Keresés

Részletes keresés

fonok12 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 480
Kedves Szomszédaink!

Olvasva a hozzászólásaitokat, gondoltam én is megosztom veletek az élményeinket!
Természetesen mi is voltunk már MŰSZAKI EGYEZTETÉSEN (amit annak nem neveznék) inkább egy "mindenről lebeszéllek és kérd az alapot című müsor"!
Többiek is már leírták, de azért röviden elmondom:
- dugalj áthelyezése, vagy db szám növelése (75.000Ft tervezési díj) (akkor is ha csak 1 db vagy 100db -ról van szó)
- egyébként 75.000Ft bármit is változtatni akarnál (igaz nem tételenként hanem egy csomagban lehetett)
- mi nem kértünk semmi féle módosítást (nagyon ugysem akartunk) ezek után meg nekünk 75.000Ft az összes dugaljt utólagosan meg is duplázzák ha akarom
- riasztó berendezésre még árajánlatott sem lehet kérni (mert " ne őket cseszegessen senki ha mégis valahova betörnek")
- klima (1 fajta oldalfalra) többit már leírtátok. (egyébként a termosztátok a terveken arra vonatkoznak és nem a fütésre! de mivel hogy nem igen lelkesednek hogy más helységben is legyen klima a többi termosztátot fölösleges volt oda rajzolni)
- redőny - ből ROLO lett (külső)igaz elektromos, de csak a terasz ablakra sehova máshova (és a színt Ők mondják meg)
- bemutatóterembe: tényleg allt ott néhány csempe minta de azt még az istálóba sem rakná be a paraszt, mert kiröhögnék a tehenek
- földszínti parkoló LESZ, DE nagyon kevés és az is csak annak aki megvásárolja!!!
- és még sorolhatnám pld. konyha butorról most nem tudtak mondani semmit,...
- ja, nagyvonalúan azt mondták hogy majd a második egyeztetésen kész lesz a bemutató terem és ki lehet választani a burkolatokat , stb. stb. stb. eddig ok, csak mivel hogy több egyeztetés nem lesz (ingyen legalább is) ezért abban a pillanatban el is kell dönteni mit kér a kedves VEVŐ.
Na megnézem majd magunkat ahogy ott "lakberendezőinkkel - akinek lessz" rohangálunk és válogatunk, összehasonlitgatunk mert ugye csak 2 óra van rendelkezésünkre.

Mi nagyon nagyott csalódtunk, ha egy panel minőséget akartam volna venni akkor ugyan ennyi pénzért vettem volna legalább 120 m2 lakást akárhol és luxusan berendeztem volna.

Aki arról álmodozott hogy LUXUS környezet, luxus kivítelezés, vagy bármilyen luxus az FELEJTSE EL! EZ NEM AZ LESZ!!!!!

Bocs hogy hosszúra sikeredett ,de még tudnék írni legalább ennyit...

Csak egy gondolat, lehet hogy arra utaznak hogy huzzák az épitkezés ideit (miattunk; mert extrákat kértünk és azokra majd 1 évig várni kell)?!?!?!?!

Üdv mindenkinek.
Előzmény: happnuda (477)
flore Creative Commons License 2007.11.23 0 0 479
Egyébként a dobozolásos klíma tényleg riasztóan hangzik és szörnyű, hogy így akarják megcsinálni!!!
Előzmény: happnuda (477)
flore Creative Commons License 2007.11.23 0 0 478

Szia Happnuda!

 

 

Mi abszolút tudatában voltunk annak, hogy hogy zajlanak a dolgok, de igenis elvárom egy műszaki egyeztetéstől, hogy válaszoljanak a kérdéseimre.

Egyébként mi is tudtuk előre, hogy a konyha az kuka.... Hát abból amit a nő elmondott róla, ez már tuti.

Ja! És a lakást nem kérheted szerkezetkészen!!!!! Ezt már az előszerződés megkötése előtt is mondták.

Kíváncsi lennék azokra a módosításos árajánlatos érdekességekre! Mi ugyanis darabjaira szedtük a lakást:)

 

Egyébként semmi újság az SRII-ről? Nem azt építik az SRI mögött?

Előzmény: happnuda (477)


happnuda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 477

Hello mindenki!

