Keresés

Részletes keresés

istenkiraly Creative Commons License 2003.07.24 0 0 361
Ezek a félprofi JVC-k mennyire érzékenyek a fényre?
Arra gondolok, hogy félhomályba milyen képet adnak vissza?

Igaz, lentebb leszídták a Sonykat, de megnéztem a TRV22-est közelebről és nagyon jól lát gyengébb fény mellett is, az infrás relehetőségről nem is beszélve. Erről mi a véleményetek?

Hol lehet kiprószálni kamerákat? PL a 700 JVC-t megnézném, bár szeretnék minél kisebb kamerát.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.23 0 0 360
CCD, lcd merete, a 700-on nincs manual fokusz gyuru es vaku. masrol nem tudok.

a 4000-es €1100 korul van, es ha jol tudom ezekre a cuccokra 20% az MWST.

www.digitrend.at

Előzmény: istenkiraly (357)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.23 0 0 359
istenkiraly: Ránézésre is más, a DV700 2,5"-os, míg a DV4000 3,5"-os LCD-vel rendelkezik. És biztos, hogy belül is lehet néhány (szoftver, hardver) különbség, már csak azért is, mert a DV4000 a DV3000 "utódja", gondolom. Persze, ha így hasonlítunk és vizsgálódunk, az 1MFt-os kameránál is van jobb... ezen kár "rágódni".
Az MWST ha jól tudom (lehet hogy nem) sávosan változik, kb 13%-al számolhatsz.
Előzmény: istenkiraly (357)
Laja73 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 358
"A nagyobb felbontású CCD-t a kézremegés gátláshoz használják..."

és az nem úgy van, hogy digitális zoom-nál is szebb képet ad, ha nagyobb a felbontása?

Előzmény: lazy (316)
istenkiraly Creative Commons License 2003.07.23 0 0 357
Hello!

A 700 és a 4000-es JVC között csak a CCD-ben van kül?
Vagy esetleg másban is?

A MWST hány százalék kint?

és a 4000-es mennhyire jön ki?

Én is akarok egy ilyet :D

Byez

Előzmény: Törölt nick (355)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.22 0 0 356
lameadmin: Szerintem érdemes megvenni, ha megteheted. Azután majd irigykedem ;-)
Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.22 0 0 355
aham. ismered a 700-at? nem erdemes venni?
egyebkent a 3000 a 4000 elodje? ha igen, akkor miert dragabb? a 3 kozott vajon mekkora kulonbsegek vannak?

szoval az MWST az afa... istenkiraly: nem neten akarom venni, hanem kimennek erte becsbe. szervizbe nem nagyon akarom hordani :) de ha muszaj, hat nyilvan ki kell vinni a gari miatt.

ha valoban vissza lehet igenyelni az MWST-t, akkor kb. 205e-re jon ki a 700-as odakint, ha jol tevedek.

Előzmény: cs_gaborka (353)
istenkiraly Creative Commons License 2003.07.22 0 0 354
Megnéztem a DV-700 at, mert eddig az amcsi JVC oldalt néztem és az elég szar...

nagyon jó, kár hogy nincs rá pénzem :D

IK

Előzmény: istenkiraly (352)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.22 0 0 353
lameadmin: A DV4000-es CCD-je egy továbbfejlesztett változat, a DV700-ban nem olyan van.
Előzmény: Törölt nick (351)
istenkiraly Creative Commons License 2003.07.22 0 0 352
Hol lehet megnézni a DV700-at? Én a www.netdepo.hu -n szoktam nézegetni kamerákat, de ugyanazok mint a kun.hu-h de 700 -as kamerat nem lattam. a JVC honlaja meg fos.
Ausztriából megvenni neten akarjátok, vagy kimentek érte? hány százalék a MWST? És amikor a határon vissza akarod igényelni itthon nem kell rá vámot fizetni?

