Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 1259

Érdekes ez a mozgás = élet teória, s alighanem így is van. De a kertemben lakik egy csodagyík, mert szereti a klímát és sokat nézegetem, gondolkozom. Pl a gík szinte állandóan mozdulatlan, imádja a napot, s csak fekszik. De ha veszélyt érez (nagyon ritkán, mert szelíd, s egész közelről fotózhatom) akkor természetesen villámgyors, koordinált mozgásokra képes. Én pl ennyi mozdulatlanság után, melegvérű "állatként" alaposan berozsdásodom, nyújtoznom kell, s gyoprs mozgsára aligha vagyok képes, akárcsak a kutyáim.

 

Tehát a gyík, vagy teknős a mozdulatlanság óráiban szerintem kissé halott. Lelassulnak az életfunkcióik, talán semmilyük sem rezeg, csak a szivük valamennyire. Vagyis: a mozgás az maga az élet, de nagyon eltérő szinkronban mozgunk, mi élőlények. Vagyis asszinkronban.

 

Előzmény: ghepard (1258)
ghepard Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1258

Pontosan így látom én is. Az élet maga a mozgás, ha megállsz, ellustulsz - az a vég kezdete....... Ezért szórakozom annyit a mozgásokkal, finom gyors rezgésekkel, légzéssel stb. Kb mintha életben tartanám az életet.......

Előzmény: dave6847 (1256)
ghepard Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1257

Az a veszély mindig ott van. Például nemrég írtam, hogy egy japán fel akarja térképezni (nem tudom most hirtelen, hogy nem e egy másik topikban) a legfejlettebb szuperszámítógépekkel - az ember gondolatait. Kb így - az ebben a munkában résztvevőknek vagy 150-200 érzékelőt helyeznek a fejére, ami mérni fogja az agytevékenységet. Mutatnak nekik majd fokozatosan mindenfélét és tárolják az agy állását/válaszát/tevékenységét közben. Így egy adott holmihoz egy adott agyhelyzet tartozik majd - ami gyakorlatilag elárulja majd, hogy egész pontosan mire gondol az ember. Na ez félelmetesen hangzik  - mert innen már csak egy ugrás és menni fog fejre tett érzékelők nélkül is felvenni az agy állását. Több millió agytérkepet szándékozik raktározni - és a szuperszámgép kevesebb mint egy mp alatt egész pontosan megmondja (a felvett és a tárolt térképek összehasonlítása alapján), hogy mire gondol az ember.

 

Hát legalábbis azt hisszük, hogy ezzel nem árthatunk másnak. Én mindenesetre sose mondom, hogy valaki ezt vagy azt csináljon - mindig csak azt próbálom mondani, hogy én hogyan csinálom, vagy hogyan próbálom megoldani - és kb miért is működhet a dolog. Persze az emberekben benne van mélyen, hogy szinte mindent ki szeretne próbálni, ha a gondolatai is ezt sugallják neki. Valahogy úgy nézhet ki a dolog, hogy ha az ember valamire állandóan gondol és koncentrál gyakran, akkor előbb utóbb megpróbálja és gyakorlással javulni is fog abban a tevékenységben amibe belekezdett. Mint nálam is most ez a helyzet a gerellyel már harmadik éve. Rengeteg részlet van, amit még nem vettem észre és nem megy olyan jól, mint ahogy szeretném. Ráadásul a kollégám (aki profi gerelyhajító volt, egy évvel idősebb nálam) adott nekem egy diszkoszt is és a múlt héten vett nekem egy 5 kilós vasgolyót, hogy próbáljam meg ezt is. Nekem nincs erre alkatom, mert 193cm magas vagyok és csak 90 kiló. De az eredmény két hét után igencsak meglepő, én sem akartam elhinni és Ő még duplán nem. 

 

 

Előzmény: dave6847 (1254)
dave6847 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1256

Érdekes  és idepasszent a bibliai szimbolizmus.

A Viz az élet jelképe. Talán mert testünk és a Földfelszin kb háromnegyede viz.Nos a folyó viz rendben van.Leginkább dicséretes az élő viz illetve ugye Isten az élő vizek f o r r á s a a vizforrás a viz körforgása szakasza de megujulás,ujjászületés,ujkeletkezés  illusztrálására alkalmas feltámadás szerü.

Viszont az á l l ó pangó vizekkel baj van,az a pokol illusztrációja : kénköves büdös tüzes tó/mocsár.

