Keresés

Részletes keresés

szmelli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11842

Sziasztok!

 

Igen, ekkora terveztük, de nem jött össze, lassacskán kész lesz az újság, és akkor felkerül az új fórumoldalra:)

 

Az új jelzőt úgy értettem, hogy mi még nem találkoztunk Mrs Nic:)

 

(nyalókát én sem kaptam:(

 

Gombócka,

 

mail válasz ment:)

Előzmény: Gombóc Artur78 (11841)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11841

Sütit megettem! Kösziiii!

 

Hírmondót én is hiányoltam:(

Előzmény: Ilona23 (11839)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11840

Kedves RÉGI Nic!

 

A nyalóka teljesen brill! Szeretjük!

Előzmény: Mrs. Nicholson (11834)
Ilona23 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11839

Én is nagyon jól éreztem magam tegnap! Jó volt látni titeket és veletek lenni. Az is jó lett volna, ha az idő nem ilyen "kaksi" :-D, de hát ez van.

A templomban lévő szobor valóban gyönyörű!!

Én mindenkitől szeretettel várom a fotókat :))) Még egyszer köszönöm az ajádnékokat! Remélem  a sütik is elfogytak!

 

Amit szerettem volna kérdezni, hogy a Hírmondó most hogy-hogy nem került elő? NEm készült el? Vagy nem is a talira terveztétek?

 

Remélem mindenki jól  érezte magát.

 

Szép hetet.

Ilona

 

Ilona23 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11838

Én nem maradtam ki, de jelentkezem :D Nyalókából sosem elég!!! :)) Írtam Néked fb-n! :)

 

Előzmény: Mrs. Nicholson (11835)
V.Melinda Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11837

Szia!

 

...én, mint nyalókátlan jelentkezem!:)

 

Puszi!

 

Melinda

Előzmény: Mrs. Nicholson (11835)
maya40 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11836

Béjbi megkaptad a Rudit, meg a csajt? Mondtad, hogy kiértesítettek, de azt nem, hogy végül célba értek-é ők ketten.

Előzmény: Mrs. Nicholson (11834)
Mrs. Nicholson Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11835

ui: aki esetleg kimaradt a nyalóka szórásból, nálam jelentkezhet...

Előzmény: Mrs. Nicholson (11834)
Mrs. Nicholson Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11834

Köszönöm a szép délutánt, az időjárás ellenére, meg ahhoz képest, hogy reggel felkelni sem akarodzott.

Az ajándékok kapcsán, köszönet érte Mindenkinek, bár a nyalókával nekem most nem sikerült brílliroznom.

Remélem, hogy Mona és az én a nevem elöl végképp elmarad az ÚJ jelző, főleg hogy EGYESEKET lassan egy éve boldogítok

magammal! :)

szmelli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 11833

visszatértem a facere, visszaigazoltok, lányok?

 

előre is köszi:)

 

szmel

szmelli Creative Commons License 2011.07.31 0 0 11832

Sziasztok:)

 

Egy kis beharangozó:)

 

Köszönöm szépen a részvételt mindenkitől:) és a szervezőknek a segítséget, ötleteket, hasznos tanácsokat:)): Gombócka, Jtoti, Mona, V Melinda:) és Sándor:)) Neked is.

 

Mi előző napon egy kicsit túráztunk, a János hegyi kilátóhoz, még nem láttam, nagyon szép:) és a Csilaghegyi Sisi szobrot is megkukkantottuk.

 

A mai nap csodás volt, az idő rosszul indított, de aztán, ahogy egyre jobb kedv kerekedett, elállt az eső is:)

 

A legnagyobb élményem a Mátyás templomi szobor volt, nehezen jutottunk be, de megérte:) valójában holnaptól lehet látni a múzeumban, de minket győzködésre beengedtek:)

 

Az erzsébet hídfői szobor is csodaszép, méltóságteljes és melankólikus is egyben.

 

Örülök, hogy az új tagok eljöttek, Mrs  Nicholson, Mona és megismerhettelek benneteket:) 

 

Olivér is volt a babakocsijában és saját lábán is:) A tali végére Annácskám is befutott a játszótérről.

 

Képeket kaptunk már CD-n, de még kicsinyíteni kell, és akkor jönnek majd a fotók is.

