Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.14 0 0 330
panasonic nv-mx500. mindenfele igen jokat irnak rola, egyre szimpatikusabb. hasznal valaki ilyet?
ctxctx Creative Commons License 2003.07.14 0 0 329
Tisztelt mindenki! 1 Sony trv9E kamerám van vagy 2-3 éve. Nagyon szerettem, egész addig, míg el nem kezdtem projektoron nézni az új tengerparti felvételeket... a színek fakók, a kontrasztok mosottak, és a vízszintes pásztázás közben (bekapcsolt stabilizátorral) különöen mosott a kép, na meg szinte szédül az ember, gondolom mivel a szeme szeretné összerakni a képet, de nem tudja.

Szal, mit vegyek, hogy jobb legyen a kép, ilyen nagyban is (OK, én lassabban fogok pásztázni, de a színek akkor sem adják vissza a természetest)? Nem 1szerű, mert technikailag ez a cucc ma sem rossz, ha jól számolok (15X optikai zoom, 800K CCD, 3,5" 185K LCD, DV-IN).

Minden okosságot előre is köszönök!

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 328
koszi a valaszokat. a jvc-ket nezegetem egy ideje, de nem tudom, hogy a 4000-es valoban annyival jobb-e kisebb tesoinal. azt tudja valaki, hogy a 3000-eshez kepest mi valtozott ezen?
amugy kintrol hogy "hozzatok" be? :) bocs, nagyon gyakorlott vagyok ilyesmiben...
Laja73 Creative Commons License 2003.07.13 0 0 327
felejtsd el ezeket a 200eFt alatti játékszereket

köszi...

Előzmény: cs_gaborka (326)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.13 0 0 326
lameadmin: Ha ennyi pénzed van, akkor felejtsd el ezeket a 200eFt alatti játékszereket. JVC GR-DV4000, aszongyák nagyon ott van, olvass utánna. Én a GR-D20-ast vásároltam "kint", jóval olcsóbb volt, akár az itthoni "akciós" árhoz képest is, elgondolkodtató...
Előzmény: Törölt nick (324)
k.zozo. Creative Commons License 2003.07.13 0 0 325
Üdv! Én egy JVC GR-D70E miniDV-t vettem két hete a XIII.ker.Népfürdő utcában, 190000 Ft volt az ára akciósan. Teljesen meg vagyok elégedve vele, kicsi, könnyű kezelni, szép a képe, van rajta USB, DV in/out, analóg in, lehet webcamként is használni. Adnak hozzá egy 8Mb SD kártyát is arra lehet fotózni. Szerintem érdemes megnézned. A DV in/out-os kamerákkal át tudod küldeni a felvételedet a számítógépbe, innen aztán lehet cs-re írni, DVD-re, és a gépből vissza lehet tenni szalagra ha megvágás után azon akarod tartani. Amiken van analog in azokkal digitalizálni tudsz, pl. régi videófelvételeket lehet a számítógépbe juttatni a kamerán keresztül.
Előzmény: Törölt nick (324)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 324
sziasztok!
en is kamera vasarlas elott allok, es ugy erzem, hogy minel tobb modellt nezek meg, annal inkabb elbizonytalanodom, hogy melyik is lenne a legmegfelelobb. "kozepkategoriabol" (250-400e huf) miket tudnatok ajanlani? elsosorban szamitogepes felhasznalasra, esetleg kesobbiekben svcd, dvd keszitesre. egyaltalan alkalmasak ezek ilyesmire?
kulfoldon torteno vasarlasrol vannak tapasztalatok? tolunk nyugatabbra lenyegesen olcsobbak ezek a cuccok (is).

udv,
LA

drberki Creative Commons License 2003.07.10 0 0 323
Este már otthon lesz a kamera!!

112000Ft lett a vége :)))))

ennyiért már a hülyének is.... :)

Előzmény: drberki (319)
ludovicus novus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 322
Az utazas.com egyik oldalan talaltam bemasolt angol nyelvu leirasokat kulonfele video rendszerekrol:
http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=23&file=1056569986
drberki Creative Commons License 2003.07.08 0 0 321
Többiek?
Előzmény: Andreas (320)
Andreas Creative Commons License 2003.07.07 0 0 320
Az adatai alapján és ennyi pénzért tökéletes. De mielőtt megveszed próbáld ki (más kamerákkal együtt) hogy kézreáll-e neked.
Előzmény: drberki (319)
drberki Creative Commons License 2003.07.07 0 0 319
Végre felraktak a Samsung oldalra az új kamerákról is infókat!

Itt a VP-D23i Mini-DV videokamera leírása!