Biza mindez arra motivál hogy legyen ritmus,folyás,változás sőt lényeg-átváltozás is az életünkben,nem helyes elhájasodni életvitel szerint és lebetonozódni :)))

Előzmény: Törölt nick (1253)
ghepard Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1255

A testben is a folyadék (vér, víz stb) mozgat, viszi a táplálekot - az ember kb 80%-ban víz. A szikla az szilárd, de úgy magában - ha nem hatnának rá a folyadékok, gázok meg az elemi részecskék - akkor megmarad örökre sziklának talán (kemény, hideg, halott stb sziklának).. A víz már szabadabban mozoghat és szinte mindenhova megtalálja az utat - akár pára formájában is. S lehet szilárd is jég formájában. A levegő még szabadabb a cseppfolyós víznél is és eljuthat oda is, ahova a víz nem. De még ennél is szabadabbak az elemi részecskék. Azok áthatolnak és eljutnak oda is, ahova az előbb említettek nem.

 

A testben is van egy állandó motor, ami kb egy mp-s impulzusaival körberezgeti a testet és közben pumpálja is a vért körbe körbe. A lökéshullám körbemegy a testen minden pulzusnál, de egyszerre kb 70ml vért pumpál ki. Mivel átlagban kb 5 liter vér van az emberben - tehát kb 70-szer kell vernie, hogy az 5 liter átmenjen a testen felfrissülve......... 

Előzmény: Törölt nick (1253)
dave6847 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 1254

Erről jut eszembe hogy az ilyesmire mi emberek mint tudományos-technikai témára gondolunk miközben elsődlegesen etikai kell legyen.A disznóölő kés sem müszaki téma hanem hogy a gyerek még nem é r e t t a helyes használatára. Sokféle csudadolog okkultista izé mint gondolatolvasás  teleportálás és a rezgések tudománya is k o c k á z a t o s a célja miatt vajon az önzés szolgálatában használják-e fel mondjuk a bünözés hatékonyságát följavitani.

Egyszer hőbörögtem egy agykontrollos hölggyel aki alfa állapotban sugalmazta hogy a kiskereskedelmi boltja bevétele megnövekszik.....hát mondom neki ez nem is lehetetlen csak éppen tisztességtelen :))) mert gyengiti a szabadversenyt olyan is nálad vesz portékát aki másik boltban is amugy megtehetné sőt rákényszeritesz vételre olyan embert is aki egyébként nem venné meg a holmidat :)) lásd erőszakolás ugye....Sajna a legtöbb ember észre se veszi az erkölcsi dilemmát.....

Nade mi itt az általánosan vett e g é s z s é g témában utazunk és a magunk pszichés és szomatikus följavitása által talán nem ártunk ezzel senkinek ! Jól mondom ?

Előzmény: ghepard (1252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1253

...a tenger maga az élet, örök mozgás, rezgés, iszonyú ereje van, ezért is olyan vonzó sokaknak, ha mesze laknak, akkor a szabadságon törekszenek arra...én a vizet, a folyót, mert a Duna mellett lakom szintén ilyen erőnek észlelem, állandóan mozog, változik, az életerő áramlik benne, mégha szennyes, vagy iszapos is....

 

a szilárd tárgyak és pl egy szikla is rezgésben van a metafizika szerint, hiszen az alkotó atomok, a protonok és neutronok a nagy semmi körül cikáznak, de más frekvenciával,s vajon miért éppen a viz (áramló, hullámzó) erősebb a sziklánál?!....

Előzmény: ghepard (1252)
ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1252

Na akkor haladsz s majd több dologban is segíthetnek a rezgések..... A múlt héten volt egy rész a mítoszrombolókkal (most minden hétköznap van egy rész) a Discovery Sciencen (DS). Az egyik nap egy mítosszal bíbelődtek, melyet Nikola Tesla terjeszettt (nem láttam az elejét, de őt emlegették), hogy egy egész pici rezgőszerkezettel szét tud rombolni egy nagyobb valamit - hidat, házat stb. Na ez hihetetlen kategória és nem is sikerült kisérletekkel igazolniuk. De akkor is félelmetes volt az erő, amit generálni tudott egy hídon egy alig 3 kilós rezgőalklamatosság. A híd nem dőlt össze, de azt mondták, hogy elég félelmetesen berezgett egy idő után. Vegyük a 3 kiló szerkezetet és a sok tonnás hidat  - félelmetes. Persze pontosan kellett adagolni a frekvenciát, hogy pont a visszaérkező hullám tetején csapjon egyet a szerkentyű. Kb úgy mint mikor hintázik az ember. Jó ütemben kell egy kis lengést adni jó irányba - akkor egész könnyen hintázhatunk..... Ennek kapcsán eszembe jutott egy kb két évvel ezelőtti műsor, szintén a DS-n. Ott egy tengeri gázfúrótorony építésének történetét filmezték le. Valahol norvég partoktól kb 70 méteres mélységben kellett a fenékhez rögzíteni. Hat méter átmérőjű speciális betonoszlopokon nyugszik a torony. Nos ez nem volt elég, mert a kis hullámok (1-3 méteresek) óriási veszélyt jelentettek a konstrukciónak. Ezek gyakorlatilag semmik a betontömegnek, de úgy berezegtették volna, hogy az oszlopok összetekeredtek volna. Ez derült ki a maketteken történő megfigyelésekből. Így el tudták kerülni  katasztrófát, mert kikisérletezték, hogy hogyan áll majd ellen ezeknek a pici hullámoknak. A nagyok (20-30 méteresek), hogy nem tettek volna kárt bennük......

