Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 139

Gondoltam valaki esetleg nem ismeri es mivel a topic temajaba vag gondoltam beteszem!

Egyeb kerdes?

Előzmény: archivalo (137)
Kavics78 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 138
Hmmmmm ez itten celzas akart lenni? :-D
Előzmény: Gósztrájder (135)
archivalo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 137
ÉS?
Előzmény: Kavics78 (136)
Kavics78 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 136
Gósztrájder Creative Commons License 2009.09.25 0 0 135

"Reszemrol a fegyvertartoknak bevezetnem az evenkenti kotelezo loveszeti vizsgat"

És mást nem? (Mondjuk a pszichológiai alkalmasság?) :)

Előzmény: Kavics78 (7)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.24 0 0 134
onnan lehet tudni, hogy gyarmatosítók intézik az ország dolgait, hogy lefegyverzik-e a nemzetet.
mi gyarmat vagyunk.
Előzmény: mastersergeant (133)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.24 0 0 133
Na ez megvalósult Svájcban!!! De kissé máshogy, de a lényeg majdnem az. Ott a tartalékos katonák otthon, elzárva tartották fegyvereiket és a hozzá való lőszert is! Sőt! volt olyan HK pk, akinek a kocsija a szérüben pihent! A legénység is a környéken lakott. A Helvétek nem tartoznak a parázós nemzetek közé! Meg az osztrákok, finnek, franciák sem!
Előzmény: Pikáli (132)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.24 0 0 132
hát, leviszi a veréb fejét.
állítólag.
:)
ha én hatóság lennék, leküldenék egy csomó fegyvermániás rendőrt a lőterekre, hogy hivatalos, őszinte kapcsolatot teremtsenek azokkal az emberekkel, akiket tényleg érdekel a lövészet és annak minden vonzata.
ja, és nyiltan kimondanám, hogy az, akinek a birtokában hadieszköz van, nagyobb figyelmet kap az átlagnál, pusztán abból a célból is, ha neadj isten megszálná az országot valami hülye idegen, akkor az állam számít az otthon fegyvert tartó, azt az átlagnál magasabb szinten kezelő állampolgárokra.
Előzmény: mastersergeant (131)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.24 0 0 131

Mélyhűtve csinálna még faxább hematómát? az biztos!

Hogy szándékosan történt e a tönkretevés? Véletlenül nem lehet egy ilyet megcsinálni! Saját kútfőből nem történt szinte semmi fejlesztés az elmúlt évtizedekben! (Tisztelet a kivételnek!) Közben gyártottuk az orosz fegyverek hazai klónjait és nyugatról licenc nélkül pár pisztolyt. Sajnos rendszerváltás után megkezdte igazi mélyrepülését majd csendes kimúlását... :-(

Előzmény: Pikáli (130)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.24 0 0 130
a paint ball fegyverekbe a legjobb lövedék a saját kis bogyója felhasználásig -tárral együtt- a mélyhűtőben tartva.
ez a fégtörténet meg annyira szánalmasra kerekedett a végére, hogy felmerül a kérdés, hogy nem szándékosan történt?
mert például a vasnak mindegy, hogy mit csinálnak belőle, ezt a mutáns izét, vagy glockot.
Előzmény: mastersergeant (129)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.23 0 0 129

Na az a "játékpisztoly" nem piskóta! Volt szerencsém azzal is lőni. Ergonómia és kezelőszervi stb. szempontból labdába sem rúghat a PA-63 és a P9RC! A legenda szerint az 90-es évek közepén az izraeli Jeriko gyártója felajánlott egy cserét nekünk. 2 db P9R(C)-ért adtak volna 1 db Jerikót. Ez a dolog kútbaesett, mert az akkor már halódó FÉG-et kellett (volna) támogatni. Azt a pár darabot megkapták a komancsok és a PARANCSNOKI ÁLLOMÁNY nagy része!!! :-( Mérhetetlenül szar volt a csapatpróbás P9RC! Csúszós lakkozott famarkolat!? (Valszeg önvédelmi példány.) A gondos olajozás ellenére is rozsdásodtak a szán és a tok vezető lécei valamint a krómozott cső belseje is!!! Csak hab volt a tortán, amikor egy lövészet során a 39-ik lövés leadása után az elsütőbilentyű tengelye kicsúszott, használhatatlanná téve a fegyvert... (Kiesett a tengely rugóztatott parányi biztosító stiftje.) Állítólag a rendszeresített példányok jobbak... Szóval a PA pittolnál nem volt lacafasza! Az csak lőtt, lőtt és lőtt! Vele egyetlen akadályra sem emlékszem, pedig már használtan került hozzám! Nem védem a veteránt, de jobb olyan fegyver ami MINDEN ESETBEN képes lövés leadására, mint hogy nézegetem csak, amikor tűz alatt vagyok!!!

A majdnem (volt) szomszéd és a fegyvere. A Csehek is beálltak a sorba. CZ-75 POLICE. Az sem kellett.... 

Előzmény: archivalo (128)
archivalo Creative Commons License 2009.09.23 0 0 128
Szia!

