Keresés

Részletes keresés

boborján Creative Commons License 2003.08.26 0 0 451
kamerás topik fel!

SEGÍÍÍTSETEK!

Előzmény: boborján (450)
boborján Creative Commons License 2003.08.26 0 0 450
Szegény Boborján,

napok óta hezitál,mit vegyen,gondolta,benéz ide,majd Ti megkönnyítitek a dolgát!
Ezzel szemben sikerült teljesen befordulnom.

Mostanra viszont úgy néz ki,két lehetőségem van olcsó vételre,segítsetek:

Panasonic nv gs 30,vagy Sony dcr trv 14-es készüléket vegyek?

segíítsetek!

ja,és hobbi célokra kell,nem a Dallas-t szeretném újraforgatni:-)

vw1966 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 449
ha DV vagy digital8 a kamera akkor firewire kábel és kártya kell ami pl Pyro csomagban 12 000Huf körül van csak igy lehet USB nem jo csak webkamerához! digizséhez nem használhato usb mert szar!

ha analog a cam akkor gigizőkártya kell ami 30 000től felfelé

Előzmény: Szőke boszorkány (448)
Szőke boszorkány Creative Commons License 2003.08.25 0 0 448
Sziasztok.

Kis segítségre lenne szükségem.
Kaptam egy Sony VCR PC6-os video kamerát. Állítólag ehhez nem jár driver, sem USB kábel, hogy számítógépre tudjam kötni. Viszont állítólag van a PC9hez egy driver ami a 6-oshoz is jó. Sajnos a Sonynál 30000.-Ft. Esetleg van e valakinek és át tudná e nekem írni cd-re.

Előre is köszi a segítséget, Szőke boszorkány

Andreas Creative Commons License 2003.08.22 0 0 447
Ha állvánnyal fogod használni akkor nagyon hátrányos, egyébként nem.
Előzmény: Void2003 (445)
tOmmy Creative Commons License 2003.08.22 0 0 446
szia. kaphato ez meg valahol?

mas. vajon mekkora az ertekvesztesuk a most ujnak szamito, alsobb kategorias gepeknek? pl. egy sony trv19-es vagy egy canon 630-as mennyit fog erni fel ev mulva? :)

Előzmény: Void2003 (445)
Void2003 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 445
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a JVC GR-DVL357 típusú videokamerával? Az interneten fellelhető információk alapján kb. kétéves lehet ez a modell, a felbontása (800E pixeles 1/4" CCD) és a funkciói (DV ki/be, automata/kézi élességállítás, fehéregyensúly, stb.) viszont jónak tűnnek. A kazetta alultöltős módon helyezhető bele; mennyire hátrányos ez a kialakítás?

Előre is köszönöm!

Void2003

istenkiraly Creative Commons License 2003.08.18 0 0 444
Fotocella!

Pliz írd meg hol es mennyiért jutottál hozzá.

Thx

Előzmény: fotoCella (442)
lazy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 443
Színek...

Nagyon csalóka... min nézed a képet? Monitoron vagy TV-n? Ha TV - min megy ki a TV-re a kép?

Csináld meg a következő próbát..

1. Capture 1 perc....aztán AVI betölt és visszaír DV-re... aztán megnézed TV-n összehasonlítva az eredetivel... elvileg nem lehet különbség

2. Capture 2 perc... megvág... tehát szétszedet másképpen összerakod... belteszel egy úsztatást, aztán render és visszaír... itt programtól, DV codectől függően lehet színváltozás...

Üdv,
Lazy

Ui: Szerintem a monitorod csap be...

Előzmény: istenkiraly (441)
fotoCella Creative Commons License 2003.08.14 0 0 442

istenkirály

Holnap veszem át a trv 33-ast. E mellett döntöttem. A végén igazából már Sony mellett voltam, csak a típuson gondolkodtam.
A többi márkának is vannak előnyös és kevésbé előnyös oldalai - mind a képalkotást, mind a szolgáltatásokat, a kezelhetőséget illetően. A Sony-ban általában megbízom, és más termékek esetében sem voltak rossz tapasztalataim. Persze ez igaz lehet a többi gyártóra is, csak azokat és kevésbé ismerem.
Olvastam külföldi teszteket is. Ott is az itt elhangzottak körül ment a "vita". Nekem amatőr, családi, utazós használatra kell - remélem nem lesz gond vele.
Majd beszámolok a tapasztalatokról.

Addig is köszönöm a válaszokat.

üdv
fotoCella

Előzmény: istenkiraly (441)
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.13 0 0 441
lazzy:

A capture-nel arra gondoltam, hogy kiprobaltam tobb progival es visszajatszva (a DV avi-t) nem ugyanolyanok a szinek. En sem ertem miert, mert elvileg digitalisan masol....

Amikoet irtal, azoknak van kiprobalhato verzioja?

Fotocella:

Valasztottal mar tipust? Vegul mi melett dontottel?

Udv.

