Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 1523
Ez valami jóval régebbi, mint a Mirigy, meg az az idétlen pöcs rokkerzsolti.
Én tizenegy éve hallottam először a Műegyetemen, és már akkor sem friss nóta volt. Az eredetéről semmit nem tudok, valamint a teljes szövegéről sem. Amit tudok, az valahogy így néz ki:

"Ja Iván, i ti Iván
Davaj mésztye nad ókeán
Trudna zsizny bez oxigén
Trallalallala, lallala

Refr.:
Zso-zso-zso-zso zsoltij parahod
Szovjetszkij parahod
Kraszivij parahod
Zso-zso-zso-zso zsoltij parahod
Szovjetszkij parahod
Atomszki parahod

Maj atyec traktoriszt
I on tózse komuniszt
Kápitány málágyec
Potomú sto vodka jeszty

Refr.
"
Valami ilyesmi :) Korrekt mennyiségű ital után mozgalmi ének-szinten lehet vele hülyíteni pl. a gólyatábor friss résztvevőit.

Előzmény: Makács Dezső (1521)
Makács Dezső Creative Commons License 2001.09.13 0 0 1521
Sziasztok! Üdvözlök minden régi és leendő ismerőst a topicon. Volna egy hülye kérdésem: Egy ismerősömtől hallottam a nyáron a Sárga tengeralattjárót - orosz átköltésben. A probléma csak az volt, hogy ő is csak homályosan emlékezett a nótára. Így kezdődik:
"Traktoriszty, kommuniszty ..."
s a refrénbe meg ilyesmi van: "... zsolti parahod(?)"
Nem rémlik valakinek a teljes szöveg? :-)

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 1520
Nos, mivel én kaptam egy sajtópéldányt belőle, fölajánlom megvételre azt a Beatles Antológiát, amit megrendeltem és amit októberben fogok megkapni. Ára 8990 Ft, annyi, amennyiért nyáron megrendeltem (a boltban 14 990-ért lesz kapható). Az első emiles jelentkező megveheti.
Polihisztor Creative Commons License 2001.09.11 0 0 1518
Azért ez már nem semmi, hogy kiadnak egy dupla Cd-t úgy, hogy a rajta szereplő számok esetenként hangról-hangra megegyeznek (különbség csak annyi, hogy english intro-german intro) a második CD pedig tökugyanaz csak sztereóban.

Erre mondja a viccbeli Kohn, hogy : ügyes !

Előzmény: MIHI (1517)
MIHI Creative Commons License 2001.09.11 0 0 1517
Előzmény: Törölt nick (1516)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 1515
Nem, ennek egyik oka, hogy a kétszeri közlés etikai vétség, másrészt a Népszab rövid kritikákat közöl, az Éssel pedig kb 4 gépelt oldanyit (6000 leütés) beszéltem meg.
Egyébként tegnap hívott a kiadó, az első 30 példány elkészült, eből én ma kapok egyet :), hogy hamarabb megírhassam a kritikát. A hivatalos megjelenés október eleje, ekkor fogják a megrendelőket is értesíteni.
Előzmény: Törölt nick (1514)
nachson Creative Commons License 2001.09.03 0 0 1513
Hello Mindenkinek,

Tori Amos egy interjúban John Lennont korunk Bartókjának nevezte. Ez a két személy volt rá a legnagyobb zenei hatással.

Új Electric Light Orchestra (ELO) lemez jelent meg, Zoom címmel pár hete. Persze az eredeti ELO-hoz sajnos már semmi köze nincs, ez már egyszerűen csak Jeff Lynne szólólemeze vendégzenészekkel. Két-két dalban George Harrison és Ringo Starr is játszik a lemezen. Sajnos más-más dalokban.

Polihisztor:

"Lehet, hogy utópisztikusan hangzik, de a kiadó nem gondolt arra, hogy Pault vagy Ringót meghívja promotálni a könyvet ? (George gondolom mostanában nem aktuális :( )
Szívesen állnék 3-4 órát sorba a dedikálás kedvéért. "

Én személy szerint nem látok rá sok esélyt, hogy eljönnének. Ringo nem vonzaná annyira az embereket, mint Paul, ő meg egy vagyont kérne. Mellesleg 3-4 alatt nem lehetne befejezni a dedikálást. A legnagyobb magyar dedikáló, Ákos legutóbbii dedikálása (tavaly szeptemberben) 14 órán át tartott. És azért egy Beatles tag azért csak több embert vonzana...

