Keresés

Részletes keresés

imania Creative Commons License 2016.03.25 0 0 686

8 db 3W-os full spectrum LED-et teszteltem ma, a tápegységet a LED-ekkel együtt vettem. Szeretném megosztani veletek a mérési eredményeimet.

 

Link:

http://www.ebay.com/itm/301782359838

 

Tehát 8 db LED volt sorba kötve. A körbe bekötöttem egy áram illetve feszültségmérőt is.

 

A teszt során a tápegység kimenetén a mért feszültség 26,59 V volt, míg az áramkörben 426 mA áram folyt. Így a 8 db LED által felvett teljesítmény 11,32734 W, LED-enként ez 1,415 W-ot jelent.

 

 

Készítettem egy képet a világító LED-ekről a műszerek nélkül. Sajnos csak mobiltelefon volt kéznél.

 

8db 3W full spectrum LED

 

 Ebből a LED-ből mennyit javasoltok az általam már korábban írt terület világításához?

 

Köszönöm.

Előzmény: imania (685)
imania Creative Commons License 2016.03.25 0 0 685

Megérkeztek már a LED-ek? Azért kérdezem, mert én is rendeltem és szeretném megtudni a véleményedet, hogy egy 120*45 cm terület világításához mennyi ilyen LED-re van szükség és milyen elrendezésben?

 

Vannak már esetleg tapasztalataid?

Előzmény: Chilio (634)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.25 0 0 684

Én sem olyan családból származom.😃

Szerintem lépjünk is túl a dolgon, és koncentráljunk a fotonokra.😃

Én pl. hetekig bújtam az elméleti hátteret, mindenképp pontosan ki akartam számolni, mennyi és milyen megvilágítás kell a papreszeimnek. Aztán rá kellett jönnöm, túl sok az ismeretlen az egyenletekben, illetve sok az időben változó paraméter. Így végül a számított eredményt rendesen felszoroztam, biztos ami biztos, és olyat vettem, építettem nekik. Egyelőre úgy tűnik, működik a dolog, nőnek a palánták rendesen.😃

És hát végül is ez volt a cél.

Előzmény: Lacika71 (683)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 683

Én a magam részéről nem vettem észre semmi bántó szándékot részedről.És szeretném,hogy továbbra is aktív maradj itt ha már egyszer idetaláltál!

Fel sem merült a gondolata,hogy megsértődjek,nem olyan fajta vagyok...

Előzmény: Spectral Lumenoid (682)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.25 0 0 682

Lacika71 és tmogyoroski teljes mértékben egyet értek veletek, fogadjátok hát el a bocsánat kérésemet, ostoba voltam, hogy negatív hsz-ra negatívan válaszoltam, aki figyelmesen olvasta, amit írtam az nyilván rájött, hogy a kötekedésnek nem lett volna alapja, sőt mivel a kedves válaszoló sem egy buta ember a hozzászólássai alapján, sőt mondhatnám értelmes/okos személy kérdem ó miért gúnyoroskodik velem miközben tisztelet tudóan feltettem egy kérdést, ahelyett , h vagy nem szól bele ha nem tetszik neki, vagy kisegíti a másikat egy megerősítéssel, hiszen ezért vagyunk itt, csak innetől kezdve majd tartok attól, h segítséget nyújtsak egy kérdezőnek vagy épp kérdezzek ha nem egészen világos.

Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 681

Nekem a rekord 8 nap volt.

De a tracking number-es csomagok nyomkövetéséből látszik,hogy a fele időt itthon töltik a gyors szállításnál is,kivéve a futárcégeknél.

Van most csomagom,ami már múlt héten szerdán ideért a terminálba,de még ma sem sikerült kézhez kapnom.

Mi lesz itt,ha az emberek nagy többsége rászokik a külföldi rendelésekre?

Mint ahogy elég sok országban körülöttünk ez már természetes.

És pedig az ottani boltokban a nyugati bérekkel és bérleményekkel rendelkező vállalkozóknál érdekes módon vékonyabban fog a toll,mint az itthoniaknál.

