Keresés

Részletes keresés

uhuru1 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 973

Maradt vón tisztességes mérnökember...

Előzmény: Törölt nick (945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 971

A lényeget nem akarod látni: amíg a nagytétes játszmában hasznot hajtott a vármegyés rendezvény mint zsarolási potenciál, addig volt engedély; mikor megegyeztek a nagyfiúk, akkor nem volt engedély és milyen érdekes hogy pont a vármegyések adtak az engedély megvonására lehetőséget. Sőt, még a képviselőjüket is elvitték, mikor zavarta a boltot. Ennyi. Pénz beszél.

Előzmény: Törölt nick (970)
Kannaváró Creative Commons License 2011.08.14 0 0 969

http://gazdasagiradio.hu/cikk/67245/

 

Jelenleg azért nincs nagy bajban a Szigetet szervező cég, mert az egyéb rendezvényekből, mint a Balaton Sound és a Volt Fesztivál, amelyek viszont nagyon jól sikerültek, volt annyi többletbevételük, hogy az fedezze a Sziget veszteségeit - közölte [Gerendai]. Jövőre elsősorban az ingyenjegyeket kell jobban szabályozni, hiszen idén rengeteg ment ki ezekből

 

na és nem tudtak a haveri kutyáktól egy tüntetésre valót összeszedni ezek a nyári Mikulások? :OOO


Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 968

Miért erősködsz ezen az önkorlátozáson, mit számít? Ha új időszakra kértek engedélyt, akkor az eredeti engedély érvénytelenné vált. Ha pedig érvénytelenné vált, akkor a soronkövetkező kérelmező kapta meg a területet, akik pedig nem ők voltak, mert a kérelem berékezési dátuma jelöli ki a sorrendet. Szerintem érted te is világosan, csak elfogadni nem akarod, hogy ez így van. 

 

Előzmény: Törölt nick (967)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 966

"Mikor Gerendai engedélyt kért a szigetre az már lefoglalt közterület volt....."

 

A vármegyések - ki tudja miért - módosítani akarták az engedélyükben szereplő időszakot, amivel az ő adott időszakra szóló engedélyük érvénytelenné vált, a sorban következő kérelem meg engedélyt kapott. A gyűlekezési törvény pedig valóban közterületekről szól, megnéztem a jogtárban, tehát ha a területfoglalás idejére az adott terület magánterület, akkor valóban nem gyűlhetnek ott össze politikai célú rendezvényre jogszerűen.

 

Előzmény: Törölt nick (964)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 965

Tulajdonképpen kinek rontották el a szórakozását?

Mert aki csak a médiából tájékozódik, és ott sem volt, annak miként rontották el?

Aki meg ott volt, azokat a rendőrök és a inkalosok tarthatták fel.

 

Egészen nyugodt lehetsz, nem fog emiatt a Jobbik népszerűsége csökkenni, viszont a növekedés valószínű.

Előzmény: Törölt nick (959)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 963

Későn van már, de olvass figyelmesebben: NEM sok emberrel beszéltem róla...

 

az a helyzet, hogy ha népszerű akar lenni a jobbik vagy 64vm vagy akárki, akkor nem a szórakozásukban kell megzavarni embereket. Főleg nem manapság, mikor a közélet iránti érdeklődés egyre alacsonyabb, pléne a fiatalok körében.

 

A gyűlekezési törvény pedig közterületekre vonatkozik, magánterületre nem, de pl. jöhettek volna azzal hogy akadályozza a forgalmat aztán meg majd mehetnek pereskedni...  Tényleg így van, megnéztem a jogtárban. 

 

Persze értem én, fel vagy háborodva hogy eszközül használják a számodra kedves politikai szervezeteket egy olyan csatában aminek az indítékai esetleg igen összetettek, szerteágazóak, és nem is biztos hogy a közvélemény előtt is nyilvánvalóak. 

 

De épp ezt írtam pár hsz-el ezelőtt: meg vagyok róla győződve, hogy a szélsőjobb csak eszköz a politikai-gazdasági harcokban.

Előzmény: Törölt nick (962)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 961

Jó éjt, holnap majd folytatjuk azzal, hogy a HVIM szerinted egy rendezvény nélküli szigetre jelentett be demonstrációt.

