Keresés

Részletes keresés

tucsi54 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 781

Kedves Richárd!

 

Ne vedd meg újra a számot. A kiadót hívd fel. Kicserélik a hibás csomagokat.

Előzmény: Auer Richárd (780)
Auer Richárd Creative Commons License 2014.08.25 0 0 780

Sziasztok!
Most regisztráltam ide! Én is naprendszer modell építő vagyok. :) Viszont az igényességen én is kibuktam kicsit, ugyebár most lehetett felszerelni a jupitert a 25-ös számmal. Már mikor megkaptam a jupiter bolygós számot láttam hogy egy hold külön van a 4-ből de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget gondoltam nem fért el a kis csomagban és azt külön kell valahogyan rögzíteni. Most mikor kibontottam, hogy összerakom észrevettem, hogy jééé ez letört... Gondolkoztam mit tehetnék de nem jutottam jobbra mint, hogy írtam a kiadónak de kb annyit ért a levelem mint a falra hányt borsó. Természetesen ez csak egy próba volt gondoltam, hogy úgy sem lesz semmi belőle de azért tényleg 2500 Ft és vegyem meg újra??? Gondoltam megosztom veletek, hogy jártam hátha van valakinek valami okosság a javítására! :)

Wiccesring Creative Commons License 2014.08.25 0 0 779

Jó lenne, ha szerkeszthető lenne a hsz, így minden nyomát törölhetném, hogy én még rosszabb vagyok matekból. Szóval igen, felénél vagyunk, matekból ötös, engem meg vessetek a mókusok elé :D

Wiccesring Creative Commons License 2014.08.25 0 0 778

Megjelent a Szaturnuszos szám, ez a 26. Amúgy rég túl vagyunk a felén, matekból egyes alá, leülhetsz :D

52 számból áll ugyanis a sorozat.

 

Egyel korábbi hsz-re: nem tartom valószínűnek hogy felszerelhető lenne karácsonyra a Neptunusz, ha az eddigi 5 szám per szerelést veszem alapul.

Előzmény: Csopi79 (777)
Csopi79 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 777

Sziasztok!

Jól látom, hogy már a Szaturnuszos szám is megjelent? Na nekem a 25. is kimaradt.:( Mindenesetre óramű pontossággal haladunk: pont egy éve, aug 28-án jelent meg az első szám és pont a felénél tartunk. Már csak röpke 365 nap és motor segítségével fognak keringeni a bolygók... :)

íaysx Creative Commons License 2014.08.21 0 0 776

Az nagyon nagyon jó, remélem, összehozzák úgy Karácsony alkalmából, hogy a Neptunusz is felkerüljön. :)

Előzmény: Wiccesring (770)
íaysx Creative Commons License 2014.08.21 0 0 775

Hali, 

Nekem, akkor jön a csomag, amikor a megrendelt számok közül, a sorban utolsó beérkezik a raktárba. Nálam ez kb. 2 héttel a megjelenés előtt van... Tehát pl. ha 26-29 számokat várom, akkor fogom megkapni, amikor a 29 beérkezik a raktárba és ez kb két héttel az előtt van, hogy kikerül az újságoshoz.

Előzmény: Csopi79 (774)
Csopi79 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 774

Üdv Mindenki!

 

Azt kérdezném tőletek, hogy az előfizetés megtörténte után nektek kb mikor érkeznek az újságok? Amikor a megrendelt számokból az első jelenik meg, vagy akkor csak, amikor az utolsó is megjelent.

Köszönöm!:)

mRob180 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 773

Kedves gauri83,

 

Érdekelne a felajánlásod mivel sikerült elhasznom a nap és markúr alatti cilinderfoglalatot.

mRob180[kukac]hotmail.com-ra írj kérlek és megbeszélhetnénk a részleteket, ha megvannak még.

