Keresés

Részletes keresés

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2024.02.25 -1 0 12642

https://www.youtube.com/watch?v=28LxHgfPrCQ

 

Kézivezérlés Pásztor Nonival.

lunanoctis Creative Commons License 2024.02.25 0 0 12641

Erről megkérdeztem volna Herbert Müllert is a szünetben :DDD Őrült rosszak voltak az első félidőben.

Előzmény: Gojira (12635)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.25 0 0 12640

Az Esbjerg mentségére azért hozzuk fel, hogy nagyjából másfél értelmezhető soruk van, a dán bajnokság meg a befektetett pénz és a kinyert minőség arányában biztos, hogy még mindig a legerősebb Európában.

 

Vestergård meccselése sajátságos volt, Kudłacz kb. végigjátszotta a mérkőzés jobb kettőben, elől-hátul. Reistad is kipukkanna egy ilyen terheléstől 39 éves fejjel, ő is kifújt 40 perc után. Anne With "szerepelt" ott még, azt hiszem, egy percet kapott az első félidő hajrájában. Eladott egy labdát (az egyetlen labdaérintését a mérkőzésen) és többet nem láttuk.

Előzmény: van_Persil (12637)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.25 0 5 12639

Belső posztos játékosaink statjai mezőnyből támadásban az EL csoportkörben (hetes a kiharcolt hetest jelenti, kétperc pedig a kiharcolt kétpercet, TH: technikai hiba, ziccerpassznál fél pontokat is adtam): 

 

Kuczora:     gól: 32/62, 52%, hetes: 2, kétperc: 1, ziccerpassz:  20,5, TH: 17

Marincsák:  gól: 18/33, 55%, hetes: 1, kétperc: 2, ziccerpassz:      6, TH: 9

Csíkos:       gól: 26/64, 41%, hetes: 0, kétperc: 0, ziccerpassz:      7, TH: 14

Tóth E:       gól: 23/52, 44%, hetes: 2, kétperc: 2, ziccerpassz:  15,5, TH: 9

Ivanczok:    gól: 16/26, 62%, hetes: 0, kétperc: 1, ziccerpassz:   3,5, TH: 3

Tóth G:       gól: 20/44, 45%, hetes: 0, kétperc: 5, ziccerpassz:    27, TH: 12

Albek:         gól: 13/32, 41%, hetes: 1, kétperc: 0, ziccerpassz: 10,5, TH: 8

Lancz:         gól: 11/26, 42%, hetes: 0, kétperc: 2, ziccerpassz:     6, TH: 9

Tóth N:       gól:     4/6, 67%, hetes: 2, kétperc: 1, ziccerpassz:   10, TH: 3

 

Biztos volt olyan, amit elnéztem, de remélem az összképet nem befolyásolja.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 12638

Köszi!

Előzmény: lunanoctis (12634)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.25 -19 0 12637

Úgy látszik, nem a dán dugódani (így is ismerheted: a Kócs) "erőnléti" edzései és meccselése a kivétel a dán női edzőknél, hanem a Költőé. Még a Jesper Jensen Esbjerge is rendszeresen ki tud pukkanni, a FF-on a Borsosné férje meg is jegyezte, hogy a BL-csapatok közül ők hozzák le a legrosszabbul a végégjátékokat.

A Vestergaardtól én sosemvoltam hasraesve, ugyanolyan Habverő, mint a Kócs.

Előzmény: lunanoctis (12634)
objektív3 Creative Commons License 2024.02.25 -3 1 12636

Az is számít, hogy szélről vagy indításból, és hogy ki mennyit és milyen helyzeteket vállal.
Márton tényleg nincs a topon már egy ideje.

Előzmény: hatosfalat (12631)
Gojira Creative Commons License 2024.02.25 0 0 12635

Kösz. Érdekes meccs lehetett :-)

Előzmény: lunanoctis (12634)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.25 0 3 12634

Visszanéztem. NAGYON súlyos volt. Pár benyomás:

 

Bevezetés:

Herbert Müller a meccs előtti felvezetésben arról beszélt, hogy a DVSC-től vesznek ihletet, hiszen ők meg tudták a BietiNgheimot hazai pályán.

