Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 117
Na azt hiszem itt adtam meg magam.
Előzmény: cseik (116)
cseik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 116
hát igen hülyén hangzik, de mivel a sátor kimeríti az építmény fogalmát, jellemzően emberi tartózkodásra szolgál és nincs benne a kivételek listájában, hivatalosan építési terv és engedély köteles. és mivel nincs megfelelőségi tanusítmánya engedély nem adható rá. baromság, de jogszabály szövege ezt mondja. szerintem nem mi vagyunk a hülyék, akik nonszensznek gondoljuk ezt ......
Előzmény: Axióma (115)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 115
Akkor mi 8 honapig torvenyt szegtunk. A hugomek garazsaban, annak iroda celjara levalasztott reszeben laktunk 4-en. Bejelentkeztunk az ingatlanra, persze azt nem kerdeztek meg, hogy a hazba vagy a garazsba, a hazszamot kellett megadni, aztan annyi.
Ilyen alapon satrat se verhetek a gyerekeknek, hogy nyaron ott lakjanak???
Előzmény: cseik (114)
cseik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 114

ha figyeled médiát akkor rájössz, hogy utcán sem lehet lakni. sőt, magyar nonszensz kategóriában már kiszabták első eljárási bírságokat is (város neve nélkül) hajléktalanokra!!!!! "nincs hol laknod? nem adok munkalehetőséget? nincs szociális bérlakás? hát akkor fizess!" de be is fejezem offolást.

 

az építési törvény, az oték és a hész tíltja, hogy rendeltetéstől eltérő módon használj egy építményt, szerkezetet. a ket (közigazgatási törvény) meg lehetőséget ad - sőt kötelezi hatóságot - a jogszerű állapot helyreállítására. amivel önmagában nincs is baj. csak ....

Előzmény: Axióma (112)
cseik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 113

hive vagyok a mobil háznak, jelentős mértékben javítaná a lakhatás lehetőségét. én magam részéről kötelezésben előírnám minden városnak, hogy egy x területű mobilparkot hozzon létre minimális közművesítéssel. és én ezeket támogatnám anyagilag mások helyett. korábban itt a fórumon is kifjtettem véleményemet e mellett amire kaptam is tüzet rendesen.

 

csak sajna az eu csatlakozásunk jogharmonizációja igen szelektív. nem ez az egyetlen eu norma/szabályozás ami - egyértelmű anyagi érdekből, és természetesen nem a polgár anyagi érdeke - nem kerül alkalmazásra.

 

 

hogy nem tehetnek semmit? hát ezt megkérdőjelezem. határozatban kihozzák h engedély nélküli építési tevékenység, kiszabnak úgy 4-5 milla bírságot (30 m2-es építményre számolva) és a végén a telek is ugrott :(

 

ha meg utánfutó, akkor első körben megtíltják használatát és köteleznek elszállítására. ha nem teszel eleget akkor meg 3 havonta (elején még kisebb ősszegtől haladva magasabb felé) kinyomnak rád 500e bírság/alkalom és ugyan ott vagy néhány év után mintha épbírságot szabnának ki.

 

nagyon kétséges a mai magyarországon az önkormányzat jóindulatára appellálni, amikor a bírságbevételek 2/3-a őket illeti....

 

amíg nem kerül bele alkotmányunkba (vagy valamelyik törvénybe) a lakhatáshoz való jog (ez is eu normatíva pedig) addig ezekben sem lesz változás.

Előzmény: peterch (110)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 112
Na igen, innentol mar csak az a kerdes, hogy mi szamit telepitesnek, illetve ha mar lehet az utcan is lakni, mi tiltja, hogy barki benne lakjon valamiben, ami nem telepitett. Mintha allando lakcimnek is barmit bejelenthetne, max. ha nincs postalada a postanak megfelelo modon elhelyezve, akkor nem kapja meg ott a hivatalos iratait.
Előzmény: cseik (109)
peterch Creative Commons License 2010.10.25 0 0 111
"" vagyis nem szállítani hanem vontatni kell""

Nezd meg itt: http://www.mobilnedomy.sk/referencie

ezt: preprava mobilnych domov es a premiestnovanie zeriavom.
Előzmény: cseik (109)
peterch Creative Commons License 2010.10.25 0 0 110
Szia !

