Keresés

Részletes keresés

zsida Creative Commons License 2006.01.19 0 0 92

Ok! van karbantartó, de ha jön hozzád vki, akkor az hogy jut majd el a kaputelefonig? Vagy csak a kocsik szempontjából lenne zárt?

 

Látványterv: a dosszié hátulján nagyon szépen fel van tüntetve egy "nagyobacska" játszótér, mely tuti, hogy nem lesz akkora. A mélygarázs kijárója sem ott van, ahol a rajzon elvileg bejelőlték.

 

Kulcsok: lehet, hogy én teljesen buta vagyok, de senki ne akarja bemesélni, hogy a mi zárunkat lecserélték. Ugyebár kaptunk 3 db kulcsot. Az egyik kulcs tolljai igencsak meg vannak kopva, sőt az egyik "tollacska" még meg is görbűlt egy kicsit. Szvsz ha 10x kinyitod vele a zárat, enm úgy néz ki. Én biztos vok' benne, hogy az eredeti kulcsokat kaptuk, nem volt semmilyen csere:(

Előzmény: diosbukta (91)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 91

> Lehet, hogy rossz a forrásom, de zárható kaput nem lehet felszerelni, vagy csak akkor, ha 24 órás portaszolgálat van (min. 3 fő) –  - mert biztosítani kell a tűzoltóságnak a szabad bejutást. <

 

Kell valaki aki a kulcsot átadja.

De mivel van karbantartó az épületben, ezért ez könnyen áthidalható probléma. Szerintem.

 

> Egy esetleges nagyobb havazás esetén mit fognak szívni :)  <

 

A ház karbantartói még nincsenek topon. Sztem nyüstölni kell őket, hogy hóesés esetén egyből takarítsanak, szórjanak.

 

Arról nem is beszélve, hogy a felülnézeti látványterv közel sem hasonlít a jelenlegi állapothoz <

 

Itt mire gondolsz?

 

>Tényleg a közös ktg. mit is takar?  Ha csak a közös világítás a kertészeti munkák és a szemét, akkor asszem már el is adjuk <

 

Mi is várunk nagyon egy tételes elszámolást.

 

> Még azt füllentették, hogy átvételkor majd jön egy csóka aki lecseréli a zárat.

 Nos, ilyen nem volt, az pedig nem tudom, hogy garantálni tudják-e,

 hogy a kivitelezés során senki nem jutott hozzá a kulcshoz és nem készített róla  esetleges másolatot. – lehet, hgy csak én vagyok ennyire parás. <

 

Állítólag volt zárcsere. Csak az új kulcsok nem egyből a vevőhöz jutottak, hanem a Shofarhoz. Remélem tényleg így volt.

 

db

Előzmény: zsida (89)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 90

Ezek nagy része szubjektív dolog, ahol nem ismerjük a részleteket.

Van ami meg a jövő zenéje.

Én egyenlőre nem tarton kritikusnak a dolgot, bár tény, hogy voltak gondok a koordinációval is.

 

 

Előzmény: fargo (88)
zsida Creative Commons License 2006.01.18 0 0 89
Üdv minden olvasónak!

 

Néhány hozzászólást, ha szabadJ

Mi a családommal vettünk egy másfél szobás lakást. –hogy ON legyekJ

 

A választásról: jelenleg a XXII. –ben kertes házban lakom, de a XI-ben dolgozom. Tehát viszonylag közel van a melóhelyhez. Telkünk nincs, ezért a családi ház építése nem aktuális, hiszen ha építünk, akkor legyen mát normálisJ

A lakások kialakításáról: a vásárlás előtt rengeteg tervet megnéztünk. Szinte ez volt az egyetlen olyan, ahol a konyhában van természetes fény, ill, a fürdőszobán is van ablak, igaz, nem nagy, de legalább van.

