Keresés

Részletes keresés

Roan1 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 741

Atya

Úr

Isten

 

Hagyjuk, látom, a szövegértelmezéssel van probléma...

 

Előzmény: Jackopower (737)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 740
Hol, milyen autót törtek fel? Mit vittek el? Mi lett a kár?

Én támogatom a kamerák felszerelését, illetve könyörgöm, ne kapcsoljuk le a villanyt az előtérben! Egy sötét lépcsőház a leghívogatóbb célpont a betörők számára. És bárki bármit is mond, a garázsajtó gomjának a dobozát ZÁRHATÓVÁ KELL TENNI!! Így nem fog soká tartani, hogy már az autókat kezdjék hordani kifelé.. Részvétem annak, aki nem vett beállót, parkoljon az utcán, de azért, hogy boldog-boldogtalan beállhasson, illetve ki-be járkáljon a garázsajtón, én nem fogom kockáztatni, hogy elvigyék az autónkat. A tűzoltóságos ellenérvre meg üzenem, hogy tűz esetén az első, hogy lekapcsolják a ház gáz és villamos rendszerét, aztán nyomkodhatják a gombot... Illetve a kapu pont tűz esetére kézzel is nyitható! Mindezt a lakógyűlésen is el fogom mondani.
Előzmény: megyerizs (732)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.10 0 0 739
Én 1 portaszolgálatban és kamerában jobban bíznék, mint abban hogy Roan1 „nyitva tartsa a szemét/fülét, és nem féljen szólni, ha 1 gyanús alakot lát!”

Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 738

Nesze neked biztonság!

 

 

Áááááááááááááááááááááááááá.................!!!!

Előzmény: Roan1 (734)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 737

Látom még egy kicsit fárasztasz!

Én azt írtam, hogy a két kamerát a bejárathoz kell tenni. így látható, ha valaki bejönn a lecsukódó autóbehajtón. Másik kamera meg a kijárati ajtóhoz.

Nem?

 

A kamerák forognak. így ami a garázst páztázza az az ott lévő tárolókat is látja.

Nem?

 

Természetesen ahogy az emeleten lévő lakások elé sem, így az ottani tárolókhoz sem tennénk kamerát. Arra van a bejárati ajtók, azaz a behatolási részleghez a kamera. ígyírtam...

Nem?

 

Tehát mindvégig kettő kameráról beszéltem!

Nem?

 

Viszont, ha lenne portás, akkor a bejáratihoz nem is kell kamera, így akár mindkettőt lehet a garázsba elhelyezni.

Nem?

 

De ha pl 2 helyett 3 kamera lenne, szerintem a + 70.000,-Ft ba senki sem hallna bele ami fejenkét így 642,-Ft plusz kiadás lenne. De a vendégem vagy egy kamera részletre!

És vegyél magadnak belőle inkább egy doboz cigit! :-)))

 

Kezd furcsa lenni, hogy miért ellenzed annyira azt a kamerát. Gyanús!

 

 

 

 

 

Előzmény: Roan1 (733)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.10 0 0 736

1m3 10C fokos hidegvíz 60C fokra való felmelegítéséhez kb. 8 m3 gáz kell.
1m3 víz kb. 200Ft + szennyvíz elvezetési díj 284Ft/m3
1m3 gáz kb. 100Ft

A reális ár 800+200+284=1284Ft

 

Vízdíj kalkulátor

 

Csatornadíj

 

Gáz ár

Előzmény: megyerizs (732)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.10 0 0 735

Nálunk a Körsi Udvarházban (Kőris utca 25-31) 2004-2008 között egy feltőtés vagy lopás sem volt, pedig még az elsőre is "beköltöztettek"  az Önkormányzat segítségével olyat a Diószeghyből, aki a mai napig dillerkedik. (Nincs kamera, Kamú átjároház, nincs porta)

 

2009 ben már két lakásfeltőrés volt, és az utcán álló autókat is megsértették. Van karcolás és van felgyújtás is!!!

 

Az Orczy Fórumban és a Dióházban is van portaszolgálat. Még egy betőrés és lopás sem volt ott!

 

A Mátyás Udvarból (Teleki tér mellett) már pakoltak ki földszintről dolgokat. Ott lecserélték az ajtót biztonságosabbra.