Előzmény: erdepeti (678)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 680

És úgy általánosságban még annyit,hogy ezekben az 5730-as led van szerencsés estben.

Ezek a legnagyobb teljesítményűek ebben a kategóriában.

A maximális teljesítményük 0.5-06W,de ez erősen függ a hűtéstől is.

A piros pedig ennek az értéknek a 2/3-a.

http://www.yujiintl.com/files/high-cri-led-datasheets/BX5730L-YUJI.pdf

Ha érdekel valakit itt egy pdf hozzá.

Nagyon sok hasznos adattal.

És a saját tapasztalatok szerint illetlenség a valós teljesítmény felénél többel hajtani ezeket...

Előzmény: erdepeti (675)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 679

Teljes mértékben egyetértek!!! Én is mentem bele vitákba itt rendesen, de úgy gondolom szakmai, és nem személyes(kedő) alapon. Persze hogy sz.rul esik, ha valaki az ember képébe mászik, de ekkor kell bölcsnek maradni. Tudjuk, mindíg úgy kezdődik, hogy a másik visszaüt...😃

Előzmény: Lacika71 (676)
erdepeti Creative Commons License 2016.03.24 0 0 678

Semmi extrát nem kértem. De azt tudom, hogy fizetés után egy órával kaptam az értesítő mailt, hogy a csomag feladva. Most vagy a kínai posta mellett van az üzem esetleg a vámraktár/kikötő területén, de az is lehet, hogy szimplán csak szerencsém volt.

Előzmény: Lacika71 (677)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 677

Sajnos mostanában eléggé lassan jön minden,nagyon sok a rendelés.

És kishazánkban sajnos erre még nem készültek fel,pedig nem lesz kevesebb,ez már látszik.

A postás is azt mondta,hogy nem győzi kihordani a sok rendelt kiscsomagot.

A mostani tapasztalat,hogy jó,ha 3 hét alatt ideér a termék.

Persze vannak egyéb gyors rendelési lehetőségek(dhl,pdp,stb),de elég borsos áron és ott már a vám és áfa is erőteljesebben kerül előtérbe.

Előzmény: erdepeti (675)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 676

Éppen eleget marják egymást az emberek mindenhol sajnos,és ezt a topikot tényleg nem a személyeskedő vitákra hoztam létre...

Szerintem azért,hogy segítsünk egymásnak ebben az átverésekkel teli és még viszonylag ismeretlen területen!

Persze egészséges vitának és érvelésnek mindenhol helye van és a másik esetleges tévedésének a kiigazítása is helyénvaló,de bántó szándék nélkül természetesen.

Sajnos az időm nem mindig engedi,hogy minden nap írogassak,bár tehetném...

Segítsünk egymásnak,csak ezt kérem a kellő tisztelet megadásával!

Mindenkinek lehet rossz napja,nem pontosan fogalmazott beírása...

Mert az okoz igazi örömöt,ha segíthetünk a másiknak és eredményeket érhetünk el.

Amúgy is sok embernek elég rossz a véleménye erről a fajta termesztési módról és persze folyamatos a kanabisz termesztéssel való párhuzam is.

Bár hozzátenném,hogy a legtöbb videó és írott forrás pont nekik köszönhető,főleg a magyar nyelvűek.

erdepeti Creative Commons License 2016.03.24 0 1 675
Előzmény: erdepeti (674)
erdepeti Creative Commons License 2016.03.24 0 0 674

Ezt az aukciót ajánlanám figyelmedbe, azért mert én is tőle vettem még január 17.-én és 29.-én csengetett a postás, hogy csomagom jött. Én meg pislogtam, hogy ne már, ennyi idő alatt legfeljebb hajóra szoktaák rakini nem kézbesíteni. 12 nap az nem rossz, sőt.

Előzmény: madrian____ (673)
madrian____ Creative Commons License 2016.03.24 0 0 673

Nagyon köszi a választ. Csak most kellene, amikor 2-3 nap nem sütött a nap. Egyet veszek, nem nagy pénz.