 

Lakópark – szvsz ezt megszívtuk.  Lehet, hogy rossz a forrásom, de zárható kaput nem lehet felszerelni, vagy csak akkor, ha 24 órás portaszolgálat van (min. 3 fő) – ami a ~ 300 lakó esetén sem óccsóL  - mert biztosítani kell a tűzoltóságnak a szabad bejutást.

Véleményem szerint aki felszíni beállót vett, annak szivacs.Egy esetleges nagyobb havazás esetén mit fognak szívni :) 

 

Teremgarázs: számomra szinte röhej, hogy parkolás gátló kereteket kell felszerelni lent is. Persze, majd azzal fogok szórakozni, hogy mindig felteszem és leveszem a lakatot, addig a többiek majd várnak. Ezen is látszik, hogy ez itt még nem Eu. csak annak csúfoljuk! Hiszen a normális emberek tudják, hogy amit nem ő vett meg az nem az övé, tehát nem áll oda. Jaj' csak 1x lássak meg egy autót a helyünkön, brrrrrrr akko’ nem lesz köszönet!

Szinte nincs összefolyó a teremgarázsban. Érdekes lesz, hogy hogyan fogják majd takarítani és gondolom egy havazás alkalmával térdig lehet majd járni a koszban. 

 

Azt is a saját butaságomnak tudom be, hogy a tervrajzokkal is játszottak egy kicsit, pl 1,80-as ágyat rajzoltak be, meg ugyebár a vakolatlan méret volt mindenhol feltüntetve (ez is az én butaságom, mielőtt még vki, megmagyráznáJ ) Arról nem is beszélve, hogy a felülnézeti látványterv közel sem hasonlít a jelenlegi állapothozL

 

Kérdés: tud valaki arról némi infót, hogy a közös helyiségek átadása hogyan történik. Mi szóvá tettük, hogy a mérőórák ajtaja sérült. Mire jött a válsz, hogy a közös helyiségek átadása- átvétele még nem történt meg.

Lépcsőház: két felmosás után fekete lesz a vb. lépcső oldala, ami most még szép fehér, hiszen némi víz az tuti, hogy le fog csurogni.

Tényleg a közös ktg. mit is takar?  Ha csak a közös világítás a kertészeti munkák és a szemét, akkor asszem már el is adjukL  

 

Amíg nem írtuk alá a szerződést, szinte fényesre nyalták….

A szerződés kicsit furi volt, nekik mindent szabad, Te rá sem nézhetsz előzetes bejelentkezés nélkül a lakásra. Ha meg akartad nézni, telefonálgattál előtte egy párat, de csak munkaidőben lehetett menni. Röhej a munkások ott voltak később is, de nem lehetett megnézni. Ha esetleg a város másik felén dolgozok, akkor legalább egy fél nap szabi. A koordináció rémes. Teljesen elfelejtették, hogy elvileg nekik kéne „szolgáltatni”. Ha mindezt előre látjuk, biztos nem vágunk bele!

 

Átadás – átvétel: a második átvételi időpontra ígérték, hogy a hiányosságokat kijavítják. Nos, a konyhában a mai napig nem lehet a fűtést szabályozni, mert nem lehet feltenni a termoszelep fejét. Egyszerűen nem fér el a fal és a radiátor között, tipikus tervezési hiba. Ez érdekes lesz, szerintem ki kell bontania a falból a beállást és el kell húzni vagy 10 centivel.

Szinte az összes ablaküveg durván karcos – nem baj, balhét csaptunk és kicserélik, vagyis remélem, már voltak felmérni. A konyhai erkélyajtó tokja a vakolás miatt nagyon karcos – ezen még küzdünk, hogy legyen vele vmi.

 

Még azt füllentették, hogy átvételkor majd jön egy csóka aki lecseréli a zárat. Nos, ilyen nem volt, az pedig nem tudom, hogy garantálni tudják-e, hogy a kivitelezés során senki nem jutott hozzá a kulcshoz és nem készített róla esetleges másolatot. – lehet, hgy csak én vagyok ennyire parás.

 

A kulcsokat csak a főmufti adhatja átJ, vártunk rá majdnem egy órát, és oda ba..ta a kezünkbe. No comment!