 

Szar lehet ha azzal kell foglalkoznod, hogy a kint álló autodra felügyelsz! Ez abszurd helyzet!

 

Sajnos - bármennyire is újdonság erejével hathat - de megélhetési forrása minden új ház a helyieknek.

Amelyik ház nem védekezik megfelelően, azt kifosszák.

Itt az olvasottak alapján még  a legelején tartunk a dolognak, de ha nem lép senki semmit, csak bagatelizál és a saját érdekét nézi (pl.: nincs autóbeállom, meg tárolóm, akkor nem fizetek pluszba), akkor csak azt érjük el, hogy szép lassan a lakására kerülhet a sor.

 

Szerintem a ház jó. A városbeli elhelyezkedése kiválló.

A külsü körülmének pedig kizárhatóak.

Én hiszem és tapasztalat útján tudom. Ha most még sokan vannak az ellenzők, ez a szám csökkenni fog a lopások számával!

 

Én nem akisebbséget hibáztatom, hogy él  alehetősééégel, hanem azt aki ellenzi a védelem kialakítását.

 

Előzmény: megyerizs (732)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 734

Sziasztok!

 

Sajnálom az autó tulajdonosát. A B épületben is elég sok bérlő van: pl múlt héten egy pezsgősüveggel a lépcsőn fekvő fiatalembert támogattam fel, akiről kiderült, hogy itt lakik...

 

Akkor addiig is, mindenki tartsa nyitva a szemét/fülét, és ne féljen szólni, ha egy gyanús alakot lát.

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (732)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 733
Szia!

 

Valóban nincs értelme folytatni. Az elején elindultunk 2 kamerától, most már kb. 20-nál járunk (ugyanis minden emeleten van tároló, feltételezem, akkor mindenhová szerelünk, nem csak egyhez, ugye, garázsba nem elég egy kamera, stb.) Azért idéznék tőled:

 

"Két kamera kb.: 150.000,-Ft alatt van!" és "A kamera bizonyíték: Ha olyan hatol be az épületbe akinek semmi dolga itt. nem látogatóba jött és nincs is itt lakás."

 

De bizonyára én értettelek félre.

 

üdv

 

R

Előzmény: Jackopower (730)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.10 0 0 732

Sziasztok!

Sajnos megtörtént az első autófeltörés a garázsban!
Gratulálok azoknak a kedves lakótársaknak, akik ezt lehetővé tették.
Nekem nincs beállóm, de azért sajnálom a tulajt, annak ellenére, hogy
esetleg Ő sem várta meg míg lezáródik a garázskapu.

Én nem támogatom a portaszolgálatot, mivel van egy pár ismerősöm, akik
ilyen társasházban laknak és ennek ellenére feltörik a lakásokat.

Ha lett volna több pénzem én sem itt vettem volna lakást, szóval mi tisztában
voltunk azzal a ténnyel, hogy nem a nyugalom szigetén vettünk lakást, ennyi
pénzért meg pláne.

A közös képviselő megpróbálja ledeal-elni a Maja-val, hogy szereljenek fel
az Ő költségükön kamerát, ugyanis rengeteg érdeklődő van a lakásokra, de ahogy
meghallják, hogy Dobozi utca leteszik a telefont.

Ráadásul a Maja főnöke beköltözik az A 6. emeletére, így hátha tesz valamit
a ház biztonság javításában.

Mivel nekem az utcára néz az ablakom, ezért sokszor fülelek, főleg, hogy
az autónk kinn áll az utcán.

A minap két tizenéves lányra lettem figyelmes, akik sétálgattak az után és
nézegettek be az autókba,
meg a bejárati ajtónál is nézegettek, de megvártam míg elmentem.
Lehet,hogy Ők valami felderítők és leadják a drótot.

A szembe lakásban arabok laknak, alattunk kettővel szintén, mivel Ők bérlik
a lakásokat nem hiszem, hogy érdekelné Őket a biztonság.

Ja és még a kukatárolóban lévő egérről nem is beszéltem, lehet, hogy Ő a tettes:)))

Sajnos ez van!

