Keresés

Részletes keresés

V41 523 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 473

Üdv a topikon. Azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom hogy amiben tudunk szívesen segítünk, és várjuk hozzászólásaidat!

Előzmény: Bill Nagith (458)
jakoa Creative Commons License 2007.01.12 0 0 472

Sziasztok!

 

Elnézést, hogy csak így beleszólok. Szóval én is most szeretném régi terepasztalomat átépíteni és én is EPS lapra gondoltam, mint hordozó felület, mégpedig az alábbi okoknál fogva:

1. könnyű.

2. könnyen megmunkálható (átlukasztható, faragható, ragsztható, stb)

3. Nem érzékeny a hőre, nedvességre, nem vetemedik.

4. Szerintem nem annyira zajos, mint a falap, amikor mozdonyok zakatolnak rajta.

 

Én konkrétan a "kék" lapokra gondoltam, azok közül a 2 cm-esre.

Terveim szerint 75cm x 150cm-es keretekből építenék össze négyet, így egy 3m x 1,5m-es asztalt kapnék.

 

Az egyes darabok keretei 10x2 cm-es fenyő lécekből készülnének, közé merevítésként 5x2 cm-es merevítők kerülnének.

 

A síneket gombostűvel lehet ebben az esetben rögzíteni, jelzőházakat be lehet süllyeszteni, stb.

 

Alapvetően nem tervezem az asztalt mozgatni, de ha mégis szüksége, akkor nem mindegy, hogy ezt hogyan lehet megtenni.

 

Magamról:

34 éves vagyok és régi gyerekkori vágyam teljesülhet, ráadásul mindezt úgy, hogy a fiammal együtt építjük. Jelenleg még a tetőtér kialakítás alatt van, ahová az asztal kerülne, de tavasszal már szeretném elkezdeni.

 

üdv,

Attila

Előzmény: hamel (464)
szzo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 471

Köszönöm!

Viszont kicsit vitatkoznék.

Nem találtam Mehanot, pedig információk szerint (www.modelleisenbahn-haertner.de) lesz TT Blue Tiger.

(Na most más a tervek meg más, hogy tényleg lesz-e, hogy mennyi meg mennyiért...)

 

Előzmény: Törölt nick (470)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 470
Év végére jön csak!
Lásd a megbízhatóbb forrást, ami itt nincs a méretünkben, az nem is létezik:
www.modelltrain.com
Előzmény: szzo (460)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.12 0 0 469
Nekem 8mm-s van 110x250 a tábla és 40centire lesznek egymástol a merevitök ami lucfenyöléc 19x48mm-es és élére állitva a keretet pedig 50x50mm-es lécböl készitem szerintem elég lesz
Előzmény: szzo (468)
szzo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 468

Mennyire kell 10 mm-esnek lennie a rétegelt lemeznek?

van tapasztalatotok vékonyabbal (6mm)?

ha ca. 40 cm-enként merevítve van, használható szerintetek?

Köszönöm!

z

Előzmény: Gashpy (465)
MV.hu Creative Commons License 2007.01.12 0 0 467

Sziasztok!

Lassan de elkészülnek az új mozdonyok. :-)

 

Üdv:MV.hu

sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.12 0 0 466
Marad a fa meg a rétegelt lemez nálam is ,csak érdeklödtem hogy a hungarocel is jo vagy nem köszönöm  a tanácsokat
Gashpy Creative Commons License 2007.01.12 0 0 465
Csak átmenetinek készült. Akkor szigeteltük a tetőteret és a tesóm ötlete volt, hogy ne a földre rakjuk fel a pályát. Mindenesetre jobb, mint a szőnyeg. Ráadásul először csak 2 szivacságyat tettünk alá (öregedési tünetek:-))) A stabilabb alap csak pár hét múlva jött: tetőlécekből készítettünk egy vázat, ill. lehajtható lábakat.
A vágányok nincsenek lerögzítve. Igazából csak egy óriási próbaasztal.

De mint mondtam, már más foglalkoztat: Szegmensterepasztal, szabványos modulcsatlakozási felületekkel, rendes fa konstrukcióval (10 mm rétegelt lemez. (Kösz VatuTOM!) .
Előzmény: sikumegalifter (463)
hamel Creative Commons License 2007.01.12 0 0 464
Azt azért nem merném. Nem elég merev, a hepe-hupás pálya sog gondot okoz. Meg aztán a műanyag sztatikusan feltöltődik és magához vonzza a port. Rengeteg mindenre lehet terepasztalt építeni, de szerintem a bejáratott módszer mellett érdemes maradni. ( faváz, rétegelt lemez)
Előzmény: sikumegalifter (463)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.12 0 0 463

Csak most látom hogy lehet hungarocel táblára is terepasztalt épiteni

sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.12 0 0 462
Üdv a társaságban
Előzmény: Bill Nagith (458)
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.12 0 0 461

Egy másik hely, ahonnan láthatjuk az újdonságokat: http://www.tt-modelleisenbahn.de/

Előzmény: szzo (460)
szzo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 460

Sziasztok!

Lentebb emlegetett cseh oldalon látom, hogy a PIKO a 2. negyedévben kiadja az ICE 3-at TT-ben!

Én nem tudtam...

:-)

üdv:

z

Előzmény: ZolTTán (459)
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.12 0 0 459
Ha valakinek valami híre van,azt is feltehetnénk ide. Én tegnap jártam a Deáknál és TT méretben van összeragasztható LIAZ teherautója.http://www.es-pecky.cz/ honlapon szereplő termék. 2000 Ft alatti áron.Nekem már több megvan belőle. Kicsit sorjás, de használható,viszont a tengelyt helyből érdemes fémre cserélni.Én ezt lecsípett szöggel oldottam meg.
Bill Nagith Creative Commons License 2007.01.12 0 0 458

Kicsit megkésve bár, de csatlakoznék ehhez a tiszteletteljes társasághoz./Értsd:TTCLub/

Külön elismerésem Sikumegalifternek, aki le mert válni a "nagytopicokról";nem egy embert szedtek már szét ilyen kísérletekért.