 

Jó éjszakát mindenkinek:)

 

Szmel

Előzmény: ffgaben (11831)
ffgaben Creative Commons License 2011.07.31 0 0 11831

Sziasztok!

 

Én is hazaértem, kicsi családom (mind a négyen) vártak az ajkai állomáson, Júlia figyelmét teljesen lekötötte a vonat, engem észre sem vett, nem értette aztán honnan kerültem elő :-))

 

Nagyon jól éreztem magam, örülök, hogy vére személyesen tudtm találkozni Veletek. Nekem gyeses anyukának óriási dolog volt picit kikapcsolódni család élkül (ezt ugye többször hangoztattam is, bocsi)

 

A program csodás volt, engem az időjárás egyáltalán nem hangolt le, a sok élmény teljesen elvarázsolt. A marcipán múzeum egészalakos Fiónája engem is meglepett, de a belefektetett munkát értékenünk kell, és a falon lévő festett arcképek szépek voltak (persze nem Csonka Picire és plasztikázott Terezánkra gondolok :-)))

A mesejelenetek is nagyon jók voltak.

 

Nagyon örültem, hogy kitartóan ostromoltátok a biztonsági őröket, Szmell Jtoti legyőzte az ellenállást és így bejutottunk. Gondolom, egy kis fejszámolást is végeztek, mennyi pént fizettünk együtt.

 

A Mátyás-templomi szobor gyönyörű, nagyon szépen kidolgozott. A rózsát tartó kezéről több fotót is készítettem. Monának sikerült egy érdekes képet fotózni a bevillant vakuk miatt, reméle majd itt is megmutatja.

 

A "nagy" szobor mellett évekig elmentem egyetemista koromban, és ennyi időnek kellett eltelnie, hogy testközelbe kerüljek vele. Zala György munkássága az Erzsébet kultusz kapcsán kimagasló, ez a szobor pedig igazán jól ragadja meg a királyné személyiségét. Már nem a királyi attribútumok fontosak, amire szinte csak a korona utal, a ruha egyáltalán nem, hanem maga a személy, egyszerű lepelszerű ruhában. A szobor avatásakor sokaknak nem igazán tetszett ez az ábrázolás, de azt hiszem, Zala ezt már nekünk készítette...

 

Nagyon örülök, hogy pár szót váltottunk, sajnos nem mindenkivel tudtam beszélgetni, de remélem még lesz rá alkalom. Az előadás, igazából nem is az volt, csak pár mondat, amit a rendelkezésre álló öt percben tudtam kiragadni, de szívesen iderakom azokat a részeket, amire hivakoztam. Köszönöm mindenki kedves ajándékát, nagyon örültem neki!!!! Sajnos nagyon gyorsan kellett hazaindulnuk, de Mona szuper ügyes vezetése és helyimerete a Délihez repített időre, elértük Annával a vonatot. Az adóságaimat rendezem, majd mailben kereslek benneteket, köszönöm!

 

 

 

Előzmény: V.Melinda (11829)
confetti Creative Commons License 2011.07.31 0 0 11830

Na igen, egy kis győzködés után, hogy beengedjenek, kiváltságosnak érezhettük magunkat, hogy láthatjuk a szobrot, még a hivatalos megnyitó (vagy nemtom minek nevezzem) előtt:)) nagyon szép volt! Szegény őröknek úgy kellett kitssékelniük minket a teremből, nem akartuk otthagyni a szobrot:))

A rossz idő sem tudta elrontani a kedvünket, végülis csúnyábban is elbánhatott volna velünk:)

Lányok, köszönöm Nektek ezt a csodás napot!!! Meg a kis apróságokat:)))

Előzmény: V.Melinda (11829)
V.Melinda Creative Commons License 2011.07.31 0 0 11829

Sziasztok!

 

Most érünk haza. Nagyon jó volt Veletek találkozni ismét!Jól éreztem magam.

Ffgaben tetszett az előadás, köszönet érte.

Mivel elsőként jelentkezem a találkozó óta egy kis összefogaló.

