Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

t.fel Creative Commons License 2008.12.16 0 0 372

Nekem van téli.

Az 215-ös. (Az is jó)

A nyári 235-ös.

16 colos.

Néztem az újakat, azokon már 17-es gumik vannak!

Előzmény: Sporti (368)
t.fel Creative Commons License 2008.12.16 0 0 371

http://www.kiamotors.hu/kia/admin/pdf/sportagearlista.pdf

 

Ha első számolásra jól látom, hasonló felszereltségű benzines és dízeles között 350-400ezer körüli  különbség. Annyit megér. Más márkáknál ez felmegy egymillára is.

Persze ez azért van, mert "olcsó" benzinest csak viszonylag kis autóba lehet tenni. Ilyenbe nem tudnak, mondjuk 1600-as motort, mert az ló...sz lenne. A nagy benzinest meg már eleve drágább előállítani. Most képzeld, mennyit eszik egy kétezres benzines, ekkora súly cipelése közben! A dízel is többet mint szeretnénk.

Szóval vegyél dízelt!

t.fel Creative Commons License 2008.12.16 0 0 370

Hello!

Üdvözöllek. Remélhetőleg mihamarabb a Sporti-tulajok táborában.

Ne változtasd meg a döntésed, mármint, hoy ilyen autót vaszel, mert nagyon jó és megéri az árárt.

A benzines-dízel között szvsz az ár dönt. De figyeld meg, hogy nem csak a motor a különbség. A benzinesek nem olyan magas felszereltségűek. Ami meg igen, az már nem sokkal olcsóbb. Én azért vettem dízelt, mert tavaly csak ilyen volt, de azt hiszem nem is vettem volna benzinest. Ez a típusú autó, valahogy dízelben az igazi. A súlyhoz kell CRDI nyomatékossága. Mert nagyon tudja húzni ez a motor.

Persze ott van 5misi alatt benzines, "kétkerekes". Városban valszeg az is jó. Tulajdonképpen nekem is elég lett volna olyan..., de azt kell eldönteni milyen autót akarsz. Csak a forma, meg a méret számít? (Mert, hát az ugyanaz. Bár némi festés meg design-elem más.) Vagy akarsz, illetve meg tudsz venni egy igazán "dögös" gépet.

Mert akkor Sportage CRDI 4X4 EX.

Egy kicsit ez érzelmi döntés is.

Nekem ez a véleményem.

Előzmény: Archibald Tuttle (369)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2008.12.15 0 0 369
Sziasztok!

Sportage vásárlás előtt állok. Még nem sikerült dönteni, hogy dízel vagy benzines legyen. Viszonylag keveset futna (évi max. 25.000), így az árát soha nem hozná be a dízel, viszont mellette szólhat, hogy "szinte mindenki" azt veszi. Nyilván van valami nyomós oka: nyomaték, teljesítmény, 6 fokozatú váltó, fogyasztás, stb.

Döntést elősegítendő kérdezném tőletek, hogy kb. mennyi idő alatt melegszik be a dízel motor ezidőtájt (télen) üzemi hőfokra. Akár km, akár idő adat érdekelne. Én napi szinten viszonylag rövid utakon használnám, 10-15 km, így elég fontos lenne az infó a döntéshez.
Sporti Creative Commons License 2008.12.15 0 0 368

Szia!

 

Igen neki az van de lehet,hogy betudok hozatni kb 30 ezerbe kerül meglátjuk az enyémbe is usb van .

 

Neked is 235 ös gumik vannak rajta?

 

Én nem vettem téli gumikat szerinted kéne?

Nincs tapasztalatom mivel még csak nekem 3 hónapja van meg tél meg még nem volt:-))

Előzmény: t.fel (367)
t.fel Creative Commons License 2008.12.15 0 0 367

Akkor neked is a szlovák gyártású van. 2008-as modell.

Nekem is az van.

Nekem csak 40 körülre igérték a szervizdíjat.

(Vidék, Délmagarországon)

A hifi sztem is jó. USB-port van?

 

Állítható könyöklő volt régebben is. Össze-vissza rakták bele. Torrente társnak asszem van, pl.

Előzmény: Sporti (366)
Sporti Creative Commons License 2008.12.14 0 0 366

Sziasztok!!

 

A könyöklö kérdést átrágtam az állítható az a 2,5 sportiban van és nemtudtam elintézni,hogy hozzanak be egyet:-(((

 

A fogyim az 10 és 11 még mindig.