 

Többeket végigolvasva úgy tűnik, sokan (vagy a családban) nem vettetek még új lakást. Ez azért a legtöbb helyen így működik, bár a GTC-nél (Riverloft) az alapáras cuccok kifejezetten ócskák voltak, főleg a konyha. Ezt bele kellett volna számolni mindenkinek előre... Konyha biztosan kuka, ne lepődjetek meg, ha hatalmas 150e Ft-ot fognak majd levonni az árból. Új konyha meg 1 millió és felette. :) A burkolatok tekintetében mi a katalógusban bízunk (amennyiben végül mégsem lépünk le), de ha az sem vállalható, akkor kérjük szerkezetkészen a lakást. Erre van lehetőség. Utána meg a saját lakásomba olyan mestert viszek olyan anyagokkal amilyet akarok! (Az mondjuk valamilyen szinten érthető egyébként, hogy az ő iparosaik nem fogják letenni/feltenni a hozott anyagot...). Amitől megrettentem, az a klíma "dobozolásos" megoldása. Ilyet láttam már másik házukban: borzasztó! A módosításos árajánlatokról írok majd érdekeseket, sírni fogtok... :)

 

Egyébként meg irigylem a problémáitokat... ;)

SR2!!!

Előzmény: flore (476)
flore Creative Commons License 2007.11.23 0 0 476

Sziasztok!

 

 

Az ún. műszaki egyeztetésen (ez minden volt csak nem műszaki egyeztetés!!!) a nő nekünk azt mondta, hogy nem hozhatunk saját csempét és burkolatot, hanem lesz 3-4 féle alapáras cucc és ugye az előszerződés szerint a kivitelező által kiválasztott katalógusból lehet felár ellenében rendelni. Ja és ugye ennek beszerzésére nem vállalnak garanciát. Ez is enyhén vicces:)) Mi a burkolatokkal kapcsolatban arra kérdeztünk rá, hogy a parketta milyen lesz, mert ha nem tetszik, akkor inkább mi hozunk szalagparkettát, vagy másfajta parkettát, vagy laminmáltat. A nő erre hevesen rázta a fejét, mondván, hogy az nem lehet. Megkérdeztük, hogy de mégis milyen vastagságú parketta lesz? Azt sem tudta, hogy többféle vastagság létezik!!!! A vastagság azért sem mindegy mert ugye azt most kell megmondani, hogy hová milyen burkolatot kérsz, hisz ennek megfelelően csinálják meg az aljzavastagságot.

A csempét és a burkolatot viszont nem azért nem tudják megmondani, mert az jövő évi egyeztetés lesz!!! Az egyeztető helyiség mellett van egy kis szoba, én oda beláttam és már volt odatéve 1-2 burkolat. Hááát, nagyon remélem, hogy ezek nem a mieink lesznek!!!

 

Mi úgy mentünk oda, hogy akkor majd mindent szépen leegyeztetünk, de ehelyett harcolnunk kellett a mi elképzeléseinkért, a lakásunkért!!!! 

martindoc Creative Commons License 2007.11.23 0 0 475
Ez a hozzáállás...A konyhát meg lehet nézni? (Hogy fog kinézni???) Ez az ún. "majdnem luxus"?

Szerintem a csempékröl azért nem tudnak okosakat mondani, mert az egy késöbbi egyeztetés témája lesz.

Nekünk a "teraszon" fagyálló fümagot terveznek, és a müszaki leírást idézgeti a gropiusos kolléganö, ami természetesen a mostani változat, ami nekem MEG SINCS, és köze nincs ahhoz, amit elöszerzödéskor megkaptam.
Érdemes megnézni a látványterveken a burkolt földszinti teraszokat. Na olyan itt NEM lesz:123456
Előzmény: Jovanni (471)
bejgli2 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 474

Szia Jovanni,

 

Köszi az infokat, még jól jöhet mindenkinek, aki az egyeztetés előtt áll. De azt egyáltalán nem értem, hogy azt hogyan képzelik, hogy nem vihetsz csempét meg parkettát...??? Az összes (majdnem 300) lakásban ugyanolyan burkolólap lesz? Ezt nem hiszem el, vagy úgy gondolják, hogy válassz az általuk megadott lehetőségekből és ha amúgy az nem tetszik, akkor max. felszedeted és leraksz olyat, amilyet egyébként is szeretettél volna?! Ennek mi értelme van? Megfordult a világ? Mi fizetünk és ők diktálnak? Ajajajajajajaj, ennek nem lesz jó vége... :(

Jovanni Creative Commons License 2007.11.22 0 0 473

Árakról semmi konkrétat nem tudtak mondani, de az tuti, hogy ha a klímát utólag csináltatod az olcsóbb...

A csempének még a méretét sem tudta, nem hogy az árát..

