Keresés

Részletes keresés

pumpkin1 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 705

Én is csak bíztatni tudlak. Vannak ugyan nehézségek (bár szerintem ez minden új ház esetében előfordul), de egy percre sem bántuk meg, hogy megvettük.

Előzmény: Istenes János (703)
sypsyp Creative Commons License 2011.05.29 0 0 704

Szerintem igen. Ha van konkrét kérdésed a házzal kapcsolatban, dobj nyugodtan egy emailt.

Előzmény: Istenes János (703)
Istenes János Creative Commons License 2011.05.28 0 0 703

 

 

 

 

 

Gondolkodom a házban egy lakás megvásárlásán. Kedves lakók, az eddigi tapasztalataitok alapján szerintetek érdemes belevágni?

 

  

Előzmény: kriszta930 (702)
kriszta930 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 702

Nnna, most már totál "trágyadomb" a lift környéke a garázs-szinten. :-( Nem lett feltakarítva, emiatt jól szét lett hordva (csak így, jó magyarosan). :-(

Előzmény: kriszta930 (699)
iglobe Creative Commons License 2011.05.24 0 0 701

Kedves Lakótársak, 

 

Köszönöm az Önkormányzati pletykákat. Nincs és nem lesznek szocális bérlakások. Remélem többször nem kell leírnom.

 

Üdv:

István

 

 

 

 

sypsyp Creative Commons License 2011.05.24 0 0 700

Jobbulást neked!

 

Tessék óvatosabban hurcolászni (földet és szatyrot is). :)

 

syp

Előzmény: kriszta930 (699)
kriszta930 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 699

Sziasztok!

 

Aki a garázsban (ha lifttel lemegyünk, akkor balra a garázs felé) földet hurcolászott, legyen olyan kedves és takarítsa el maga után! Azon a szakaszon nincs világítás és a félhomályban nehezen lehet észrevenni a földkupacokat.

Én tegnap szatyrokkal felpakolva nem is vettem észre, úgyhogy kis híjján kificamítottam a bokám egy földrögön. :-(

 

Köszi:
K.

kekkém Creative Commons License 2011.05.19 0 0 698

Ímhol egy őszinte, tapasztalati vélemény :( :( :(

 

Sok sikert a lakásvásárláshoz!

Előzmény: potak219 (697)
potak219 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 697

ajajajjjjj önkormányzati lakások is lesznek ? vagy csak kiadják bérbe az önkormányzatnak

bááááááár egyre megy. mindkettő szopás.

asszem én már nem várok itt arra , hogy olcsóbbak legyenek a lakások még a mostaninál is,

asszem nézem valahol máshol ahol nyugodtabbak a kilátások.

Én már voltam olyan házban a telepes utcában ahol ilyenek voltak.

nem kivánom nektek.

Előzmény: kismokus25 (681)
Gatwick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 696

Köszönöm neked is a visszajelzést.

Tegnap mi is beszéltünk vele, ötletes volt, elnyerte a tetszésünket.

Előzmény: SZAbi (695)
SZAbi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 695

Én is rúgok egy gólt 3-0, nagyon elégedett voltam velük.

Szintén a  konyhabútor miatt, csináltattam még én is pár dolgot velük a lakásba.

Előzmény: Gatwick (690)
iglobe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 694

Kedves Tulajdonosok!

 

2011.május 11.-től 2011.május 25.-ig a közüzemi díjak valamint a közös költség befizetését kolléganőmnél

Marjovszky Dóránál lehet intézni.

Elérhetőségei: 06/30 600 6901, mdora@aktrus.hu

 

Köszönettel:

 

Kincses Zsuzsanna

iglobe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 693

Kedves Tulajdonosok!

 

Kérnék szépen mindenkit, hogy a 2011. május 30.-án tartandó közgyűlésre , hozzák magukkal a konyha gépek garancia papírjait!

Akinek még nem tudtuk lepecsételni ott lehetőség lesz rá!

 

A videó kaputelefonnak a leírása az irodánkba elérhető, illetve a lépcsőházban a piros szórólap gyűjtőből is elvehető.

 

 

Köszönettel:

 

Kincses Zsuzsanna

kekkém Creative Commons License 2011.05.09 0 0 692

Szia!