Szuperul müködik minden a helyén van azt  mondták,hogy a 15 ezres szervíz kb 70 ezer sokallom egy kicsit.

 

Nekem a hütömön 1 csík van a felirattal és sötétítettek a lámpák de már 140 lovas 6 sebességes.

 

Most egy bicskás kulcson töröm az agyam.

 

A hifije szerintem jól szól.

 

Üdv mindenkinek balesetmentes közlekedést!!

Sporti Creative Commons License 2008.12.14 0 0 365

Hali!!

 

Miért ne lehetne egy klubunk nekünk is mind a ceed eseknek:-I)))

t.fel Creative Commons License 2008.12.12 0 0 364

Mit jelentene ez a klub?

Milyen formában, mert elég távoli helyeken vannak a márkatársak.

Beszélgetni meg jó ez a platform is.

De, ha van ötleted!

Valami részletesebb kellene.

Előzmény: Sporti (361)
t.fel Creative Commons License 2008.12.12 0 0 363

Igen. Enyhíthető, de el nem tüntethető..., sajnos.

Hát, törne le a .....

Előzmény: Sporti (362)
Sporti Creative Commons License 2008.12.05 0 0 362

Polirral talán enyhíthetö a karcolás:-((((

 

Törne le a keze annak a parasztnak aki ezt tette!!!!!!!!!!!!!4

Előzmény: t.fel (357)
Sporti Creative Commons License 2008.12.05 0 0 361

Sziasztok márkatársak!!!!!!

 

Nekem is meg van a drágaságom és nagyon meg vagyok elégedve vele a fogyasztásom szinte csak városban 10 és 11 lityi most viszem 15000 szervízbe gondom semmi minden szuperál.

 

Sajnálom a társunkat hogy megkarcolták az autoját enyémnek a lökhárítoját nyomták meg de persze betétlap ablakban de már ujrafényezték:-))))

 

Kéne alapítanunk egy sportage klubot mit szoltok az ötlethez?

 

 

 

Tory75 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 360
Hello

Hát nagyon sajnálom az autodat, és nem értem; én azt vallom ha valakinek gondja van irányomba velem "beszélje" meg ne az autómmal, Sporti nem tehet róla. A károkozónak üzenem remélem triplán visszakapja az élettől.

A Hardy tárcsa igazából egy gumi közdarab (jelen esetben 6 db lyukkal) a kardán tengely vége és a differenciálmű között, 3-3 csavarral rögzítve a képen a 16-os.

kardán
Előzmény: t.fel (355)
fiktív Creative Commons License 2008.11.28 0 0 359

Mindkét oldalát, meg hátul is??? Ez nem egyszerű... tudatos, durva.

Sajnálom nagyon.

Előzmény: fiktív (358)
fiktív Creative Commons License 2008.11.28 0 0 358

 

Fúúú, de rohadék dolog ez.....:-(((((((((( Elképesztő! A szép makulátlan új autót...... Az ilyennek tényleg levágnám a kezét. Hogy lehet ilyet csinálníííííííííí:-((((???????

Hol parkoltál, belváros? Kamerák nincsenek?

Előzmény: t.fel (357)
t.fel Creative Commons License 2008.11.28 0 0 357

 

t.fel Creative Commons License 2008.11.28 0 0 356

A q...va annyát!!!!!

Képzeljétek el, valaki összekarcolta a kocsimat!!!!!!!!!

(Ezért kezdtem ilyen vulgárisan)

Valami szar éles tárggyal, szándékosan a bal ajtót a kilincsnél, kétszer oda vissza. a jobb ajtót, szintén ugyanabban a magasságban, hosszan, jobb hátsó sárvédő...stb. Négy elemet ÚJRA  KELLENE FESTENI!!!!! Nem lehet kipolírozni, olyan mély!!!

És esküszöm nem tudom ki a fene lehetett. Nem tudok róla, hogy ilyen ellenségem lenne!

Nem álltam senkinek a helyére sem. (Mindig szabályosan parkolok).

Azt gondolom, csak simán, valami irigy szar ember tette, akinek nincs ilyen....!

Szóval, most kiírom: A kurva anyját!

 

 

t.fel Creative Commons License 2008.11.28 0 0 355

Az igen, nem semmi összeg!

De mi az a hardy tárcsa?

Előzmény: Tory75 (353)
fiktív Creative Commons License 2008.11.28 0 0 354

 

Atyaég!!  Fél millka? Még szerencse, hogy 7 év gari van... Nekünk mostmár csak 6. Most lesz 1éves az autó.

