Keresés

Részletes keresés

starchild Creative Commons License 2021.08.12 -3 4 7192

Rosszabb, mint egy aveén troll...automata. Kontraproduktív, bárki is gyártja. De jelenleg egyetlen megoldás ellene az x.

Előzmény: bakibaby (7191)
bakibaby Creative Commons License 2021.08.12 -2 2 7191

Neked is van véleményed az Olimpiáról, vagy te egy ilyen híraggregátor vagy? Ez így kellemetlen, és nem is való a topicba.

Előzmény: Stollár Péter (7190)
Stollár Péter Creative Commons License 2021.08.12 -8 2 7190

Megelőztük a finneket, Magyarország az élre állt.

Több szempontból is az elmúlt évtizedek legsikeresebb olimpiáját zárta a magyar csapat, amely húsz éremmel tért haza Tokióból. Az egymillió lakosra jutó aranyérmek számában immár Magyarország a legsikeresebb olimpiai nemzet.

A magyar küldöttség hat arany-, hét ezüst- és hét bronzéremmel térhetett haza a tokiói olimpiáról. Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke az ötkarikás játékok előtt tizenhárom érmet irányozott előre, ehhez képest húsz magyar medált ünnepelhettünk, többet, mint az 1996-os atlantai olimpia huszonegy érme óta bármikor. 

Nem véletlen, hogy a MOB olimpiaértékelő sajtótájékoztatóján az elégedettség hangján szóltak a szervezet vezetői, elsőként Kulcsár Krisztián. 

– Két szempontból már az olimpia előtt biztos volt, hogy elégedettek lehetünk, hiszen az olimpiai csapat 175 fős volt, nagyobb, mint Londonban vagy Rióban. A sportágak száma is emelkedett az előző játékokhoz képest, 23 sportág 27 szakágában volt versenyzőnk. Az olimpia előtt kerültük az aranyérmek számával való dobálózást, szakmaibbnak éreztük érmekről beszélni. Tizenhárom érmet prognosztizáltunk, ezt szerencsére lényegesen túlléptük a húsz dobogós hellyel. Kilenc sportágban szereztünk érmet, tizenkettőben olimpiai pontot, mindkettő előrelépés Rióhoz képest. Külön kiemelném a tekvandót, a karatét, a hegyikerékpárt, a triatlont és a vitorlázást, amely sportágak kisebb hátországuk ellenére mind értékes eredményt szereztek Tokióban. Meg kell említenünk, hogy volt olyan sportág is, amelyben csalódást okozott a magyar szereplés, ide tartozik az ökölvívás, az atlétika és a torna – összegzett Kulcsár Krisztián, aki hangsúlyozta, hogy a Covid nem befolyásolta a magyar csapat szereplését.

F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7189

Mindkettőben eléggé megnyirbált program van az olimpián. Kajak-kenuban a 200-asok felvétele miatt felvétele miatt kiszórták a férfi 500-at ( legközelebb meg a 200-at veszik ki valami extrémebb számokért), evezésben meg a könnyűsúlyúak szorították ki a kormányos számok nagy részét ( kivéve a klasszikusnak számító nyolcast).

Előzmény: Torlonia Pyrandus (7183)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7188

Ott a Demokratikus Haladó Párt és a nacionlista Kuomintang verseng.

Előzmény: Torlonia Pyrandus (7182)
ave én Creative Commons License 2021.08.12 -4 0 7187

Kína + Tajvan: 40-36-24

USA + Puerto Rico: 40-41-33

hülyék egyébként, mert Hong Kongot is hozzáadhatnák, és azzal már 41

Előzmény: F1 Hierro (7178)
ave én Creative Commons License 2021.08.12 -5 0 7186

na, ezért kellett az USA-nak megelőznie Kínát. hogy fájjon nekik. hogy frusztrálja őket. hogy megijedjen a pártvezetés

ave én Creative Commons License 2021.08.12 -4 0 7185

ennek mi a jelentősége?

