Keresés

Részletes keresés

lala1961 Creative Commons License 2022.01.09 0 1 2744

Üdv ! Hát az ajzat szigetelést zsengének találom ,főleg ebben az alacsony hőfokú fűtés üzemben ! Természetesen minél nagyobb átmérőjű csővel, sűrűbb és rövidebb köröknél éred el az optimumot ! Ha hosszú a kör, végén az eleve alacsony induló hőfok miatt, és a közbeni  hőleadás végett lehet "hideg "a visszatérő ! Minden nagyon át kell gondolni/tervezni, mert a javítás szinte lehetetlen utólag! 

Előzmény: fiszti (2742)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.09 0 0 2743

Köszönöm mindenkinek a válaszát :)

Előzmény: Apaxp (2741)
fiszti Creative Commons License 2022.01.09 0 0 2742

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném segítségeteket:

Felújítás előtt álló családi házunk fűtés korszerűsítésén gondolkodunk.
Monoblokkos hőszivattyús padlófűtés mellett döntöttünk.
A készülék egyfázisú 10 Kw -os, üzemeltetése minél alacsonyabb fűtővízzel a leggazdaságosabb
(30/35 °C, 40,45 °C, 47/55 °C, max vízhőfok 65 °C)

A rendszer a csatolt kép alapján lenne kialakítva.

A padlófűtő körök száma 16 mm -es csővel 10 cm -es osztásban az előzetes kalkulációk alapján
70-80 méter hosszal 12 -re jön ki, 90-95 méter hosszal esetleg 10 kör.
20 mm -es csővel csökkenthető lenne a körök száma 8-9 -re, de ez jelentős költség növekedés.

A kérdésem: 
- Melyik a jobb megoldás kevesebb hosszabb kör, több rövidebb kör, esetleg 2 osztó-gyűjtő?

- Egy osztó-gyűjtő hány körig alkalmazható jól?
(egy leírásban ezt olvastam: 90 méterig max. 9 kör, 60-70 méterig 11 kör)
- A 16 mm -es csővel vagy a 20 mm -es csővel lenne ajánlottab telepíteni?
- A 20 mm -es csövet ajánlják több helyen ilyen célra, az a hatékonyabb megoldás az alacsony hőmérsékletű víz miatt?

A házról: 
- beltér kb 95 m2
- ajzat: bitumenes vízszigetelés, 8 cm eps, vasháló, 4-5 cm beton, csere előtt álló járólap.
  A járólap felszedése után kb. 6 cm "helyünk" van, ide kerülne be vashálóra a padlófűtéscső, estrich és az új járólap.
- Födémen jelenleg 10 cm üveggyapot, ide kerül még plusz 20 cm.
- A 38 cm -es tömör kisméretű tégla falak kívülről 12 vagy 14 cm grafitos szigetelést fognak kapni.

A segítséget előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek!
István

Apaxp Creative Commons License 2022.01.08 0 1 2741

Először azt csináld meg, hogy az összes kör átfolyását állítsd maximumra. Jelenleg úgy néz ki, mintha korlátozott lenne a egyes körök áramlása. 40 fokos előremenővel azért már jelentkeznie kéne némi padló langyosodásnak. Bár az általad felrakott képen a kiosztás nem nagyon bizalomgerjesztő

Előzmény: Törölt nick (2737)
peterch Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2740

" Napi 24 ben nyitva az ablak. Párátlanítót is bevetek nemsokára  "

 

Haveri körben nincs valakinek mobilklímája ?  Igaz áramot fogyaszt , de nagyon jól párátlanít és a meleg is benn marad . Nem kell az ablakon kiengedni a párával .

Előzmény: Törölt nick (2737)
Tomo75 Creative Commons License 2022.01.08 0 2 2739

A szélső szobában nekem is 22 fok van, miközben egy szélvédettebb szobában 23-24. Három éve nem tudom ennél jobban közelíteni őket egymáshoz.

Penész ellen legjobb a hővisszanyerős szellőzés, annak nagyon örülök, hogy 5 éve építkezéskor ezt is megcsináltuk. Télen az alacsony páratartalom ad egy kis megoldandó feladatot.

Előzmény: Törölt nick (2737)
lala1961 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2738

Üdv ! Az baj ha a visszatérő meleg(le kéne adja), mert akkor vagy nagy a tömegáram vagy magas az előremenő hőfok !:-)

Előzmény: Törölt nick (2737)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2737

1. egy ilyen rendszernél a huzamosabb járatás az pár nap folyamatos fűtést jelent!

