Keresés

Részletes keresés

Maci_P Creative Commons License 2023.10.27 0 0 22243

Alkalomadtán keress meg, közel vagyok hozzád.

Előzmény: Tom1979! (22237)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 22242

Szia én tudok adni Szolnokon  vesszőt ingyen. 

Előzmény: Paloc32 (22241)
Paloc32 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 22241

köszönöm válaszod. Igazad van. Engem a landis érdekel nagyon, de sehol nem találok. 

Előzmény: laca5 (22240)
laca5 Creative Commons License 2023.10.26 0 0 22240

Te a megoldást a korszerű webshop világban keresed de szerintem ez nem a jó út. Meg kell keresni a gyűjtőket és kapsz mindent. Ehhez nem kell külföldről rendelni. Itthon is találsz. 

De ha ez az igény, akkor egy Szlovák itt van a leírásában pl:

https://youtu.be/qfucolegFhc?si=tG_nJnPByn-AgfwT

 

 

Előzmény: Paloc32 (22238)
laca5 Creative Commons License 2023.10.26 0 0 22239

Szia!

Én pl. a Szuvenir-Suvenir-Souvenir fajtát évek óta rövid csapon termesztem, sőt, 1 rügyön. 2 rügyet hagyok, ha az alsó is termékeny (általában az) akkor a felsőt kitöröm. Nem magasodik fel. Így nevelve kisebbek a fürtök (40-60dkg) de kettőt hagyok így a mennyiség is bőséges lesz. Ezt mindenki maga döntse el mert 1 fürttel egész biztos hogy korábbi is lehetne. Termőképessége jó, napégésre hajlamos lehet míg zöld. Színesen már nem. Nem reped, nem rothad, lisztharmatra alig érzékeny. 

Az egyik legmegbízhatóbb tőkém. Az első 4-5 évben lehet, hogy nem lesznek termékenyek az alsó rügyek, ehhez idő kell, mint bármelyik másik fajtánál. 

Előzmény: Tom1979! (22237)
Paloc32 Creative Commons License 2023.10.26 0 0 22238

Sziasztok.

Esetleg tudna valaki ajánlani egy külföldi oldalt ahonnét rendeletnek csemegeszolloket? (A vitisplanton és a winica edenen kivül) 

Tom1979! Creative Commons License 2023.10.26 0 0 22237

Tisztelt Fórum Társak!

 

Új belépőként szeretném köszönti a régebbi tagokat. Köszönöm a fórumba felkerült rengeteg információt, ami segített a saját kezdő lépéseimet megtenni és kezelni a kisebb problémákat. Szigetszentmiklóson élek és itt próbálok saját részre szőlőt termelni (jelenleg 20 tőke). Szeretnék egyből kérdéssel kéréssel fordulni hozzátok. Esetleg van valakinek tapasztalata a Souvenir szőlővel, hogy terem-e megbízhatóan rövid csapon is? Keresek továbbá Valek, valamint Monarch szőlőből oltóvesszőt 1-1 szállra lenne szükségem amiből tudok 3-4 oltócsapot vágni. Természtesen az alábbi fajták vesszőit bárkinek nagyon szívesen felajánlom (Bajkonur, Nizina, Souvenir, Preobrazenie, Éva)

Segítségeket előre is köszönöm! 

szervezkedő Creative Commons License 2023.10.16 0 0 22236

Személyes ismeretség van a Csöpp Mix termékek tulajaval.

Ő tanácsolta tavaly augusztusban a kalcium extra terméküket (ami más itthoni gyártók kínálatában is van más néven). A bogyóhéj rugalmassá tétele volt a cél, mert várható volt a szeptemberi csapadék, ami után félő volt a repedés. Szerencsére a bogyók meghíztak egy hónap alatt az eső hatására, de repedés nem lett. 

 

(Hoppááááá! Hétvégén ott csavarogtam a vidékeden....

Ha előre gondolkodok, vihettem volna innen bármit, amihez te ott felétek esetleg nem olyan könnyen jutsz hozzá!)

Előzmény: van_Persil (22215)
laca5 Creative Commons License 2023.10.16 0 0 22235

párat vettem szükségből de a 2. Szezont csont nélkül vitte. Az Alisoknál is elkezdődött a romlás a 4-5 évben, zsinór (cserélhető) vagy kibomlott a nyaka (ez nagyobb baj)

Kici kínai codára még várni kell sajnos... 

Előzmény: beetee (22233)
beetee Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22234
beetee Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22233

nyugodtan linkelj.Én ezerszer megtettem már máshol. Nincs ezzel gond.

 

A Lidl-es zsák nem biztos, hogy jó, ha a zöldségesre gondolsz... abba lehet nem kevertek annyi UV stabilizálót, mint amit kifejezetten erre gyártanak. 

nekem 3 vagy 4. éve működik Alis.