Addig is: Le a magas benzinárral!

Előzmény: Törölt nick (958)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 959

Nem mondanám, hogy sok emberrel beszéltem erről az elmúlt két napban IRL, de akivel igen, annak a reakciója az volt hogy mekkora prosztóság már elbacni mások szórakozását. 

 

A szélsőjobbnak - főleg az ilyen agresszívebb ketrecharcos tagozatnak - a támogatói köre eléggé behatárolt, még a célcsoport 15-25 éves korosztályon belül is. Ne várd, hogy azzal lesznek szimpatikusak, ha az év egyik fiatalok közt legfelkapottabb buliján állnak neki  balhézni.

 

A másik meg, ha már Hajógyári sziget, ott a Dokk, Coronita, Bed Beach. Na ott aztán lenne mit erkölcscsőszködni, ráadásul egész évben. Az nem zavarja őket? 

Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 957

Nem, ezzel most jövök először.

Előzmény: Törölt nick (955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 953

Ha ez igaz, akkor ezek a HVIM-esek egy töküres szigetre szervezték volna a demonstrációjukat?

Ennyire kezdők lennének?

Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 952
Előzmény: Törölt nick (949)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 949

Nem ez a lényeg..Ha a mikulás hejett francia óra jön,annak sem örülnek a gyerekek.Itt az állam asazisztációjával durva kirekesztő jogfosztás történt,magyarok ellen.

 

 

Szerintem mentsük ami menthető, próbáljunk meg pozitívan gondolkodni még ebben a látszólag reménytelen helyzetben is. Igazad van, sikeresebben törhettük volna le a benzinárat a szigeten a múlt héten, de van még remény, ne add fel!

Maradt még két teljes hét az augusztusból, használjuk ki, és minden erőnket mozgósítsuk a szigeti nagyszínpad elé!

Hidd el, nem lesz hatástalan.

 

Le a magas benzinárral!

Előzmény: Törölt nick (941)
abrosz2 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 948

Talán te még őrjöbgenél is,ha jogaidban korlátozna valaki..Alkotmányos alapjogaidban..

Ők ott kértek engedélyt,ahol nem engedik többé Tarlósék a fesztivált.Gerendaiék,nem is kaphattak volna engedélyt a lefoglalt terület5en..de csak balhézni akartak...bizony... én nem álltam volna itt meg,ha velem történik ilyen jogsértés.Én nehezen viselném..

 

ismered a rosszhiszemű joggyakorlás fogalmát?

mert a gyusziék kimerítették szvsz

Előzmény: Törölt nick (903)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 947

Nem látjuk a teljes képet. 

 

Emlékeim szerint az Est-en keresztül az Econet tulajdona a sziget fesztivál, az Econet/Geomédia meg nettó baloldali kötödésű cégbirodalom és nem kispályásak. Talán ezen a szinten vannak a konfliktusok? az biztos, hogy mint minden, valahol a Sziget körüli balhé is a nagyon sok pénzről szól, legfeljebb mi nem látjuk a pénz útját - forrását és célját - a maga teljes rendszerében.

 

Úgy tűnik, hogy a 64vm csak gyalog a játszmában, nagyon ciki, hogy egy törvényhozó nem tologatja a bábukat, hanem ő maga is bábu a sakktáblán.

 

Mindig azon a véleményen voltam, hogy a szélsőjobb nem alakítója, csak eszköze a nagypolitikának.

Előzmény: Törölt nick (934)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 942

Vagy legalábbis valamikor tudott.

Előzmény: Törölt nick (940)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 939

Szerintem ne bánkódj, az az egy hét nem a világ, augusztusban maradt még három, ebből kettő még hátravan, amin annyit tüntetünk amennyit csak akarunk.

Előzmény: Törölt nick (935)
Kannaváró Creative Commons License 2011.08.14 0 0 938

Ezen sírjon Tarlós, meg az ő Gerendaija.

Előzmény: Törölt nick (936)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 936

Nem tudom, hogy koszoslábú hollandoknak érdemes-e veszteséges rendezvényeket tartani.

Előzmény: Törölt nick (934)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 932

Na végre egy örömhír!