 

A belső kivitelezési munkákat jónak tekinteném, de majd az idő megerősíti vagy megcálflja ezt a véleményemet.

Az, hogy megérte-e számomra jelenleg még kétséges, majd kiderűl.

 

Röviden ennyi. Aki már ott lakik és elégedett, akkor annak bocsi, ha túlságosan negatív lettem volna. Jó furást - faragást a költözködőknek! A többieknek kitartás, a „nagy beköltözések után biztos nyugisabb lesz”

 

Üdv.: zsida  

 

   

fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 88
Akkor mákod volt. De korábban valami ilyesmikrôl számolt be pont innovations kollega, idézem:
"A beruházóra ésa kivitelezőre enyhén szólva is figyelni kell alapból hülyének nézik az embert , mindent eljátszanak amit lehet , ha az ember az adásvételi szerződésben nem harcolja ki , tulajdonképpen csak kötelezettségei vannak jogai nem igazán . A beruházó és a kivitelező közötti koordináció kritikus , nem igazán van gazdája semminek . Fennen hirdetik , hogy ők minden gond nélkül kifitzetik a kötbért is , a kötbér 30%-val a mai napig tartoznak ! A lakást negyedszerre sikerült átadni , az első alkalommal ugyanazok a hibák voltak mint az elsőnél . A kért átalakításoknál a kivitelező 30-40%-os túlszámlázást hajt végre , aminek kiderültekor csak annyit tudnak mondani , hogy tévedtek . A felszini gépkocsi beállók 1.6 millió Ft-on történő eladása pedig egészegyszerűen nevetséges , evvel az erővel a Csurgói uton is lehet parkolni csak az egy "kicsit" olcsóbb . Evvel kapcsolatban még egy nagy hiányosság van : a lakóparkot zárt lakóparknak adták el . Jelen pillanatban nem az , és a kivitelező tervei között ilyen nem is szerepel ."

Nekem ez kicsit olybá t?nik, mintha xopóágra került volna :-)))
Előzmény: diosbukta (87)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 87

> Talán bánt, hogy csúnyán megszopattak a Shofarék?
Vagy rájöttél hogy ennyi pénzért ciki amit kaptál?
<

 

Csak a saját nevemben tudok beszélni, de ilyenről azért nem volt szó.

Amit leírt a Shofar az kb. teljesült is, persze még nincs vége az építkezésnek.

Apróbb problémák vannak, de nem érzem jelentősnek.

Ennyi legalább van akkor is, ha az ember önmaga építkezik.

Az ár/érték viszony is korrekt.

A kötbért egyből, szó nélkül kifizették, ha javításról volt szó intézkedtek.

 

 


 

Előzmény: fargo (82)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 86

Srácok!

Nem kell túlpörögni!

Elvégre ez egy kvázi semleges topik.

Próbáljuk meg normális mederbe visszaterelni a társalgást!

(Tudom, hogy a netes fórumokban az ilyen túlfűtött hangulat gyakran előfordul, de inkább az elején állítsuk meg!)

 

Kösz: Dio

Előzmény: fargo (81)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 85

Ne itt offoljunk!

Írtam mailt.

 

db

Előzmény: fargo (76)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 84
Téged is, barátom :-)
Előzmény: innovations (83)
innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 83

"amilyen vehemenciával teszed"

 

Isten áldjon !

Előzmény: fargo (82)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 82
Nem akarlak elkeseríteni, de azóta "itt vagyok" amióta megnyílt a topik.

Azt azért elárulhatnád, hogy mi fáj ennyire. :-)
Talán bánt, hogy csúnyán megszopattak a Shofarék?
Vagy rájöttél hogy ennyi pénzért ciki amit kaptál?
Vagy mi van, bogaram? Miért rajtam töltöd ki a dühödet?
Előzmény: innovations (79)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 81
...miért itt osztod azt észt ?

Egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt ha lenne, sem kötném az orrodra.
Harmadrészt nem vagy te senki, hogy rákérdezz :-P

"szerintem beteg vagy !"

Köszönöm a pontos diagnózist, professzor úr. :-)
De szerintem maga csak foglalkozzon a simlis autóival, nepperke, és ne üsse az orrát olyan dolgokba, amihez lövése sincs...
Előzmény: innovations (78)
Gábor2006 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 80
Ha valakit érdekel: eladom, a Lakóparkban lévő, II. emeleti 53 négyzetméteres, 2 szobás lakásomat + a felszíni gépkocsi beállót.

innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 79
Sőt amíg nem voltál itt , ez egy egész normális topicnak indult .
innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 78

És ha már te  ilyen "nagy " vagy akkor miért itt osztod azt észt ?

 

 

Egyébként pedig elolvastam a beírásaidat . szerintem beteg vagy !  Nem amiatt amit írsz , hanem amilyen vehemenciával teszed azt . 

Jobbulást és jó játszadozást a homokozóban .

Előzmény: fargo (55)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 77
Ja, van egy Furné' Lemezem is :-D
Előzmény: fargo (76)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 76
Hát... a fele királyságom biztosan megosztanám Veled, ha átírnád...
Cserébe felajánlhatok egy '89-es koncertfelvételt. Csak be kellene digizni, mert kazettán van.
Előzmény: diosbukta (73)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 75
MAjd megkérdem a páromat, mit tud róla pontosan, ô jobban képben van.
Az önkorminál is biztosan eligazítanak...
Előzmény: diosbukta (73)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 74

Szóval

 

Amúgy a legutóbbi lemez kapható is.

 

De sztem inkább folytassuk magánban ezt, ne a topikot romboljuk. :-)

Előzmény: diosbukta (73)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 73

> Konkrét tervet nem, de a párom a rendezési tervvel már találkozott.
Én a tévében láttam nyilatkozni a pógit, hogy ennyit terveznek oda...
<

 

Na ennek utána kéne nézni.

Önkormányzat?

> na és vajon megf?zhetô vagy az egyiknek az elkótyavetyélésére? :-D <

 

Mivel mind a 3 különböző, így nem.

De szívesen átírom...

Amúgy a

Előzmény: fargo (72)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 72
Konkrét tervet nem, de a párom a rendezési tervvel már találkozott.
Én a tévében láttam nyilatkozni a pógit, hogy ennyit terveznek oda...

OFF/
Whoa, na és vajon megf?zhetô vagy az egyiknek az elkótyavetyélésére? :-D
Előzmény: diosbukta (71)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 71

> Szerintem Leányka utcai felüljáró "hóna alatt", meg a Savoya másik oldalán.
Van ott még két bazi nagy üres placc...
<

 

De 20k fő az így is soknak tűnik. Láttál rá terveket?

 


OFF/

> Ypszi? :-DDD
Épp a minap gondoltam rá, hogy megkereslek, mert nincs még Topo CD-m, de már nagyon hiányzik...
<

 

Nem talált. :-) Csak olvasgattam és szemet szúrt.

Én is járkáltam a Józsefvárosiba és van CD-m is... 3 db.

Előzmény: fargo (70)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 70
Szerintem Leányka utcai felüljáró "hóna alatt", meg a Savoya másik oldalán.
Van ott még két bazi nagy üres placc...

OFF/

Ypszi? :-DDD
Épp a minap gondoltam rá, hogy megkereslek, mert nincs még Topo CD-m, de már nagyon hiányzik...
Fele királyság? ;-)

ON/
Előzmény: diosbukta (67)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 69
Nyilván nem fog mindjárt másnap leégni a Jegenye vagy a Gesztenye, attól függetlenül hogy mennyire állnak közel egymáshoz, nem károgni akartam, csak rámutatni, hogy ezeket a szabályokat meglehetôen rugalmasan szokták kezelni. Magyarul felrúgják, ahol csak lehet...
Előzmény: diosbukta (66)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 68
"Csak tényleg a megtérülés miatt nem csinálnak ilyet, vagy ha igen, akkor horror áron."

