Keresés

Részletes keresés

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.01 0 0 4524
Tényleg vannak térségek ahol jók az árak. A kupcok is megveszik ott a malacot ahol 8000. Azt viszik oda ahol eladja 15000-ért. Lehet hogy vándorgazdaságok kéne csinálni??? Mindíg oda költözni ahol èppen jó a malac/hízó ára. :-D
Mirtill72 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 4523

Szia. Én is Heves megyei vagyok , itt meg lószart se adnak a malacért  . 9-n fial az utolsó kocám már nem is idegesítem magam azon , hogy mit kezdek a malacokkal . Bélapátfalva térsége.

 

Előzmény: kisbaknyúl (4522)
kisbaknyúl Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4522

sziasztok

 én most akarok koca alapanyagot venni  de felénk nagyon drága a malac is meg a hizó is

 a malac 1000 ft / kg áron van a hizó 450-520 / kg áron van lehet olcsobban is venni de az ojan is

heves megyében     hatvanban lakom

Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4521

Na , erről beszélek.

Előzmény: gyöngyikedvelő (4520)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4520
Az ismerőseim hírdetik a malacokat. De meg sem csörren a telefon. Lehet hírdetni míg lassan vághatóak lesznek... A kupecot meg elhívják házhoz, az ott kezdi hogy 7000/db a 20-25 kilós malacért.
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4519

Igen , csak hogy közbe jött még egy olyan is , hogy le viszik a sertés hús Áfa-ját . Ez tovább fog rontani az árakon is.

Előzmény: buzavirág79 (4518)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4518

Azt irtad a multkor,hogy most mindenki kocázik,mert tavaly ment a malac.most azért nem viszik mert sok a kocatartó!de most soknak el fog menni tőle a kedve.igy jövőre helyre áll a rend!én nem szabadulnék meg az összes kocától a helyedben!

Előzmény: Mirtill72 (4517)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4517

Szia :)

 

Jó nektek. Nekem vérzik a szívem a kocákért , de ilyen malac ár mellet a saját kajáját sem termeli ki :( Egyéb költségekről ne is beszéljünk. A 9ezerből 700 volt a fülszám 300 a helypénz + mellé még az üzem anyag. 2 hetes koruktól a malacok is ettek 1 zsák koncit számolok csak a 9 malacra amit utólag vittem a vásárba már csak az is 8500 ft és még a darát nem is számoltam , meg azt amit az óra fogyasztott míg lámpázni kellet rájuk. Ha mindent össze számolok talán maradt 5 ezer malaconként és még a koca fogyasztását nem is számoltuk bele.

Előzmény: buzavirág79 (4512)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4516

Szia. Ha 15ezerért tudtam volna eladni meg maradtak volna a kocáim. Hirdettem őket sokáig , még csak fel sem hívtak érdeklődni sem. Az Ónodi vásárba le vittük , ott még csak meg se nézték a kis gazda malacát mindenki a kupecekhez ment. Így kénytelen voltam oda adni a kupecnek 20-25 kg-sak voltak Durock apai ágon és dalland anyai ágon. Én ennyiért nem kínlódok vele az biztos :( Egyik kocámat el adtam vágásra 95 ezerért a másik üresen áll őszig aztán szalámi lesz belőle. A harmadik kocám most fog 9-n fialni. Ha jó áron 15ezer körül el tudom adni a malacait akkor meg gondolom ,hogy meg marad e. Ha nem akkor viszont ő belőle is szalámi lesz a télen.

Előzmény: Xaxonos (4514)
2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4515

Sziasztok!

Köszönöm a kiinduló pontok felvetését, most eszegetnek szóval nem fognak éhen halni remélem.

Még egyszer köszi

 

Xaxonos Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4514
Szia, Te valóban rossz áron adtad el őket,itt északborsodban most ujra felment az ár. Alkuval 15 ért tudtam csak venni nem olyan hires malacokat. Egyik 19 kg a másik 15 kg amire rá se néztem volna de a szine megfogott,fehér narancsvőrös, durock keverekek nagyon turcsi orral. Szóval most itt jo ára van a malacnak ujra,persze ha eladó lennék tuti itt is a béka segge alatt volna
Előzmény: Mirtill72 (4511)
sasa87 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 4513

Szia! helyileg te merre laksz,hogy felétek ennyi a kismalac?