Csöpörgő esőben találkoztunk a Mátyás templomnál, ahol  a már visszahelyezett, de még nem látogatható Erzsébet szobor megnézését (tapogatását) szerettük volna véghezvinni, a végső döntésig, hogy bejuthatunk-e a szoborhoz, megnézztük a Marcipán múzeumot, ahol találkoztuk "Sisivel". (Már meg ne haragudjatok, de hazafelé a képeslapot nézegetve egy mesehősnő Fiona jutott a marcipán szoborról eszembe)

Hosszas fotózkodás és édesség, képeslap vásárlás után, még mindíg volt időnk a végső ítéletig, hogy láthatjuk-e a szobrot vagy nem, az eső pedig esett tovább, így elmentünk a Sisi Éttereme és ott is körülnéztünk leültünk egy kicsit. Végül eljött az idő, hogy megtudjuk bejutunk-e vegy sem a szoborhoz. Örömünkre a válasz igen volt, kis csoportunk két biztonsági őr társaságában (szerintem már hallottak rólunk és féltek, hogy a kiállítás megnyitó előtt szét fotózzuk és simogatjuk a szobrot) megnézztük, és fotóztunk és fotóztunk és fotóztunk és fotóztunk és a bztonsági őrök eddig hősies kitartása elfogyott, de még mielőtt elmentük volna, Hofburg egy értékes felfedezést tett, a szobor egy olyan "teremben" van elhlyezve, ahol a fejünk felett lévő freskón a koronázás látható. Nagyon szép!

A következő, helyszín ami egy sétával volt elérhető az Erzsébet híd lábánál lévő egészalakos szobor, itt is reneteg fotó készült.

 Majd az élmények feldolgozása egy a Jtoti által ajánlott kávézóban történt. Itt megpihentünk és beszélgettünk.  Fotókat sajnos nem tudok mellékelni, a többiek biztosan megteszik majd.

További szép estét mindenkinek!

 

Melinda

Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 11828

Jtoti, nem decemberben tartod?

Előzmény: PanniF1 (11827)
PanniF1 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 11827

Boldog Judit-napot, ha decemberben van, akkor is, ha júliusban, akkor is. :-)

Ilona23 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 11826

Isten éltesse az ünnepeltet! :)

PanniF1 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 11825

Jó reggelt!

Megnéztem, tetszett. Persze hogy.. :-)

Megnézném megint. ott vár a gépen, csak a gép nem szeret filmeket lejátszani. :-((

Előzmény: amália96 (11824)
amália96 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 11824

Panni megnézted a Pottert?

Vélemény?:)

Előzmény: PanniF1 (11822)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11823

A H.P.-sek nagyon jók:)

 

Előzmény: PanniF1 (11822)
PanniF1 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11822

Hali!

Maya kedves, találtam Neked (is) valamit. -)

http://galeria.nlcafe.hu/1/46760/Jacht_vagy_sziget

 

nagyon jó albumok vannak még, nekem nagyon bejött a Potter-es lemezborítós is. :-)

http://galeria.nlcafe.hu/1/46846/Harry_Potter_hosok_klasszikus_lemezboritokon

 

 

 

szmelli Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11821

mi megnéztük, szép film volt:)

Előzmény: s_titánia (11820)
s_titánia Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11820

Most megy az RTL Klubon a Pingvinek vándorlása című film, érdemes nézni :)

 

http://www.port.hu/pingvinek_vandorlasa_la_marche_de_l_empereur/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=16014197&i_topic_id=1

 

 

Ancsi* Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11819

Há mér'?

Előzmény: Ilona23 (11818)
Ilona23 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11818

Te csak ne pontozzá' :P :D

Előzmény: Ancsi* (11816)
Ilona23 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11817

Isten éltesse az ünnepeltet!! :)

Ancsi* Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11816

Maya! Ott a pont! :)))))))))))))))))))

Előzmény: maya40 (11814)
Ilona23 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11815

Tényleg a legyező tart engem :D

Hát először én se tudtam, aztán rájöttem :D a paint-ben csak lekicsinyítettem az eredeti fotót és így készült el tadam ez :D

Előzmény: maya40 (11814)
maya40 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11814

Hé te legyező, hová viszed azt a csajt...

Az érdekelne, hogy az első beszúrást hogy hoztad össze, mert ilyen bakit még nem láttam...  :DDDDD

 

Előzmény: Ilona23 (11811)
szmelli Creative Commons License 2011.07.29 0 0 11813

Gyönyörűek:)))))) köszönet, hogy betetted őket, amit tartasz, az meg hű meg ha:)))

Előzmény: Ilona23 (11812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!