Előzmény: Tory75 (353)
Tory75 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 353
Hali

Én is régen írtam ide de hát ezek nemigen romlanak el (kop-kop). Illetve nekem a múlt hónapban cserélték a kardánomat kompletten (értéke: 492.000 Ft.) garanciában (2,5 éves az autóm). Hibája csak annyi volt hogy a Hardy tárcsám kicsit repedt volt, amit a korábbi olajcserekor vettek észre. Ellenörizzétek !!! Nehogy gar. után nektek kelljen cseréltetni, mert a hardy tárcsát külön nem árulják.
Fogyasztásom vegyesben továbbra is átlag 7,8-8,2 l/100km körül.

Üdv
Előzmény: t.fel (351)
fiktív Creative Commons License 2008.11.26 0 0 352

Hi!

 

10 lityi vegyesben. Lemez téli felni. Nem kell az átpakolással szarakodni. Viszont az ledobta az ólmot. Betörte a hátsó sárvédő műanyagomat kissé. Újracentírnél vetemedést állapítottak meg. Valszeg kátyú. Magyar utak. Használjuk, szeretjük. nagy, mindíg meghúzzuk kissé.

 

T.Fel!

 

Majd írok privátba is!

 

t.fel Creative Commons License 2008.11.25 0 0 351

Jó Napot Mindenkinek!

Pörgessük már fel egy kicsit a topicot, meséljetek a Sportiról, miként szuperál.

Kezdem én!

A fogyasztásom szépen, lassan csökken, ahogy a kilométerek szaporodnak, és 'kopik össze' a motor. A korábban írt 11 lityi (full város) lement 10 alá, ami azért nagyon jó.

Ez az évem úgy alakult, hogy 11 hónap alatt, csak 8500km-t pakoltam a gépbe, úgyhogy még nincs is teljesen 'beállva'. Bár ez azért gond(?), mert hosszú autópályás utakkal kellett volna szaporítani a kilométereket.

Amúgy semmi baja!!

Egyáltalán semmi.

Nem, hogy hiba, de még gyanú sem semmire. (Egy ismerősöm ugyanilyen idős pözsópartnerján kilukadt a kipufogó! Meg a korábbi Scenicemben is ilyenkor már voltak zörgő alkatrészek.)

Egyedül a cd lejátszó szarakodott, de rájöttem, hogy nem az ő hibája.

Újkora óta, nem volt benne 'gyári' CD lemez. (Csak kiírt, vagy pendrájvot nyomtam bele) ;-)

A múltkor egy barátom kölcsönadott egy gyári Quimby cd-t. Esküszöm a lejátszóm 2 napig nem akarta felismerni. Össze vissza játszotta, leállt vele szám közben, újrakezdte...stb. A végén ki sem adta a lemezt! Aztán megvilágosodott a kicsikém, mert azóta símán tud vele mindent! Hogy mi törtét? Rejtély: :-)

A bal hátsó leszakadt műanyag-gumi sárfogó még mindig hiányzik, q..va drága egy új.

A téli gumi lecserélésekor utánanéztem, hogy mennyibe fájna acélfelni. Hááát, mindenhol azt mondták, hogy olyan ritka méret, hogy ihaly ezért 20-22 rugó/ db!!!!

Könnyűfémet meg kapnék ugyanennyiért.

Na, marad az eredeti..., gumi át, azt jól van.

Amúgy is azt mondták, nem kell aggódni, mert ezek az új felnik bírják a telet, de <FONTOS!> nem szabad felnitisztítóval pucolni, mert az savas és lemarja a lakkot. Szépen, türelmesen! Kisszivacs, samponos víz!!

Na ennyi.

Nem kell mindenkinek ilyen sokat írni! :-)

t.fel Creative Commons License 2008.09.23 0 0 350

Nem, nem!

Simán mentem (belváros ismét), és egyszer ránézek és láss csodát. Megszaporodott az üzemanyag. és tartósan úgy is maradt!

Előzmény: dktorrente (347)
t.fel Creative Commons License 2008.09.23 0 0 349

Nekem full városban: 11 liter.

De ez olyan város, hogy szinte mind belváros. Munka miatt így tudok csak járni. Jobb lenne keróval, de azzal nem lehet árut is vinni.