Előzmény: buzavirág79 (4512)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 4512

Szia!felénk 16.000-18.000 ft .

Előzmény: Mirtill72 (4511)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 4511

Szia. Sajnos a béka segge alatt van , én ezért szállok ki most a kocázásból. 9-10 ezerért alig lehet el adni a 20-25 kg-s malacokat. Ennyiért nem éri meg tartani a kocákat.

Előzmény: sasa87 (4510)
sasa87 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4510

Sziasztok! Nem tudjátok,hogy a 6 hetes kismalacoknak mennyi az ára?

buzavirág79 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4509

Szia!nem vettél mostanában terményt ?mert az is lehet hogy penészes,azért nem kell nekik!

Előzmény: 2012MÉNRÓT0513 (4507)
dewid0409 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4508

Köszönöm szépen , sokat segítettél..

 

Előzmény: Mirtill72 (4505)
2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4507

szia!

eddig is ezt kapták, darát és koncit hozzá + maradék.

 

Előzmény: Mirtill72 (4506)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4506

Szia. Nem lehet , hogy a takarmánnyal van valami gond ?

Előzmény: 2012MÉNRÓT0513 (4504)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4505

Szia.

 

Az én kocáim sincsenek jegyezve, de a malac értékesítéséhez meg csinálta volna már a doki a nyilvántartási számot. Ebből arra következtetek , hogy utólag is lehet jegyeztetni , vagy a kocát magát nem is kel csak te kapsz egy nyilvántartási számot amire a fülszám ki adható.

 

Előzmény: dewid0409 (4503)
2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4504

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, két 3 hónap körüli süldőm van moslékot adok nekik de tegnap óta nem nagyon esznek, neki állnak utána jó felét otthagyják.

Nincs kedvtelenség, nincs hasmenés eddig nem volt semmi gond, ma reggelre csak fél adagot kaptak de annak is jó részét otthagyták.

Mit javasoltok mi ilyenkor a teendő?

Válaszokat előre is köszi.

dewid0409 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 4503

A szaporulat  értékesítése miatt leginkább .

Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 4502

Szia. Miért szeretnéd jegyeztetni ? Támogatás miatt , vagy a szaporulat értékesítés miatt ?

Előzmény: dewid0409 (4499)
vadrece Creative Commons License 2015.04.23 0 0 4501

Szia. Azt nem tudom, hogy mennyi volt a legtöbb élő malac egy kocának egy fialásra. Én 28 db-os (élő) alommal már találkoztam. A 20-24 már viszonylag gyakori. Nagy mértékben függ a koca genetikájától. A hibridek többet tudnak.

 

Előzmény: gaboor92 (4500)
gaboor92 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 4500

Olyan információt honnét lehet begyűjteni, hogy mennyi volt a legtöbb malac (élveszületett) egy fialásra Magyarországon?? A mai nap után érdekelne nem kicsit...

dewid0409 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 4499

Szasztok lenne egy olyan kérdésem hogy, van 2db anyakocám , nagyon jól fialnak nem szeretnék tőlük megválni  de nincsenek bebilétázva és a közeljövőben  östermelőként szeretnék foglalkozni velük, és hogy így utolag a nyilvántartási rendszerbe be tudnám- e jegyeztetni őket? A válaszokat előre is köszönöm... 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.12 0 0 4498
Ha esetlag valakit érdekel, van eladó előnevelt csírke eladó nálam. 4 hetesek. 430 ft/db áron. Érd: 06204130593
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.09 0 0 4497
Én sem szeretem őket. Amúgy nincs velük baj ha olyan a helyzet hogy kell nekik a malac nagyon! Láttam már kupecot 18000-ért könyörögni a malacért.
Most április huszadikán fial majd a kocám. Nem sok idelye van már. De mégis kicsinek találom a hasát. Kíváncsi leszek az alomszámra...
Előzmény: Mirtill72 (4496)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 4496

Hát ez a baj , hogy bennem sincs meg a kupec vér. Élből utálom őket. Irtani kellene mindet.

Előzmény: gyöngyikedvelő (4495)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.04 0 0 4495
Tudok neked jobbat! Legyél te is kupec! :-) én nem is kocáznék meg hízlalnék ha lenne tehetségem a kupeckodáshoz. De bennem nincs meg az a vér.
Előzmény: Mirtill72 (4494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!