Keresés

Részletes keresés

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.07.31 0 0 388
bilckiv!

A kép ugrálásnál a következőkre tudok tippelni:
- az átjászásnál a sz.géped nem tudja folyamatosan rögzíteni a képeket, ezért frame-et "dob". Azt, hogy van-e ilyen eldobott frame-ed, meg tudod nézni pl. a freeware VirtualDub-al (Edit menü/Next drop frame)
- szerintem nem a Pyro kártya a szűk keresztmetszet - én is ilyet használok gond nélkül - hanem inkább a vinyó sebessége, töredezettsége.
(Véleményem szerint nem árt, ha nem az op. rendszert is tartalmazó vinyóra capture-ölsz ill. a capture-HDD-t előtte defragmentálod.)

Egyelőre ennyi!

Üdv,
Jani_bátyó

Előzmény: bilckiv (385)
Laja73 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 387
köszi
Előzmény: vw1966 (383)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 386
nekem hasonlo problemaim voltak analog kamerarol vhs-re, valamint tv-re valo atjatszasnal. mint utobb kiderult jelszinkronizacios hiba volt, bar nem hinnem, hogy itt is errol van szo.
a legerdekesebb az volt, hogy a sony kamera sony tv-vel sem tudott "normalisan" kommunikalni.
Előzmény: bilckiv (385)
bilckiv Creative Commons License 2003.07.31 0 0 385
Sziasztok!

A következo probléma merlt fel. Egy Sony TRV 355E videó kamera boldog tulajdonosa voltam addig a pillanatig amig meg nem probáltam a felvételeket a szallagról számitogépre venni. Az elkészült AVI azonban ellentétben az eredeti felvétellel ugrál. (Tehát nem tudja a nagyobb mozgásokat folymatosan követni)A video kamera az I-LINK portján keresztül egy PYRO BASICDV kártyára van csatlakoztatva. A gép egy 700 MHz-es PIII-as. Mi lehet a probléma? Ez mindenkinél jelentkezik? Az olcsó I-LINK kátya lenne a szuk keresztmetszet, esetleg a SONY windowsos szoftvreével lenne a probléma? Esetleg az AVI tömörítés a felelos?

Köszönöm a válaszokat

Előzmény: Chris Kiki (384)
Chris Kiki Creative Commons License 2003.07.30 0 0 384
Nincs minőségromlás LP módban, de mivel ugyanannyi mennyiségű szalagra 1,5* több információt tárol a video, sokkal érzékenyebb az anyag az esetleges szalaghibákra. Én nem ajánlom.
Előzmény: gedeonusz (378)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 383
RCA kompozit
S-video Betához ezt használd
DV - i.link = firewire
Előzmény: Laja73 (379)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 382
vágás esetén van...pl lassitásánál előfordulhat kockásodás
Előzmény: tOmmy (381)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.30 0 0 381
tudomasom szerint dv kameranal nincs minosegromlas lp modban, de talan egy szaki megerosithetne ebben.
Előzmény: gedeonusz (378)
Jani_bátyó Creative Commons License 2003.07.30 0 0 380
Szia gedeonusz!

Örülök, hogy sikerült összehozni az átjátszást!

Sajnos LP ügyben 0 tapasztalatom van, mivel még egyszer sem használtam ezt a lehetőséget a kamerán.

Előzmény: gedeonusz (378)
Laja73 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 379
Heló,

Meg tudja mondani valaki, hogy ilyen kamera:

Sony DCR TRV 40 E

létezik-e? Jönnének hozzám átjátszani Betára, és fogalmam sincs, milyen kimenete van egy ilyennek.

Köszi előre is

gedeonusz Creative Commons License 2003.07.30 0 0 378
Helló Jani_bátyó, vettem egy olyan szerkentyűt amit leírtál és tökéletesen működik a dolog. :-)Köszi a segítséget.

Még egy kérdésem van: ha LP módban rögzítek a kazettára az mennyire rontja le a minőséget?

/Most vettem a kamerát és nemsokára utazok, ezért már nincs sok időm személyes tapasztalatgyűjtésre./

Előzmény: Jani_bátyó (376)
nichtmed Creative Commons License 2003.07.29 0 0 377
Kedves Mindenki!

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:
Vettem egy Pana NV-GS 10-es miniDV kamerát, ez müxik, minden ok + vettem hozzá egy Terratec Cameo 200 DV digitalizáló kártyát és adtak hozzá egy PowerDirector Pro 2.1- et.
A probléma a következő: Ha képet vagy felvett filmet akarok capture-ölni, minden kép vagy film normálatlan felbontásban jelenik meg, ti. a kép függőlegesen meg van húzva, tehát pl, ha embert fotózok úgy néz ki mint egy Ufonauta.
Ha valaki már szembesült hasonló problémával és tudja a megoldást kérem ossza meg velem.
Előre is köszönöm és jó éjszakát!