Nem a megtérüléssel van ott a gond, hanem a mohósággal meg a korrupcióval.

Egyrészt a megtérülést bazi egyszer? lenne ám számolni: a költségvetésben szerepel X összeg, ezt felszorzom 0.15-tel a nem tervezhetô költségek miatt, a végösszegre ráteszem a magam kis tisztességes, max 20-25% hasznát, (ami bazi sok ám!) egy év alatt kerestem vele fél milliárdot.

De nem, nálunk az van, hogy a költségvetésben szerepel X összeg, amit felszoroznak 1,5-tel a nem tervezhetô költségek miatt, majd a végösszegre ráteszik a maguk tetszôleges extraprofitját, hogy egy év alatt szert tegyenek 2 milliárdra.
De közben az X összegbôl 1.6x X összeg lesz, mert mindent elkefélnek, félrekalkulálnak, ellopnak és elkorrumpálnak, így az extraprofitjukat csak úgy realizálhatják, hogy:
– nem fizetik ki az alvállalkozókat,
– átverik az üffeleket,
– kilopják az anyagot a házból,
– stb...
A végén azért így is szert tesznek 1 milliárdra meg 200 elégedetlen ügyfélre, 30 ellenségre és 10 vesztes kimenetel? perre.
Ez van. Balkán. A velejéig rothadt az egész :-(
Előzmény: diosbukta (65)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 67

> Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni <

 

Ez ugye vicc?

Hol épülne ott az a "kisváros"?

 

Off

 

Van már Topo-CD-d?

 

On

Előzmény: fargo (64)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 66

Tűzvédelem:

Szerinetm a Gesztenyét és a Jegyenyét egy épületként kezelik.

Azért van összekötve.

 

Benapozás:

Tiszta sor. De ez már sajnos a vásárlóra van bízva, hogy kell-e neki így is.

Előzmény: fargo (63)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 65

> Ööö... valahol igen, kétségtelenül, bár van a két véglet között még egy élhetôbb, jobb, köztes megoldás is, amit "woonerf", vagy "lakóutca" néven ismernek. A Benelux államokból származik, és tkp kétszintes sorházakból álló, csökkentett forgalmú kis utcás beépítés, kacskaringós, hangulatos utcákkal, átjáró forgalom nélkül. Én oda ilyesmit építettem volna. Ja, hogy akkor a 340 helyett csak 80 lakás fért volna el rajta? :-/ <

 

Persze. (Ilyen is van a kerületben.)

Csak tényleg a megtérülés miatt nem csinálnak ilyet, vagy ha igen, akkor horror áron.

Én is ilyeneket építenék, de ezy nem megy egyik napról a másikra.

2 millió embernek kell JOBB körülményeket biztosítani.

 

A minimalista konfigurációt meg megintcsak meg lehet változtatni.

Pénz kérdése az egész.

> Az egyszer?en elborzasztó, hogy a beruházók egyszer?en nem képesek túllépni a régi, berögzôdött sablonokon. Nyolc négyzetméteres hálófülkék, maximum 4 négyzetméteres fürdôszobák, minimálterek, borzalom <

 

Sajnos egy jól megfontolt gazdasági összeesküvés áldozatai vagyunk.

Így lehet nagy pénzt szakítani az építőiparból.

Előzmény: fargo (62)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 64
Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni. Az Etele úton nem lakik összesen ennyi pógár :-(((
Előzmény: diosbukta (59)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 63
A t?zvédelemmel az a gond, hogy a szabvány két épület közötti minimális távolságnak a magasság felét írja elô. Ez pl a gesztenye meg a Jegenye között sincs meg.

Ami a benapozást illeti, arra már nincsenek kötött szabályok, de azért gondolj bele, borzasztó lehet ott, ahol az elsô emeleti ablak a 15 méterre lévô, 25 méter magas szomszéd házra néz...
Előzmény: diosbukta (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!