Előzmény: erdepeti (672)
erdepeti Creative Commons License 2016.03.24 0 0 672

Bocsánat! Az én hibám. Fáradtan nem kellene fórumozni. Vagy ha mégis ezt teszem, kétszer kellene elolvasni egy hsz-t mielőtt válaszolok rá. Szóval nem azt kérdezted, hogy segítene valaki, hanem hogy segítene valamit. Elnézést mégegyszer. Amit viszont írtam, azt tapasztalatból írtam. Tehát kiegészítőnek nem rossz, de sokkal kisebb a teljesítménye mint ahogy ígérik.

 

ebay-en olcsóbban lehetet megvenni. írd be, hogy growth light 18w.

Előzmény: madrian____ (669)
erdepeti Creative Commons License 2016.03.24 0 0 671

És mi a kérdés? Hogy segítsünk neked? Ez a lámpa amúgy tényleg nem tud többet, mint kiegészítő fényt adni. Valós fogyasztása amúgy 5.5w. Nekem van egy és megmértem.

Előzmény: madrian____ (669)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.24 0 0 670

Elnézést kérek nem én kezdtem el a kötöszködést de részemről én befejeztem, csak valljuk be nem esett jól a dolog főleg, hogy az ominózus úriembernek nincs igaza gunyoroskodni kezd a nagy semmire, szóval ne rám haragudjatok legyetek kedvesek, én nagy lelkesen vágtam bele magam erre tessék.

Előzmény: tmogyorosy (668)
madrian____ Creative Commons License 2016.03.24 0 0 669

Sziasztok,

 

Segítene valamit, ha a borús időben egy ilyen ledes grow lámpával kicsit megvilágítom a palántáimat?

 

http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-E14-Grow-Bulb-Lamp-15W-12-Red-6-Blue-5730-18-SMD-LED-Light/2045559569.html

tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 668

Szerintem ezt itt kell abbahagyni. Ez a topik eddig nem erről szólt. Teljesen mindegy, kinek van igaza, a személyeskedő stílus számomra nem elfogadható. Remélem a moderátornak sem.

Előzmény: Spectral Lumenoid (667)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.24 0 0 667

Ki beszélt arről hogy a négyzetmétert nem tudom négyzet lábbá konvertálni ??? Világosan tudom az átváltási értéket, én teljesesn másról beszéltem de a kérdésemre is csupán megerősítést vártam. Sztem önnek Kedves Uram/Hölgyem értelmezni egy szöveget kéne megtanulni gunyoroskodás helyett Mr/Miss Fotonsűrűség....

Előzmény: florália (666)
florália Creative Commons License 2016.03.24 0 0 666

Elég reális, hogy olyan ember aki a saját bevallása szerint a fotonsűrűség fogalmával tisztában van nem tud átkonvertálni 1/m2-ről 1/sqf-ra.

 

Pont ettől válik az ígért beszámolója izgalmassá még az előtt, hogy egy sort is olvastam volna belőle.

Előzmény: Lacika71 (664)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.24 0 0 665

Először is köszönöm a hosszú választ Lacika71 úgy látom a nevünk és az érdeklődésünk már is megegyezik ennek nagyon örülök :) és a türelmet amit értem áldoztál már is okosabb lettem a kérdésemre pedig azt hiszem itt is osztani kell ahogy a lumennél írok majd egy hosszabb beszámolót mert én már megvetettem a kis kertem és köszönöm tmogyorosy nak is igazán megtisztelő ez a kalap emelés :) Nos kapni PAR métert otthon ez nagyon drága mulatság 100 e FT ami azt illeti nekem is 250 fontal vágná meg a zsebemet ami valljuk be kicsit sok csak azért h ellenőrizni tudjam magam de kitudja mi lesz, visszatérek majd dél után mert úgy érzem rengeteg tudást halmztatok fel és ami azt illeti a jó pap holtig tanul még egyszer hálás köszönetem.

Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 664

Ami nálam erősen favorit és egy nagyon jó kísérlet alany is,az a különböző paprikák és paradicsomok.