All the best!

josh

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1512
HARRISON ISMÉT DOLGOZIK!
George Harrison Lends His Talents To Friends
Aug 1, 2001, 12:55 pm PT
In case you needed more proof that George Harrison's imminent demise has been greatly exaggerated (other than his "feeling fine" statement), the 58-year-old former Beatle has recently been in the studio with a few friends.
Not only has Harrison played slide guitar on former Rolling Stone Bill Wyman's recent single, "Love Letters" (from his current two-CD set Double Bill), but he's also lent his trademark weeping guitar to former Traffic member Jim Capaldi for his forthcoming single, "Anna Julia," due Aug. 13 in the U.K. on Steamhammer. In addition, Harrison, who underwent radiotherapy at a Swiss cancer clinic for a brain tumor last month, has reportedly booked studio time in Memphis, where he is due to record some tracks with infamous Elvis Presley sidemen Scotty Moore and D.J. Fontana. Harrison and Moore are longtime friends, both appearing on a Carl Perkins record together. "George has always admired Scott's playing since he started playing guitar, and Scotty just adores him," confided Lance Cowan, a rep for Moore and Fontana. "George hasn't asked him, but Scotty told me if he does, he'd drop anything he was doing to work with George."
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1511
HARRISON ISMÉT DOLGOZIK!
George Harrison Lends His Talents To Friends
Aug 1, 2001, 12:55 pm PT
In case you needed more proof that George Harrison's imminent demise has been greatly exaggerated (other than his "feeling fine" statement), the 58-year-old former Beatle has recently been in the studio with a few friends.
Not only has Harrison played slide guitar on former Rolling Stone Bill Wyman's recent single, "Love Letters" (from his current two-CD set Double Bill), but he's also lent his trademark weeping guitar to former Traffic member Jim Capaldi for his forthcoming single, "Anna Julia," due Aug. 13 in the U.K. on Steamhammer. In addition, Harrison, who underwent radiotherapy at a Swiss cancer clinic for a brain tumor last month, has reportedly booked studio time in Memphis, where he is due to record some tracks with infamous Elvis Presley sidemen Scotty Moore and D.J. Fontana. Harrison and Moore are longtime friends, both appearing on a Carl Perkins record together. "George has always admired Scott's playing since he started playing guitar, and Scotty just adores him," confided Lance Cowan, a rep for Moore and Fontana. "George hasn't asked him, but Scotty told me if he does, he'd drop anything he was doing to work with George."
Polihisztor Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1510
Lehet, hogy utópisztikusan hangzik, de a kiadó nem gondolt arra, hogy Pault vagy Ringót meghívja promotálni a könyvet ? (George gondolom mostanában nem aktuális :( )
Szívesen állnék 3-4 órát sorba a dedikálás kedvéért.
Előzmény: Törölt nick (1509)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1509
A kiadóval beszéltem, most még úgy áll, október elején. A kritikát természetesen utána írom meg.
Előzmény: Polihisztor (1508)
Polihisztor Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1508
Elolvassuk, kivágjuk, eltesszük :-)
Arról van infód, hogy mikor jelenik meg ?
Előzmény: Törölt nick (1507)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 1507
Szeretnék eldicsekedni azzal, hogy a Beatles-antológiáról majd én írom az ÉS-be a kritikát, bebe.
szunce Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1506
George akkor csak szerénykedett: A Chris-el talán még ő is felveheti a versenyt... :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1505
Az interjú más részéből kiderül, Wyman ezekre gondolt: Chris Rea, Eric Clapton, Andy Fairweather Low
Előzmény: Csülök (1504)
Csülök Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1504
Innen: "...amikor ott van a zenekarban a világ legjobb gitárosai közül három is..."
Előzmény: Törölt nick (1503)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1503
Hogy jön ide K Richards? Az idézet forrása egy Wyman-idézet.
szunce Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1502
Akkor hallgasd meg a Sympathy for the Devil c. dal koncert változatát a Get yer ya ya's out c. Rolling lemezről!
Ha ez se győz meg, hogy Keith mekkora gitáros ...akkor semmi
Előzmény: Csülök (1501)
Csülök Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1501
Nem tudom, biztos az én hibám, de nekem Richard gitárjátéka "nem jött be". Jó rythm n' blues gitáros, de nem több. Mondjuk nem egy Jeff Beck... Na persze a másik oldalról, hát azért nem is egy George. :)
Előzmény: Törölt nick (1500)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1500
Részlet egy kb fél éves Bill Wyman-interjúból:
"Már említettem, hogy vannak mindenféle vendégzenészek is az albumon. Szóval, amikor felhívtam a George Harrisont, hogy lenne-e kedve slide-olni egy számban - Love Letter a címe -, akkor rögtön azt mondta, hogy persze, csak azt nem érti, hogy miért pont ot kérem, amikor ott van a zenekarban a világ legjobb gitárosai közül három is, o meg összesen egy hangot tud játszani. Mire mondtam neki, hogy azért George, mert mi mindnyájan AZT az egy hangot szeretnénk hallani! És eljött, és feljátszotta, ami nagyon kedves volt tole."
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1499
Az 1968-69-es Heather Linda lányáról-hoz szólt, szerintem ez az új Heather pedig inkább Heather Mills-hez íródott.
Előzmény: Törölt nick (1494)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1498
Köszike. :-)
E félperc alapján szerintem elég jónak ígérkezik a lemez. :-)
Előzmény: Törölt nick (1497)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1497
Előzmény: Mr. Cyber (1496)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1496
Nem lehet valahonnét letölteni ezt a dalrészletet?
Előzmény: Törölt nick (1495)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1495
Bibi búúú, én már hallottam is egy félperces részletet a címadó számból!
:-)
Nem rossz.
Előzmény: Törölt nick (1494)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1494
Hírek szerint McCartney új albuma novemberben jelenik meg DRIVING RAIN címmel. A tracklista:
1. Lonely Road 2. Driving Rain 3. Loving Flame 4. From A Lover To A Friend 5. Riding Into Japhur 6. Heather 7. Rinse The Raindrops 8. About You 9. Tiny Bubble 10. Back In The Sunshine Again 11. Spinning On An Axis
McCartney amúgy már 1968-ban fölvett egy Heather c. demot (amit aztán Donovannak adott), nem tudom, az új lemezen jelölt 6. szám vajon ez-e?
gmarc Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1493
Hálás köszönet! (Ha Dire Straits ügyben van kérdésed, jelezz!:-) )
Előzmény: La Méduse (1492)
La Méduse Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1492
Mármint a szám címe I'll Be back. Az egyik kedvenc korai Beatles-számom. :o)

