Keresés

Részletes keresés

gergsonn Creative Commons License 2014.05.16 0 0 516

Sziasztok!

 

Nem tudom használ-e közületek bárki is Sony akciókamerát. A kérdésem a kiegészítőivel lenne kapcsolatos. Szeretném a motoros bukósisakomra rögzíteni, de nem találok ehhez tökéletes adaptert.  Ha valamelyikőtöknek sikerült már rögzíteni, küldhetne egy képet vagy egy leírást, hogy melyik kieg-ekkel tudnám ezt megoldani. Néztem a kormányra rögzíthető adaptert is, de a gyári Sony-s csak kerékpárra ajánlott. Gondolom nem bírná a nagyobb sebességet, vagy fene tudja. Előre is köszi!

patyiktm Creative Commons License 2014.04.23 0 0 515

Sziasztok !

 

Olyan kérdésem lenne hogy Gopro 3-at használok és mikor nézem vissza pc-n, akkor a hang és a kép csúszik.

Hogyha hosszú a vidi akkor a végére már nem lehet élvezni, mert a hang jóval előrréb jár.

A VLC-t használok, és a laptopban amin nézem,a szakik szerint jó proci van (én nem értek hozzá).

A kameraban is gyors a  memória kártya .

 

Előre is köszi a segítséget !

 

 

badmad Creative Commons License 2014.04.23 0 0 514
yellowcorsa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 513

Üdv mindenkinek !

 

ma találtalak benneteket és remélem tudtok segíteni a problémámban....

szereztem egy Gopro hero 2 es hez használható 3D videó tokot amiben 2 kamera fér el .

kiprobálom a gyári Gopro Cineform videószerkesztő programot  , müködik a 2 videóanyag egy videó vá való konvertálása akár felső alsó vagy oldalsó beállítást használtam a próba renderelés előtt.

 

szombaton. vasárnap megcsinálom a felvételeket, meg is van a bal és jobb oldali videóanyag VISZONT a go pro cinemon studio ba nem tölt be a videókat ! csak felvillan a Loading felirat és semmi nem történik.....

semmilyen videót es nem tudok beletenni szerkeztés céljából ( mp4 )  többin nem próbáltam....

 

1 import és konvertálás: azt irja hogy ez a file nem gopro mp4 es videó !!!!

 

találkozott már valaki hasonló dologgal ?

 

esetleg Vegas 12 pro ban megtudom csinálni ?? ( inkább azt használom mint a go pro szerkeztőjét csak 3D miatt lett volna jó )

 

Köszönöm előre is !

 

 yellowcorsa@gmail.com

badmad Creative Commons License 2014.04.12 0 0 512

Az f2.8-as "lencse" sem képes csodákra. A profi kamerák optikái magukban többszázezres tételek, valamint a kamerák sem egy gyufásdobozba vannak besűrítve, vagyis sokkal komolyabb elektronika áll az optikák mögött. Ezek az optikák ráadásul nem is 1cm átmérőjüek, hanem 5-7-10cm-esek, vagyis lényegesen, nagyságrendileg több fényt engednek át, ráadásul sokkal kisebb optikai torzításokkal.

 

A demo videók minősége a videómeosztókon nem releváns, a legtöbb profi mozi fizetős account mögé van feltöltve, ott lényegesen kevésbé tömörítenek, ha egyáltalán tömörít.

Másrészt régóta gondolom már, hogy a demofilmek snittjeinek jórésze nem az adott kamerával készül, hanem valami profi kamerán leutánozzák a gopro, vagy más képét.

A sötét ráadásul amúgy sem a kamerák barátja. A kép eleinte elkezd zajosodni, majd bizonyos fénymennyiség alatt a tömörítési algoritmus miatt elkezd bekockásodni. Ha ez nagyon zavar, próbálkozz vmi nagyobb fényerejű LED-es lámpával, 10-20ezer között sokféle elérhető itt-ott.

Előzmény: Teki2013 (510)
csokabi Creative Commons License 2014.04.12 0 0 511

Sziasztok!