Valoban itt Szlovakia es Magyarorszag teruleten meg maceras a mobilhaz telepitese, de az unio tobbi orszagaban mar megszokot dolog. Mindket allam feladataul kapta az unios torvenyek harmonizaciojat meg 2009-ben, tehat ez evben mar itt is lehetne telepiteni, csak mindket orszagban ignoraljak az utasitast.:(
Gondolom, ha olyan lobbi allna a kormanyok mogott mint a gaz, villany, akkor mar regen lehetne telepiteni.
Ha a sajat telkedre odahuzol egy utanfutot es abban laksz, akkor ma sem tehetnek ellened semmit, ha megoldott a szennyviz es a szemet problema. Szerintem.
Udv , Peter.
Előzmény: cseik (109)
cseik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 109

a guruló mobilház egy igen nagy lakókonténer (vagyis nem szállítani hanem vontatni kell) ami célhelyen különböző módon rögzíthető, feltámasztható. túlméretes szerelvénynek számít de útvonalengedéllyel. vannak 30-60 m2 alapterületig. hőszigetelése 10-15 cm-es.

használhatóságban nem sok különbség van a két mobíl ház között, csak jogi megítélésében. a szállított mobilház elhelyezése építési tevékenység és így engedélyköteles, kell lennie megfelelőségi tanusítványának stb, stb. ezzel szemben a guruló mobílház leállítása nem számít építési tevékenységnek így tényleg a honlapokon jelzetten egyszerűen és engedély nélkül lehet telepíteni. viszont a magyar jogban ez lakókocsinak számít mérettől és szerkezettől függetlenül. annak telepítését meg gyakorlatilag minden település hész-e tíltja.

Előzmény: Axióma (108)
Axióma Creative Commons License 2010.10.25 0 0 108
De amelyik gurul, az mitol haz? Marmint mitol fugg, hogy parkol, vagy szabalytalanul haznak hasznaljak? A kozmu lesz a gond benne?
[Csak kivancsisag, sztem ezek max. nyaralonak felelnek meg. Ujkent telepitve nehezen hiszem, hogy hozzak az ujepitesure elvart hoszig. ertekeket peldaul.]
Előzmény: cseik (107)
cseik Creative Commons License 2010.10.25 0 0 107

két féle mobil ház van, egyik gurul (ez magyarországon nem helyezhető el hivatalosan) a másik a ti általatok említett.

magyar jogi szabályozás mellett ez ugyan olyan építésnek minősűl, mint a többi tipusú lakóház. (vagyis a honlapokon valótlant állítanak) szerkezetében egy vázas épület illetve konténer tipustól függően. ezt is tudja, mint egy vázas szerkezetű ház. ami az előnye lenne, hogy ide-oda viszed költözéssel az magyar viszonylatban igen macerás, mivel nincsenek meg hozzá a mobilház parkok.

 

de egyébként jól lakható.

Előzmény: Euró 300 (106)
Euró 300 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 106
Nekem ezek jönnének be:

www.decorata.hu

vagy

http://mobilhazcentrum.hu/

vélemény?
Előzmény: Ford83 (105)
Ford83 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 105

Kedves cseik!

 

Én az extramobilházak.hu oldalon és társain nézelődtem!

Ilyen típusokon gondolkozom (amiket ott látsz)!

Ha esetleg van valami alternatív ötleted,azt is szívesen veszem!!!

 

 

cseik Creative Commons License 2010.10.21 0 0 104
ezért kérdeztem h ő melyikre gondol...
Előzmény: peterch (103)
peterch Creative Commons License 2010.10.21 0 0 103

   Szia !