De tényleg az volt a durva, hogy a műszaki dolgokról is alig tudtak konkrétumot mondani, egy elvileg műszaki egyeztetésen...szomorú...mi nagyot csalódtunk, de nem hagytuk magunkat, és mégegyszer a lényeg: CSAK HATÁROZOTTAN ÉS AZ ELKÉPZELÉSITEK MELLETT TARTSATOK KI!

Mindent bele!

 

csibe74 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 472

Szia Jovanni!

Köszi a választ...

 

A klíma az drága lesz? MI csak egyet akarunk valszeg.

Ha a konyhabútort nem kérjük mennyi jár vissza kb?

Adnak vmi prospektust pl. a járólapoknak? Azt ideadják vagy a helyszínen kell dönteni?

Őszintén nem ezt a színvonalt vártam. Meglátom...

Előzmény: Jovanni (471)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.22 0 0 471

Szia Csibe!

 

Hááát, nem volt egyszerű...

Egy csomó dologra nem tudott válaszolni, pl. konnektor, lámpa  arrébb tétele,fogalma sem volt róla, hogy mennyibe kerül...

A klíma: ott is lesznek gubancok, nem a falban akarják vezetni a csövezést, hanem egy 20 vagy 30? cm-es  (ezt a választ sem tudták!!) álmennyezetben. 2007!!!-ben! (mindegy, kértünk egy árajánlatot, de valszeg utólag csövezünk, kb. negyed áron..)

Redőny nem lesz, roló lesz... Vászon? Hááát, még nem tudjuk, jött a válasz.... Az biztos, hogy NE HAGYJÁTOK MAGATOKAT!!!!

 

 

csibe74 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 470

Szia!

Írjál még valamit....

Nagyon sötét volt az illető? KOnyhát azt mi sem kérünk....

Klíma stb?

Köszi

 

 

Előzmény: Jovanni (469)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.22 0 0 469

Sziasztok!

Na, megtörtént a konzultáció....

Te Atyaúúúúúúúúúúúúristen!

Csap egy pár dolog:

-Remélem a konyha mindenkinek úgy tetszik, ahogy rajzolták, mert annyi elem van CSAK és úgy ahogy rajzolták...(pl. beépíthető hűtőszekrény =felejtsd el). Jó, konyhát nem kértük....

-Padlófütés? -Nem nem. És miért? Korrekt válasz: "mert nem" (aztán kiderült, hogy azért nem, mert a két emelet között nem lesz elég magas az elválasztó fal..ezek szerint "fantasztikus" hangszigetelés lesz.. )

-Teraszra kérhetnénk konnektort? Nem-nem, nincs rá engedély!

-Amúgy parkettát, csempét NEM vihetünk!

 

Egyébként az egész hihetlen volt...azt hittem kandikamera...

 

 

UI. Martindoknak: amikor majd kijössz az egyeztetésről, a fagyálló fűmagon már csak mosolyogni fogsz...

 

Ha még kell infó írok...

 

martindoc Creative Commons License 2007.11.22 0 0 468
Elsö körben csak falak, ajtók, konnektorok stb. egyeztetés van.
A burkolatokról a 2. körben lehet egyezkedni, valamikor jövöre.
Előzmény: Harley rules (467)
Harley rules Creative Commons License 2007.11.22 0 0 467
Kíváncsi vagyok, hogy ha én vinném a búrkoló anyagokat (csempét, követ ) akkor el tekintve attól, hogy ki milyen minőségben dolgozik, szerintetek leraknák ? És ha igen akkor az ő általuk kínált anyag értékét levonnák?
Van egy sejtésem. de kíváncsi vagyok. Ha esetleg megkérdezné valaki egyeztetés alkalmával azt megköszönném.
sajna mi még sehol nem vagyunk az sr2 vel .
ki24 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 466
Köszi a gyors választ. Majd mesélj, milyen tapasztalataitok voltak. Remélem, hamarosan mi is kapunk levelet.
Előzmény: csibe74 (465)
csibe74 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 465

Mi az SRI/ B épületébe vettünk lakást.  Még tavaly augusztusban foglaltuk le.

Kedden megyünk, egyeztetni. Ha valamit akarsz lóvés dolog...

Előzmény: ki24 (463)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.22 0 0 464
nagyon jó kérdés, mert még mi sem... bár mi ráérünk:)
Előzmény: ki24 (463)
ki24 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 463
Egy kérdés: akik kaptak levelet, az SRI melyik házában" érdekeltek"? Mert mi még mindig nem kaptunk levelet ...
Előzmény: csibe74 (457)
happnuda Creative Commons License 2007.11.15 0 0 462
Egy kósza idézet:

"A Felek jelen szerződés teljesítése során együttműködve kötelesek eljárni. Ennek során a Felek minden olyan akadályról vagy körülményről, amely a jelen szerződés teljesítése szempontjából lényeges, egymást indokolatlan késedelem nélkül értesíteni kötelesek."