3 éve egy sajnálatos esemény következtében újra megfertőzött a modellvasút,előszedtem gyerekkori TT-s cuccaimat és a családom legnagyobb megrökönyödésére játszani kezdtem vele.Azóta is csak a pénzt költöm különböző járművek beszerzésére.Egy próbaasztalt leszámítva terepasztalt még nem építettem,de belevágok.Kérem elnéző türelmeteket ha néha felteszek egy -egy unalomig ismert kérdést, de képtelen vagyok már átlátni a többi vasútmodellezéssel foglalkozó topic több tízezres hozzászóláslistáját.Az a sok segítőkész profi aki itt jelen van, a garancia arra hogy ne kelljen  ugyanazokat a hibákat a kezdőknek még egyszer elkövetni amikkel Ők már megszenvedtek egyszer.

Mindenkinek jó terepasztalépítést a 2007-es évre.

Üdv!

Gashpy Creative Commons License 2007.01.11 0 0 457
Ha még nem láttad volna, az én 10 éve átmeneti pályám itt találod. Szerintem neked tetszeni fog. mármint a vonalvezetés.

http://www.fortunecity.com/underworld/genesis/605/sajat1_h.htm

Természetesen készültek továbbfejlesztett rajzváltozatok, de most már teljesen másban gondolkozom...
Előzmény: sikumegalifter (452)
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.11 0 0 456
Javasolnám a vontatási telepek esetében vegyétek figyelembe azok általános elhelyezését, mert sokkal szebb lesz az eredmény. Nem publikus, de ajánlom e körben honlapom leírását, amit csak ezen topic miatt teszem fel, ezért nincs a Nicknév alatt: http://www.bencszoltan.atw.hu/. Itt megtalálhatjátok nemcsak az elrendezést,hanem a berendezéseket is, úgymint szenelők,vízdaruk,homokfeladók stb.
Előzmény: sikumegalifter (450)
umbriel73 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 455
Lábazatos ívelt vasbeton kerítés:
http://www.dmaster.hu/fence01.htm
Előzmény: Szuszidi (439)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.11 0 0 454
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.11 0 0 453
Tervbe vett épületek
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.11 0 0 452
Köszönöm az észrevételt,azt nem is tudom miért nem kapcsoltam össze a két kört.Talán azért mert nem értek hozzá hogy kell csinálni,mert nem vagyok egy profi modellezö nem értem hogy müködik ez a rendszer.Az állomás vagyis a terepasztal teljes hossza 240cm azért gondoltam oda a fütöházat mert lesz elég nagy  állomás  de még átgondolom. A két vágány az állomás mögött még nem tudom mi lesz de majd remélem kitalálok oda valamit
Előzmény: Uplink (451)
Uplink Creative Commons License 2007.01.11 0 0 451

jobbulást...

 

Nem akarnál esetleg PCvel tervezni???

Csak 1 ötlet, akkor átláthatóbb lenne..

 

Csak én látom úgy, hogy a két kör között nincs átjárás???

MEgnnéztem +1x és szerintem ez két független kör, ezt kifejthetnéd, hogy miért akarod így csinálni, mindenesetre fura.

 

Én a helyedben a mozdonyszínt - gondolom ez lesz a jobb oldalon - elraknám inkább valahova középre és annyival is meg lehetne nyújtani az állomást... Így feleslegesen veszel el helyet és 1 kocsival hosszabb vonatokat is összerakhatsz...

 

Az állomás feletti két vágány tároló vagy rakodó lesz?

Mert ha rakodó, akkor előbb utóbb kell oda is vmi épület, így viszont nem nagyon fog elférni..

 

 

 

 

Előzmény: sikumegalifter (450)
sikumegalifter Creative Commons License 2007.01.11 0 0 450
Üdv mindenkinek mivel 3 napja itthon fekszem betegen sokat gondolkodtam hogy nézzen majd ki az asztalom.Csináltam néhány tervet de ami igazán tetszik azt felrakom,de ne röhögjetek ki :-)Akinek esetleg van terve segithetne nekem mit kéne változtatni
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.11 0 0 449
Nézzétek meg a Vasút és Modell téli előzetesét hátha érdekel valakit a benne levő cikk.
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.11 0 0 448
Sajna nem a mostani állapot van fenn. Ez még a kezdet,mert többször elszállt és leálltam vele. Idén keresek valami biztosabb felületet.Egy régebbi állapotot látsz:http://www.locomotion.hu/kiallitasok/2006/2006.08.26_08.27_balatonfured/eurotrack2006beszamolo.htm honlapon a lapozható kiadvány 27. oldalán.
Előzmény: alfalf (447)
alfalf Creative Commons License 2007.01.11 0 0 447

Köszi!

Nézegettem a honlapod és azt kell mondanom GRATULÁLOK! Nagyon jó lesz a vontatási teleped...

 

Előzmény: ZolTTán (446)
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.11 0 0 446
Mozaik faragasztót vízzel higítva.Száradás után vízoldhatatlan és áttetsző. Ezzel csinálom a talajt és a füvesítést is,amit a képeimen is láttok.
Előzmény: alfalf (441)
prepo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 445
Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (433)
ZolTTán Creative Commons License 2007.01.11 0 0 444
Én budapesti vagyok, ha kell - azaz nem kapnátok esetleg ,mivel többször használható - az enyémet kölcsön tudom adni.
Előzmény: szzo (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!