Keresés

Részletes keresés

RaczAir159 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 179

Tisztelt Ritola!

 

Ha 15cm magas szegély található akkor sajnos nem fog tudni egy gép se leszegélyezni. A Husqvarna sem. Ajánlanék elé egy műanyag szegélyt kb 12cm-re a szegélykőtől és kaviccsal vagy mulccsal feltölteni.

Akármelyik más márkáról beszélünk ott is legalább 3-4 cm el fog maradni, a Husqvarnanál körülbelül 7-8cm.

Előzmény: ritola (175)
TOM Creative Commons License 2019.12.03 0 0 178

Sziasztok!

 

A kérdés:

Husquarna 105 vagy 315? Jelentős az árkülönbség. Olyan 600 nm fűterületet kéne vágnia, így elvileg a 105-ös is jó. Sík terület, néhány fa van benne.

Tapasztalat?

Vélemény?

 

Előre is köszi,

TOM

ritola Creative Commons License 2019.11.26 0 0 177

Köszönöm az ötleteid.

Nekem is a szegélykő mellé helyezett térkő megoldás tűnt a megoldásnak, de szeretném elkerülni  a jelentős hossz miatt.

Valszeg kell alá valami beton aljzat is mert különben itt-ott biztos megsüllyed, és randa lesz.A Worx Landroid roboton gondolkodom, mert az keskenyebb szélt hagy.

Előzmény: ClaasMan (176)
ClaasMan Creative Commons License 2019.11.25 0 0 176

Szia! Bár nem Nekem szólt a kérdés, de válaszolok.

Sehogy. Az ilyen kialakítást egyik robot sem tudja tökéletesen lenyírni. Ha a határolót a szegély tövébe húzod - magyarul ütközteted (ami egyébként hosszú távon nem hiszem hogy jót tesz a robotnak ekkora hosszon) a robotot a szegélykőnek és nem a határoló vezeték lesz a tényleges határ - akkor is elmarad pár centi.

Pár lehetőséged van:

- Lenyírod az elmaradt pár centit egy szegélynyíróval (pl. aksissal, kézivel, benzinessel stb.)

- Feltöltöd síkba azt a 15 cm szintkülönbséget egy kis lejtőt képezve amin még fel tud menni a robot (nem biztos hogy kivitelezhető, attól függ hogy a kert csatlakozó dolgai hogyan vannak kialakítva.

- A 15cm magas szegélykő mellé teszel a fű síkjába egy sor ugyanolyan szegélykövet mint amivel a járdád - vagy ami a szegélykő túloldalán van - ki van rakva. Ezt nem kell feltétlen betonra rakni. Ez a legszimpatikusabb, aránylag normálisan kinéző megoldás. A határoló vezetéket meg kihúzod a letett sor mellé közvetlenül.

Előzmény: ritola (175)
ritola Creative Commons License 2019.11.22 0 0 175

Üdvözlöm!

 

Szeretném megkérdezni, hogy az Önök robotjai a valóságban hogyan tudják kezelni a szegélyek vágását.

Egyelőre ez tart vissza a vásárlástól,  a kertünkben kb. 50 m hosszú  15 cm magas szegélykővel lezárt szegély van.

Nem szeretnék hetente kézzel nyírni a 12-20 cm-es szegélyt, ha már beindítom a benzines fűnyírót nem sokkal több idő letolni az egész kertet ( 300nm)

Köszönöm, ha érdemben tud válaszolni.

Előzmény: RaczAir159 (173)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 174

Köszönöm.. 

 

igen a husqvarnákról jót hallottam, alko gépeket meg sorra cserélik le.. 

szoftver hiba, beázik, átmegy a kábelen.. 

 

 

Előzmény: RaczAir159 (173)
RaczAir159 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 173

Kedves Krisztián!

 

Az elmúlt évek tapasztalatából kijelenthetem, hogy a Husqvarna robotjaink megfelelő telepítés esetén hiba nélkül üzemelnek.

Vannak szabályok amiket be kell tartani és akkor nincsen probléma.

Ha tudok valamiben segíteni keressen fel.

Előzmény: Törölt nick (167)
RaczAir159 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 172

Sziasztok!