A fűtésre remélem később lesz szükség. Nálunk elég jó meleg van még mindig.
Kíváncsi leszek a kazánok működésére, valóban energiatakarékos lesz-e.
A Ciprusháznál elég nagy fűtésszámlák (20eFt egy 47m2-es lakásra 21C-on) voltak annak ellenére, hogy új lakás,
persze ott valami alkatrészt kihagytak valahonnan.

Bocsi a sok szövegelésért!

Czeininger Creative Commons License 2009.10.09 0 0 731
Kedves Lakótársak,

Ma beszéltem a közös képviselővel és hétfőn (12-én) fűtési próbaüzem lesz este felé, plusz a "B" lépcsőház első emeletén javítani fogják a csöpögő csövet, ezért lehet, hogy vízkorlátozás lesz. Ha az időjárás megköveteli október 15-től bekapcsolják a fűtést.

u.i.: ha valakinél átalakítás miatt le van szerelve a fűtőtest, akkor azt mindenképpen jelezze, vagy zárja le a fűtését.

Czeininger Péter
Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 730
 

Szia!

 

Te azt kérdezted, hogy van-e itt lakásom. Erre az volt a válasz hogy nincs!

Ha azt kérdezted volna, hogy folyamatban van-e  a lakásvásárlásom itt akkor az lett volna  a válasz, hogy igen, már lefoglaltam.

Így a mindenki a magáéval Rám is vonatkozik. Nem unatkozásból adok itt ötleteket, és javítok ki tárgyi tévedéseket!

 

Én sem véletlenül, és ezek szerint nem véletlenül kérdeztem rá, hogy van-e tárolód, vagy garázsod. Ugyanis sajnos, bár egy társasház egy közösség, mégis minden szentnek maga felé hajlik a keze alapon, sejthető volt, hogy miért nem akarsz beruházni a kamerákra a garázs és tároló szintjén. Mert neked nem érdeked.

Köszönöm a válaszodat!

 

Köszi van jogi végzetségem. Nem értem miből gondolod, hogy ha a kamerán látszik, hogy feltöri a tárolót és pakolászik akkor az nem bizonyító erejű? És ehhez még jogi végzetség sem kell, csupán józan paraszti ész!

 

Ha a tároló ajtaját felnyitja akkor az rongálás. Ha kipakol és  a kijárati ajtón távozik, amit esetleg felfeszített akkor az is rongálás és lopás. Nem?

Remélem a lakógyűlésen rajtad kívül más is lesz, mert így marad a lopás. Ez  meg csak annak jó, aki lop. Értelem szerűen!

 

Én sose beszéltem önmagában két kameráról!

 

Részemről ezt a beszélgetést le is zártam! Felesleges.

Előzmény: Roan1 (729)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 729

Szia!

 

Igen, azért kérdeztem, mert ugye mindenki a magáéval... Egyébként lakásom van, tárolóm, beállóm nincsen, de ha lenne, akkor is inkább a lakást félteném.

 

Nem akarom szaporítani a szót, szerintem lakógyűlésen van értelme ezt megvitatni, de az 1, esetben nem bizonyték a kamera (legjobb esetben magánlaksértésre), ha gondolod, kérdezz meg egy jogászt.

 

Ha bűncselekményt (rongálás, lopás) rögzít, akkor már igen, de a bejáratnál elég kevés esély van erre. Mondjuk ha valaki el akarná lopni a bejárati ajtót, arra tökéletes:)

 

Ha a távozót rögzíti, amint tolja el a biciklit, viszi ki a TV-t, nos azzal már lehet kezdeni valamit, de itt jön be, amit már jeleztem: a kamera nem prevenciós eszköz, legfeljebb a bűnelkövetés tényét rögzíti, ami dícséretes, de (magamból kiindulva) mindenki jobban örülne, ha inkább a megelőzésre hajtanánk.

 

Zárak, portás/biztonsági őr, éjszakai ellenőrzés, stb. ezek megelőzőek. A kamera is jó lehet, ha a portás látja, hogy a garázsnál bejönnek, s az útjukat állja, de önmagában 2 db kamera kevés.

 

üdv

 

R

Előzmény: Jackopower (728)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 728

Arra hogy veszek-e itt tárolót vagy garázst, csak akkor válaszolsz, ha megírok Én is egy kérdésedre egy választ?