Előzmény: Törölt nick (1245)
ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1251

Hát akkor remélem tartani fogod magad az 1244 hozzászólásod második mondatához........ Nem volt itt olyasmi........

ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1250

Kedves modi, úgy van, maradjon a béke szigete. Nos nekem olyan érzésem van, hogy nem éppen nyugalmat hoztál ide...... Én például nem láttam semmit, ami indokolta volna közbelépésedet......

ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1249

Egyetértek..........

Előzmény: Törölt nick (1239)
ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1248

Nem értelek kedves modi, mi szél hozott erre 5 év után. Törléssel nem sokat fogsz elérni, pláne nem gyógyítasz meg senkit. Megoldjuk itt magunk között a rejtélyes dolgokat, a rezgésekkel és az élettel minden összefügg - az egészet, az EGÉSZSÉGet kell szemlélni.........

ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1247

Van egypár dolog, amiről nem is tudunk, de a test már reagál.  Vegyél csak olyan dogot, mint az ijedtség - sokszor az ember megijed, de még azt se tudja hogy mitől. Csak később tudja meg, hogy mitől is ijedt meg, aztán sokszor mosolyog, hogy ezen vagy azon nem is kellett volna. Tehát valami előbb észleli, hogy baj van, mint az agy  - talán a szív?.............

Előzmény: Törölt nick (1236)
ghepard Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1246

Sót én is használgattam régebben, de akkor is már az járt a fejemben, ohgy e nélkül is talán meg lehet oldani. Tehát hogy külön sós vízzel kelljen gurgulázni, meg sót adjak ide meg oda. Valahogy azt akartam elérni, hogy elég legyen az ami bennem van. Például a zöldségeket már vagy 13-15 éve nem is sózom, van bennük annyi, hogy a test ki tudja vonni és raktározni - így legalább ezt is jobban képes csinálni.

Előzmény: Semmisem (1235)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 1245

jaja, tudom, kedves ítélőszék, de a törlés = tiltás és ez fajulhat nevelésig, mégha nem is ezt célozta eredetileg. merthogy egy idő után ráneveli a fórumozókat bizonyos magatartásformákat....végülis ez a cél :)

 

de maradjunk on....amit tapasztaltam, hogy ma nagyon hideg ujjakkal ébredtem.

elkezdtem a rezgetést, vibráltatást és kb 3 perc múlva meleg volt a kezem, stabilan! vagyis nálam ez a   rezgetés naponta alkalmazott és praktikus értelme.

Előzmény: ítélőszék (1244)
ítélőszék Creative Commons License 2014.05.03 0 0 1244

Jelentős tévedésben vagy! Nem dolgom a nevelés, én eszemben sincs nevelni bárkit is.

Előzmény: Törölt nick (1243)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 1243

...hát csak figyelj s tanulj! :) de tiltva soha ne NEVELJ :))))

Előzmény: ítélőszék (1242)
ítélőszék Creative Commons License 2014.05.02 0 0 1242

Pont erról lenne szó, hogy maradjon a béke szigete. Amikor pár topikbeli posttal rendelkező nikk (vagy nikkek) kezd/kezdenek off témákat kitárgyalni, akkor egy picit figyelni kell.

Előzmény: Semmisem (1240)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1241

egyetértek...

Előzmény: Semmisem (1240)
Semmisem Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1240

Számomra pl ez a topik a béke és nyugalom szigete kb, a többihez hasonlitva. Gepharddal a tapasztalataink nyomán eddig is megosztottunk sok rész eredményt. Kísérleteztem sok mindent a rezgések és az emberi hang nyomán, de ezek a dolgok annyira kapcsolódnak. Sokszor a rezgések más skálákra való áthelyezése elengedhetetlen egy szélesebb örű megértéshez. Pl a jógik sóoldat fogyasztási is váleményem szerint az adott emberi lény rezgésének tónizálása, állítása. Mint ahogy a buddhista szerzetesek kántálásai is jelenlétükben fantasztikus modosulásokat hoznak létre. Dehát az a test és lét is adott, összetett. Remélem folytathatjuk az eddigi igen hazsnos eszemcseréinket, egy közös érdeklődés és tapasztalás nyomán.