 

Rácz Zoltán vagyok Székesfehérvári Husqvarna Robotfűnyíró professzionális telepítő. Husqvarna Márkakereskedés vagyunk és Márkaszerviz. A továbbiakban ha bárkinek tudok segíteni keressen bizalommal akár itt a fórumon akár a Facebook oldalunkon. www.facebook.com/robotfunyiroszekesfehervar/

Referenciáink megtalálhatóak a weboldalon.

kisvicuska Creative Commons License 2019.11.16 0 0 171

Szia! Én kezdő vagyok, most akarom telepíteni az LX790-t, örülnék a tapasztalatnak, mire kell figyelni? A szegélytől hány cm távolságot kell elhagyni a vezetéknek? A frissítést miképp kell végrehajtani és hogyan tudom rátölteni? Köszönettel

Előzmény: Bal (74)
Regoske Creative Commons License 2019.11.11 0 1 170

A "lefegős" késés jobb!

Csak előnye van. Füvet nyírja, de másnál elhajlik,kevesebb kárt okozok és a kést a gépet is kíméli. 

Előzmény: sargbors (168)
zoleeka2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 169

Sziasztok,

Egy yardforce x80i fűnyíróm van. A Mowap-pal Direkt módban próbáltam a telefonnal összekapcsolni, de nem jött össze. Kér egy PUK kódot még a PIN kód után.

Tud valaki hozzá PUK kódot? Előre is köszi a segítséget.

sargbors Creative Commons License 2019.11.08 0 0 168

Sziasztok,

 

erdeklodni szeretnek, h mi a velemenyetek a Wolf Garten robotokrol? Konkretan errol a tipusrol: WOLF-Garten Loopo M 1000.

Hasznal vkit olyen tipust vagy markat?

Igazabol a kesben latok lenyeges kulonbseget, h ezen egyben van es nem kulon "lefefegnek" rajta.

 

koszi elore is!

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 167

Sziasztok,

 

érdeklődnék hogy a robotfűnyírók hányszor állnak meg fűnyírás közben valamilyen hiba okán, milyen rendszerességgel fordul elő?

 

Pl Alko heti 2x megáll software hibára, nem talál vissza stb.

 

Melyik az a típus ami tényleg nem igényel semmiféle karbantartást, amire rá lehet bízni hogy pl 3 héten keresztül hiba nélkül dolgozzon.. 

 

Köszi Üdv. K.

 

 

 

 

 

László Csikó Creative Commons License 2019.10.18 0 0 166
Sziasztok.
Fűnyíró vásárlás előtt állok. KB 800m2 fűterületem van amit nyírni kellene.
Találtam egy 2015 vásárlású husqvarna automover 320at elég jo
áron. Tud valaki róla valamit milyen gép is ez?
Vagy ötleteket ha van valakinek szívesen fogadok, mit vegyek pl.
Köszi előre is
marfantelis Creative Commons License 2019.10.10 0 0 165

Szia!

Szinte mindegyik tud zónákat kezelni. Általában 2 zónát. 

2 zóna esetén általában kézzel kell átrakni, árvezetni a gépet. 

Ha van egy vékony folyosó amin maga is át tud menni, akkor gépfüggő, hogy melyik gép milyen széles folyóson megy át magától.

A GPS és gépek ebben jobbak. 

A kézi zónás megoldással olcsóbb géppel is tudsz két területet nyírni - pl felváltva! 

Előzmény: krizso1 (164)
krizso1 Creative Commons License 2019.09.30 0 0 164

Sziasztok!

 

Egyre inkább gondolkodom egy robotfűnyíró beszerzésében.

 

Nem egyértelmű viszont számomra, hogy minden komolyabb robotfűnyíró tud több zónát kezelni, akár például egy vezérlő dróttal/szállal, vagy ez is egy külön funkció bizonyos gépeknél.

Arra lenne szükségem, hogy a gép át tudjon menni pl.: a benti járdán egy másik zónába, és ott is lenyírja a füvet.

 

Köszönettel,

 

Krisztián

ClaasMan Creative Commons License 2019.09.23 0 0 163

Na, örülök hogy akkor rendeződött a probléma.

Te mekkora területet nyíratsz vele?