Továbbra is azt szeretném tudni,hogy 135000Ft-ért megéri-e első kamerának??
Most ajiba kapunk hozzá táskát+kazit+akkut!!

drberki

Előzmény: drberki (206)
szépótó Creative Commons License 2003.07.06 0 0 318
Kösz a választ gaborka ! Szerintem a Samsung is valami hasonló technikát használ mert ,ott se írnak infracuccost a kamerában,de azért megnézem azt a Metrós Samsungot!!!Ilyen árért tényleg lemondanék at infráról!Egyébként kell még metrókártya hogy ott vásárolhass?
Előzmény: cs_gaborka (312)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.06 0 0 317
Igaz, feltéve ha nem optikai.
Előzmény: lazy (316)
lazy Creative Commons License 2003.07.06 0 0 316
A nagyobb felbontású CCD-t a kézremegés gátláshoz használják...
Előzmény: cs_gaborka (312)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.06 0 0 315
Köszi szépen az infót.
Eddig abban a tudatban voltam hogy ez a Fire Wire kártyás megoldás sokkal drágább.Na de így 10000ft-körüli áron már elfogadható főleg hogy a készletben benne van minden.
Mégegyszer köszi!

ÜDV.

Előzmény: Laja73 (314)
Laja73 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 314
A memória kártyáról egy másik kimenetén csatlakozik a kamera a PC-hez

Ezt leszámítva, amit nem egészen értek, nagyjából én is ezzel bajlódtam nemrég, hogyan játsszam át PC-re az anyagot. Bölcs tanácsokra hallgatva nem vettem DV/USB fordító kábelt (az átviteli sebesség így állítólag sokkal rosszabb), hanem beruháztam egy videoszerkesztő-csomagba (kártya+szoftver+kábel, PYRO basic, legfapadosabb).
Op. rendszertől függően tökéletes, vagy éppen használhatatlan:)), ezt úgy értem, hogy otthon win98 alá sehogysem tudtam betenni, munkahelyen meg az XP olyan szinten mindent magától csinált, mintha a kártya a saját gyereke lenne, a szoftvert sem kellett telepíteni.

Itt egy lista, de pld a PYRO basic kapható a Lurdyban is, bruttó 12ezerért:

http://www.depo.hu/?page_number=5&lid=1&tcsid=77

Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.05 0 0 313
Üdv Mindenkinek.
Az lenne csak a dilettáns kérdésem hogy egy filmet amit DV kamerával készitek (sony)milyen módon tudom a PC-re tölteni.
A kemerához sajnos nincsen olyan kábel ami a DV kimenetét (mert ilyen is van rajta)az USB porttal köti össze.
Egyáltalán lehetséges ilyen módon a filmet a PC-re tölteni?
A memória kártyáról egy másik kimenetén csatlakozik a kamera a PC-hez , ezen keresztül a filmet nem tudom áttölteni.
Remélem jól gondolkodom:Ha már egyszer digitális a jel a kamerán azt már nem kell digitalizáló kártyán keresztül mégegyszer digizni.
Ha már egyszer a gépen lenne a film ott már elboldogulnék a tömörítgetéssel meg ilyenekkel.
De addig hogyan , gondolom egy DV-USB kábel mindenképpen kell.De ez lenne az egyedüli hiányzó láncszem???(remélem:-))
Előre is köszi a segítséget!!!

ÜDV:

cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.05 0 0 312
szépótó: A JVC NightScope üzemmódja lényegesen eltér pl a Sony féle NightShot-tól (nem biztos, hogy jól írom). Ott infra led világítja meg a tárgyat, és a CCD infra tartományban dolgozik, ezért lesz zöldes a kép. A JVC nem használ semmiféle plusz világítást. Az eljárás lényege, hogy viszonylag hosszabb időn belül (2-3 másodperc) többször kiolvassa a CCD-t és ezen adatokból állítja össze a valóban színes, és meglepően "élethű" képet. A leírásból azonban nyilván kiolvasható az eljárás hátránya, csak állóképre alkalmazható. Ha közben mozog a kamera, el elmosott pacni lesz a végeredmény.

Emb3rke: A digitális kamerák típustól függően rögzíthetik az anyagot, normál Hi8-as illetve D8-as kazira Sony D8 rendszer esetén, miniDV kazettára miniDV rendszer esetén, és van már olyan készülék is, amely DVD korongra dolgozik. Előbb utóbb pedig egyértelműen a mozgó alkatrészeket nélkülöző memória lapkák fogják átvenni az adattárolás szerepét. Ami a pixeszámokat illeti a video anyag rögzítése szempontjából a 800e pixel sincs kihasználva, tehát semmivel nem ad részletesebb képet a megapixeles CCD. Ott inkább már el látják a készülékeket foto funkcióval, amihez viszon baromira kevés az 1 mega. Szerintem "parasztvakítás".