 

Üdvözlettel:

 

mRob180

Előzmény: gauri83 (771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 772

Sajnos nekem is ez a problémám. Egyre gyatrább ez a modell. Csak azért építem tovább, mert már elkezdtem, és a gyerekeimnek nagyon tetszik.
Nagyon nagyot csalódtam a modell minőségében. Nekem szerencsém, hogy a munkahelyemen vannak olyan dolgok, amikkel egyes értelmetlen megoldásokat ki lehet váltani (pl. esztergáltatok dolgokat), de mi van Jóska Pista bácsival, aki maximum egy bicskát, megy egy fázisceruzát tart otthon? És az megvan, hogy az egyik (?) imbuszkulcs a gyári csomagban nem mérethelyes?

Előzmény: László Hajós (760)
gauri83 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 771

Kedves Modellezők! 

Szívesen odaadnám valakinek az első két számot, csak hogy ne a kukában landoljon. 
Hátha pótalkatrésznek fel tudnátok használni. 
Csak, hogy ne ingyen adjam, kérek érte...ööö...egy tábla csokit!?

Valakit érdekel az ajánlat? 

Budapesten vagy Szegeden tudnám odaadni. 

Wiccesring Creative Commons License 2014.08.15 0 0 770

Ahogy kiszámoltam az ujjaimon, karácsonyra felszerelhető lesz az Uránusz, meg elvileg a Neptunusz megérkezik.

Előzmény: íaysx (767)
tucsi54 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 769

Sziasztok!

 

Most jött meg a 23-26. egy elnézést kérő levél kíséretében.

speede05 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 768

Én tegnap kaptam sms-t róla, hogy ha átadják a futárnak, akkor ma megkapom... már megszoktam, hogy ilyenkor még egy pár nap... soha nem akkor adják át, amikor az sms jön. Szóval holnap, vagy hétfőn érkezik nekem a 23-26... Az újságosnál többnyire mindig korábban kapható, mint az előfizetők kapják : 

Előzmény: íaysx (767)
íaysx Creative Commons License 2014.08.14 0 0 767

László szívesen! ;)

 

Tucsi megnéztem, már meg kellet volna kapnod a 23-26 részeket... kb két hete a raktárukban van 27-ig. Érdekes, hogy még ülnek rajta kicsit. Karácsonyig remélem az Uránusz is meg lesz. és ha már itt tartunk meglephetne valamivel a kiadó, mondjuk egy dupla résszel.... :D

tucsi54 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 766

Bizony már lassan egy éve építgetünk!

És már a Jupiter is kering a Nap körül.

Karácsonyra már a Szaturnusz is meglesz.

Micsoda szédítő tempó! :o) 

Előzmény: Csopi79 (762)
László Hajós Creative Commons License 2014.08.12 0 0 765

Szia  köszönöm a segítséget.

Előzmény: íaysx (761)
tucsi54 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 764

Valóban nagyon szép képeket csináltál! :o)

Még várom a kézbesítőt a 23-26. számokal.

Előzmény: íaysx (763)
íaysx Creative Commons License 2014.08.11 0 0 763

Nos köszönöm szépen! :D

Azonban én nem arra a fogaskerék szendvicsre gondoltam, mert ott a hosszabbik csavarból mindig levágok kb 1,5mm-t, hogy jó legyen, hanem a másikra, a 85 és 106 fogú fogaskerékszendvicsre. Viszont hétvégén szétszedtem és megoldottam a problémát. A műanyag fogaskerék tengely mindkét végéből levágtam annyit, hogy pont egy síkban legyen az alátéttel mindkét oldalon. Így már nem lötyög a fogaskerék szendvics és nem lóg a bolygókar. Akadás továbbra sincs.

Előzmény: Csopi79 (762)
Csopi79 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 762

Szia íaysx!

 

Szép a modelled, grat hozzá. Jó fotókat is csináltál:)

 

Nekem mindegyik fogaskerék szendvics lötyög kisebb nagyobb mértékben. Lehet egyszer bepipulok és visszabontom az egészet és lecsippentek a csavarok végeiből. De igazán a működést nem befolyásolja, csak esztétikai probléma. Most még várom az ötödik Jupiteres számot, aztán építek. Így állok most én. Ha fenn lesz a Jupiter majd csinálok én is fotókat. Amúgy még 2 hét és 1 éves lesz az újság. Még egy év és kész a modell is.:)

Üdv: Csopi79

Előzmény: íaysx (759)
íaysx Creative Commons License 2014.08.05 0 0 761

Szia, 1,5 mm-es imbuszkulcs jó hozzá. Kb 100 ft körül bárhol kapsz.