 

Mi is nagyon meg voltunk elégedve a munkájukkal, gyorsak, precízek, rugalmasak és pontosak.

Azóta már megcsináltattunk velük egy másik konyhabútort, egy előszobabútort, de még hátra van a hálószobáé, amit szintén velük csináltatunk.

Én is csak ajánlani tudom őket!

 

Üdv,

A.

Előzmény: Gatwick (690)
kriszta930 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 691

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy meddig tart a terep-rally az utcában? Mikor kezdik meg az úttest aszfaltozását, illetve mennyi ideig nem lehet használni?

 

Gatwick, S. Tamás tényleg nagyon segítőkész és igényes munkát is végez. Én a konyhabútorral meg voltam elégedve, ezért a hálóba és a fürdőszobába vele terveztettem meg a szekrényeket, az előszobába meg egy előszobafalat. Az asztalosok is jó munkát végeztek a kivitelezéskor.

 

K.

Gatwick Creative Commons License 2011.05.08 0 0 690

Köszi szépen (és sypnek is), eddig 2-0 az asztalos javára.

Előzmény: 1ébként (689)
1ébként Creative Commons License 2011.05.08 0 0 689

Szia,

 

Mi meg vagyunk elégedve a konyhabútorral. A konyhabútoros mind a bútor kialakításában, mind a megfelelő szín kiválasztásában nagyon segítőkész. Az elvégzett munka minősége is nagyon jó.

 

Előzmény: Gatwick (688)
Gatwick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 688

Sziasztok,

 

fontolgatjuk lakásvásárlást a házban, így a már bent lakóktól érdekőlnék könyhabútor ügyben.

A fejelsztő által az árban benne lévő konyhának milyen a használhatósága, minősége?

Az asztalos által "méretre" szabott konyhabútorokkal vannak fenntartásaim, ezért őszinte véleményekre lenne szükségem.

Illetve felteszem másként is a kérdést: inkább ez a konyha, amit "kaptatok" a lakáshoz, vagy magatok csinálnátok újat?

 

Köszi.

kekkém Creative Commons License 2011.05.06 0 0 687

Sziasztok!

 

Felhívtam Herz Gábort az ajtók pótlólagos szigetelésével kapcsolatban.

Készségesen válaszolt minden kérdésemre erre vonatkozóan és ígérte, igyekszik a 30-i közgyűlésre összeállítani egy ajánlati anyagot az ajtóink hatékonyabb hang- és zajszigetelésére vonatkozóan.

 

Amit addig is érdemes tudnotok:

 

Ezek az ajtók fűtött, zárt lépcsőházakhoz tervezett, elfogadott szabvánnyal és határértékekkel rendelkeznek.

 

Sajnos azonban mi is tapasztaljuk, a hangszigetelésen lenne mit javítani, de alapvetően megoldás ezen ajtók átalakítására nem sok van.

 

A jelenleg ismert olcsóbb megoldás: lehetőség lenne ezeket szigető anyaggal (pl üveggyapot) egy apró lyukon át tele tömködni, de aki ismeri ezt az anyagot, az tudja, ha összetörjük a szálait, nem sokra megyünk vele, illetve elég időigényes munka, ami nem biztos, hogy meghozza gyümölcsét (lyukon be, majd valamilyen módon tömöríteni).

 

Sztenderd átalakítási módról jelenleg Gábor nem tud, de igyekszik kitalálni valami olyan megoldást, ami a szigetelés minőségét javítja, de nem tesz kárt az ajtóban.

 

Drágább megoldás: El lehet gondolkodni az ajtó cseréjén is, vagy a jelenlegi ajtóink nagyobb testvérét, vagy (ami kíméletesebben hathat a pénztárcáinkra): egy tűzgátló ajtót választva. Ezek azonban mind 100.000 Ft feletti árkategóriájúak (a mi ajtóink is ezen érték fölött vannak), de szerencsére ezen ajtók esetében nem kell a tokot is kiszedni, ami a költségeket jelentősen megdobná.

 

Szerintem várjunk a 30-i közgyűlésig, Gábor biztosan kitalál valamit!

 

Üdv,

A.

 

 

 

 

 

Előzmény: iglobe (686)
iglobe Creative Commons License 2011.05.06 0 0 686

Sziasztok,

 

Sajnos most nem volt időm forumozni az elmúlt hetekben. válaszok röviden tömören. 