Előzmény: Torlonia Pyrandus (7183)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7184

azért evezésben is oda tudnak érni pl a görögök, a horvátok, a románok, a lengyelek érmes helyekre.

inkább hagyományok kérdése + forrásoké, az evezés - gondolom - nem tartozik itthon a kiemelten támogatott sportágak közé.

amúgy kíváncsi vagyok, az olimpia után az eredmények tükrében lesz -e némi átrendeződés.

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7183

Evezésben hány olimp. szám van - és kajak-kenuban mennyi?

Előzmény: ave én (7175)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.08.12 -1 0 7182

Taiwan: ott is a kínai komm. párt a vezető?

Traubi Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7181

Ezt a részt kifejthették volna picit:

A MOB főtitkára, Vékássy Bálint arról beszét, hogy hiába próbáltak tökéletesen tervezni a várható kiadásokkal, a máskor megszokottnál sokkal nehezebb volt tartani az irányelveket.

Előzmény: Omar Khajjám (7179)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.12 0 0 7180

Szerinte ott voltunk három "klasszikus csapatsportágban" is. Kézilabda, vízilabda, másról nem tudok. Vagy férfit és nőit külön vette? Attól még egy sportág, akkor fogalmazzon megfelelően.

Előzmény: Omar Khajjám (7179)
Omar Khajjám Creative Commons License 2021.08.12 -3 3 7179

Kulcsár K. maga is egy NER-trollá változott.

Szánalmas, hogy még a NOB elnöke is idáig süllyed, csak hogy a kenyéradóinak benyaljon a meleg szarig.  8-))

Előzmény: Stollár Péter (7177)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.12 -1 0 7178
Stollár Péter Creative Commons License 2021.08.12 -5 5 7177

Tokió 2020:20

Az olimpia befejezése után új szlogen született, utalva a magyar éremtermésre.

Tokió 2020:20! Az olimpiák történetének legsikeresebb nemzetévé vált hazánk Tokióban!

Traubi Creative Commons License 2021.08.11 0 2 7176

Viszont műkorcsolyában eredményesebbek vagyunk, mint kézilabdában. Gyorskorcsolyában meg mint asztaliteniszben.

Lovasnemzet mivoltunkról már ne is beszéljünk...

Előzmény: F1 Hierro (7174)
ave én Creative Commons License 2021.08.11 -4 0 7175

az evezés a világ leggazdagabb országaiban kultuszsportág. ott egy csöppet nehezebb lenne villogni... versenysport-szempontból a kajak a szegény ember evezése (tömegsport-szempontból viszont semmivel nem kisebb értékű, sőt)

Előzmény: F1 Hierro (7174)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.11 0 1 7174

De írok mást: Magyarország eddig 14 sportágban nyert aranyérmet. Nyári olimpián 13-ban. Akkor hagyjuk figyelmen kívül a másik 27 nyári sportágat, mert azokhoz nem voltak meg az adottságaink

Hát igen, elég érdekes, hogy kajak-kenuhoz vannak adottságaink, evezéshez meg nincsenek. ;)

Előzmény: Traubi (7173)
Traubi Creative Commons License 2021.08.11 -3 4 7173

Hüjeségeket írkálsz. Nyári olimpiákon van kb 40 sportág, télieken meg kb 15. Azaz egy gyerek, bárhol a világon elvileg 55 sportágból tud választani., egy ország sportolói ezen 55 sportág között oszlanak meg. Vagy egyenlő arányban, amit kötve hiszek, vagy úgy, hogy bizonyos sportágakban felülrepreneznált a létszámuk, másokban meg nulla. Nálunk a téli sportok egy része ez utóbbi. De hogy ez miért jelentené azt, hogy ezeket a sportágakat figyelmen kívül kéne hagyni, az teljesen érthetetlen.

De írok mást: Magyarország eddig 14 sportágban nyert aranyérmet. Nyári olimpián 13-ban. Akkor hagyjuk figyelmen kívül a másik 27 nyári sportágat, mert azokhoz nem voltak meg az adottságaink és nullázzuk ki azoknál a nemzeteknél is, akik viszont azokban nyertek. Szerinted ez normális dolog?