Előzmény: László Hajós (760)
László Hajós Creative Commons License 2014.08.05 0 0 760

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni:a képen látható hernyócsavarhoz szeretnék kulcsot találni.   Köszönöm

íaysx Creative Commons License 2014.08.01 0 0 759

Sziasztok, megkaptam a 22-25. részeket. Ezzel felkerült a modellre a Jupiter. Beépítés után a Jupiter fogaskerék szendvicse lötyög, de  a működést nem akadályozza. A kezdeti szorulás teljesen elmúlt. Az aktuális számokat még nem olvastam el, de most is találtam egy hibát. A 25. szám Hátsó borítóján a Szaturnusz tartókar feliratot elfelejtették lefordítani angolról magyarra. A nagyobb problémám az, hogy ezúttal összekötözték az újságot és ezáltal összegyűrték azt. Mappát nem kaptam. Telefonon azt a tájékoztatást kaptam, mint előző hónapban, amikor tudnak valamit, küldenek email-t.

Ti hogy álltok? Valaki készített videót vagy képeket? Nagyon elcsendesedett az oldal mostanában...

Végül íme néhány kép a modellemről:

TLBY Creative Commons License 2014.07.29 0 0 758

Én viszont óva intek tőle mindenkit, mert linkel.

Elkéri az adataidat, elérhetőséget nem ad, beígéri az árut, utána eltűnik, e-mailekre nem reagál.

A beígért számokat úgy kellett utánrendelnem.

Előzmény: Geri_78 (757)
Geri_78 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 757
Sziasztok!
Mindenkinek ajánlani tudom pityuli83@freemail.hu email címét, megbízható korrekt srác, nekem már 4számot hozott, és tényleg eredeti, magyar.1600ft-ért meg pláne megéri. Késöbb rakok fel képet a modellemről :)
Benga82 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 756

Hello,

 

Én a 18-adik részig építettem föl,majd itt anyagi okok miatt abba kellett hagynom.Nem akarom,hogy csak itt áljon a polcomon ,ezért ha valaki akarja tovább folytathatja.Hivj bátran és egy csekély összegért cserébe postázom neked.06204317760

Köszönöm.

gauri83 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 755

Kedves Modellezők!

Megvásároltam az első két példányt, de rájöttünk, hogy nem igazán van rá keret, hogy felépítsük az egészet. 
Érintetlen csomagolásban, jelképes összegért megválnék tőle. 

Ehhez kérném a segítségeteket, hátha tudtok valakit, akinek ez hiányzik, vagy csak pótalkatrésznek kellene. 

Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv,

Dóri

speede05 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 754

Azért ennyire nem rossz a helyzet... én csak a csavarokból csíptem, nem fóliáztam semmit, és nem akad egy picit se. Ami nálam az akadást okozta az az, hogy valamelyik fogaskerék pakkot a száron úgy rögzítettem, hogy feltoltam teljesen az előzőhöz, valamelyiknél pedig túl sok helyet hagytam... Szóval a műanyag alátétekre ne feszítsétek rá teljesen, de ne is legyen látható hézag közte. Egész biztosan megszűnik a szorulás, hiszen mindenki ugyanazt az alkatrész csomagot kapja. Aki nem akar a távolságokkal játszani, az várja ki a tekergetéssel a végét... az utolsó szám után ki kell lazítani a rögzítőket, beigazítani, és újrahúzni mindet... akkor már nem lehet elrontani, hiszen végigérnek a kerekek a száron ;)

Wiccesring Creative Commons License 2014.06.28 0 0 753

Majd tedd közzé az eredményt, lécci!

Előzmény: Biosztanár36 (752)
Biosztanár36 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 752

Hát most akkor  mi lesz:)?? Ha gitároznál is ugyanez lenne az eredmény azokon az ujjakon ahol a hurokat lefogod:)

  Akkor most nem lett punci simogato a kezed:-) Elhatároztam hogy megfestem a Jupitert ugy ahogy nekem tetszik!

 

Előzmény: Csopi79 (750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!