Tényleg vannak térségek ahol jók az árak. A kupcok is megveszik ott a malacot ahol 8000. Azt viszik oda ahol eladja 15000-ért. Lehet hogy vándorgazdaságok kéne csinálni??? Mindíg oda költözni ahol èppen jó a malac/hízó ára. :-D
Szia. Én is Heves megyei vagyok , itt meg lószart se adnak a malacért . 9-n fial az utolsó kocám már nem is idegesítem magam azon , hogy mit kezdek a malacokkal . Bélapátfalva térsége.
Az ismerőseim hírdetik a malacokat. De meg sem csörren a telefon. Lehet hírdetni míg lassan vághatóak lesznek... A kupecot meg elhívják házhoz, az ott kezdi hogy 7000/db a 20-25 kilós malacért.
Azt irtad a multkor,hogy most mindenki kocázik,mert tavaly ment a malac.most azért nem viszik mert sok a kocatartó!de most soknak el fog menni tőle a kedve.igy jövőre helyre áll a rend!én nem szabadulnék meg az összes kocától a helyedben!
Jó nektek. Nekem vérzik a szívem a kocákért , de ilyen malac ár mellet a saját kajáját sem termeli ki :( Egyéb költségekről ne is beszéljünk. A 9ezerből 700 volt a fülszám 300 a helypénz + mellé még az üzem anyag. 2 hetes koruktól a malacok is ettek 1 zsák koncit számolok csak a 9 malacra amit utólag vittem a vásárba már csak az is 8500 ft és még a darát nem is számoltam , meg azt amit az óra fogyasztott míg lámpázni kellet rájuk. Ha mindent össze számolok talán maradt 5 ezer malaconként és még a koca fogyasztását nem is számoltuk bele.
Szia. Ha 15ezerért tudtam volna eladni meg maradtak volna a kocáim. Hirdettem őket sokáig , még csak fel sem hívtak érdeklődni sem. Az Ónodi vásárba le vittük , ott még csak meg se nézték a kis gazda malacát mindenki a kupecekhez ment. Így kénytelen voltam oda adni a kupecnek 20-25 kg-sak voltak Durock apai ágon és dalland anyai ágon. Én ennyiért nem kínlódok vele az biztos :( Egyik kocámat el adtam vágásra 95 ezerért a másik üresen áll őszig aztán szalámi lesz belőle. A harmadik kocám most fog 9-n fialni. Ha jó áron 15ezer körül el tudom adni a malacait akkor meg gondolom ,hogy meg marad e. Ha nem akkor viszont ő belőle is szalámi lesz a télen.
Szia, Te valóban rossz áron adtad el őket,itt északborsodban most ujra felment az ár. Alkuval 15 ért tudtam csak venni nem olyan hires malacokat. Egyik 19 kg a másik 15 kg amire rá se néztem volna de a szine megfogott,fehér narancsvőrös, durock keverekek nagyon turcsi orral. Szóval most itt jo ára van a malacnak ujra,persze ha eladó lennék tuti itt is a béka segge alatt volna
Szia. Sajnos a béka segge alatt van , én ezért szállok ki most a kocázásból. 9-10 ezerért alig lehet el adni a 20-25 kg-s malacokat. Ennyiért nem éri meg tartani a kocákat.
Az én kocáim sincsenek jegyezve, de a malac értékesítéséhez meg csinálta volna már a doki a nyilvántartási számot. Ebből arra következtetek , hogy utólag is lehet jegyeztetni , vagy a kocát magát nem is kel csak te kapsz egy nyilvántartási számot amire a fülszám ki adható.
Szia. Azt nem tudom, hogy mennyi volt a legtöbb élő malac egy kocának egy fialásra. Én 28 db-os (élő) alommal már találkoztam. A 20-24 már viszonylag gyakori. Nagy mértékben függ a koca genetikájától. A hibridek többet tudnak.
Olyan információt honnét lehet begyűjteni, hogy mennyi volt a legtöbb malac (élveszületett) egy fialásra Magyarországon?? A mai nap után érdekelne nem kicsit...
Szasztok lenne egy olyan kérdésem hogy, van 2db anyakocám , nagyon jól fialnak nem szeretnék tőlük megválni de nincsenek bebilétázva és a közeljövőben östermelőként szeretnék foglalkozni velük, és hogy így utolag a nyilvántartási rendszerbe be tudnám- e jegyeztetni őket? A válaszokat előre is köszönöm...
Én sem szeretem őket. Amúgy nincs velük baj ha olyan a helyzet hogy kell nekik a malac nagyon! Láttam már kupecot 18000-ért könyörögni a malacért.
Most április huszadikán fial majd a kocám. Nem sok idelye van már. De mégis kicsinek találom a hasát. Kíváncsi leszek az alomszámra...