Előzmény: csallob (162)
csallob Creative Commons License 2019.09.20 0 0 162

Helló,

 

kb. egy hónapja megkaptam a cseredarabot, ami teljesen jól működik. Kicsit nehéz volt a kezdet, de így már minden rendben. Amióta üzemel, nagyon jól néz ki a kertünk, állandóan olyan, mintha most nyírtam volna :)

Ha jól emlékszem, az volt a kérdésed még az elején (de nem olvastam vissza), hogy rendben van-e, hogy csak kétnaponta nyír. Szerintem teljesen ok, az 1000m2-es területválasztáshoz, ha jól emlékszem, 12 óra működés tartozik (ez még mindig a riwall rrm 1000), és úgy leszedi a füvet, hogy nem marad el semmi.

Az elején úgy volt, hogy amíg azt vártam, hogy na, már biztosan megjön a csere, a kert leghátsó részét már nem nyírtam benzinessel, hanem amikor tényleg megjött a robot, ráengedtem a 15 centis fűre, így igaz, hogy két nap alatt nyomta le (ekkor másnap is indítottam), de azóta úgy fenntartja a rendet, hogy mindig szép egységesen van lenyírva.

Szóval én ajánlanám ezt a riwallt, ha az ember nem gyári hibásat fog ki :)

De amúgy a garanciaügyintézés is rendben volt, beszélhettem a szerelővel is, vezérképviselettel is, mindenki normális volt. A cég (Hometools), ahonnan rendeltem, nagyon segítőkész volt. Csak kicsit sokáig tartott :)

És nem bántam meg, hogy nem valami nagynevű, nagyon drága gépet vettem, mert tényleg teljesen rendben van.

Üdv:

Balázs

Előzmény: ClaasMan (161)
ClaasMan Creative Commons License 2019.08.22 0 0 161

Szia!

 

Az frankó! Mondjuk nem értem hogy miért nem cserélték alapba a komplett cuccot?!

Előzmény: csallob (159)
csallob Creative Commons License 2019.08.13 0 0 160

Kedves Viktor,

 

irtam emailt.

Üdv,

Balazs

Előzmény: csajkics (158)
csallob Creative Commons License 2019.08.13 0 0 159

Hello ClaasMan,

 

bocsanat a kesöi valaszert, de meg mindig küzdök vele.

Leraktam a kertbe a hatarolokabelt, 150m-t leastam, es 100-at csak a kis cövekekkel lerögzitettem olyan helyen, ahol nem nagyon jarunk a hatso kertben, majd utana probaltam inditani a robotot az inicializacios körre, amikor a kabel menten kellene körbemennie, de nem ment. Sok telefonalgatas utan csinaltam kisebb tesztterületet neki, es mindig ugyanazt a hibat produkalta, hogy pirosan villogott, mintha nem talalna a kabelt (https://www.youtube.com/watch?v=nkQKlKSQlbo), a hometools.hu-s sracok viszont azt mondtak, hogy ök ilyesmit a telepiteseik soran meg nem tapasztaltak. Ezutan kertem öket, hogy hadd küldjem vissza egy atvizsgalasra.

Szoval most szervizben van a robotom, tegnap kaptam az infot, hogy valoban szenzorhibas, ahogy gyanitottam, ezert nem talalta a kabelt. Most arra varok, hogy javithato, vagy csere, vagy penz vissza.

De elegge ugy nez ki, hogy ebben az evben meg benzinessel kell füvet nyirnom es nekem is csak jövöre fog összejönni :)

Üdv,

Balazs

Előzmény: ClaasMan (157)
csajkics Creative Commons License 2019.08.08 0 0 158

Kedves csallob!

 

Kérhetnék egy kapcsolat felvételt a csajkics@gmail.com e-mail címen ezzel a topikkal kapcsolatosan: https://leszhazunk.blog.hu/2018/10/07/foldfuras_vizszintesen#comment-form

 

Sehol nem találom az elérhetőségét, így most itt próbálkozok.

 

Köszönettel: Csajkovics Viktor

Előzmény: csallob (121)
ClaasMan Creative Commons License 2019.08.06 0 0 157

csallob!

Kíváncsian várom a véleményed! Én kicsit elcsúsztam a témával az idén úgyhogy jövőre tettem át a projektet.

Sikerült amúgy letelepíteni azóta?

Előzmény: csallob (123)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.22 0 0 156

Szia!