Előzmény: Omega12 (7169)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.11 -1 4 7172

Ez aztán kiváló érv volt!  Mondjuk nagy csalódás nem ért.  :))

Előzmény: ave én (7170)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.11 0 0 7171

Nálunk ha egy alföldi gyermek karácsonyra szánkót kap kis túlzással azt sem tudja mire használja. Részegen jó lesz majd neki aludni rajta, ha a szülei kizárják. Mert másra használni nem tudja.

Lehet azzal menni, ha van, aki húzza. :)

Egyébként pedig az alföld nem feltétlenül tükörsima felületet jelent, hanem a tengerszinttől számítva 0 és 200 m közötti magasságot - jó esetben talál megfelelő lejtőt ebben a tartományban is. Mint ahogy Finnország területe is hivatalosan alföld - és valóban, 0 és 200 m közötti magasságban váltakozik, csak elég sűrűn. :D

Előzmény: Omega12 (7169)
ave én Creative Commons License 2021.08.11 -8 3 7170

itt befejeztem veled. te szerencsétlen nyomorult

Előzmény: Omega12 (7168)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.11 -1 3 7169

De a finn gyereknek van választási lehetősége, hogy vívó legyen vagy mondjuk lesikló. Nálunk ha egy alföldi gyermek karácsonyra szánkót kap kis túlzással azt sem tudja mire használja. Részegen jó lesz majd neki aludni rajta, ha a szülei kizárják. Mert másra használni nem tudja.

Mint az első hozzászólásomban írtam náluk inkább az a kérdés akarnak-e vívók, birkózók, cselgáncsozók lenni, míg nálunk nem ilyen egyszerű, ha valaki azt mondja márpedig ő lesikló, sífutó, vagy síakrobata lesz.

Előzmény: ave én (7165)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.11 -1 3 7168

Elég nagy baj, hogy nem érted a körülményeket. De hogy is értenéd. Számodra csak az a fontos minél több nemzet előzzön meg bennünket az olimpiai éremtáblázaton.

Előzmény: ave én (7167)
ave én Creative Commons License 2021.08.11 -2 1 7167

eleve nem értem az alapfelvetést, hogy a körülmények is számítanak. 1 gyerekből 1 sportágban lesz versenysportoló. nem lesz a magyar gyerekből vízilabdázó, a finnből meg atléta ÉS síelő is, csak mert ott hó is van

F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.11 0 0 7166

Azért Szocsinál kicsit vicces volt, hogy miközben van a híres-hírhedt orosz tél, a téli olimpiájukat pont egy nyaralóvárosban rendezték, ahol egy ideig azon is aggódtak, lesz-e elég hó.

Előzmény: ave én (7165)
ave én Creative Commons License 2021.08.11 -1 1 7165

meg tudják rendezni, meg Szocsi is tud téli olimpiát rendezni, csak épp emiatt nem úszni megy finn a gyerek, meg vízilabdázni, hanem sífutni. ezért az ő vízilabda érmeik átkerülnek télre a sífutáshoz. hiába próbálod levonni tőlük

Előzmény: Omega12 (7163)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.11 0 0 7164

A téli olimpia az olyan sportágakról szól, aminek van köze a hóhoz vagy jéghez.

Akkor már inkább lehetne a nyári olimpiát szétválasztani szabadtéri és fedett pályás játékokra. Persze ez meg kicsit elaprózódást eredményezne.

Előzmény: Traubi (7161)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.11 -1 1 7163

A nyitott uszoda fölé lehet esetleg egy sátrat emelni, illetve annyira nem lehet náluk az a nyár olyan lehetetlenül rossz, ha képesek voltak olimpiát és már többször atlétikai EB-t, valamint VB-t  rendezni.

Nálunk úgy tudom egyszer sem volt olyan téli világverseny, amit szabadtéren kellett volna megrendezni. Úgyhogy nem kell levonni nálunk semmit. Sokkal jobb helyzetben van Finnország a nyári sportágak tekintetében, mint mi a téliekkel kapcsolatban. Úgyhogy hiába hajtogatod, hogy előrébb tartanak nálunk, ez valahol természetes.

Előzmény: ave én (7159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!