Előzmény: fiktív (348)
fiktív Creative Commons License 2008.09.23 0 0 348
Fogyi nekem 8.2-9.2
Előzmény: dktorrente (347)
dktorrente Creative Commons License 2008.09.23 0 0 347

Sziasztok,

 

már rég jártam erre, szégyelem is magam :-(

Szóval a tankolásos kérdésről már én is írtam korábban, gyakorlatilag ez volt az első, ami feltünt az autóban. Ha "kattanásig" tankolok, valahol 3/4 és tele között áll a mutató. Legutóbb kipróbáltam a "csurgatós" módszert, 51lnél kikattant a pisztoly, 58-nál pedig kajak meguntam. Lehet, hogy ment bele volna még. amúgy nekem is 4 csík volt már csak fent, de majd 100 km-re elég lett volna a még bentlévő anyag.

t.fel: nem az lehetett az anomália (rejtett tank) oka, hogy töszörögtél városban, akkor úgy számolta, hogy már nincs sok benne, majd leállítottad és hosszabb utat mentél vele kíméletesebben? Én úgy vettem észre, hogy indítás előtt mindig újraszámolja a hátralévő megtehető utat. Sőt, az sem mindegy, hogy hogy álltál meg velle, pl. a plürielemnek bal-hátul volt az üa mérője. ezt abbol gondolom, hogy egy kicsit feljebb ment, ha úgy áltam meg vele, hogy lejtőnek felfele, kicsit balra dőlve...

Én anno felhívtam az érdi KIA-t, ők is azt mondták, hogy azért megy bele kevesebb, mert hamar kikattintja a pisztolyt... Na mindegy, meg lehet szokni, ez legyen a legnagyobb baja...

Viszont a fogyasztásommal továbbra sem vagyok kibékülve. A fedélzeti 10.3-at mutat, ami nagyjából reális is. Igaz, főként városban használom, kb 70-30% az arány. Ezt én sokallom :-( Van egy jó barátom, akiről tuningban utazik (nemrég tudtam meg róla), mondja, hogy menjek le és megreszeljük a verdát. Azt mondja, hogy láthatóan csökkenni fog a fogyi...

Amúgy voltunk vele 3 napot cegléden kikapcsolódni lurkók nélkül. Még mindig nagyon élvezzük. Viszont utálom azt a hetet, amikor ügyeletes vagyok a cégnél, mert akkor egy céges Focussal kell mennünk: olyan, mintha a földre ülnék, és ráadásul olyan érzés benne ülni, mintha egy szűk pulcsit hordanék.

juj, de hamar meg lehet szokni a jót...

Előzmény: t.fel (344)
fiktív Creative Commons License 2008.09.19 0 0 346
Mondtam neked, hogy 60 felett tankolok.  Én mindíg a kutakra gyanaxom..:-)
Előzmény: t.fel (344)
t.fel Creative Commons License 2008.09.19 0 0 345

Hello!

Szerintem mi kb. annyi infot tudunk mint te! Sőt lehet, hogy még kevesebbet, mert te legalább böngészel utána. Mi itt, csak a magunkét figyeljük és írjuk le az arról tapasztaltakat. Én legelább is ezt teszem.

De hátha valaki.

Előzmény: bakmarci (343)
t.fel Creative Commons License 2008.09.19 0 0 344

Na, most jutottam ide, hogy írjak.

Tankoltam végül, pedig még a fedkomp 130 km-ig írta a hátralévő utat. Igaz a sárga lámpa világított, bár nem folyamatosan. Csont nélkül beleszaladt 58 liter(!) Szerintem ha "megtaposom" 60 fölött is bele ment volna.

Tuti, hogy van valami tartalék részleg. Vagy a kijelző rossz?

Na, de egy Kia Sprtage-n lehet valami rossz?

Előzmény: Tory75 (341)
bakmarci Creative Commons License 2008.09.19 0 0 343
Régebbi Sportage


Sziasztok!
Végigolvastam a fórumot, de a fenti linken lévő KIA-val nem találkoztam itt. Nekem nincs pénzem újabbra (erre sem nagyon egyelőre), de tetszik a formája, az egyszerűsége. Ha tudtok róla valamilyen információt a népítéleten kívül, azt megköszönném, ha megosztjátok. pl. milyen gyártmányú a motor, milyen leggyakoribb hibák vannak és azok milyen költséggel járnak stb.
A hasznaltauto.hu -n van néhány kedvemre való ilyen autó. Nem szeretem a túlbonyolított, "szételektronizált" szerkezeteket.......
Köszönettel,
Marci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!