Vége a Szigetfesztiválnak, lehet menni tüntetni!

Előzmény: Kannaváró (926)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 930

Tarlós ügyes ember, van egy fix ötvenmillás rész, amit mindeképp megkap Bp. Meg van valami jutalék a fővárostól igénybe vett szolgáltatások kapcsán.

Előzmény: Törölt nick (921)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 929

A belinkelt írás csak úgy, kis színesként került ide? Csak azért kérdem, mert a beírásodat nem támasztja alá, nem is arról szól.

Előzmény: Törölt nick (925)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 927

Gyanítom, hogy offolsz. Mi köze van az írásodnak a már amúgy is magas benzinárhoz? Szerintem te nem is vagy HVIM-es.

Előzmény: Törölt nick (923)
Kannaváró Creative Commons License 2011.08.14 0 0 926

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/08/14/18/Egy_veszteseges_sikerrendezveny_bucsu_a_Szigettol.aspx

 

Egy veszteséges sikerrendezvény: búcsú a Szigettől - képekkel

Forrás: MTV Híradó, MTI | 2011. augusztus 14. vasárnap 21:44 |

 

[...]

Idén, bár a látogatószám nem csökkent, és a fesztivál sikeresnek nevezhető, a többletkiadások miatt előreláthatólag több száz milliós veszteséget könyvelhet el a fesztivál, amelyet 3,2 milliárd forintból szerveztek meg - fűzte hozzá [Gerendai].

Gerendai Károly kifejtette: a legveszteségesebb a Prince-koncert volt, 10 ezer 200 napijegyet adtak el rá összesen, a hetijegyeseknek pedig ingyenes volt; ez a koncert önmagában több mint 100 milliós ráfizetést okozott.

[...]

 

Rögtön elbőgöm magam :(((((

Előzmény: Törölt nick (921)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 924

Ez rémes! Ha nem lesz a jövőben Szigetfesztivál, akkor ellenőrizhetetlenül még magasabbra fog szökni a benzin ára?

Előzmény: Törölt nick (921)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 920

Ááá, egyáltalán nem, sőt Józsi sem vagyok. Mindössze egyetértek a HVIM-el, hogy magas a benzin ára.

Előzmény: Törölt nick (919)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 918

akár benzinért,kotonért,vagy munkáért-kenyérét akartak tüntetni,ami ma már lényegtelen.

 

Nono! Kérlek, ne káromold a HVIM-et, ők egy komoly szervezet, mindig a magyarok érdekeit védik. Ha ők a magas benzinár ellen akarnak tüntetni, akkor az úgy is van, és egyáltalán nem lényegtelen.

Ne próbáld bagatellizálni a szerepüket! Tény, hogy a benzinár még mindig magas.

Előzmény: Törölt nick (913)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 917

"A módosítás,csak időbeni önkorlátozás"

 

Erről van szó, az eredeti engedély érvényét veszti, ha módosul a kérvényezett időintervallum. Ezt elég nehéz lesz megtámadni a bíróságon, vagyis meg lehet természetesen, de minek? Az mindegy, hogy az új időszak részhalmaza az eredetileg kért időszaknak a lényeg a módosítás ténye. 

Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 912

Nem az alkotmányos jogokról szól ez, hanem a machinációról, meg arról hogy ismét bebizonyosodott hogy a szélsőjobb csak az egyik beáldozható gyalog a nagypolitika és a nagy pénzek játszmájában. Csak hogy világos legyen: a módosítással eredeti engedélyük érvényét vesztette, így a Sziget fesztiválé volt a terület automatikusan, mint a sorban következő területfoglalóé. Minek kellett módosítást kérni? A széljobb térnyerését kísérő eseményekből nyilvánvaló, hogy jogi héttérnek nincsenek hiányában - mégsem szólt senki, hogy ez így nem lesz jó, bukják az engedélyt?  

Előzmény: Törölt nick (903)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 911

Most meg akarsz bántani? Szerinted a HVIM-nek egyáltalán nem fontos az a tény, hogy milyen magas itt Magyarországon a benzin ára? Bölcsen látták előre már januárban az augusztusi magas árat, ezért is szervezték a tüntetést.

Előzmény: Törölt nick (907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!