Előzmény: lazy (429)
Chris Kiki Creative Commons License 2003.08.11 0 0 440
Autofókuszos kamerákhoz csak circular polárszűrőt szabad használni. Nekem legalábbis ezt mondták a szakérők, és a szűrő dobozán is ez van feltüntetve.
Ebből kifolyólag állítható a polarizáció síkja, sőt be is kell lőni felvétel előtt, különben olyan mintha fel sem lenne téve a szűrő.
Előzmény: fotoCella (432)
dire_wolf Creative Commons License 2003.08.11 0 0 439
A PAL rendszer 625 sor, és a 4:3-as képaránynak megfelelően 833 oszlop (de ez utóbbi a valóságban analóg jel)
Ebből a kép 576 sorban jelenik meg, amihez az előző számítás alapján 768 oszlop tartozik. Ezt nevezik full PAL felbontásnak.
A DVD (és még jónéhány képrendszer, pl. a miniDV is) használ 720x576-os felbontást.
A kamerák sorfelbontását én sem igazán értem, hiszen a CCD-n adott számú érzékelő van (???)
Előzmény: fotoCella (436)
dire_wolf Creative Commons License 2003.08.11 0 0 438
Jajj! lemaradt a link :)
http://web.axelero.hu/hofippp/Samsung_D8x_pal.pdf
Előzmény: dire_wolf (437)
dire_wolf Creative Commons License 2003.08.11 0 0 437
Egy kis szóróanyag a Samsung VP-D8x kamerákról
VP-D80i volt(van?) a metróban 135e bruttóér ajándék startkittel (táska+akku+kazi)
Nem sok minden, de erről a tipusról igen kevés infó van. Samsung ügyfélszolg szerint Magyarországra nem importálják, csak a metróban lehet kapni.
fotoCella Creative Commons License 2003.08.11 0 0 436
Megint Helo!

Csak kérdezek - kérdezek...
Remélem nem én ültetem le a fórumot :)

A legtöbb kameráról (800k CCD) azt írják, hogy 500 sort tud (kivéve JVC, 520-at írnak), a megapixelesek kb 520-530.
A TV Pal rendszer 576x720 (ha pontosan tudom).
Hogy jelentkezik ez a TV képernyőn? Rosszabb a felbontás, kisebb képet látunk, mint amit a TV képernyő?
Állítólag a 800k CCD is jó képet ad TV-n. DE van-e különbség ha megapixeles a kamera?

Vagy hülyeséget kérdezek?

fotoCella

lazy Creative Commons License 2003.08.11 0 0 435
Én nagyon hosszú időn keresztül kerestem lineáris polárszűrőt de nem találtam...

Most cirk-et használok a kamerán... A színek igensokat változtak... ha forgok utána kell állítani...

A szűrők egymásra tétele?
A polárszűrőt az UV szűrőre teszem... könnyebb feltekerni. Az UV szűrő folyamatosan fent van.

Széleslátószög: A széleslátószögű lencsét közgyűrűvel teszem fel. Rengeteget próbáltam meg és ez volt az egyetlen, ami nem takart ki a sarkaiban... Ha alatta fent hagysz további lencséket , növelet az esélyét annak, hogy kitakarjon. Egyébként a cirk polárszűrő az utolsó, amit fel kell tenni... más az objektív és a szélesl.sz-ű átmérője, tehát nem tudod feltenni őket egyszerre.

Üdv,
Lazy

Előzmény: fotoCella (432)
rage. Creative Commons License 2003.08.10 0 0 434
Hello mindenki.
Csak mint laikus szeretnék irni.Azért,hogy legyen egy canon-ról is szó.Vettem 1 canon mv-600-as kamerát.Ahogy én látom nagyon jó minőségi képe van.Meglepően közelre is nagyon jó képe van.Sok szolgáltatással.Sokat vaciláltam milyet vegyek.Sok fajtát kipróbáltam.Igazából sonyt szerettem volna,de az nagyon drága nekem.Szóval szerintem jó kamera.
fotoCella Creative Commons License 2003.08.09 0 0 433
Helo ismét!

BARAKA113:
Lentebb írtad, hogy megapixeles Sony-val a fotó viszonylag élvezhető. Milyen felbontású képeket tud készíteni - illetve Te milyet készítettél. A 640x480 használható mondjuk számítógépes nézőképnek? Gondolom beltéri viszonylatban már nem müxik.
Mi a tapasztalatod?

üdv
fotoCella

fotoCella Creative Commons License 2003.08.09 0 0 432
Helo!

Polár szűrővel kapcsolatos kérdésem lenne.
Fotós gyakorlatomból adódóan ismerem a cirkuláris polárszűrőt - ott a mozgó lencsetagok miatt (SLR gép) csak ez használható. A legnagyobb hatást a beeső fény síkjára 90 fokos szögben fejti ki.
Videokamerákhoz ugyebár lineáris polárszűrő használatos, vagyis a polarizáció síkja nem állítható.
A kérdésem lényege az, hogy kamerára feltéve egy ilyen szűrőt hogyan működik. Érvényes itt is ez a 90 fokos "szabály"? Tehát például körbefordulva a kamerával a beeső napsugár helyzetétől függően változni fog a polarizáció mértéke?