Jakob Vestergård dán létére egészen németes hangzással beszél németül. A beszéddallam tök dán, de képes normális s és z hangot ejteni. Sőt, ún. kemény h-t is :)

A Schilha nővérek vezették a meccset, szokás szerint kicsinyesen, szemét módon. Egyik csapatnak se volt benne sok köszönet, a Bietigheimnak még kevesebb. Vallási okokból a második félidőben kis túlzással legfeljebb emberölést fújtak volna le kétperces kiállításnak.


Malá nem játszott bokabántalmak miatt a szokásos hiányzókon kívül a sváb tagozatnál.

A kommentátor srác rendkívül lelkes volt, de helyi érdekeltsége ellenére akkor se tudta volna helyesen kiejteni Szikora vagy Kudłacz nevét, ha az élete múlik rajta.

Josefine Huber a héten férjhez ment és ezentúl Josefine Hanfland néven játszik. Rákerestem, határozottan szép menyasszony volt.

 

1. félidő


9 perc után a házigazdák elmentek 7-2-re, alig negyed óra után pedig 11-4-re, Moreschi fogott, mint a festék, már amennyiben a vendégek átjutottak valahogy Dulferen és Gassamán védekezésben. Alfonzó meg kikérte a második idejét is. Ahhoz képest, hogy a második időkérésnél arról volt szó, 7 a 6 ellen fognak támadni pár támadás múlva, öttel később még mindig többnyire Dulfert próbálták átlőni, esetleg direktben eladni a labdát a francba. A szélek kb. nem léteztek, amikor meg igen, igyekeztek Moreschibe püfölni a labdát. 25 perc után álltak 14-7-re és a THC botrányosan rossz volt. (Fun fact: ha jól emlékszem, végül az egész meccsen nem támadtak 7 a 6 ellen.)

27 perc után 17-7, részemről pofaleszakadás.

18-9-cel fordultak, Moreschi fogott tíz labdát, elől meg összesen rontottak négy lövést, ami komoly kontraszt a THC 33%-os támadási "hatékonyságával".

 

2. félidő


Alig 35 perc után álltak 21-11-re, 41 után 23-18-ra, 44 után 23-20-ra és a riporter elkezdett azon töprengeni, vajon bírja-e erővel a Bietigheim az egész meccset, mondván a DVSC ellen egyértelműen NEM ez volt a helyzet. A THC elkezdett agresszívebben védekezni, így labdákat tudtak szerezni, Moreschi meg rendezetlen védelem mögött nem volt olyan hatékony, mint mikor Dulfer kitakarta előtte a Napot is.

Csibe lőtt egy kapufát befutóból meg egy ziccert szélről Rothba.

Moreschit le kellett cserélni háromnegyed óra után, mert a második félidőhöz köze sem volt. Lønnborg meglepően hatékony volt a helyén, ettől még a vége előtt tíz perccel 24-24-gyel egyenlített a THC. Komoly teljesítmény negyedóra alatt leadni egy tízgólos előnyt, az tekintetesch professzor úr is elismerően csettintene.

A második félidőben a Bietigheim összességében borzalmas volt, Dulfer támadásban értelmezhetetlen (ehhez képest kb. végigjátszotta a mérkőzést), Inger Smits dettó, a jobb oldal meg biodíszlet. Védekezésben pedig egyszerűen elfogyott a szufla.

56 perc után adta vezetett a THC először.

A Bietigheim három perccel a vége előtt visszacserélte Moreschit, ezzel mentett meg egy pontot.

Háfra nem került pályára. Egy ilyen helyzetben épeszű edző nem tenné fel.

A THC megnyerte a második félidőt (történetesen szintén 18-9-re), a Bietigheim lesz ettől még bizonyára a bajnok, de nem 100%-os teljesítménnyel.

Előzmény: Tonio 2.0 (12633)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 12633

Bietigheim-Thüringen döntetlen lett.

 

Faluvégi 0/2, Háfra szerintem nem/keveset játszott, legalábbis nem volt kapura lövése.

hatosfalat Creative Commons License 2024.02.24 0 1 12632

Jobbszélsőknél ugyanez: 

 

Lukács:   39/51, 76%

Faluvégi: 30/43, 70%

Töpfner:  20/35, 57%

Grosch:   12/24, 50%

 

Lukács klasszis teljesítmény. Ami meglepő, hogy Faluvégi statja mennyire jó, ezek szerint ő lehet, hogy fejlődött külföldön. Talán Csibe lehet bizonyíték arra, hogy nem kell 24-25 évesen kidobni a játékosokat, mert éppen van egy nehezebb időszakuk. 