 

Nem tudom aktuális-e még, de nekem is akadozott mostanában a felvett nyersanyag visszanézéskor. Régebben nem volt gond vele, de pár napja frissítette magát a a gép és átállította az alapértelmezett lejátszót a WMP-re, innen kezdve jött az említett hibajelenség. Visszaraktam a windows 8-ban csak "videó" néven szereplő lejátszót alapértelmezettnek és szépen, akadás mentesen tudom nézni az anyagaimat.

 

Remélem, hogy tudtam segíteni ezzel a kis plusz infóval!

Teki2013 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 510

Sziasztok,egy GoPro 3 Black Edition kamerával kapcsolatban kérnék tőletek szakmai segítséget. Az a problémám hogy az éjszakai videók készítésénél nagyon pixelesedik a kép hiába az f2.8 as lencse. Láttam a neten olyan teszt videókat ahol ez nem volt tapasztalható. Milyen beállításban kéne használnom a kamerát? Már több variációt is próbáltam. Látni a tv-ben hogy a profi kamerák képe esti felvételeknél sem pixelesedik ennek mi az oka? Van erre külön valami funkció? A GoPro videókat nézve a megosztókon vannak akik ugyanezzel a típussal zavaró pixelesedő hatás nélkül videóznak. Ha sötétedik már akkor is kezd jelentkezni a probléma illetve beltérben is a "rossz fényviszonyok" közt. Segítségeteket előre is köszönöm.

Lacoste11 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 509

Sziasztok! 

Egy olyan kérdésem volna, hogy amióta frissítettem a Gopro appot a telefonomon, azóta akadozik a kép, amikor felveszek vele. Esetleg tudja valaki, hogy hol hibázhatok. A válaszokat előre köszönöm. 

Sonya91 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 508

Jó. Nyilván. Bár 7 éves korom óta zenélek (most 23 vagyok), zenekarban is, így a hallásom elég jó azt hiszem, viszont mégsem hallok ki lényeges különbséget az mpeg3-as tömörítés, illetve a stúdiófelvételek között. Maximum, ha valamilyen drága, jó minőségű hifi-n hallgatom...így azt gondolom, az emberek igen kis hányada rendelkezik efféle "tehetséggel". (hiszen van olyan, aki, ha akarja, sem tudja megtanulni ezt a plusz képességet) Így azt gondolom, kár általánosságban írni erről.

Előzmény: badmad (504)
badmad Creative Commons License 2014.03.07 0 0 507

Nem lehet kodek probléma? Bár a VLC, meg a MediaPlayerClassic minden szart lejátszik, pont ezt ne tudnák?

Előzmény: ystuc 146ti (506)
ystuc 146ti Creative Commons License 2014.03.07 0 0 506

Igen, bocsi, félreértettem. Amúgy ugyan ez a gond nálam is, pc-n beszaggat a 60 f/s, míg a tabletem simán lejátsza. Még nem jöttem rá, hogy mi lehet a gond...

Előzmény: gba0 (495)
gba0 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 505

pont ez lenne a cél :)
lassítani szeretnék.

azt tudom csinálni, hogy 60 vagy 120 fps -ben felvett anyagot lassítom, 

de a végső export movie file már csak 30 fps lesz. 
nem tudom miért akadozik a gépem :( talán újra kéne húznom. háttérben nem fut semmi olyan prg ami okot adhatna erre.

 

köszönöm a segítségeteket !

Előzmény: Sonya91 (503)
badmad Creative Commons License 2014.03.06 0 0 504

Azzal a különbséggel, hogy a fülünk/hallásunk fejleszthető, mert az mp3 vs wav összehasonlítást igenis lehet hallani, ha képzed a hallásod.

Szemben ezzel a szemedet nem tudod edzeni, hogy láss 25kockánál többet is.

Előzmény: Sonya91 (503)
Sonya91 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 503

Az emberi szem 24 képkocka/mp (fps) felett már folyamatos mozgásnak érzékeli az egymást követő képkockákat. Ergo a szemed nem fog lényegi különbséget érzékelni a 25, 30, 60 fps-es felvételek között. Ahogy badmad is mondta, ennek akkor van igazán jelentősége, ha lassítani is szeretnél az utómunkálatok során. 