Amikor néztem a visszatérő hőmérsékletét én kivittem a szobatermosztátot a teraszra hogy direktbe menjen a kazán és kb 45 perc múlva néztem hogy 

még mindig hideg a visszatérő. Lassabban jelenik meg hő a visszatérőn? Sajnos messze lakunk az építkezéstől így már csak korom sötétben botorkálok

és nézelődöm.

 

2. mennyire volt a ház áthűlve, mielőtt fűteni kezdtél? Mivel az egész tök vizes és most szárad, hónapok lesz mire rendesen beáll

3. az osztón majd kell finomhangolni, és beáll a helyiségek hőmérséklete. Feltéve, hogy volt tervezve hogy hova mennyi cső menjen, nem mindenütt annyi van amennyi elfért és kész.

Ez az a pont ami érdekelne. Én úgy gondoltam ott az osztón belőhetem külön termoszok nélkül ,tapasztalat alapján ,hogy minden helységben nagyjából ugyanannyi legyen a hőmérséklet,

de azt is hallom ,hogy azt csavargathatom hajnalig is akkor is hidegebbek lesznek a sarokszobák laminált padlóval. Ami vonzza a penészt.

 

Párával hogyan állsz? Szellőztetsz? Nagyon kellene szerezz egy páratartalommérőt.

Napi 24 ben nyitva az ablak. Párátlanítót is bevetek nemsokára. Nem padlófűtés téma, bár lehet kapcsolódik hozzá. Betongerendás födémünk van fel-betonnal, lemértem a teljes födém vastagság 29 cm,

persze a béléstestben van 15 cm üreg. A födémre jön 30 cm kőzetgyapot. utána a satortetőre jön páraáteresztő aminek a belső oldalán ,hát elég erősen kicsapódik a pára.

 

Nincs párazáró a födém és a szigetelés között,de ha felveszem a szigetelést alatta száraz a beton.

De tényleg combos a páralecsapódás, ahol vannak szelőzző nyilások a tetőn körülötte semmi.

Nem tudom kell e erőteljesebb átszellőztetés vagy ez csak most van velünk, amig ilyen párás az épület, vagy tényleg kellene ide a párazárás a szigetelés alá.

 

Előzmény: halaloszto (2733)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2736

Talan ez a legfoghezagosabb csövezés a halóban. Ez van a 12nm laminált padló alatt

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2735

Néhány kérdőjel:

Mióta megy a fűtés?

Fűtés már megy jó ideje sztem november végétől, légkondival. Meglepően jól kifűtötte a házat de a kisszobákban legalább 5 fokkal hidegebb volt.

meg is jelent a penész, pláne hogy szellőztetve volt az ablakoknál. A fűtést dec 28 án inditottuk el. azóta megy.

Volt-e ideje az új háznak kiszáradni?

Fűtés mellett 2 kisablak nyitva van, már nem érzem a párát ,de valószinűleg ha becsuknám kicsapódana az ablakra.

Milyen osztással lett lefektetve a csőkígyó a padlóba?

9 körre tettük, mindenhol van padlófűtés kivéve egy kis kamrában. nappali 3 körre van téve , helységek 1-1 körre.

Tervezve volt a csőfektetés, vagy szaki hasraütéssel megoldotta?

Nem volt tervezve, a fűtésszerelő elmondta hogy lesz, nekem tetszett. A nappali sztem fenomé bár nem értek hozzá, egyedül a hálóknál vagyok bizonytalan.

 

A csövek felett szerintem is vastag az esztrich, de ez csak annyit ront, hogy nehezebben veszi fel a hőt a felfűtési szakaszban, és nem szabad hagyni hogy kihűljön.

Nincs amúgy pontos mérésem rá de a tervezettől 2-3 cm rel jöttünk felfelé.

 

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.08 0 0 2734

Hát igen, Mi nagyjából kész tervekkel futottunk neki az építkezésnek, a belmagasság igy is karcsú 260 ra jött ki.

Remélem elég lesz a 10 cm szigetelés.

A tekercselést szakira bíztam, a nappali gyönyörű lett, a szobáknál tekerhették volna sűrűbbre.

 

Előzmény: lala1961 (2731)
halaloszto Creative Commons License 2022.01.07 0 0 2733

1. egy ilyen rendszernél a huzamosabb járatás az pár nap folyamatos fűtést jelent!

2. mennyire volt a ház áthűlve, mielőtt fűteni kezdtél? Mivel az egész tök vizes és most szárad, hónapok lesz mire rendesen beáll

3. az osztón majd kell finomhangolni, és beáll a helyiségek hőmérséklete. Feltéve, hogy volt tervezve hogy hova mennyi cső menjen, nem mindenütt annyi van amennyi elfért és kész.