Vicces. Sebaj. Én legalább válaszolok elsőre!

Kérdésedre válaszolva: Nekem NINCS itt lakásom!

 

A kamera bizonyíték:

 

1., Ha olyan hatol be az épületbe akinek semmi dolga itt. nem látogatóba jött és nincs is itt lakás.

 

2.,  Ha a portás látja, hogy éppen karcolja akocsikat, vagy feltőrni probálja a tárolókat, esetleg DVD lejárszóval sétál ki a hóna alatt.

De ez úgy gondoltam, hogy evidens! Nem?

 

Előzmény: Roan1 (727)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 727

Szia!

 

Nem kiégett a lámpa, hanem lekapcsolják. Pedig nem szoktam túl későn járni, de este 9 felé az esetek felében már (vagy még) nem világít a lámpa. Ugyanígy a bejárati ajtón bejövőknek sem gond lekapcsolni a világítást.

 

A három együtt, amit felsoroltál, tetszik, működőképesnek tűnik, de az előttem szólók a kamerát említették külön, amire írtam, hogy önmagában semmit sem ér.

 

Azzal viszont vitatkoznék, hogy a kamera bizonyíték: ha nem rögzít bűncselekményt, semmit sem ér. Felvette, hogy bejött két ember a házba, az még nem bűncselekmény. Gondolom, nem minden lakásajtó elé szerelünk kamerát?

 

Amúgy visszakérdeznék: neked van itt lakásod?

 

R

Előzmény: Jackopower (725)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 726
Összefoglalva:

 

1., Jeladós zár. Csak az tud bejönni a házba akinek van ilyen.

(Tulaj vagy akinek ad belőle)

 

2., Portaszolgálat.

Izmos bácsi rákérdezz a lakó mögött besurranni akaróra, hogy te ki vagy és miért nem kulccsal jössz be?

Portás bácsi látja, ha esetleg egy kihajtó autó mellett beslisszolna egy két helyi csávó, hogy aztán útba vegye a tárolót, vagy épen a Te lakásodat!

 

3., Kamera. Portásunk kihívja a rendőrséget és mivel ott a bizonyíték (felvétel!), így hamar elmegy a híre a helyiek között hogy ide gáz betörni, mert nagyon rábaszarintanak!

 

Hát úgy ennyi, szerintem…

Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 725

Szia.

 

Én ahányszor jártam arra mindig világos volt.

Ha nem ég a lámpa akkor ki kell cserélni az izzót. Nem az a megoldás hogy úgysincs fény akkor nem kell kamera sem.

Melesleg a kamera csinál éjszakai felvételt is.

De az mégiscsak az alap, hogy legyen viláűgítás a házban.

Közös Képviselőnek szólni kell!

 

A benzinkút rablókat is elszokták fogni, többek között a kamera felvétele alapján (pl.: Kékfény) mindt ahogy a lakásba betörőket is.

 

Én a portaszolgálat + kamera (amít a portás nézhet, hiszen egyszerre nem lehet mindehol!), és a biztonsági jeladós kulcsról beszéltem. Igy teljeskörű a hatékonyság.

 

Az érdekelne (mert nem kaptam rá választ), hogy vettél-e autóbeállót, vagy tárolót?

 

 

Előzmény: Roan1 (724)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 724

Szia!

 

Az előtér teljesen sötét, a viágítás ugyanis fel-le kapcsolós. Esténként gyakran jövök úgy haza, hogy nem világít semmi az előtérben. A bank/benzinkútrablókat sem akadályozza meg a kamera, gyanítom, a besurranó tolvajokat senm fogja zavarni.

 

Továbbá: a kamera szerintem nem a leghatásosabb prevenciós eszköz. Ha már betörtek, jó, ha van felvétel, de inkább a megelőzésre kellene hajtani. Az eset után marad egy szép (?) felvétel, de ettől még betörtek, és be is fognak. Legfeljebb a rendőrségnek segítség a nyomozásban, bár, hozzám már törtek be (nem itt), így vannak kételyeim a felderítés hatékonyságával kapcsolatban...

 

Alapvetően nem az a problémám, hogy nem szeretnék biztonságos körülmények között lakni (szerintem mindenki akar), hanem azt szeretném, hogy úgy költsük el a pénzt, ahogy az a leghatékonyabb.