Jani_bátyó Creative Commons License 2003.07.29 0 0 376
gedeonusz!

Én olyan SCART csatit használok, amelyiknek egyik végén SCART dugó, a másikon SCART aljzat van, felül pedig található 3 RCA aljzat (fehér, sárga, piros) + egy IN/OUT kapcsoló. A 3 RCA aljzathoz tudod csatlakoztatni a kamerához kapott videó kábelt.
Annyi jutott még eszembe, hogy egy ideig én is küszködtem a TV-ből, videóról való felvétellel, (TRV 345E kamerával), de végül összejött. Úgy rémlik, hogy a kamerán is át kellett valamit állítani, és azóta műxik. Nézd meg a alaposan a leírást, úgy tudom abban benne van.

Végül még egy ötlet, lehet, hogy számodra is érdekes a dolog: a kemerán keresztül közvetlenül számítógépre is át tudod játszani a VHS/TV adást.
Onnan pedig DVD-re CD-re írhatod, szerkesztheted az anyagot, stb.

Üdv,
Jani_bátyó

Előzmény: gedeonusz (375)
gedeonusz Creative Commons License 2003.07.29 0 0 375
Köszi, ezzel kapcsolatban további kérdések: van-e olyan out-os scart csatlakozó, amelyiknek a másik végén hagyományos dugó van? Amit a kamerához adtak az olyan scart csatlakozó ahova bele kell dugni a hagyományos videó és a két audió csatlakozót. Vagy ezek a szerkentyűk alapdolgok?
Előzmény: tOmmy (374)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.29 0 0 374
szerintem a videon legalabb az egyik scart csatlakozon kell, hogy kapj kimeno jelet is. ehhez kell out-os scart csatlakozo, aminek a masik veget ra tudod kotni a kamera analog in-jere. letezik olyan scart csati is, amin van egy kis kapcsolo, azzal tudod allitani, hogy bemeno vagy kimeno jelet szeretnel. talan 1000ft koruli osszeg.
Előzmény: gedeonusz (373)
gedeonusz Creative Commons License 2003.07.29 0 0 373
Sziasztok, a minap vettem egy Sony DCR-TRV355E kamerát. Nagyjából boldogulok vele, de egyvalami nem jön össze. Ugye ezen a műtárgyon van analóg bemenet. Namármost VHS-ről szerettem volna bedigitalizálni régebbi felvételt a kamera kazijára. A videómagnó egy Panasonic NV-FJ732 tipusú készülék, van rajta két euroscart csatlakozó (gondolom ezek bemenetek), hagyományos video + az audió bemenetek, a két audió kimenet, és a koax kimenet. Ezekkel gondolom nem sokra megyek, vagy igen? Közvetlenül a TV-ről is próbáltam elkapni a jelet, a TV-n van egy db euroscart csatlakozó, S-videó csatlakozó (ezzel nem próbálkoztam, mert nincs ilyen kábelem), illetve egy audió (mono készülék) és egy videó -gondolom bemenetek. Az euroscarttal és a hagyományos bemenetekkel próbálkoztam sikertelenül.
Valaki tudna segíteni?
guaaa29 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 372
No, utólag beszéltem valakievel e témában élőben is és rájöttem, hogy valóban érthetetlen amit ide írtam. Helyesebben én tudom, hogy mit akartam, de az eleve kivitelezhetetlen, ráadásul fogalom zavar is volt nálam, szóval nem csodálkozom, hogy így válaszoltál. A kérdés pedig alapvetően a pénz,illetve , hogy hogyan lehene megúszni ezt az egész vágás- mizériát minél kevesebb pénzbül. No, ez az ami nem fog menni. Szóval bizony kell egy ütős gép, oszt ennyi. Ez van...
Ami pedig a VHS-re való kimásolgatást, archíválást illeti, nos igazat írsz ám ott is, itt is persze a pénz a domináns egyed. Én ugyanis, míg nincsen más, hát így vágok. Kamerát bele a vhs-magnóba azt hajrá. Ez van. Van jobb ötleted? NÉzd pillanatynilag - egy hónapja hogy megvettem a Mini-Dv-t,hát keményen böjtölöm az árát. Meg kell mondjam, hogy nem bántam meg. Egyszerüen jobb a képe mint egy analóg kamerának. no, ennyit mára. Ha van ötleted, gondolatod szívesen fogadom. Szép napokat:gbr
Előzmény: digiton (367)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 371
akkor megnyugodtam :)
Előzmény: vw1966 (370)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 370
mindegyiken van :D
Előzmény: tOmmy (368)
Laja73 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 369
az enyémen speciel van A/V jack kimenet, adtak hozzá jack-RCA/scart átalakítókábelt
Előzmény: tOmmy (368)
tOmmy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 368
lehet, hogy hulyet kerdezek, de dv kamerat hogy kotsz ki tv-re? tudtommal arra van az analog kimenet, de olyan eleg keves dv kameran van.
digiton Creative Commons License 2003.07.28 0 0 367
guaaa29:

Pontosan hogy is függ össze a VHS a DV In-nel? No csak azért nem értem, mert, ha VHS anyagokat (is) akarsz vágni, akkor a kamera DV in-jével sokra nem mész. Ha meg már DV-ben dolgozol, akkor nem "illendő" VHS-re tenni az eredményt. Ha DV kazin akarod archiválni, akkor meg minek a VHS... Szóval...izé... Mi a kérdés?