Előzmény: laca5 (22229)
Belohin Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22232

Itt valami sajthiba támadt. A reális méret 2 - 3,5 mm.

Előzmény: laca5 (22230)
szojkaj Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22231

Köszi szépen!

Előzmény: laca5 (22229)
laca5 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22230

Wiki:

Apró méretű legyecske (2–3,5 mm) tehát nem is olyan kicsi.

Előzmény: laca5 (22229)
laca5 Creative Commons License 2023.10.15 0 1 22229

Nem linkelem ide mert asszem nem szabad, de keress rá Googleval: "Zsinórral zárható termésvédő háló, 35×25 cm"

Lehet kapni több helyen is, Ali-n még olcsóbb is. Azt hiszem Lidlnek van hasonló gyümölcsszállító zsákja, az lágyabb anyag de az is megfelel. Nem emlékszem pontosan hogy ezek a zsákok milyen mesh anyagból vannak de a muslinca nem megy át rajta. Két helyen tud betalálni, az egyik a zsák szája ha nincs jól lezárva, a másik amikor a háló ráfekszik egy bogyóra mert átszúrni át tud rajta a poloska legalábbis.De max néhány szemet érhet el így.

Hidd el hogy megvédi, mert a Moldova most jó miközben tavaly szétesett miközben bizonyítottan itt van a kertben most is a féreg. A múltkor kicsomagoltam 3 Dunav fürtöt pár napra és 1 hét után már látszik is az eredmény. Azt hittem már nincs kártevő de 3 nap után már világosan látszott hogy a darazsak is éhesek, csak nem annyira látszanak, amiatt csomagoltam csak vissza. De szerencsém volt mert a nagyobb kárt a muslinca csinálta ami akkor nem is látszott.

Én nem rovarölőzök julius közepe óta mivel mindig van érésben valami. De ahogy most olvasom nem is biztos hogy lehetne, ha kisérletekben évente 12 nemzedéket tud nevelni.

Előzmény: szojkaj (22228)
szojkaj Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22228

Nem, csak most olvastam, el is mentettem, köszönöm!

A zsákot nem értem teljesen, amiket eddig láttam azok olyan hálósak voltak, az esetleg darázs ellen védhet, nem egy semmi méretű kis szar ellen....mire gondolsz pontosan zsák alatt?

Előzmény: laca5 (22227)
laca5 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22227

Biztos megtaláltad akkor ezt is: https://agroforum.hu/szaktanacsadas-kerdesek/hogyan-vedekezzunk-foltosszarnyu-muslica-ellen/

És ezen kívül ahogy írtam nár nekem erre bevált a zsák, de a beszínesedéstől sajnos használni kell már olyan korán ha még a darázs nem is árt neki.

 

Előzmény: szojkaj (22226)
szojkaj Creative Commons License 2023.10.15 0 0 22226

Az nem kérdés, hogy a pettyes ről van szó, a kedvence ( nálam) a Moldova. Vastag héjú, hatalmas  egészséges szemeket minden további nélkül fertőzi.

Előzmény: laca5 (22223)
laca5 Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22225

Már nem tudom, hogy hol olvastam ezt a színes dolgot, de a megfigyeléseim alá is támasztják. A Moldovát nem védtem tavaly semmivel mechanikusan mert minek. Októberben megfigyeltem, hogy kábé ehetetlen, folyik a piros leve. Utána ismerős kérdezte, hogy amúgy mi van a Moldovával, mert tönkrement, ehetetlen. Mondtam, mi lehet, idén direkt figyeltem, és valóban a színeseken fordul elő az ilyen varázslat. Nagyon nem lehet védekezni, mert már hetekkel előbb megszúrta így sok esély nem marad. Azt vettem észre viszont, hogy a hálón nem, vagy kevésbé szurkál át. 

Előzmény: van_Persil (22224)
van_Persil Creative Commons License 2023.10.13 -16 0 22224

Nekem a Dr. Pálfy Dénes mondta ugyanezt, mmint hogy elsösorban a hússzínü/pirosas és a barna (aszúsodni kezdö) bogyókat favorizálja, szemben azzal a hazugsággal, amit a tudósok terjesztettek pár éve, miszerint a szölöt nem támadja meg, mert ök csináltak kisérletet velük úgy, hogy fogtak (természetesen zöld bogyójú) szölö fürtjét, berakták egy zacskóba a foltosszárnyúval, de az csak nem akart belepetézni. Mert a természet így müködik, ja...

Előzmény: laca5 (22223)
laca5 Creative Commons License 2023.10.13 0 1 22223

VAGY elkapod a foltosszárnyút amikor rajzik VAGY időben lezsákolod a fürtöket.

A tapasztalataim szerint a színeseket (rózsaszín, piros, kék) támadja inkább, bár ezt nem kérdezte senki, de ha így van, valószínű. Pláne, ha a folyó lé piros, vagy megnyomva egy lyukon keresztül folyik ki a színes lé. Ezesetben mérget vehetsz rá hogy foltosszárnyú. Idén egy nagyon jellemző kártevő.