 

 

1. Használatba vételi folymatban van mint láthatjátok. Most azon dolgozunk, hogy 1 - 2 hónapon belül meglegyen teljesen.

 

2. Közgyűlést Május 30.-ára este 18:00-ra tűzzük ki.  (ha nektek is megfelel)

 

3. Lifgombot intéztem, Sypsyp káptál róla másolatot.

 

4. Ha gond van a kaputelefonnal jelezzétek, hétfőre nyomtatok használati útmutatót belőle, jópárat, és bele teszem a póstaládába.

 

5. Akinél nem működik kérem jelezze, mert Szabiról tudtunk, intéztük is, de a többiekről még semmmit..

 

6. Ajtó hangszigetelés, a kollega (házak áruháza) még nem adott választ nekem, hogy hogyan és mennyiért vállalja ezt be. Aki ismeri hívhatja közvetlenül is. (Hertz Gábor, vagy Zolin keresztül)

 

7. Önkormányzat: Lehet, hogy nem értelemesen írtam le, vagy más akadálya van annak, hogy megértsétek! NEM SZOCIÁLIS BÉRLAKÁSOK LESZENEK, HA LESZNEK! Senki nem akar senkire se rásózni megmaradt a lakásokat vagy nem is tudom h fogalmazott az egyikőtök.. ÉS ISMÉTLEN HA LESZ MIRŐL ÉRTEKEZNI AKKOR ÉRTEKEZÜNK, ha durva ha nem, és igen komolyan gondoltam. Azt hogy egy burkoló, vagy a róna 141 takarítónője mit mond engem túlzottan nem érdekel. A környéken 400 lakásnyi tervezésünk megy, kérlek gondoljátok már végig. Válaszolni az ilyen kérdésekre, érzelmektől fütött mondatokra nem akarok, mert nincs értelme.

 

István

 

 

sypsyp Creative Commons License 2011.05.03 0 0 685

Hát igen, én eleve a mentalitását, a lelki világát nem értem annak, aki a fenyegető betűkkel kiírt tűzveszélyre való hivatkozás után faarccal bepakolja a kartondobozokat... Vagy simán csak nem alfabéta...

 

A liftnyomógomb javításáról van valakinek infója? Vagy az esetleges közgyűlésről?

Előzmény: kekkém (684)
kekkém Creative Commons License 2011.05.03 0 0 684

Sziasztok!

 

Biztos eljutott már Hozzátok az az infó, hogy NE dobjunk kartondobozokat a kukatárolóba, mivel azokat nem viszik el a kukások.

Ezt eddig az Aktrus kollégái átvitték a saját konténereikbe, ezzel töltve fel azt, ami azonban nincs ingyen, mind a bérleti díjat, mind a szállítási díjat figyelmbe kell vennünk.

Így azokat, akiket nem illet, nem magukra véve, kérném meg a hulladéktárolót szelektív gyűjtőnek nézőket, próbálják meg ezen dobozokat a továbbiakban a közelben található szelektív hulladékgyűjtőkbe átcsoportosítani, mivel ha a mi szemeteinkel lesz tele az Aktrus által fenntartott konténer, annak költsége bennünket fog ez után terhelni, ami hosszú távon a közös költség emeléséhez vezethet (?) lévén ezzel a költséggel eddig nem kalkuláltunk.

Ha változtatunk a hozzáállásunkon, természetesen mindez elkerülhetővé válik!

 

Köszönöm megértéseteket,

A.

 

kismokus25 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 683

Kedves István!

 

Látom nem jutott időd fórumozni a héten (remélem és feltételezem hogy csak erről van szó). Gondolom a napokban ezen változtatsz és olvasgatsz kicsit az előzmények között, még mielőtt késővolna.

hóvirág50 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 682

Sziasztok!

 

Teljesen egyetértek veled Kismókus!

 

Igaz, hogy én érdeklődtem ezzel kapcsolatban a fórumon, az információ nem tőlem ered! Több aggódó tulajdonostól hallottam!  

Azt viszont nem értem, ha olyan korrekt, jól bevált dologról van szó, miért olyan nagy titok?

 

A legegyszerűbb kérdésemre sem kaptam választ Istvántól, "milyen hosszú távú, jó tapasztalatról írt",

5-10 év, vagy egy-két hónap?