Még egy kérdés Sony TRV ügyben. Azt megtudja mondani valaki, hogy hány szűrő tehető rá egyszerre? Vagyis rátehető-e egyszerre pl. egy polárszűrő és egy nagylátószögű lencse, vagy maradhat-e a védőszűrő?

köszi
fotoCella

ctxctx Creative Commons License 2003.08.08 0 0 431
USA-ból hozattam, mivel ott JÓVAL olcsóbb mint a MWST-s helyeken. De mivel onnan messziről jött, ezért nem a kesztyűtartóban utazott, hanem futárszolgálatta (fedex, TNT). Az meg muszályból levámkezeli, itt jön az ÁFA. Ez egyébként nekem nem gond, mivel nem magánszemélyként vettem, hanem a cég részére.
Előzmény: cs_gaborka (350)
tOmmy Creative Commons License 2003.08.08 0 0 430
tudna valaki ajanlani helyet (helyeket), ahol felprofi (3ccd-s) dv kamerakat lehet kolcsonozni?
koszonom.
lazy Creative Commons License 2003.08.08 0 0 429
A CCE szempontjából most nem tudok többet mondani. Az alapot teszteltük...ezzel szemben a Canopus Storm és EDIUS illetve Procoder termékek jobb minőséget produkáltak.

Capture - mit értesz azon, hogy másként jelent meg a felvétel? Ez elvileg nem lehetséges... A capture progik szolgáltatásaikban különbözhetnek egymástól...

Elvileg a capture egy digitális másolás... nincs minőség változás, adatmódosítás...itt maximum a kodek kerül kiválasztásra, de ennek is csak az editáláskor van jelentősége.

Mi a Canopus capture progijait használjuk. (Stormvideo, EDIUS Capture)

Sokan ajánlják a Scenalizer-t!

Üdv,
L

Előzmény: istenkiraly (428)
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.07 0 0 428
lazy és a komolyabb cinema?
Hallottam valamiről a CCE-vel kapcsolatban hogy nagyon drága volt aztán levitték az árát...

Capture-höz mit használtok?

Én kipróbáltam 4 progit és mindegyiken másképp jelent meg a felvétel! Vagy én vagyok a hülye?

Melyiket érdemes használni?

Thx

Előzmény: lazy (416)
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.07 0 0 427
Szerintem lemezboltba hamarabb boldogulsz, én ott vettem tengerzúgás CD-t 60 percet :D

Előzmény: guaaa29 (426)
guaaa29 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 426
Sziasztok, egy kérdés: Szeretnék háttérzajokat, atmoszférazajokat letölteni a net-ről. Szeretném egy -két digitálisan rögzített filmememt utószikronizálni. Lenne valakinek ötlete, hogy melyi lapon találok ilyen dolgokat, esetleg mp3 formátumban.köszi, hmm?

Vagy akkor csak annyit mondjon valaki, hogy melyik topic-ot keressem fel ez ügyben e helyett.köszi

tOmmy Creative Commons License 2003.08.06 0 0 425
tobbszor szo esett a jvc 4000-esrol. osszehasonlitva a panasonic gs70-nel (kb. hasonlo arkategoria), ti melyiket vennetek inkabb? a pana ugye 3ccd-s, leica objektives, viszont igen pici, optikai stabilizator ohne (igaz, az a jvc-ben sincs), a jvc sokkal kamera formajubb, f1.2-es objektiv stb.
cs_gaborka Creative Commons License 2003.08.05 0 0 424
"Szóval, azért lenne mit átvenni a régi nagyoktól!"
Tökéletesen egyetértek veled, bár vegyük figyelembe, hogy nem biztos, hogy egy azon kategórián belüli készülékeket akarunk egymásnak szembeállitani. Anno 86-ban a "dobozos" :-) Blaupunkt 20e Schilling körül volt, még forintban sem volt kis összeg. Ha az akkori átlag fizetéshez hasonlitom, és arányba állitom a maival, nem a 200eFt-os kategóriában kell vetélytársat keresni neki. Pl a JVC 4000-ese szintén F1.2 objektivvel rendelkezik, és gondolom az átviteli lánc minősége sem a 80-as években elérhető szinten áll.
guaaa29 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 423
Sziasztok, egy kérdés: Szeretnék háttérzajokat, atmoszférazajokat letölteni a net-ről. Szeretném egy -két digitálisan rögzített filmememt utószikronizálni. Lenne valakinek ötlete, hogy melyi lapon találok ilyen dolgokat, esetleg mp3 formátumban.köszi, gmm

fotoCella Creative Commons License 2003.08.05 0 0 421
köszi

már megint okosodtam...

A pixel fényerőre gyakorolt hatását nem ismertem.

üdv
fotoCella

Előzmény: lazy (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!