Nagyon látványos eredményeket lehet elérni egy jól beállított palántázóval.

Konkrétan a fényösszetétellel játszva lehet erősíteni és nyújtani a palántákat.

Közeleg nekem is a magvetések ideje,biztosan be fogok számolni erről,képekkel.

Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 663

A mérésnél elakadtam én is régebben.

Léteznek elég horror összegekért mindenféle csodaműszerek,amik jól meg tudják mérni és spektrumra lebontva megjeleníti az eredményt.

Sajnos nem tudtam ilyenekhez hozzájutni.

Előzmény: Lacika71 (660)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 662

És akkor a különböző fajtákról is pár szó:

A legigénytelebb fajták a paprika és a saláta félék.

Ezeket minden nehézség nélkül elég egy hideg fehér fénnyel megvilágítani és az eredmény elég jó.

Viszont a végeredmény az ízekben azért észrevehető.

Volt rengeteg cikk egy időben Japánról,ahol a bezárt magas gyártelepeken elkezdték a saláták ipari termesztését mesterséges,zárt körülmények között.

És elég jó eredménnyel.

Üzletileg is megéri és elég nagy számban csinálják most is.

Szinte végig csak a hidegfehér ledekkel világítanak,viszont rájöttek,hogy az utolsó pár napban kell a jó ízhez a vörös erősítése is.

Érdekes megoldással,naponta odébb teszik mindet és 30-31 nap alatt kész a végtermék,ami mindig friss,ropogós.

És itt szinte kizárólag a hidrós rendszereket használják.

A paprikák is hasonlók.

Angliában elég sokan termesztenek különböző körülmények között csiliket.

És ezekből elég kedveltek a hosszú tenyészidejű fajták.

De ott az elérhető eredmények,főleg a kapszaicin szempontjából már nem csak a fehér fényforrásokat használják.

Kezdenek rájönni,hogy a relatív olcsó Kínai csodalámpák nem sokat érnek,hiszen mindennel átvernek amivel csak lehet,az élettartamról nem is beszélve...

Az igazán jó eredményekhez szinte minden spektrum kell,ahogy a napfénynél is megvan.

Ezért lehet elég jó eredményt elérni a hps lámpákkal a vegetatív szakasz után.

De a palántázásban és a gyors,erős alapot adó vegetatív szakaszban a ledeknek óriási előnye van.

Igazából mindenki másra esküszik,nehéz ebben kosnak lenni.

Viszont elég sokat lehet kísérletezni.

De egy biztos,hogy nem egyszerű és a számolt adatok nem mindig fedik a valóságot.

 

Előzmény: Lacika71 (661)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 661

Már ezt is alig tudtam elküldeni,van bizonyos idő és hossz korlát amit nem jó túllépni.

Elég sok irományom elveszett már itt ezért.

De azért folyatom.

Az első alapmegállapítás,hogy vannak a növények által használható és nem használható fények.

Először elkezdték csak a 445 és a 660NM-es sávokat használni.

És ezeknél,ha tisztán és valóban sikerül elérni szinte feketék a növények látszólag,nagyon jól néz ki.

És ezt használják ma is,de rengeteg kiegészítéssel.

Van még egy nagyon hasznos tulajdonság ennek a szűk spektrumú világításnak:nagyon könnyű kiszúrni a tömegben a beteg növényt,mert erősen más színe van.

Előzmény: Lacika71 (660)
Lacika71 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 660

Távolról sem egyszerű kérdéskört feszegetsz.

Sajnos a tökéletes megoldást én sem tudom megmondani,de van egy pár tapasztalati érték,amikkel kísérleteztem.

Én inkább a ledek világában mozogtam és ezekről van inkább tapasztalatom.

És az egészhez két általános érvényű plusz kérdés is hozzájön.

A fény összetétele és erőssége nagyon befolyásolja a végeredményt.

A másik pedig a különböző fényforrások,és ebbe nem csak a ledek tartoznak,szórása és különbségei.