A többiek egyelőre felejtősek.

Előzmény: hatosfalat (12631)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.24 0 4 12631

Magyar balszélsők statja a bl-ben mezőnyből:

 

Balszélsők: 

Schatzl:     36/59, 61%

Márton:     36/50, 72%

Korsós:     26/43, 60%

Vámos:     23/33, 70%

Hársfalvi:  12/21, 57%

Petrus:      22/40, 55%

 

Ezen a szinten a bl-ben 70% lövőstat klasszis teljesítmény, ennyit arról, hogy Márton Gréti milyen rossz formában van. Korsós most az ügyeletes hiányzó, aki megmentené a válogatottat, de a 60%-os lövőstat nem valami acélos. Nadine szinte egyedül vitte a posztot az ETO-ban, ahhoz képest nem annyira túl sok gólt szerzett és már nem olyan megbízható, mint pár éve. Vámos Míra érdekes, mert jobban ment neki a bl-ben, mint a bajnokságban. Hársfalvi meg idén fejlődött, de bl szinten azért maradt közepes játékos.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.23 0 1 12630

Silje Solberg Vipers

Lysa Tchaptchet Odense

DeepSpace Creative Commons License 2024.02.21 0 0 12629

... Helembai külföldre megy ...

Sajnos rehabra megy, a héten műtötték a térdét. Váci fórumban volt hír.

Előzmény: Tonio 2.0 (12625)
Trombozis4 Creative Commons License 2024.02.21 0 3 12628

A beálló poszt kicsit speciális, de összességében rengeteg magyar jàtékos igazol külföldre a magyar bajnokságból, ami részben megnyitja a terepet az olcsóbban megszerezhető külföldi játékosok előtt. Nyílván ha Pásztor maradt volna eszük ágában sem lenne fiatal hollandot igazolni. Foltozzák a lyukakat.

Előzmény: Tonio 2.0 (12627)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.21 -1 1 12627

Ja, én nem mondtam, hogy a holland lány jó lesz, fogalmam sincs, nem is ismerem.

 

Én csak arról írtam, hogy megfelelő magyart nem találtak. Ha találnak, valószínűleg nem egy hollandot hoznak az Európa Kupában induló Elche csapatából.

Előzmény: Trombozis4 (12626)
Trombozis4 Creative Commons License 2024.02.21 0 3 12626

Azért a kép kicsit árnyaltabb - az MKC-nél valószínűleg olyan beállót szerettek volna, aki Pásztorhoz hasonlóan az elsők között ér az ellenfél kapujához lerohanásoknál, mert erre épül a taktikájuk. És akkor rögtön ki is esett néhány magyar opció (Bordás, Varga, Kisfaludy), akik valószínűleg nem lettek volna elérhetetlen opciók a Móvárnak. A holland kislány elég zsákba macskának tűnik, nyugtával dícsérjük azt az igazolást, mert egyelőre sok a kérdőjel.

Előzmény: Tonio 2.0 (12625)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.20 -1 2 12625

Na jól van, nyilván nem heccből igazolt az MKC egy holland fiatalt, hanem mert NEM TALÁLT megfelelő minőségű magyar beállót. Helembai külföldre megy, Tóvizi Debrecen, Pásztor elmegy, Kisfaludy nem a jövő, Bordás Fradi (vagy Vác?), ki a fenét igazolhattak volna le, valami noname junior játékost? Nincs minőségi magyar beálló, ez van.

Kapusposzton ugyanez a helyzet, vagy a Fradiban védenek, vagy külföldön (a top4 kapus), nem maradt épkézláb magyar, akit első számúként lehetne védetni egy komoly EL csapatnál.

Balkezes szélsőből szintén alig van egyébként, ahogy átlövőből sincs sok.

 

Az meg, hogy milyen szintű külföldieket tudnak megvenni, mutatja az anyagi lehetőségeket.

Így pláne nagy dolog, hogy egy ilyen anyagi hátterű klub megverte a Győrt, leiskolázta a Debrecent és EL-8 közé jutott. Most kezdhetik elölről az építkezést Gyurkáék.

(Kicsit zavar, amilyen önpromót nyomnak, nem is annyira Gyurka, mint inkább a két segítője, most már az nso-n is arról értekeznek, hogy ők mekkora szakemberek, de OK, élvezzék ki a sikert...)