Előzmény: Törölt nick (1239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1239

ezek nagyon kis kilengések, s valahol a gyógyitó hatáshoz tartoznak, mintegy bővitett mellékmondatként....hagyd meg nekünk a szabadság illúzióját! :))

ítélőszék Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1238

Kérhetném, hogy térjetek vissza a topik témájához? És akkor nem kell a topikot törléssel gyógyítanom!

Semmisem Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1237

:D

Előzmény: joy (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1236

ez igaz, nem fogalmaztam pontosan, én a tudat észleléseire fókuszáltam, a lényünk mindent ért, s kommunikál a kozmikus harmóniával, akár tudunk róla, akár nem :)))

Előzmény: ghepard (1233)
Semmisem Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1235

Valmai N betűs a neve azoknak a tisztitásoknak, kanna vizet önt át az orrjáraton, garaton és szájon ki, azt hiszem. A méterek hosszú rongyot pedig nyelik, a bél tisztitásához. És így tovább. Egyelőre én magam sem tartom jó 5letnek. Ha már saját könnyel és egyebekkel nem tudom megtisztinai az orr és arcüreg környékét, akkor szoktam enyhe sós oldatot permetezni.

 

A test hő közeli sós fürdőt, alkalmazom alkalmanként mostanában. Illetve a gyér ételekhez teszek jófajta sókat, vagy akár ivóvízbe.

Előzmény: ghepard (1232)
joy Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1234

 

Azért írtam, hogy biznic, mert azt a föld mélyi tiszta levegőt, ami a felszíni környezettől elzárt, a bonyolult lejutás miatt minimális por-kosz kerülhet bele, itt fönn soha nem lehet reprodukálni! Már egy barlangban is egészen más a légkör, mint egy barlang szerű teremben!

 

Wielickában ~750 éve sóbányászkodnak. A bánya, a hozzá fűződő lengyel legenda magyar vonatkozása, tisztelete is nagyon mély!

Előzmény: Törölt nick (1225)
ghepard Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1233

merthogy nagyon soxor megértünk dolgokat, s az életünk eszerint megy tovább, csakhogy nem tudunk róla

 

igen, de ekkor is a lényünk mint egész értette meg, még ha nem is tudunk róla

Előzmény: Törölt nick (1230)
ghepard Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1232

Én is olvastam ezekről. Még arra is emlékszem, hogy az orrjáratok tisztántartására miket ajánlanak. Olyanok is voltak ott, hogy valamiféle sóoldatot át kell szívni az orrjáratokon keresztül egész a nyelőcsőbe. Vagy valami vékonyan összetekert sós vízzel átitatott rongydarabot (vagy mit) is képesek áthúzni az orrjáratokon egész vissza a szájba (már ha jól emlékszem, mert vagy 15-20 éve olvastam ilyesmiket). Próbálgattam is egy kétszer, de mindig a hideg rázott ezektől és olyan kellemetlen volt. De egy idő után megszokná az ember. S a bőrünk is rengeteg sót áraszt ki (izzadásnál túl sokat is), hogy így védje a szervezetet. A sebekre is lehet sót tenni, csíp, de fertőtlenít.

Előzmény: Semmisem (1228)
Semmisem Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1231

Értem amit írsz.

Előzmény: Törölt nick (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1230

"senki sem ért meg többet annál, mint amire lénye egésze képes"

 

ezzel, ha megengeded vitatkoznék, merthogy nagyon soxor megértünk dolgokat, s az életünk eszerint megy tovább,  csakhogy nem tudunk róla, hogy ezért történnek dolgok, ilyenkor jönnek a véletlenek, a bevonzások, az ezotéria felé sodró felismerések...... a tudatos, tehát önfelismerő elme  az csak a jéghegy csúcsa, ha a teljes tudatunkat nézzük, s épp ez a szép a dolgokban....

 

 

"Új tudást pedig olyas valaki adhat csak aza dot tlénynek, aki többet tud, akinek lénye fejlettebb."

 

szerintem ez sem teljes állítás, ugyanis tudást a mindenség, a kozmosz, vagy épen teljesen egyszerű lények is közvetíthetnek feléd, feltéve, ha a vevőkészüléked megfelelően érzékeny...:)

 

 

Előzmény: Semmisem (1229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!