerencsétlen áldozat" ;-) a típusból pedig már adott a DV. Ha nem Sony akkor DV :-)
Előzmény: tündérlala (284)
Garancia Creative Commons License 2003.06.21 0 0 285
Üdv!
Van vkinek tapasztalata, hogy egy TRv345-ös kamera meddig bírja egy FM50-es aksival? Lcd nélkül?
tündérlala Creative Commons License 2003.06.21 0 0 284
Szerintem válaszd azt, amelyik jobban tetszik.
A kazetta árkülönbség már ma sem jelentős, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan azonos árban lesznek. AZ egész csak a legyártott mennyiség függvénye, amiben ugye az idő a DV-nek dolgozik (lásd pl. VHS kazetta ára). Még az is lehet, hogy nemsokára olcsóbb lesz a DV kazetta, a Hi8 pedig ritkaság.
SZóval szerintem ezt ne vedd be a vásárlási szempontok közé.

lala

Előzmény: cs_gaborka (283)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.06.21 0 0 283
Én is a D8 és DV között vacillálok még, de csak azért mert van néhány 8-as kazettám amit, ha D8-at vennék fel tudnám használni. Egyébbként a két rendszer TELJESEN ugyaazon szabvány szerint működik, csak mechanikailag különböznek. A D8 mellett szóllhat még esetleg, hogy ha nem D8 hanem sima Hi8-as kazit veszel olcsóbb a nyersanyag, viszont ilyen típust csak a Sony gyárt.
Előzmény: Reinhardt (282)
Reinhardt Creative Commons License 2003.06.21 0 0 282
hali

Nem olvastam végig mindent, meg lehet hogy egyébként is hülyeségeket fogok kérdezni, de:
- a kazettán kivül mi a különbség a D8-as és a DV kamera között?
- 10*/120* os DV kamera az jó? (tudom hogy nem csak ettől függ)
- es mit érdemes venni úgy 200-220e-ért?

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.20 0 0 281
Ezek után sajnos nem tudom mit mondhatnék még! ;-(

Talán a menüben a Program AE beíllításokat nézd még meg, ha eddig nem tetted volna!

Jani_bátyó

Előzmény: NewcomeR (278)
greenink Creative Commons License 2003.06.20 0 0 280
Bocs 266=267
Előzmény: greenink (279)
greenink Creative Commons License 2003.06.20 0 0 279
Találtam még a témához kapcsolodó linket:http://www.corg.hu/Pages/DV.html
Előzmény: vw1966 (267)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.19 0 0 278
Teljesen auto volt minden. Van egy exposure gomb rajta, azt nyomogatva el?jött egy skála, de a maximális beállításnál is sötét volt;))) ( persze, nem jupiterlámpával világítok otthon, hanem olyan 80as ég? van, azért kicsit furcsa, hogy így is gázos a kép)

N.

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.06.19 0 0 277
NewcomeR!

Manuális fényerővel készítetted a felvételeket, vagy automatikával?
Az előbbi kicsit macerásabb, de megéri!

Jani_bátyó

Előzmény: NewcomeR (276)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.19 0 0 276
Hali,

Van egy Sony TRV355E digital8 kamerám. Amennyi beltéri felvételt csináltam vele, az összes eléggé szemcsésre sikerült, a színek eléggé elmosódottak lettek. Kevés a fény, vagy mi lehet a baj?

N.

greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 275
Valószinű MiniDV és Digital8 közötti különbségre gondolsz.

Mind a kettő DV (digitális video) technologiát használja, a különbség csak annyi, hogy a Sony kitalálta, ha valakinek előtte volt Hi8 kamrája, akkor ne keljen eldobni a szalagjait.

Ezért a Digitál8 "hagyományos" nagyságban készül, annak minden hátrányával és előnyeivel.

Előzmény: F_a_s_z_á_n (268)
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 274
Jobbat találtam http:http://www.sony-europe.com/view.x?prod=27127&tech&loc=eu

TRV 240E: ahogy elnézem ebben a gépben nincs
Memory Stick másban majdnem megegyezik a TRV 355-el, csak a 240-nek a fokusza nagyobb tartományban
állítható és ami fontos az összes be/ki menettel rendelkezik.

Van valakinek tapasztalata róla.

Előzmény: greenink (272)
digiton Creative Commons License 2003.06.18 0 0 273
Garancia: Az Izabella olyan garanciát ad, amit a hivatalos Sony szervízek nem fogadnak el. Cserébe valami selejtforrásból szerzik a cuccaikat, azért tudnak tízezrekkel olcsóbbak lenni a szalonhálózatnál. Személyes tapasztalatom van a háromszor cserélt 740-essel, de korábban már írtam róla...
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 272
Elnézést béna voltam, a böngészésben valami miatt azt hittem a 189 topic az utolsó, de most látom a továbbiakban ezt a lencse témát nagyon korekten kitárgyaltátok, ebben már képbe vagyok :)

Azért már csak egy kérdés maradt van még más márkában TRV355 E hasonló tudású, árú készülék.

Előzmény: greenink (271)
greenink Creative Commons License 2003.06.18 0 0 271
Ez azért érdekelne milyen különbség van a két optika között, mert gyanítom csak egy reklám fogás a Sony részéről a carl zeiss optika kiemelése. Tudsz műszaki vagy "látható" különbséget említeni ?

Ezt azért kérdem mert én is nagy dilemába vagyok.
Milyen gépet vegyek jelenleg egy 8 sony-im van, és pontosan ezért nagyon nézegetem TRV 350 E-t.

Mi tetszik benne. ennyiért egyetlen kamerában sem találtam többet, de lehet tévedek, ha van ilyen írjatok.

-Ami tetszik a gépben, a bevált mechanika, az uj DV mini gépek nem bírnak ennyit ezt itt társ topikban többen említik. A nagysága ??? a kicsi DV
kamerákban jobban átmegy a gép alapzaja a mikrofonba. Csendes felvételeknél szépen hallatszik a szalag sustorgássa. A kicsi DV kamerák nagyon könnyüek, orrod a legtöbbnél surolja az akumlátort, nehéz nyugodtan tartani.

-Lehet a fokusz kézzel állítani
-DV ki és bemenet
-analog ki bemenet

Ennyiért (220 e) tudtok jobbat, mert többet nem fogok kiadni, ahogy elnézem a sokkal drágább gépek, képben nem tudnak többet csak szolgáltatásban.

Mi a véleményetek ?

Előzmény: lazy (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!