Valamint az elérhető hatásfokok.

Azt már tudjuk,hogy a ledeknek a hatásfokjavítását viszonylag könnyű túlméretezéssel elérni.

Ugyan is nagyon nem mindegy,a számítás szempontjából sem,hogy a "bepumpált" teljesítményből mennyi ami hő.

A már komolyan értékelhető hatásfokjavulás a fél teljesítménynél jelentkezik.

De alatta még jobb tud lenni.

Van elég sok gyártói adatlap amin jól látható grafikonokon megjelenítik az értékeket.

Már linkeltem párat itt,de viszonylag könnyű találni.

A számításokat,ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá szerintem a wikipédia könnyítheti meg,esetleg még a gyakori kérdéseken is fel lehet tenni ezeket és nagyon szép számmal válaszolnak a legkeményebb kérdésekre is.

Bár kérdéses számomra,hogy mivel méred meg az eredményt,ha már kiszámoltad,hogy mennyi kéne legyen...

A másik nagy tapasztalat,hogy fajtánként és élettani szakaszonként változik a világítás erejére,spektrumára és idejére vonatkozó "elvárás" a növények részéről.

Pont úgy,ahogy a hőfok is.

 

Előzmény: Spectral Lumenoid (658)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.23 0 0 659

Igazi topikgyilkos hsz.😃

Megemelem a kalapom a válaszoló - de a kérdező előtt is.😃

Előzmény: Spectral Lumenoid (658)
Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.23 0 0 658

Tiszteletem az Uraknak remélem tud majd valaki segíteni mert a neten egyenlőre nem találtam választ és azt gondolom így is (szerintem) elég messze mentem a megvilágításos mértékegységek kérdésében. Sokan lumen, lux, foot-candle-ban gondolkodnak, ami egyes források szerint helytelen, lévén hogy az az emberi szemre vonatkozik és a növények átvitt értelemben tojnak rá. Van itt ez a PAR (fotoszintetikusan aktív sugárzás) ezt szerintem páran ismerjük ugye ez arról szól , hogy a PAR 400-700 nanométeres(látható) tartományban mennyi fotont bombáz egy fényforrás 1 n méter felszínre másodpercenként ez a mikromol/négyzetméter/másodperc (µmoles/m2/s) megbírkózom a feladattal, hogy kiszámítgassam milyen fényforrás (nap, nátrium, f.halogén, cfl) merre hány óra meg visszafelé, DE itt akadok el ugye itt 1 n méterre vonatkozik a dolog tudom h 1nm az 10.76 nláb tehát, ha kiszámoltam h 1 nm en hasra csapok 1076 µmoles/m2/s az érték akkor az 1 nlábra származtatott értéket úgy kapom meg ha az 1076 ot osztom 10.76 al (???) mivel kb a lumenes kérdésnél is ez van ha van 130000 lumenem egy 1000 wattos nátriumból akkor azt 10.76 osztva kapom meg h ebből 1nlábra mennyi jut, szóval kéne egy kis megerősítés hogy jó helyen kaparászok. Elnézést ha kissé szánalmas a kérdés de esetleg vélemény hogy a µmoles/m2/s nál is kell e a 10.76 al osztani mert tényleg nem találok több infót és én nlábra szeretnék számolni és nem szeretnék helytelen értéket kapni, nagyra értékelném a segítséget, illetve ez a módszerral sokkal többet meglehet tudni hogy az adott lámpának adott µmoles/m2/s értéke adott területen mennyi ideig kell h működjön h az optimális mikromolból mollá konvertákt értéket elérjük a növényeken, mégegyszer hálás köszönetem előre is.

tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.18 0 0 657

Tegnaptól nálam a következők szerinti a fénytechnika (90x40-es polcok):

1. Polc: 3 db 18W 6400K T8 fénycső + némi természetes fény

2. Polc: 6 db 10W 6000K led chip

3. Polc: 3 db 21W 8000K T5 fénycső

Remélem elég lesz a chili palántáknak.

Előzmény: GKorni (656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!