A Hard Day's Night LP-n található, az utolsó (13.)szám.

Szövege:

I'll Be Back (Lennon/McCartney)
×××××××××××××××××××××××××××××××

You know
If you break my heart I'll go
But I'll be back again

'Cause I
Told you once before goodbye
But I came back again.

I love you so oh
I'm the one who wants you
Yes I'm the one who wants you
Oh ho, oh ho, oh

You
Could find better things to do
Than to break my heart again.

This time
I will try to show that I'm
Not trying to pretend.

I thought that you would realize
That if I ran away from you
That you would want met too
But I've got a big surprise
Oh ho, oh ho, oh

You
Could find better things to do
Than to break my heart again.

This time
I will try to show that I'm
Not trying to pretend.

I wanna go
But I hate to leave you
You know I hate to leave you
Oh ho, oh ho, oh

You
If you break my heart I'll go
But I'll be back again.

Előzmény: La Méduse (1491)
La Méduse Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1491
I'll Be back
Előzmény: gmarc (1490)
gmarc Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1490
Sziasztok!
Egyetlen kérdésem volna: A Láger Dáridó néhány hónappal ezelőtt előszeretettel játszott egy Beatles-számot. Az a baj, hogy nem tudom a címét, és így meg sem tudom találni. Valahogy úgy van (bocs, ha hamis) hogy "You, if you break my heart .....meg any time you want... oohh-ooh-ohh-ohh. Örülnék, ha tudnátok segíteni.(cím, szöveg, lemez, esetleg mp3 elérhetőség).
Üdv: gmarc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!