 

Üdv.: J.

 

Előzmény: kismokus25 (681)
kismokus25 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 681

Kedves István!

Ez az önkormányzatos ügylet nagyon durva!! Nem gondolod komolyan, hogy ha majd biztos lesz valami tájékoztatsz bennünket ugye?! Véleményem szerint senki sem azért vett itt tizenx millióért lakást, hogy aztán a beragadt lakásokat az önkormányzatnak lepasszoljátok és átjáróházzá nyilvánítsák az épületet. Nem hiszem, hogy erre bármely más épületetekben nincs panasz, és jók a tapasztalatok...nem gondolom, hogy TE szeretnél egy ilyen lakás szomszédja lenni! Ha ez az eljárás bevált szokás az eladatlan lakásokat nézve, nem az volna a korrekt ha erről tájékoztatást kapunk még a vásárlást megelőzően, hogy eldönthessem akarok-e egy ilyen házban lakást venni?????Eleget látjuk a szomszéd házat és azt is mi megy néha ott...szóval én köszönöm nem szeretnék semmilyen önkormányzat által delegált lakót sem a szomszédomként, sem a házba (ezért vettünk új építésű nem éppen olcsó lakást, ellenkező esetben vehettünk volna a szomszéd épületben is...). Véleményed szerint (mint közg-ban jártas szakember) mennyit romlik a lakásaink értéke, ha a házban önkormányzat által (bármilyen formában) fenntartott lakások vannak?

Szeretnénk válaszokat kapni szerintem mindannyian erre vonatkozóan, még mielőtt bármilyen megállapodás születik. Kérlek tisztelj meg minket ezzel. Lehet, hogy nem tudunk minden részletet és felületesen ítélkezünk, de az információk hiányában ez érthető, ezen csak Ti tudtok változtatni.

 

Köszönöm/ Köszönjük.

 

kriszta930 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 680

Hát, az igazság az, hogy a decemberi átadáskor még működött. Én csak márc. elején költöztem be és mostanra jutottam odáig, hogy vendégek is előfordulnak nálam. Úgyhogy lehet, hogy már korábban sem működött, de csak most tűnt fel.

Ezek szerint hurrá, megint van egy újabb tárgy a lakásban, ami csak dísz, mert funkcióját nem tölti be...?! :-(

Nálam a kép (néha) bejön, tehát áram van benne, de valamiért nem nyit. Sebaj, de legalább fitten tart: ha mindig le kell menni kinyitni, akkor nyárra szép izmos vádlija lesz mindenkinek. ;-)

Előzmény: SZAbi (679)
SZAbi Creative Commons License 2011.04.28 0 0 679

szerencsés vagy h idáig működött!

 

Nekem ez a 'fentről beengedési' funkció október óta nem működik! :(

 

ki is cserélték már de azzal sem, az áramos azt mondja nem ő tehet róla, a kaputelefonos meg azt hogy a készülék jó (több is ki lett próbálva szal valszeg tényleg vmilyen vezetékkel lehet vhol baj, és nem a készülékkel)

már 3 ember is próbálta megjavítani egyenlőre siker nélkül....

 

 

Előzmény: kriszta930 (673)
Ribbentropp Creative Commons License 2011.04.27 0 0 678

mikor jönnek már az önkormányzattól?

mikor lesz már közgyűlés? és SZMSZ?

hahóóóó, április vége van és sehol semmi!

kriszta930 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 677

Szia!

 

Én be tudom szkennelni - de csak a munkahelyemen. Vagyis egyik nap elvinném, másik nap visszaadnám.

De ha meg tudnád mondani a gyártót és a típust, felhívom őket és bekérem. A sütőnél és a szagelszívónál is így csináltam (tényleg, ha valakinek kellenek ezek, nálam megvannak, át tudom küldeni) és fél órán belül megküldte a gyártó.

 

K.

Előzmény: pumpkin1 (676)
pumpkin1 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 676

Sziasztok!

 

Nekem van egy tájékoztatóm a kaputelefonról. Mivel ki kellett cserélni, kaptunk egy újat, dobozostul és benne volt. Ha valaki be tudja szkennelni, szívesen odaadom.

Előzmény: sypsyp (674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!