Mi még mindig nem kaptunk semmit, nem kerestek meg. Ezzel az a baj, hogy nemcsak ügyfékapcsolat szempontjából öngól, de jogi mulasztásnak is tűnik. Bravó jogászok, bravó sales. A bizalmunk egyre csak nő...
Jovanni Creative Commons License 2007.11.14 0 0 461

Sziasztok Szomszédok!

 

Volt már közületek valaki műszaki egyeztetésen?

Izgatottan várnánk a beszámolót...

Előre is köszi!

Jovanni Creative Commons License 2007.11.12 0 0 460

Sok-sok új építésű lakáshoz tartozó fórumot átolvasva éreztem, hogy a neheze csak most jön...

Azért remélem, hogy a választék (csempe, szaniterek, konyhabútor, FAGYÁLLÓ FŰMAG-)...) valóban minőségi lesz...

Jó tervezést mindenkinek!

martindoc Creative Commons License 2007.11.12 0 0 459
Ja és azt is jelezte, hogy pontban 17 órakor neki lejár a munkaideje, ezért legkésöbb 14:00-kor kezdodhet el a max. 2 orás muszaki egyeztetes, tehát senki ne próbálkozzon munkaido utanra bejelentkezni muszaki egyeztetesre.
Allitolag volt ma egy szemtelen leendo lako, aki probalta delutan 4-re attetetni az egyeztetest...
martindoc Creative Commons License 2007.11.12 0 0 458
Szerintetek a fümag fagyálló burkolat? A müszaki egyeztetéses kolleganö szerint igen.
csibe74 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 457

Hali!

 

Csak most néztem a fórumot. Most dolgozok , így ráérek :)

 

Szóval múlt csütörtökön kaptuk a levelet illetve az emailt is.

A konzultáció időpontja fixre meg van írva. Nekem nov. 27.

Órát is írtak.....

 

Üdv.Csibe

 

 

u.i.: Alig várom, hogy költözhessünk.....

 

 

Előzmény: ebo1a (455)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.12 0 0 456

sziasztok,

 

dobja magát, hogy mikor végre egyszer ráérünk, be****** az idő nagyon keményen:(

 

elmentünk vasárnap, kicsiny kis szabadidőnkben, csak hogy érezzük a hely varázsát:) természetesen semmit nem láttunk, és szétfagytunk... de, hogy ezt ti is átérezzétek itten a képek...

 

csak a felsőhatáron sétáltunk egyet oda-vissza, egyrészt mert ottnan látható a pici lakásunk, másrészt mert k**** szar idő volt...

 

viszont mivel az első ütem a naív tervek szerint télen költözik, tulajdonképpen ez fog várni minket:)

 

 

http://www.ebola.hu/photos/sasadresort/

 

mellesleg, gyönyörű volt a környezet, eltekintve az építkezéstől:) szép hófedte kertes házak, fatüzelés illata, remélem egyszer tényleg ide jutunk mind...

 

hali...

ebo1a Creative Commons License 2007.11.09 0 0 455
szia Csibe,

mikor jött a levél? és mikor mentek fixálni?

köszi,

|e|
Előzmény: csibe74 (454)
csibe74 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 454

Sziasztok!

 

Megjött a műszaki egyeztetéses levél és email. Email-ben is elküldték ugyanazt, amit ajánlott levélben. Átnézzük a tervrajzot és döntünk. Megvan az időpont is, hogy mikor kell menni, de persze megbeszélhetünk mást is. 

 

A vevőegyeztetéses helyre kell menni a Rupphegyi útra. Ott lesznek mintadarabok ill. prospektus...

 

Üdv.

Csibe

Jovanni Creative Commons License 2007.11.08 0 0 453

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy mi van az engedéllyel de az SRII-es garázsoknak nagyon nekiugrottak...

V.kinek infó?

 

Hajrá SRI, SRII és hajrá Happnuda!

martindoc Creative Commons License 2007.11.06 0 0 452
Csak optimistán!:-)
Előzmény: Pietro 72 (451)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 451
Hi,

Én inkább a dec.31-ei határidőben hinnék, túl sok volt már a kábítás. Anno már többször hallottam, hogy valószínűleg ekkor meg akkor meglesz az engedély, elkezdődik az építkezés és lám, az első építéskezdési ígéret óta eltelt 1 év.

:((
Előzmény: Rossing (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!