 

Igen, húzzál körbe, ha randomos a géped. Nem olyan bonyolult. Én a szélekről jöttem be vele, de lehetne sorba is kötni- azaz egymás után.

 

Kések nagyon jól bírják. Nekem a régebbi RL sorozatból van a 2000m2 tervezett.1000m2 nyírok vele, de tervben van még több terület.

Randomosnál sokat kell tökölni a pálya kialakításnál, így elkerülhető a beragadás egy-egy terültre. 
Esőben - van érzékelő - én a legkisebb esőnél is tiltottam. Minek menjen esőben. Olyan ritkán esik.... nem zavar, ha kihagyja akkor a nyírást!

Tető nagyon fontos - bár azt írja nem, de ilyen iszonyat napsütésnek nem sok minden áll ellen.

Hosszútávra - ha nem akarsz kiszívott csúnya gépet, vagy idő előtti meghibásodást - szerintem csinálj egy kis beállót neki ami védi a gépet és a dokkolót!

 

Nálam így van: A fekete a fa, a piros a vezérdrót

 

 

Előzmény: kiszoleszkoo (155)
kiszoleszkoo Creative Commons License 2019.07.22 0 0 155

3-3,5m a távolság köztük, és ennyi fát hogy húzzak körbe? vagy elég egy kört húzni a fa körül hogy kikerülje?  neked melyik fajt van belőlle? mi a tapasztalat könnyen birja azt a m2 mennyiséget amit előírnak neki? mióta van emg? kések hogy kopnak? esőbe érdemes vele nyiratni? tető célszerá az állomására? köszi a választ.

majdmegse Creative Commons License 2019.07.22 0 0 154

Milyen közel vannak a fák?

Randomos van nekem és minden fát körbehúztam, mert így nem koppan. Ennyi fa hamar tönkreteszi.

Vélenyem szerint az ütközés nem tesz jót neki.

 

Nekem is Robomow van. Erőteljes gép! 

Előzmény: kiszoleszkoo (153)
kiszoleszkoo Creative Commons License 2019.07.21 0 0 153

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hogy így néz ki a kert körbe szegély van, ahol az átjáró felirat van, odáig van füvesítés, egyenlőre 600m2 körül van a füves terület, a fekete pontok gyümölcsfák, később az átjárón egy másik rész is lelesz füvesitve, még enm tudom mennyi, de az 1000m2-t nem fogja meghaladni, érdésem ti milye fünyírót ajánlanátok? nem szeretnék rá fél milliókat költeni ha nem muszáj, én random nyirásúra gondoltam, akkor nem kellene a fákkal bajlódni ugye? vagy mindenképp kikell huzni a fák körül is a drótot?

 

 

 

 

 

 

 

ROBOMOW RC 308 PRO robotfűnyíró

 

Robomow RC 304U robotfűnyíró ezekről mi a véleményetek? olcsóbb is jólenne, sajnos 1000m2-esbe nem igen találtam, aki tud segíteni annak nagyon szépen köszönöm.

 

 

ja és mégegy kérdés, sajnso nincs vakondháló így mostanába nagyon bepofátlankodott gey vakond, valaki tud esetleg vmi ötlete, hoyg tudnám elfogni? próbáltam élvefogóval de nem akar belemenni xd

 

sargbors Creative Commons License 2019.07.16 0 0 152

igen, ez  a zonazas jo otlet. Talan igy konnyebben kezelne le.

 

kozben talaltam egy masik worx-ot meg olcsobban:

https://www.obi.at/maehroboter/worx-maehroboter-landroid-s450i-fuer-flaechen-bis-450-m-mit-mulchfunktion/p/2107134

 

ugy neztem ez is kb azt tudja, kicsit kisebb teruletet ir hozza.

talan regebbi modell lehet, illetve magasabb a felepitese.

ennel is 1 metert ir minimum a szuk szakaszokra.

 

koszi a segitseget!

Előzmény: majdmegse (150)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.16 0 0 151

Szia!

Itt is van benne keskeny terület, szerintem ez megoldja!

https://m.youtube.com/watch?v=q-m_Me_wItw

Előzmény: sargbors (148)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.15 0 0 150

Vagy ketté kell osztani A és B zónákra. Az is macera. 

Előzmény: majdmegse (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!