Még mindig trébe vagyok, mert ennek a sonynak itt baromi jó képe van, a kcsi sonykat még nem láttam, de mint írtam lentebb nagyon lehúzták az érintőképernyős szarokat (ez nekem se szimpatikus). Viszont ebben van night mód, ahol infraled világít (ez nagyon jó).
HELP ME plíz.
szál én bruttó 230 -körül szánok rá.
Ja és még valami, ha kint megveszed hova viszed szervízbe?
Üdv

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.22 0 0 351
sajnos szukosebb lett a keret, igy egy dv700-as jvc a kiszemelt. ua. az optika es ccd, mint a 4000-nel csak nincs manual fokuszgyuru. ausztriaban €930 korul van. kerdesem, ismeri valaki a digitrend.at cimu ceget? vagy esetleg valami hasonlo boltot.

mi az az MWST, es hol kapod vissza? hogyan? miert? :) koszi.

cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.21 0 0 350
ctxctx: Ha kintről hozod be a készüléket, akkor visszakapod az MWST-t, itthon meg miért fizetnél bárkinek is bármit a semmiért. Hogy még több pénze legyen az élősködő rétegnek (akik értünk vannak...) a dőzsölésre ?

istenkiraly: Az optikán nagyon sok múlik, valahol pedig spórolni kell, hogy 200eFt alatt is ki lehessen jönni használható készülékekkel. Nekem GR-D20-asom, hét végén vettem fel esküvői mozzanatokat, előkészületeket. Otthon már visszanéztem és nagyon szép lett. Biztos vagyok benne, hogy a fogadott "profi" kamerás, vállas "profi" VHS (!) készüléke a lába nyomába sem fog érni. Amikor megnéztem a kameráját, majdnem leültem, a harmadik évezredben VHS-el "dolgozni" hát ehhez pofa kell, és hülyének nézni a megrendelőt...

Előzmény: ctxctx (347)
istenkiraly Creative Commons License 2003.07.19 0 0 349
Sziasztok!

Régebben kértem itt segítséget, hogy mit válasszak, de sajnos a mai napig nem jutottam dűlőre.
A Pana NV-GS50-et akartam megtaláltam a legolcsóbb helyet ott 232 bruttó az ára. Ha tud valaki olcsóbban, az szóljon!
DE, mivel nem vettem még meg és kellett egy kamera kölcsön kaptam egy GS5-t. Nekem nagyon bejön igazából csak felvettem és megnéztem.
De egy ismerősöm mondta hogy kevés fénybe ritka szar képe van, megnéztem a Sony D8 asát, ami jóval nagyobb, de sokkal érzékenyebb.

Amit kérdeznék, hogy minden kicsi kamerának rosszabb a képe mert kicsi az optika, vagy a sonyk jók, de lentebb nagyon lehúzták őket, vagy nézzek JVC-t azon azért gondolkodom, mert hülye alakja van (GR-DX35E) vagy válasszam ezt: GR-D50E

Köszi a segítséget
IK

Bobacska Creative Commons License 2003.07.18 0 0 348
Köszönöm az iránymutatást, próbálkozni fogok!!!!
Előzmény: cs_gaborka (346)
ctxctx Creative Commons License 2003.07.18 0 0 347
Ha jól emlékszem, akkor egy pár százalék a vám, + 25% ÁFA. Ez utóbi ugye belföldön is van...
Asszem úgy kb félárba tud kijönni egy dolog, persze minél drágább kategória, annál nagyobb a különbség.
Előzmény: tOmmy (340)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.18 0 0 346
Bobacska: Nem butaság amit kérdezel, legegyszerűbben egy keresőbe (pl. google) beírod a proginevet (Adobe Premiere, Ulead Media Studio, stb) + warez szót, és válogathatsz az oldalak között. Persze nem biztos, hogy az elsőről rögtön sikerül is a letöltés, de biztosan akad működő link.
Előzmény: Bobacska (343)
mtamás Creative Commons License 2003.07.17 0 0 345
Tud nekem valaki segíteni? Panasonic ds60-as kamerát szeretnék összehozni a számítógépemmel. Vettem egy firewire kártyát a gépbe, szépen telepítettem is de a gép nem találja a kamerát. Ha összedugom a kamerát a géppel nem kéne felismernie az új hardvert?
Bobacska Creative Commons License 2003.07.16 0 0 344
Ja, egyébként én GR-D30-ast vettem, ami az én ismereteim és én igényeim szerint nekem nagyon megfelelt. És ahhoz képest nem volt drága. Persze minden szubjektív.
Előzmény: cs_gaborka (342)
Bobacska Creative Commons License 2003.07.16 0 0 343
Hol? Mert ha tudnám, nem kérdeztem volna ilyen butaságot.
Előzmény: cs_gaborka (342)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.15 0 0 342
Bobacska: Szerintem felejtsd el a winfos movie vakert, rengeteg valódi "movie maker" progi található.
Előzmény: Bobacska (339)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 341
www.sonicfoundry.com