 

Párával hogyan állsz? Szellőztetsz? Nagyon kellene szerezz egy páratartalommérőt.

Előzmény: Törölt nick (2730)
Apaxp Creative Commons License 2022.01.07 0 0 2732

Néhány kérdőjel:

Mióta megy a fűtés?

Volt-e ideje az új háznak kiszáradni?

Milyen osztással lett lefektetve a csőkígyó a padlóba?

Tervezve volt a csőfektetés, vagy szaki hasraütéssel megoldotta?

A csövek felett szerintem is vastag az esztrich, de ez csak annyit ront, hogy nehezebben veszi fel a hőt a felfűtési szakaszban, és nem szabad hagyni hogy kihűljön.

Előzmény: Törölt nick (2730)
lala1961 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 2731

Üdv ! Hát ezek nem túl combos adatok "zerelőbeton , vízszigetelés ,2 x 5 cm lépésálló eps ,hőtükrös fólia, rajta vasháló ráfűzve fűtéscsövek és rajta egy kissé túlöntött esztich kb, 8-10cm lehet a csövek felett"  ,Nem reparálható a padlófűtés, és félő hogy minden v kevés v sok ! Kevés lehet a 10 cm szigetelés, szerintem 15 de inkább 20 cm raktam volna alá, egyes helységek lefektetett cső átmérő és mennyiség egyes köreinek nagysága/hossza is okozhat problémát! Ami meg sok ,főleg  a szigetelés vastagsága fényében az a csövek feletti beton vastagság, ami szerintem 5-6 cm lehetne optimálisan!

Előzmény: Törölt nick (2730)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.07 0 0 2730

Sziasztok!

 

Most építettünk Családi házat, nettó 100 nm a lakótér van egy grasslapos nappali és 3 laminált padlós 12nm es halószoba.

A laminált padlónál direkt 7mm es vastagságot választottunk amit a gyártó is ajánlott padlófűtésre.

 

A házba én egy kombi Bosch Condens 2300w t választottam ,24Kw os kazánt.

 

Nincsenek radiátorok a házban. Még nem lakunk benne, de a fűtés megy.



Még nem volt műszaki átadás,  kazán előremenő 40 fokra van beállítva, szerintem a világ legegyszerűbb fűtési rendszerében.

Kazán tolja a fix 40 fokos meleg vizet a szivattyúba az belemegy a 9 es osztógyűjtőbe amiben a térfogat határolók mindegyike 2 esre van állítva.

 

A hálószobák mindegyike az épület egy egy sarkában van.

A padlófűtés rétegrend:

szerelőbeton , vízszigetelés ,2 x 5 cm lépésálló eps ,hőtükrös fólia, rajta vasháló ráfűzve fűtéscsövek és rajta egy kissé túlöntött esztich kb, 8-10cm lehet a csövek felett.

Ház oldala 30cm NF + 12 cm nikecel , födém betongerendás fel betonnal , rajta kb 30 cm közetgyapot.

 

 

Tapasztalatom:

a padlón én kézzel nem érzem hogy menne a fűtés, a szobákban meg pláne nem. 

ha megfogom az előremenőt szép langyos ,de a visszatérő sztem nagyon hideg még huzamosabb járatás után is.

Sajnos még nem tudtam hőmérőket szerelni.

Jelenleg a szivattyú a 2 es fokozatban megy a 3 ból. 

A házban jelenleg nyitva vannak a beltéri ajtók ,meleg van, de én így is érzem hogy a sarokszobák hidegebbek.

 

Van rá mód/beállítás hogy mindegyik helységben ugyanolyan meleg legyen? 

Szerintetek ezekkel a ház szigetelési paraméterekkel jól működhet tisztán a padlófűtés?

Miért lehet az hogy a házban szerintem 19-20 fok van ,0 fokos kinti hőmérsékletnél de a visszatérő csövek hidegnek tűnnek.