(Az egész hasonlít az mp3-as tömörítésre, csak ott a füledet "csapod" be azáltal, hogy mivel az emberi fül sem képes azon extra "információkat" feldolgozni, amikkel egy veszteségmentes bitsűrűség rendelkezik (pl FLAC). Így azt mondhatjuk, ezek felesleges információk).   

Előzmény: gba0 (499)
gba0 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 502

köszönöm szépen az infót!

 

Előzmény: badmad (501)
badmad Creative Commons License 2014.03.06 0 0 501

Mellesleg ezekkel a beállításokkal dolgozom napi szinten, igaz, nem gopro kamerák képeivel. Viszont azok adásban vannak a Sport TV csatornáin nap, mint nap.

Előzmény: badmad (500)
badmad Creative Commons License 2014.03.06 0 0 500

Ez is a leírt metódussal készült, döntsd el, hogy minőségre (vigyázz, youtube!!!) milyen. Másrészt én a 60fps-t nem a részletgazdaság, hanem a lassíthatóság miatt használom, különben szerintem teljesen felesleges egy goproval. Ha pro kamerákról beszélünk, minimum fotóminőségű optikákkal, nagysebességű mozgások esetén, az más kérdés.

 

Előzmény: gba0 (499)
gba0 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 499

Arra gondoltam, hogy jobb lenne egy részletgazdagabb végső felvétel (exportált anyag),

ezért szeretnék 60 fps-t.

 

Te azt mondod, hogy elég ha 60 vagy 120 fps -ben veszem ami szeretnék, hogy "olyan legyen"...

aztán a végső export legyen 30 ?

 

szép lesz az ?

 

Előzmény: badmad (498)
badmad Creative Commons License 2014.03.06 0 0 498

Nem, a vágottat 25fps-re exportálom, régebben 720p/50-es projektbeállítást használtam, a gopro3-mal 1080i/50-et.

De miért kéne 60fps-ben exportálni?

 

A felvett anyagon a 60fps-t én lassításhoz használom, gopro studio-val konvertálok belőle 25fps-re, ezáltal lesz egy gyönyörű slowmo felvételem. Aztán az AVID-be az eredeti 60fps-es felvételeket is importálom (ezekből normális 1/1 sebességű felvétel lesz), ezek mellé vágom a konvertált lassított felvételeket.

 

Előzmény: gba0 (497)
gba0 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 497

szia Badmad,

 

firmwavre update kész, az volt az első :)

 

a nyersanyag szaggat, a vagesból exportált nem.

de az exportál anyag már csak 30 fps. :(

jó lenne 60 fps -t exportálni a végleges, szerkesztett, filmnél.

 

a te végső exportod, vegas után 60 fps ?

 

Előzmény: badmad (496)
badmad Creative Commons License 2014.03.06 0 0 496

A Vegas belső playere akadásmentesen le tudja játszani a felvételeket? Csak a kiexportált vágott anyagod szaggat, vagy már a nyersanyag is? És milyen videólejátszón szaggat?

 

Én AVID-ből H.264-es kodekkel szoktam .mov-ot exportálni, 25fps, minél magasabb bitrate, stereo hang, 1080-as felbontás. Ezzel nekem a tv-m playere is meg tud bírkózni és a youtube-ra is elfogadható minőséget produkál.

 

 

Amúgy lámer, alap kérdés: firmware frissítve lett a kamerán?

Előzmény: gba0 (493)
gba0 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 495

Szia,

 

az SD kártyával nincsen baj, direkt ehhez vettem, hivatalos helyről, nem kevés pénzért.

Félre értetted a kérdést, nem kártyáról végzem a szerkesztésivissza játszási műveleteket.

SD kártya tartalmát átmásolom SSD-re és onnan folytatom a munkát. Sajnos beszaggat. :(

PC-m röviden, i7, 16GB RAM, SSD drive, 1GBDDR5 VGA card... szerintem a PC-nek elégnek kéne lennie, nem nagyon találkoztam még programmal ami kiakasztotta volna.

 

Kipróbáltam az is, hogy elindítok 2 db 1080p (30fps) -s video egyszerre Media playeren és VLC. Gond nélkül ment, nem akadt. Ez a művelet elvileg meg kell egyezzen egy 60 fps -s 1080p videó lejátszásával.