Vegas Video 4 etalon az otthoni filmekhez és sokkal kezelhetőbb is mint más progik. Könnyen rájösz a kezelésére illetve a forum.terminal.hu digitcam topicon belül van olyan Vegas

Előzmény: Bobacska (339)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.15 0 0 340
es mennyi vamot fizetsz az ilyen cuccokra? meg igy is megeri onnan rendelni?
Előzmény: ctxctx (338)
Bobacska Creative Commons License 2003.07.15 0 0 339
Tud valaki egy magyar nyelvű részletes használati utasítást adni nekem a Windows Movie Maker-hez?
Digitális felvételeket szeretnék vágni, összefűzni, megvariálni és ilymódon a kazettára visszatölteni. Sajnos azonban egyelőre csak addig bírtam eljutni, hogy le tudom tölteni a felvételeket és az aviból mpeg2-ket gyártok, amiket aztán cdre kiírok.
ctxctx Creative Commons License 2003.07.15 0 0 338
OK-OK.
Szóval ezt 1 olyan USA cégtől vettem, aki PAL cuccokat IS forgalmaz. Vettem már pár dolgot így (más cégtől is), volt hogy meglepően gyorsan itt volt (1-2 nap), persze olyan is volt hogy az itteni vám még ráült 72 órara (ami jár, az jár).
Általában kártyáról fizettem, de olyan is volt (pont itt), hogy előre átutalással. Mivel siettem nyaralni, nem várták meg a pénz megérkezését, 1 lefaxolt bizonylatra már indították is...
Mostanában viszont szinte mindegyik USA online boltra ki van írva "NO INTERNATIONAL ORDERS". Ezt még nemtom miért van, de bosszantó...
De őket speciel meg fogom keresni, ha tudok dönteni, hogy mikellnekem? :)
Előzmény: vw1966 (337)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 337
USA-ban NTSC szabvány van évényben és ilyet lehet kapni...

Európai szabvány a PAL a legtöbb NTSC-t lejátszo video az ntsc formátumu szalagon lévő jelet alakitja ugy hogy a Pal Tv meg tudja jeleniteni de ez sokat romlik és meg sem közeliti azt a képet amit az ntsc video ntsc tv-re kötve ad.

Előzmény: ctxctx (336)
ctxctx Creative Commons License 2003.07.15 0 0 336
Nem, miért lenne az?
Előzmény: lazy (335)
lazy Creative Commons License 2003.07.15 0 0 335
Várjunk egy kicsit... NTSC?
Előzmény: ctxctx (334)
ctxctx Creative Commons License 2003.07.15 0 0 334
Ja és mégvalami: az én kamerám trv 9E, ami kb. 2.500 USD árú volt (nekem akkor sikeredett 1.700-ért megkapni+vám+ÁFA, gyorspostával az USA-ból), amit Te írsz az a trv 19, mostani modell, 599 USD LISTA áron... Szal szerintem NEM ua kategória.
Előzmény: vw1966 (331)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.15 0 0 333
Laja73: Ha 250-400eFt kamerára költhető összeg lett volna a zsebemben, biztosan nem D20-ast veszek, ezért írtam lameadmin-nak.

lameadmin: A neten elég sok infó található a két kameráról, több különbség is van, pl F1.2 optika, új CCD stb... tehát jobb képminőség. Behozni pedig úgy kell, hogy kint a bolt előtt beülsz az autóba, persze ha gyalog mentél akkor ez a pont kiesik ;-) és hazajössz. Köszönsz a határon, útlevélvizsgálat, és néhány másodperc után itthon vagy ;-)

ctxctx: Nos mi öregszik? Gyakorlatilag minden és mindenki. Én is Te is Ők is :-) és persze a kamera sem marad "örökifjú". Bár ennyi idő alatt szerintem nem szabadna minőségileg észrevehetően változnia, nincs ötletem.

Előzmény: Laja73 (327)
ctxctx Creative Commons License 2003.07.14 0 0 332
"ja és projektoron sose lesz jo a szin... nézd meg egy nagy modern 100hzes TV-n az a mérvadó
"

Hát ez az... 100Hz-es Sony TV-men még szépen is néz ki aránylag, de hát én nagy vásznon szeretném látni...

A másik érdekesség, hogy a régebbi felvételek jobban visszaadták a színeket (napsütéses felvételek). Közben utánaszámoltam, bizony pont 5 éves a kamera. Lehet hogy öregszik? De mi?

Előzmény: vw1966 (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!