Előzmény: szépótó (310)
Emb3rke Creative Commons License 2003.07.04 0 0 311
A digitális videókamerák mire rögzítik a felvételt? Memóriára? Winchesterre? Sima szalagra, ami az analóg kameráknál?

És nincsenek vmi tesztfelvételek, amik megmutatják, hogy mennyi a különbség mondjuk a 800.000 pixeles és a 1 millió pixeles stb. CCD képalkotó között?

szépótó Creative Commons License 2003.07.04 0 0 310
Szia Gaborka!
Egy olyan kérdésem lenne ,hogy a színes digitális nightScope felvétel az valóban szines ,vagy csak zöldes ,vagy a JVC nem infraLED világítással dolgozik sötétben?
Előzmény: cs_gaborka (302)
guaaa29 Creative Commons License 2003.07.03 0 0 309
Tiszteletem!
Vettem egy mini dv Panasonic, ds60-as kemerát. Ismeri e valaki közületek és van e valmi tapasztalata valakinek a készülékkel kapcsolatban. Számomra nagy nagy dolog, mert hobbym a filmezés illetve a vágás. Nagy dolog,hogy lehet utóhangosítani, de sajnos a számítógépem nem elég jó a vágáshoz. Milyen lenne az a gép ami ugyan olcsó, de alkalmas lenne editálsára. (mennyibe kerülne úgy kb.)
Arra gondoltam még, hogy dv bemenetet is kellene csináltatni rá, mivel sajnos csak dv-kimenet van. Mennyibe kerülhet és hol csinálnak ilye. Az a gondolatom, hogy ha ez a bemenet meglenne akkor már tudnék kicsit vágni egy analóg vhs videómagnó társaságában. Van e valakinek ötlete?
Kösz gbr
lazy Creative Commons License 2003.07.03 0 0 308
Érdemes, minden kivétel előtt felvenni 5-6 mp üres részt... állókép, lencsevédő bármi... kazetta visszarakást követően erre rá tudsz állni....

Ha elmaradt, akkor számíts rá, hogy az utolsó 1-2 mp ugrott precizitás és idő függvényében...

Mindenképpen érdemes a felvételnél ráhagyni a snittekre....

Üdv,
L

Előzmény: cs_gaborka (305)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.03 0 0 307
Értem, visszanéztem a kazettát, és megtaláltam a 10. perc tájékán a hibát.
Előzmény: Andreas (306)
Andreas Creative Commons License 2003.07.02 0 0 306
Nem, azt a kamera mindenképpen rögzíti. Viszont amikor a szalagot olyan helyre csévéled ahol még nincs rögzítve semmi, akkor nullázza a számlálót és azt kezdi rögzíteni.
Sajnos sok kamerán bekapcsolásnál a szalag befűzése is eltekerheti a szalagot. Van aki az új kazettát végigveszi üres anyaggal, hogy végig meglegyen a timecode.
Előzmény: cs_gaborka (305)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.02 0 0 305
lazy: Köszönöm, már mint a gratulációt. Ami a timecode-ot illeti, nem igazán tudom hová tenni. A kamerán bekapcsolható, hogy felvétel illetve lejátszáskor megjelenjen az LCD-n/keresőben illetve van egy menüpont, hogy timecode on/off. Mire elolvastam a könyvet és aktiváltam, egyszer kivettem a kazettát. Nem tudom van-e összefüggés, de azóta ha veszek fel (még az első kazinál tartok) a timecode értéke + a hátralévő idő kb 10 percel kevesebb mint a kazettára felvehető idő. Esetleg lehet, hogy ha nem volt engedélyezve az első 10 perc timecode nélkül rögzült ? Valószínüleg butaságot kérdezek, de mint fentebb említettem nekem az eléggé homályos folt.
Előzmény: lazy (303)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.02 0 0 304
sziasztok. a jvc temahoz szeretnek en is hozzaszolni, pontosabban kerdezni.
egy ideje nezegetem a dv4000-et es ennek kisebb tarsat a dv700-at, amit ugy lattam, az arat leszamitva nem sokban kulonbozik a 4000-estol. vannak konkret tapasztalatok ezekkel a tipusokkal? igen vonzo az F1.2-es objektiv...
vagy ha mar az ember munkara fogna egy ilyen masinat mindenkeppen erdemes 3ccd-sben gondolkodni?
udv.
lazy Creative Commons License 2003.07.02 0 0 303
gratulálok...

hmm... ez egy kis időbe telt, de biztos megérte....

Egy dologra lettem figyelmes... a szalag pozíció állítás... digitális feldolgozásnál fontos, hogy LEHETSÉG SZERINT NE TÖRJÖN MEG A TIMECODE!!!!!!