 

Sajnos nem értem a dolgot.

 

Előzmény: ystuc 146ti (494)
ystuc 146ti Creative Commons License 2014.03.05 0 0 494

A kérdés az, hogy milyen sebességű memóriakártyát használsz? 60 fps full hd-ben felvételt kizárólag a leggyorsabb memóriakártyák tudnak rögzíteni. Tehát class 10-es UHS kártyára van szükség, amly minimum 45 Mb/s sebességre képes. 30 fps-sel nincs gondja a sima class 10-nek.

 

Szóval a megoldás egy gyorsabb kártya, vagy fps lejjebb vétele. Ha nem akarsz nagyon belelassítani a felvételekbe, akkor a 30 fps is hibátlan lehet.

Előzmény: gba0 (493)
gba0 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 493

Kedves Fórumozók !

 

következő kérdésselgonddal fordulnék hozzátok, előre is köszönöm türelmeteket és segítségeteket.

 

Hero 3+ Silver kamerát használok, video beállítása 1080p @ 60 f/s.

Asztali számítógépem konfigurációját nem részletezem, 3D-ben tervezek vele több szinten irodákat, eddig nem nagyon okozott problémát semmilyen művelet... míg nem szembe nem jött a gép kapacitásával egy 1080p-s video 60 f/s -en. :(

 

Video szaggat, akad, nem képes folyamatosan lejátszani.

 

Kérdésem az lenne, hogy Sony Vegas szerkesztés után, renderelés előtt melyik beállítás lehet az optimális,

ami még nem butítja el "annyira" a videót de azért mégis megőrzi annak "valódi" minőségét és képes legyen lejátszani PC akadás nélkül... ?

 

Valaki más tapasztalt már hasonlót ?

 

Üdv,

Gábor

ystuc 146ti Creative Commons License 2014.03.02 0 0 492

Bocs, igaz. 

Többé nem fordul elő. 

Előzmény: Mendoza (490)
Mendoza Creative Commons License 2014.02.25 0 0 490

ne vedd sertesnek, beszolasnak:

 

"Ez a topic nem az elkészült videok bemutatására szolgál!"

Előzmény: ystuc 146ti (488)
Zsoze100 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 489

Sziasztok!

 

Eladásra keresek olyan GoPro3 black, vagy 3+ black kamerát, aminek a lencséje sérült, karcos, de a többi része jó, és működik.

Némi átalakítást szeretnék rajta végezni, de sajnálnám szétszedni az ép lencséjű kamerámat. :-)

Előre is köszönöm! :-)

Zsoze

ystuc 146ti Creative Commons License 2014.02.22 0 0 488

Saját videó, mely Kehidakustányban készült egy GoPro 3+ Black-el. Vágásra Sony Vegas volt használva. :-)

NaBalzs2 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 487

Lencse ügyben és a külső tok javításában tudok segíteni ;) Holnap reggel hívlak!


http://2hgocam.iwk.hu/

Előzmény: lszlp2625 (486)
lszlp2625 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 486

Sziasztok, nagy bajban vagyok.

 

Hamarosan indulok életem talán legnagyobb, legkomolyabb utazására, így beszereztem egy GoPro 3 Black+ kamerát néhány tartozékkal.

Majd néhány próbálgatás után úgy éreztem ez lesz az a hobbi, azaz a kamerázás, amiért ismét gyerekként rajonghatok annak ellenére, hogy 38 vagyok már.

Vettem hozzá egy Phantom 2 helikoptert.

Minden szuper volt, amíg a gép meg nem hibásodott, és nagy sebességgel a földnek nem csapódott.

A helikopter mivel meghibásodott, cserés, azaz garóban kicserélik.

De a kamerám előlapja, és ami fontos a lencséje is megsérült.

 

Tudnátok segíteni? Kellene egy lencse, vagy egy másik kamera alkatrésznek már más hibával, illetve valaki aki esetleg ért a szereléshez.

 

Március 8 napján már kell, illetve kilencedikén hajnaltól.

Kérlek segítsetek! Természetesen nem ingyen gondoltam!

 

Köszönettel:

Pap László

 

06-30-263-1501

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!