 

   Ird be a google-ba,hogy mobilhazak es rajossz. Vannak kereken gurulok es helyben szereltek, ezeket traileren viszik a helyszinre es ott kavicsagyra helyezik, vagy a nagyobbakat tobb trailerrel viszik es a helyszinen illesztik ossze. A gazdi barmikor arreb tudja szallitani, ha megunta a helyet, vagy mashol kapott munkat peldaul.  extramobilhazak.hu  Gyomron, egy a sok gyarto kozul.

 

   Udv , Peter.

Előzmény: cseik (102)
cseik Creative Commons License 2010.10.21 0 0 102
mit hívsz konkrétan "mobilház"-nak? illetve konkrétabban gyártó, technológia stb...?
Előzmény: Ford83 (101)
Ford83 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 101

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Új mobilház vásárlásán gondolkozom,lakásnak szeretném használni!

Ha esetleg valakinek van,és pár szóban leírná a valós tapasztalatait,

gondolok itt:minőség,téli használhatóság,hibák (akár gyártási,akár

használatból közben felmerülő),fenntartás!

A gyártóknak nem hiszek,megígérnek bármit csak megvegyem!

Ha választhatok a panel lakás és a mobilház között,inkább ezt

választanám,de félek a minőségétől!!!

 

 

Előre is köszönöm a segítséget!!

 

 

 

baowah_ Creative Commons License 2010.08.15 0 0 100
a mi falunkban sajnos nem.
Előzmény: pajaci (86)
pajaci Creative Commons License 2010.08.13 0 0 99
80%-ban sk.
Előzmény: cseik (97)
bazsamari Creative Commons License 2010.08.13 0 0 98
http://dizain.hu/2010/03/minimalista-mobilhaz-mindenkinek/
ezen az oldalon láttam referenciamunkákat is a domino mobilházakból.

én láttam a max citynél. megér egy közelről megtekintést. nekem tetszett.
Előzmény: baowah_ (83)
cseik Creative Commons License 2010.08.12 0 0 97

tehát komfortosítottad :)

hát eszondom, ...

 

és gondolom munka sk, így úsztad meg 2 millből

Előzmény: pajaci (96)
pajaci Creative Commons License 2010.08.11 0 0 96
10ezer lakosú bácsmegyei kisvárosban 4 éve vettem 5 millióért 75m2-es házat 1400m2-es telekkel jó helyen. 2milliót költöttem rá, új villany 3x16 amper, gázbekötés, központifűtés, új fürdő, új vízvezeték, három ablak csere, egy ajtó, tetőjavítás, falazás, festés mázolás.
Előzmény: cseik (95)
cseik Creative Commons License 2010.08.11 0 0 95

Sajnos nem, elég sokat kerestem 8 alattit. Ami belefért volna, arra meg sokat kellett volna költeni.

 

Ok, nem szabolcsban, de Tiszától nyugatra nem találtam. Igaz, ez nem azt jelenti, hogy nincs...

Előzmény: pajaci (93)
cseik Creative Commons License 2010.08.11 0 0 94
.
Előzmény: cseik (92)
pajaci Creative Commons License 2010.08.11 0 0 93
Kisebb településen kapsz annyiért családiházat is. A konténerhez is kell még telek, közmű stb. Ez így bazi sok.
Előzmény: cseik (92)
cseik Creative Commons License 2010.08.11 0 0 92

Konténerért tényleg sok.

 

A másfészobás lakás lehet, de az nem 60 m2-es ház telekkel :)

Előzmény: pajaci (91)
pajaci Creative Commons License 2010.08.11 0 0 91
Kecskeméten ennyi egy másfélszobás lakás. Egy konténerért kezdőárnak írva, kicsit nagyon durva.
Előzmény: cseik (90)
cseik Creative Commons License 2010.08.11 0 0 90
Vagyis amiről nem csak a tulaja szeretné azt hinni, hogy ház.
Előzmény: cseik (89)
cseik Creative Commons License 2010.08.11 0 0 89
A "teljesfelujítás"-t nem igénylő és a "komfortnélküli"-t leszámítva.
Előzmény: pajaci (88)
pajaci Creative Commons License 2010.08.11 0 0 88
Az ország településeinek a 80%-án.
Előzmény: cseik (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!