 

S ami a legfontosobb: nekünk, lakóknak is meg kellene ismernünk egymást, illetve oda kellene figyelnünk (lásd még: garázsajtó lezárása, stb.)

 

üdv

 

R

Előzmény: Jackopower (723)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.09 0 0 723

Szia,

 

Megcáfolnálak, minden pontban!:

 

1, Olcsó ahhoz képest, hogy kipakolják lakásonként a több milliós értékeinket. Két kamera kb.: 150.000,-Ft alatt van!

 

2, A kamera rőgzíthet több napit is és lehet mozgásérzékelős is. Illetve portaszolgálatnál meg ON-LINE.

A portaszolgálat kb.: 300.000,-Ft/hó a másik házakban. Azaz lakásonként havonta a közös költség kb.: 2700,-Ft/lakás.

Csak zárójelben jelzem, hogy pl.: a Közös képviselő havi ddjjazása látalában 200.000,-Ft!!!

 

3, Más lakóházaknál is magasra van helyezve és máshol is jó  a minősége, mégha nem is HD.

A térfigyelők is gagyik, mégis a pát napja törént Tavaszmerő utcai késse verekedést miylen szépen leadta az RTL KLUB!

 

4, A kamerák a sötében is készítenek jó felvételt.

Az kapuba és bejárati ajtóba kitett kamerák nemhogy sőtét előtérbe nincsenek, de teljesen világos helyen vannak!

 

5, A Mátyás Udvarban is megkisérelték a kamú kamera felszerelését, ami még világított is és mozgott is.

A helyiek bementek és 2 hét alatt letőrték és elvitték emlékbe, hogy jót röhőgjenek a naívságon!

 

És semmiképen sem ilesztegetni akarjuk a bejövöket, ahen elrettentemi alopási kisérlettől!

 

A portás majd megismer minket. Meg ha valki kulccsal jön be az esetleges mágnes jeladós kapún, akkor biztos nem fogja megkértedni, hogy Te itt leksz?

 

 

Máshol is megoldották ezt, a fentiek alapján. Nem akarásnak nyőgés a vége!

 

Egy személyes kérdést azért feltennék, olvasva hozzászólásodat.

Neked van itt gépkocsi beállód, vagy tárolód?

 

 

Előzmény: Roan1 (720)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 722

Szia!

 

Sajnálom az esetet, de ezért nem kellene az összes lakót okolni, még akkor sem, ha nem tudod, ki volt az, aki beengedte a tolvajt.

 

Azért pedig hogy a lakóközösség jobb legyen, Te is sokat tehetsz, a lehetőség adott.

 

üdv

 

R

Előzmény: A505 (709)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 721

Szia!

 

Úgy tudom, csak UPC van, s a 6-on az elektromos szekrényben kell majd állítani valamit, ezért jó, ha akkor van valaki a 6-on, aki ki tudja a szerlőnek nyitni. Ja, és legyen TV-d is kéznél, nekem nem volt, így elég vicces szitukba keveredtem:)

 

R

Előzmény: Manolya7 (719)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 720

Sziasztok!

 

Bár nem szeretném, hogy a lakásomat feltörjék, a kamerát nem tartom jó ötletnek:

 

1, Drága, ahhoz képest, hogy mit érünk vele.

2, Mennyit rögzít? 1 nap kevés, nem nézi mindenki minden nap a tárolóját.

3, Magasra kell helyezni, ha azt akarjuk, ne tegyék tönkre, ne lopják el. Így viszont az arcok nem látszódnak majd. A biztonsági kamerák amúgy sem a HD minőségről híresek.

4, A sötét előtérben semmit nem ér a kamera.

5, Ha ijesztgetni akarjuk a tolvajokat, arra elég egy álkamera is, mozgásérzékelővel kb. 3000 Ft, s alá ki lehet írni, hogy kamerával megfigyelt terület.

 

A portaszolgálat jó ötlet, a baj az, hogy mi, a lakók sem ismerjük egymást.

 

Még gondolkodom, hogy mit lehet tenni a biztonság érdekében, de úgy, hogy nem ismerjük egymást, s vannak lakók/bérlők, akik nem foglalkoznak vele, addig nagyon nehéz lesz.