RnD Creative Commons License 2024.02.20 -5 6 12624

"Arany Rebeka és Matucza Gabriella is a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesét erősítik a következő szezonban.

 

Hivatalos közösségi oldalán jelentette be a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, hogy Szalai Babett és Nick Viktória után újabb játékosokkal kötött szerződést a 2023/2024-es szezonra.

Matucza Gabriella mellett Arany Rebeka is dunaújvárosi színekben folytatja pályafutását a következőidényben...."

 

(dunaújváros.com 2023. február 9.)

 

 

Ebből nekem az jön le h Rebi csak az idei bajnoki szezonra hosszabbította meg az újvárosi szerződését.

Előzmény: fulees (12622)
RnD Creative Commons License 2024.02.20 -4 8 12623

"...van a Móvárnak Lilinél pár évvel idősebb, tapasztaltabb beállója is, Faragó, de egyedül rá se merik bízni azt a fontos posztot..."

 

Láttad már Lilit az NBI-ben....? És Faragó Lucát? Akkor tudod h teljesen más a játékuk. Lili egy echte beálló míg Faragó Luca nem az. Luca egy nagyon tehetséges kézis akit különböző posztokon lehetett volna játszatni, ifj Kiss Szilárd végül beállóba tette de sokkal inkább védőjátékosként számított rá. Ezért aztán Szabó Lili sokkal inkább beálló mint Luca.

 

Én továbbra is azt mondom h fontos h az NBI top-4 csapatokban - ha már az ETO & Fradi nem vállalja - akkor legalább a Debrecen és a Móvár magyar játékosokat igazoljon a távozó magyar játékosok helyére. Ez a magyar női kézilabda alapvető érdeke, legalábbis szerintem.

 

Lili nyáron lesz húszéves, szeptemberben már nem lesz junior játékos. A holland leányzó összvissz két évvel idősebb, viszont egy gyengébb bajnokságban játszik. Ezért olyan nagy kockázat nem lett volna Lilit leigazolni (végülis nem Foppa helyett igazolták volna le....)

 

Arany Rebi az Újváros játékosa. Most hagyott ki majdnem egy teljes évet ACL miatt, de már újra játszik. Nyárra szerintem formába jönne és aztán Udvardi mellett - elvégre van Móváron egy kipróbált jobbszélső eleve - szóval mellette szépen fel lehetne építeni.

 

 

Előzmény: maedros (12620)
fulees Creative Commons License 2024.02.20 0 3 12622

"Rebinek volt egy remek szezonja Köstnerrel, utána sérülés. meg eltűnt a cívis csapatból, nem tudom hová igazolt"

 

Rebi jelenleg a Dunaújvárosban játszik, immár teljes értékű kohász lányként (nem kölcsönben) és ha emlékeim nem csalnak, 2025-ig kötöttek vele szerződést. Most januárban tért vissza, ismét egy hosszú sérülésből.

Előzmény: maedros (12620)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.20 0 3 12621

Ha jól írták, akkor a holland lány 173 cm. Ez azért szerkezetileg változást jelenthet, mert mindkét beállójuk alacsony. Elviekben ez javíthatná az esélyét Varga Emíliának és Ivancoknak többet játszania támadásban. Ők és Albek maradtak magas játékosok.

Előzmény: maedros (12620)
maedros Creative Commons License 2024.02.20 0 3 12620

Azért komolytalan, hogy egy élmezőnyt megcélzó klub junior beállóval próbáljon egy Pásztor kaliberű játékost pótolni! Persze, ajánlgatni könnyű felelősség nélkül, van a Móvárnak Lilinél pár évvel idősebb, tapasztaltabb beállója is, Faragó, de egyedül rá se merik bízni azt a fontos posztot, viszont nála lehet, hogy nem lesz jobb a holland, de a mosoniak már akkor is jól járnak szerintem , ha lesz egy megbízható csere beállójuk, ahogy az lett a Lokinak az ő németalföldi játékosuk. (Bardi meg valamiért nem volt az edző kegyeltje, pedig valóban többre képes, ősztől más klubban fog játszani, ez a tény.)