Azt gondoltam, hogy "különleges"...
A cimborámnak van ilyen tiszta műanyagból készült "játékpisztolya", fel sem tételeztem, hogy ez lenne rendszeresítve a "fakabátoknál"... :o)))
Mindne esetre azért érdekes, hogy egy 1963-as típusú (és annak akornak megfelelő műszaki színvonalú) pukkantó van rendszeresítve a közegeknél - pontosítok: nem érdekes, hanem elkeserítő...
Annak tudatában meg még inkébb, hogy ezekből (is) a "nem édes Béla" csinál bűz- és hangterjesztőt. Igazából még annyi, hogy ez is FÉG gyártmány, meg a Para is az, csak ez utóbbi, egy kicsit "erősebb" kézifegyver.
Legalábbis szerintem.
Ja, meg a szomszédban párszáz EURért lehetne nagy tételben, teljesen korszerű, alkatrészellátott, stb. szolgáltati kézifegyvereket venni. Mit venni, nyomulnának a nagy gyártók, hogy hozhassanak.
Előzmény: mastersergeant (123)
KXL Creative Commons License 2009.09.23 0 0 127
http://en.wikipedia.org/wiki/Kennesaw,_Georgia#Gun_law
Előzmény: BolondKartyas (28)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.23 0 0 126
Talán az "elklikkeltem" a legfinomabb tuti kifogás? :-)
Előzmény: sornyito (125)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 125
Hajaj, és még milyen tuti kifogások vannak :D
Előzmény: DarkDeer (124)
DarkDeer Creative Commons License 2009.09.22 0 0 124
Sajna még nem voltam versenyen, jelenleg se puskám, se távcsövem nincs. De ami késik az nem siet! :D
Ha eljutok versenyre úgy érzem én is ezt fogom mondani! Jó kifogás sose rossz! :D
Előzmény: sornyito (122)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.22 0 0 123
A PA-63 volt (van) az egyenruhás állománynál rendszeresítve, 89-90 környékétől. Addig R-61 volt rendszerben. A P9RC fegyvereket 97-ben adták ki csapatpróbára, majd 2000 környékén rendszeresítették. Na nem mindenki kapott belőle mert addig tönkrement (tették) a FÉG-et! Akinek HK-t látsz az oldalán az általában"különleges" rendőr sima egyenruhában. Köznapi neve: Zsákos Frodó! :-))) 
Előzmény: archivalo (113)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 122
Miért, még nem hallottad ott tőlem? :)
Előzmény: DarkDeer (121)
DarkDeer Creative Commons License 2009.09.22 0 0 121
FT versenyen is ezt szoktad mondani? :D
Előzmény: sornyito (120)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 120
harmadszorra már szerintem eltaláltam volna :)
Előzmény: sornyito (119)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 119
ja, csak nem tudok gépelni :(
Előzmény: DarkDeer (118)
DarkDeer Creative Commons License 2009.09.22 0 0 118
Nem kapsziacin és nem is kapszacin, hanem helyesen kapszaicin!
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 117
megtettem! (Egyébként ha jól emlékszem Taurus revolver az alany)
Előzmény: Kavics78 (115)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 116

A kapszacin az az anyag, amitől a paprikát csípősnek érzed. Talán úgy ismerősebb, ha azt írom, hogy pepper spay. :)

 

A törvényi szabályozás persze hogy szar, még akkor is, ha tudjuk, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy .177-es vagy .22-es ólomlövedék talál el valamit, vagy egy .68-as műanyagkapszula, amiben ételfesték van.

 

Ha csak az áthatoló képességet nézzük, akkor a 16 J-os légfegyver lövedék veszélyesebb, mint a 70 J-os Keserű gumis revolver, egyébként meg nem olyan veszélyes, hogy ezen kellene kattognia a közegnek. De hát ez van. Abban pedig teljesen igazad van, hogy az íj és a számszeríj érdekes történet. Ha jól tudom az íj és a számszeríj versenyek szinte bárhol megrendezhetőek megfelelő biztosítással, a 16 J-os légfegyver meg már csak lőtéren használható lövészetvezető jelenlétében... Hát ja...

 

A kések más történet. 8 cm-nél nagyobb pengehosszúság vagy vágóél a határ, és nem számít hogy az konyhakés, harci tőr, vagy nagyapa bugylibicskája...

Illetve az még fontos, hogy ha rugós, vagy pillangó kés, akkor tök mindegy hogy egy centis, vagy húsz centis a penge, megszívtad.... A kérdésem az, hogy mi van az "assisted open" késekkel. Nem klasszikus rugós, de van benne rugó, ami gyorsítja a nyitást...

 

Előzmény: archivalo (108)
Kavics78 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 115

Szia!

Lennél szives ezt megtenni?

A barnabaspontcsorbicskukacgmailpontcom mailcimre ha egy mód van rá!

Kösz!

Előzmény: sornyito (114)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 114
Ellenben tudok Neked küldeni linket egy online havilaphoz, amiben találsz egy tök érdekes hirdetést - .357 konverzió elöltöltősre :) (Tudom hogy más történet, de akkor is...:) )
Előzmény: Kavics78 (110)
archivalo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 113
Ebben igazad van - a peacemaker eleöltöltő változatára gondoltam, de az is - ellentétben a névadóval - "csak" .44-es.
Az már csak mellékes, hogy ennek a tűzereje is, és a megállítóereje is nagyobb, mint a rendőrök "szolgálati" PA 63-ának...
Egyáltalán ez még rendszeresített, vagy csak a kallódóakat osztották ki a járőröknek: ilyen zilált rendőröket se láttam még. Az egyiknak FÉG/Parabellumja, a másiknak PA 63-a, a harmadiknak meg HK-ja van...
Várom, mikor látok egyet TTvel, vagy Makarovval.
Előzmény: Kavics78 (110)
Kavics78 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 112

Höhö! :-)

Kis heves!

Attól még hülyeségeket irogatsz! :-D

Előzmény: archivalo (111)
archivalo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 111
Kisbarátod az, aki a lábad között van.
Előzmény: Kavics78 (109)
Kavics78 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 110

"Ugyanez igaz egy .45 Coltra - ha elöltöltős." - Ilyen (nevleges) kaliberu eloltoltos revolver replika nincs is!

:-D

Előzmény: archivalo (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!