 

üdv

 

R

 

Manolya7 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 719
1 hét kb és költözhetek!
A tv-t internetet hogy tudom elintézni? Csak UPC köttethető be? Vagy be is van kötve és csak el kell indíttatni?
Jackopower Creative Commons License 2009.10.08 0 0 718
Pár madártávlati kép a házról...12
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 717
Ahol most lakom ott a garázs szint majdnem nyitott, tehát ha nincs portás akkor bárki bejárkálhat. Jó általában van,de aki úgy jön be mintha haza jönne nem kérdez rá hogy te tényleg itt laksz-e. De még itt sem voltak ilyen feltörések, meg bicikli lopások. Legalábbis nem tudok róla. Egyről tudok, de az csak egy besurranó volt nyitott lakásba. És ez is a 8.ker. Tehát a pikkolóban az is lehet hogy csak meg kell tanulnia pár embernek hogy hogyan működnek az ajtók. Tehát van a kód, nyílik az ajtó, lenyomja a kilincset, bemegy, és végül megfogja újra a kilincset és becsukja az ajtót. Ilyen egyszerű:D A garázs kapu gondolom még egyszerűbb, gomb megnyom, kocsi kijön, gomb megint megnyom, ajtó bezárul (félpercet vesz igénybe). ENNYI
Jackopower Creative Commons License 2009.10.06 0 0 716

És legyen elrettentő példa a Mátyás Udvar vagy akár a City Center Park!

 

Mi legyünk ügyesebbek!

 

Előzmény: Manolya7 (714)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.06 0 0 715

Szia,

 

"egy biztonsági szolgáltatót"

 

Gondolom, hogy többre gondoltál, hiszen nyerjen az olcsóbb, de jobb.

 

Tipp:

 

Dioszeghy Sámulel utcában a Dió (Bokréta) házban, és az Orczy fórumnál is van porta szolgálat. Onnan is lehet közvetlenűl árajánlatokat kérni...

 

Üdv.:

Előzmény: sirpg (713)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 714
Bármilyen biztonsági megoldást támogatok. Lassan beköltözöm és nem szeretnék ettől rettegni mikor törnek rám. A lakások bejárati ajtaja mennyire biztonságos, az is feltörhető? Ugye nem? A megoldás hogy mindenki bezárja, becsukja maga után az ajtót, ez mindenki érdeke. Én sosem engedek be senkit, még ha a csöves kukázni is akar ahol most lakom, szépen rácsukom az ajtót, csak néz nagyokat, de mindig van egy vki aki beengedi ezeket, csak nem tudom miért.
sirpg Creative Commons License 2009.10.06 0 0 713

Üdv,

 

Jó lenne ismét egy összejövetel, mert nem sok minden változott.

Lopják a bringákat, szerintem ha elfogy a kocsik jönnek, utánna meg az üres lakásokat fogják feltörni...

 

apropó, szerintem a bejárati ajtót is feszegették már, ahogy elnéztem a zár részét !!!!

 

Kérek ajánlatot egy biztonsági cégtől kamerák felszerelésére, illetve, mivel ez se teljesen elrettentő, pl húz egy maszkot....és máris kijátszotta.

szóval megkeresek egy biztonsági szolgáltatót, hogy adjon ajánlatot

1. portaszolgálatra,

2. csak éjszakai-hajnali örzésre

3. véletlenszerű ellenörzésekre....

 

jó tudom a portaszolgálat nagyon necces, mert hová lehetne leültetni az emberkét... de egy miheztartás végett legalább lássunk tisztán.

 

ha bármi jó 5letetek van, várom szeretettel.

 

üdv

PG

Előzmény: Lakó_001 (712)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 712
Szia!

Onnantól, hogy a szórólapost beengeded, honnan tudod, hogy nem ő viszi el a bringádat?

A kamerát szerintem is fel kellene szereltetni, egyet ami a gyalogos bejáratot figyeli, és egyet, ami a garázsét.

Lassan lehetne újra lakógyűlést tartani, mert a múltkori óta nem változott semmi, ugyanúgy nincs megint világítás a folyosónkon, ugyanúgy csepeg a víz a plafonból.
Előzmény: A505 (709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!