 

Rebinek volt egy remek szezonja Köstnerrel, utána sérülés. meg eltűnt a cívis csapatból, nem tudom hová igazolt, milyen a formája és azt se, hogy szerződése - ha van - meddig köti a klubjához. Az MKC nem arról híres, hogy bárkit kivásárolna... (Bár ő lehetne egy megoldás.)

Előzmény: RnD (12619)
RnD Creative Commons License 2024.02.20 -3 6 12619

"Az várható volt, hogy magyarral nem tudják a beálló posztot megoldani, mert nincs olyan hazai játékos, aki szabadon igazolható lenne..."

 

Szabó Lili szerintem pont jó lett volna, persze nem tudom Kisvárdára hány évre kötelezte el magát. De Bardi Fruzsi is kifejezetten jó beálló - és kiváló védő, ahogy Lili is - és ő eleve ott volt a móvári keretben, csak éppen alig kapott lehetőséget. Szerintem mindketten jobbak lettek volna mint ez a holland csaj.

 

Jobbszélen Arany Rebi lehetne, vele legalább lenne egy olyan játékosa a Móvárnak akivel rögtön tudna nyitottat védekezni (és jól).

Előzmény: maedros (12609)
RnD Creative Commons License 2024.02.20 -5 6 12618

Csíkos Luca sokkal jobb igazolásnak számított eleve mint Varga Emília. Luca szerintem Móváron is pályán lenne éppen eleget. Sőt, Ivancokot minden további nélkül ki lehetne vele váltani.

 

Emília leigazolását nem is nagyon értettem, legalábbis Móvárra. Gyurka általában nem túl türelmes a fiatal játékosokkal, ha egy év  nem sikerül akkor már lemond róluk, mehetnek is máshova (Mihály Petra, Sztankovics Kyra, Török Lilly például...)

Előzmény: DeepSpace (12615)
RnD Creative Commons License 2024.02.20 -2 2 12617

...Bordás is jó volt elöl (4/4 + hetes)...

Előzmény: RnD (12616)
RnD Creative Commons License 2024.02.20 -2 3 12616

"...Ami nekem csalódás, az a Vác szereplése, de igazából évek óta ugyanaz történik. Nem is igazán szeretnének továbbjutni..."

 

'Nem szeretnének továbbjutni': tény.  De h 'évek óta ugyanaz történik' azt már nem mondanám. Idén a hat EL-meccsből csak egy meccs volt vállalhatatlan, a többi jórészt elfogadható. Pláne úgy h beálló nélkül - az az egy posztot feladva - kellett lejátszani őket. Csíkos Luca végre bemutatkozhatott nemzetközi meccseken és Kuczora is odatette magát ahogy kell, a hátán vitte a csapatot végig. Az utolsó meccsen már Bordás is jó volt elöl (4/4 3 hetes), szintén Kuczorának köszönhetően.

 

Vannak problémák Vácon, leginkább az edzőhöz köthető problémák. de az EL-t most hozták le legjobban ha az utóbbi három évet nézzük.

Előzmény: Botond03 (12614)
DeepSpace Creative Commons License 2024.02.20 0 2 12615

Szerintem tovább szeretnének jutni, de más a koncepció és magában hordozza ezt rapszódikus teljesítményt is. Ezt sokoszor el is mondják, de nem nagyon szeretik hallani és meghallani a szurkolók sem. 

Érdemes azon egy kicsit elgondolkozni, hogy pl. a 2023/24-es szezonban Csíkos Luca és Varga Emilia hol, mit és mennyit játszik, hogy a másik EL csapat legyen a viszonyítási alap. 

Előzmény: Botond03 (12614)
Botond03 Creative Commons License 2024.02.19 -2 2 12614

Aktuális forma ide-oda, azért az tök jó, hogy van három csapatunk a BL következő fordulóban, és egy az EL-ben. Formajavulást várok a Móvártól, szerintem nem égbekiáltó a különbség az ellenfél javára játékosállományt tekintve. Aktuális formát tekintve igen. 

Ami nekem csalódás, az a Vác szereplése, de igazából évek óta ugyanaz történik. Nem is igazán szeretnének továbbjutni. :(

 

lunanoctis Creative Commons License 2024.02.19 -1 0 12613

A Beszterce egyértelműen BL-szintű kerettel vastagon BL-szintű játékot mutatott azokon a meccseiken, amiket láttam. A Móvárt meg láttuk... Meg se fordult a fejemben, hogy ott ne a románok lennének az esélyesek.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (12601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!