Előzmény: guaaa29 (363)
vw1966 Creative Commons License 2003.07.27 0 0 366
Jo helyre nyultál és biztos vok benne sok örömet okoz majd nekem GR-DVL157/kb mint 145most/ van. Jobb mint bmelyik szutyok érintőképernyős trv19 22 33stb sony.
Előzmény: Reinhardt (365)
Reinhardt Creative Commons License 2003.07.26 0 0 365
Hello

Ma vettem 1 GRDVL367 es videokamerat 200e penzert, az erdekelne mennyire nyultam melle vagy jo e?

vw1966 Creative Commons License 2003.07.26 0 0 364
P3 600/cel733 sok ram nagy vinyo biztos elég pyro firewire bele
Előzmény: guaaa29 (363)
guaaa29 Creative Commons License 2003.07.25 0 0 363
guaaa29 válasz erre | adatok | e-mail 2003-07-03 22:57:21 (308)

Tiszteletem!
Vettem egy mini dv Panasonic, ds60-as kemerát. Ismeri e valaki közületek és van e valmi tapasztalata valakinek a készülékkel kapcsolatban. Számomra nagy nagy dolog, mert hobbym a filmezés illetve a vágás. Nagy dolog,hogy lehet utóhangosítani, de sajnos a számítógépem nem elég jó a vágáshoz. Milyen lenne az a gép ami ugyan olcsó, de alkalmas lenne editálsára. (mennyibe kerülne úgy kb.)
Arra gondoltam még, hogy dv bemenetet is kellene csináltatni rá, mivel sajnos csak dv-kimenet van. Mennyibe kerülhet és hol csinálnak ilye. Az a gondolatom, hogy ha ez a bemenet meglenne akkor már tudnék kicsit vágni egy analóg vhs videómagnó társaságában. Van e valakinek ötlete?
Kösz gbr

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 362
azert ezek meg felprofinak nem nevezhetok, szerintem. de ezekben a jvc-kben (700, 3000, 4000) nagy fenyereju F1.2-es objektiv van, ami elvileg igen jol kell, hogy mukodjon gyengebb fenyviszonyok kozott is. pl. egy F1.8-as objektiv a feny 31%-at engedi at, egy F1.2-es a 70%-at.

az emlitett infras felvetel a sony-knal a nightshot mod? mert ha ez ugyanaz, mint a regi analog valtozatoknal, akkor nagy durranast ne varj tole, egy zoldes arnyalatu infrakepet fogsz kapni.

kiprobalni? jo kerdes, a jvc markaboltban is csak rendelesre tudjak hozni a 700-at.

Előzmény: istenkiraly (361)
istenkiraly Creative Commons License 2003.07.24 0 0 361
Ezek a félprofi JVC-k mennyire érzékenyek a fényre?
Arra gondolok, hogy félhomályba milyen képet adnak vissza?

Igaz, lentebb leszídták a Sonykat, de megnéztem a TRV22-est közelebről és nagyon jól lát gyengébb fény mellett is, az infrás relehetőségről nem is beszélve. Erről mi a véleményetek?

Hol lehet kiprószálni kamerákat? PL a 700 JVC-t megnézném, bár szeretnék minél kisebb kamerát.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.23 0 0 360
CCD, lcd merete, a 700-on nincs manual fokusz gyuru es vaku. masrol nem tudok.

a 4000-es €1100 korul van, es ha jol tudom ezekre a cuccokra 20% az MWST.

www.digitrend.at

Előzmény: istenkiraly (357)
cs_gaborka Creative Commons License 2003.07.23 0 0 359
istenkiraly: Ránézésre is más, a DV700 2,5"-os, míg a DV4000 3,5"-os LCD-vel rendelkezik. És biztos, hogy belül is lehet néhány (szoftver, hardver) különbség, már csak azért is, mert a DV4000 a DV3000 "utódja", gondolom. Persze, ha így hasonlítunk és vizsgálódunk, az 1MFt-os kameránál is van jobb... ezen kár "rágódni".
Az MWST ha jól tudom (lehet hogy nem) sávosan változik, kb 13%-al számolhatsz.
Előzmény: istenkiraly (357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!