Ha batch capture-t használsz, vagy a Pinnacle és Apple által erősen támogatott úgynevezett SmartCapture-t akkor fontos, hogy egy kazettán ne ismétlődhessen a timecode... ezzel ugyanis a gép nem tud mit kezdeni.

Előzmény: cs_gaborka (302)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.02 0 0 302
istenkiraly & k.zozo.
A múlt héten vásároltam egy JVC GR-D20-as ketyerét (510 Euro -> 125eFt). Ez a GR-D50-es illetve GR-D70-es kistesója. Néhány dologgal tud kevesebbet, nincs USB tehát webkamera funkció, illetve SD kártyára történő állókép rögzítés. Nekem az első funkcióra nincs szükségem, a második pedig biztosan nem helyettesít egy digit fényképezőgépet, a kamerák nem erre vannak kitalálva. Legközelebb veszek egy 3Mpixeles gépet 200 Euro körül, így árban még mindig nem érem el a GR-D50 illetve GR-D70-est. Ráadásul a minőség tekintetében is előbbre leszek. Még egy lényeges dolog, a GR-D30-as már tartalmaz analóg illetve DV bemenetet, én osztottam szoroztam, és úgy döntöttem, ez is kimaradhat, ha az ember számítógépen fogja feldolgozni az anyagot, több mint valószínű DVD (esetleg SVCD) lemez lesz a vége.
Nos akkor a kameráról néhány gondolat. Nagyon aranyos, feleségemnek is egyből megtetszett ;-) kicsi, ebből következőleg sajnos könnyű. Előtte néhány 8-as Hi8-as kölcsöngéppel "dolgoztam" nem beszélve apósom 17 éves Blaupunkt kamerájáról..., érezhetően könnyebb volt velük egyenesben tartani a képet. A JVC-nél, noha eddig idegenkedtem a kézremegés kompenzálótól, néha bizony be kell kapcsolnom, ekkor viszont szépen ellátja a feladatát, végül is kellemesen csalódtam benne. Amit hiányolok és valóban hiányzik, az a felvétel módban az editálási lehetőség, hogy néhány másodpercet oda-vissza lehetne mozogni, ha pl. nem kell az előző felvétel vége, stb. Ekkor sajnos át kell kapcsolni lejátszás módba és ott "odatekerni" a megfelelő pontra, ahonnan folytatni szeretnénk a felvételt, majd vissza felvételmódba, ami kicsit macerás. Persze ha mindenképp (számítógépes) vágás lesz az anyag sorsa, eltekinthetünk ezen "hiba" felett. Körülbelül ennyi lenne a negatívum, amit néhány napi használat után le tudok írni. A többi tulajdonsága számomra tökéletesen megfelelő, meg vagyok vele elégedve. A képe szép éles, hogy valóban tudja-e az 520 pixeles vízszintes felbontást, még nem tudom, de ki fogom mindenképpen próbálni mert érdekel, csak még megfelelő tesztábrát kell készítenem. A zoom (digitálist az első pillanaban kikapcsoltam) 16-szoros, finoman szabályozható, és gyorsan beáll az élesség is, bármilyen helyzetben, illetve manuálisan is állítható, ha igény van rá. Van expozíció korrekció, manuális fehéregyensúly, természetesen különböző témáknak megfelelő üzemmód választási lehetőség, makro funkció, amely szinte 1cm-en belül is éles, persze ha nem takarjuk el a fény útját ;-) Ha becsukom az LCD-t vagy betolom a keresőt, a főkapcsoló nélkül is kikapcsolható a készülék, illetve vissza, amennyiben valamelyiket "kinyitom". A menüben beállítható, hogy ha pl. a kereső mellet kinyitom az LCD, lekapcsolja-e a másikat. Energiatakarékossági szempontból nem rossz lehetőség. Hirtelen ennyi jutott eszembe, én mégegyzer mondom meg vagyok vele elégedve, persze ajánlani nem akarom, nehogy a végén engem szidjatok ;-) Ha esetleg van egyéb konkrét kérdés, amennyiben tudok válaszolok rá.
k.zozo. Creative Commons License 2003.06.30 0 0 301
Sziasztok! Kameravásárlás előtt állok, eddig a Sony TRV-33 volt a kiszemelt, de mostanában nem hallottam túl sok jót róla ezért körülnéztem a JVC-nél, úgy hallottam hogy azok is elég jók. Mi a véleményetek a JVC MiniDVkről? Amit találtam az egy GRD-70 MiniDV. Van esetleg valakinek ilyen kamerája? Az 1 megapixel és a 800000 pixeles kamerák felvétele között van szemmel látható különbség? A fotó nem érdekes arra majd lesz digit fényképező. Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!