 

 

Notes Creative Commons License 2021.12.17 0 0 2729

Elektromos padlófűtéssel (Heatcom, BVF) van valakinek tapasztalata? Új építésű, rendesen szigetelt házban lehet ez fő fűtési megoldás? Hívogató a gondolat, hogy nem kell bevezetni a gázt, nem kell kémény, csövek, szelepek garmadája, szivattyú stb. Sőt a több milliós hőszivattyú is kiváltható lenne. Napelemmel megtermelni az áram jó részét. Betenni ezt a padlóba, meg egy elektromos bojler, és kész. De nem tudom, hogy a jól hangzó elmélet mellett ez tényleg egy bevált megoldás, vagy inkább csak kiegészítő fűtés megoldására jó, hogy növelje a komfortérzetet.

pulsarxp Creative Commons License 2021.11.29 0 0 2728

Szia,

köszi, igazából semmi sincs kiszámolva, csak ahogy olvasgatok a neten, abból gondoltaltam hogy a 10es osztással nem lőhetek nagyon mellé. a 20as cső meg a csőhossz végett gondoltam.

 

köszi, én is úgy terveztem, hogy a másik szoba belső oldalán viszem odáig

Előzmény: halaloszto (2727)
halaloszto Creative Commons License 2021.11.28 0 0 2727

Nekem 10esbe lett téve minden, nincs sok hátránya, a cső nem olyan sok pénz. 

A sarokhelyiség ki lett számolva? Nagyobb ám ott a hőigény per m2 mint egy nagyobb vagy belső szobában. 

 

Amíg odaérsz vele, vidd a másik szoba belső falánál, és az előremenőre akár tényleg húzz szigetelést. 

Előzmény: pulsarxp (2726)
pulsarxp Creative Commons License 2021.11.28 0 0 2726

Sziasztok,

 

20as csővel 10es osztás nagyon ágyúval veréb esete? 20as csőre azért volna szükségem, mert atlépném a 100méteres csőhosszt. 12nm + 15-15 méter még elér a helységig a cső. Mondjuk a gépészeti helység a ház egyik sarkában van, igy a szobákhoz elég hosszú csövek kellenek  ami eszembe jutott, hogy a 3 szoma előremenőjére rakbék is csőszigetelést. Vagy hülyeség? :)

lala1961 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 2725

Üdv ! Általában szűk hőfokmezsgyén működik ,de ha a 2 szélső értékig ki/be tekered akkor kéne legyen különbség !:-) 

Előzmény: Tomo75 (2724)
Tomo75 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 2724

Köszi!

 

Köszönöm!

Van egy hőmérő utána, de akár 5-ös, akár 3-as fokozatra tettem, mindig 40 fokot mutatott. Lehet, hogy a két fokozat között szinte nincs különbség.

Előzmény: lala1961 (2723)
lala1961 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 2723

Üdv ! Gondolom valami esbe Vta lesz ,akkor normál meneten (jobbra) zársz a meleg ágon és több hideget  kap értelem szerüen ! Egy hőmérőt applikálj rá a Vta utáni csőszakaszra,legalább tájékoztató jellegű infód lesz !:-)

Előzmény: Tomo75 (2722)
Tomo75 Creative Commons License 2021.11.27 0 0 2722

Esbe szelepet az óramutató járása szerint vagy ellentétesen tekerjem, ha hidegebb vizet akarok a padlóba? Köszönöm!

jofej77 Creative Commons License 2021.11.26 0 0 2721

Köszönöm a segítséget,

Hétvégén próbálkozunk beállítani

 

Előzmény: cityba (2720)
cityba Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2720

Annyit tehet csak hogy a nappali kört levesz 1-1,5l/percre 

Előzmény: jofej77 (2719)
jofej77 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2719

Ez a rendszer egy haveromnál van és szét szenvedi magát, azért kért meg, hogy segítsek. Én még attól is félek, hogy a kazán szivattyúja kevés lesz a rendszerre.

 

Nálam szobánként van zónázva. Azt kicsit egyszerűbb beállítani

Előzmény: cityba (2718)
cityba Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2718

A parkettás részen többet kell fűteni, mert kevesebb hőt ad le mint a járólapos rész, jobb lett volna ha szobánként van egy termosztát, és zónaszelepekkel vezérelve a fűtés. 

Előzmény: jofej77 (2716)
nixon70 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2717

Ha tudsz, mérjél, úgy finomíthatod.

Türelemjáték lesz.

Előzmény: jofej77 (2714)
jofej77 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2716

mobil termosztát van, de általában a nappaliban van. Nincsenek zónázva, a szobák parketta burkolatuak a nappali járólap.

 

Az előremenő 43-45°C

 

Előzmény: cityba (2715)
cityba Creative Commons License 2021.11.25 0 0 2715

Kicsit több infó kellene--termosztát hol van? 1 db? ha igen akkor abban a helységben vissza kellene venni a fűtést egy kicsit pl 1,5l/perc, a többi padló kör legyen teljesen nyitva. Törölközőszárítót ahogy javasálták. 

Előzmény: jofej77 (2712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!