Előzmény: szojkaj (22212)
van_Persil Creative Commons License 2023.10.13 -16 0 22222

elkezdtem kersgélni kalcium-szereket, de alig van, amelyik engedélyezett borszölöben... 8ahol nincs expilcit feltüntetve a dózisa szölöre/borszölöre, az nem használható szölöben/borszölöben

de pl. ez:

https://malagrow.hu/product/calbit-c/

csemegeszölöre engedélyezett, borszölöre nem... furcsa...

ez használható, de gyak minden más szertöl külön kell kijuttatni, mert lúgokkal és kénnel nem keverhetö

https://danubagarden.hu/termek/ino-organik-kalcium/?gclid=EAIaIQobChMIg__x_MXzgQMVTJCDBx3SOQgaEAQYASABEgJ_IfD_BwE

ezt találtam leginkább elfogadhatónak, mind ár, mind összetétel szempontjából és a keverhetöségre se ír semmit.

Előzmény: IsKol (22217)
IsKol Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22221

Nem is mernék belenyúlni a technológiába levélanalízis nélkül.

 

Az én "körülményeim" között kell, hogy működjön (ebből csak az egyik a bogyóhéj erősítés) és csak finomhangolásokra van szükség. (hála a Teremtőnek)

 

N, Ca és Mg ami célzottan megy más-más fenológiában... a többi makro/mikro/nyomelem elégnek bizonyul a talajból illetve a felhasznált formulákból.

 

És a gazdaságosságról még nem is beszéltünk... 

 

 

 

Előzmény: van_Persil (22220)
van_Persil Creative Commons License 2023.10.13 -16 0 22220

Megnéztem ezt az agroleaf-et. Az a gond vele, hogy van benne "extra kálium", ami kontraproduktív a magnéziumhiány leküzdésében... ill. az olaszrizling már így is saját magát préseli össze, ha még növelem a bogyóméretet, akkor még inkább össze fogja, ahol pedig összenyomódik, ott jön a rothadás, jobb esetben a botritisz, rosszabb esetben a fakó.

Előzmény: IsKol (22217)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22219

"nem tudunk egészséges fürtöt szedni, mindegyik muslinca által fertőzött"

Ez a D. suzukii kártétele, ami pár éve van nálunk.

Előzmény: IsKol (22218)
IsKol Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22218

Akkor rosszul értelmeztem az olvasottakat,,,

 

"Muslinca mindig is volt"

 

"Nem volt."

 

:-) 

 

 

Előzmény: öreg_néne_b (22216)
IsKol Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22217

Én használok Ca-ot. 

 

Myr Ca - 0,3% fürtmegnyúláskor

Agroleaf Ca - 4 kg/ha - zöldborsó 

Agroleaf Ca - 4 kg/ha - zsendülés

 

 

Ez megy már 3 éve. Ma is "csemegéztem" a madarak által "lebíbolt" fürtökön maradt bogyókat.

 

 

Előzmény: van_Persil (22215)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.10.13 0 0 22216

Csak az őshonos ecetmuslica nem kártevő, csak a túlérett/lehullott/sérült gyümölcsre megy.
Ami a szőlőben kárt tesz, az a D. suzukii, az csak pár éve van nálunk.

Előzmény: IsKol (22214)
van_Persil Creative Commons License 2023.10.13 -16 0 22215

Muslica ugyan volt, de olyan, ami saját maga bele tud petézni a szölö bogyójába, nem volt elötte. Önmagában nem is ezzel van amúgy a gond, hanem a fakórothadással, ami ellen csak I-es szerekkel lehet védekezni, de azt is csak borszölöben.

Amit esetleg meg lehet próbálni, az a bogyó héjának az erösítése, ill. az omlós héjú hússzínü/piros fajták likvidálása, mert elsösorban ezeket szereti. Én ezért vagyok kénytelen megválni a piros saszlától, pedig még pár éve is annyi termett, hogy zöldségesnek adtunk el belöle 20 kilószám, de mostanra eljutottunk oda, hogy szüretre alig bírtam annyit összekaparni, hogy minden szüreltelönek jusson pár fürt belöle (voltak vagy 30-an).

Szervezkedö topictárs mintha kalciumot használna bogyóhéj-erösítésre. Ha így van, kérdezném töle, hogy pontosan milyen anyagot, mikor (milyen fejlödési stádiumban), milyen hektárdózisban juttatja ki?

Előzmény: IsKol (22214)
IsKol Creative Commons License 2023.10.13 -1 1 22214

Pedig muslica mindig volt, jóval azelőtt is, hogy a foltosszárnyú megjelent. ;-)

Előzmény: öreg_néne_b (22213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!