Keresés

Részletes keresés

MayItBe Creative Commons License 2010.05.10 0 0 12428

 

Ez jó!

:-D)

Előzmény: brother.panda (12427)
brother.panda Creative Commons License 2010.05.10 0 0 12427
MayItBe Creative Commons License 2010.05.10 0 0 12426

 

Ez itt is így van, gondolom ez a bevett szokás ... :-)

(De mondok mást: kb. két hete telefon cseng, felveszem, női hang:

- XY vagyok, a plébániáról telefonálok, összeírjuk(???) a faluban a katolikusokat.

- Milyen szisztéma szerint? - kérdezném, de belevág:

- Hányan laknak a házban?

- Hárman - most már kivárom, hova fog kilyukadni ...

- Meg vannak keresztelve?

- Igen.

- Mind a hárman?

- Igen. De nem gyakoroljuk a vallást, sőt, mondhatni mindannyian gyakorló ateisták vagyunk.

- Az nem számít, nekem csak az kell, hogy meg vannak-e keresztelve ... - és elköszönt.

Most benne vagyunk mi is a falu katolikus népességében, gondolom, párszáz hasonlóval együtt. :-) Érdekelne, milyen módon fognak ebből pénzt csinálni - mert hogy ahhoz kellett, az tuti! :-)

 

Előzmény: düdüklü tencere (12425)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.10 0 0 12425
Csöngetnek, kimegyek, egy enyhén furi viselkedésű hölgy áll a kapuban:
-Jónapot, a katolikus egyháznak szedném be az adót, adok ám róla nyugtát is!
-...Ööööö, izé. Nem lehet, hogy el tetszett téveszteni a házszámot?
-Kizárt, mert nem címre jövök én, hanem végigjárom a falut, becsengetek, oszt ahol adnak adnak, ahol meg nem, onnan elmegyek.
-Hümm. Ravasz!
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.05.07 0 0 12424
Veszélyes tudományág ez a neuropszichológia. ;)

Amúgy ez nem annyira érdekes, mondhatni business as usual, szerintem csak kétféle harcos homofób létezik: az egyik, amelyikről már kiderült, hogy szintén zenész, a másik pedig az, akiről még nem.

Csak ugye az a gáz, hogy ezek a súlyosan beteg faszok (és pinák) lelkeket pásztorolnak, embereket "gyógyítanak", az emberek "gyógyítását" felsőoktatásinak tűnő intézményekben tanítják, az erkölcsök és a család CSALÁD felkent védelmezői, oszt közben hímringyót rendelnek neten.

Gyerekek, eszetekbe ne jusson pszichológusnak menni! ;)
Előzmény: Törölt nick (12423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12420
Ez a szép.
Előzmény: MayItBe (12403)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12419

Ekkora baromságot már régen hallottam.

Akor mi lehetett régen, mikor még nem léteztek koedukált iskolák....

 

 

 

Előzmény: RontóPál (12402)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12417

 

...ami papírt egyébként csont nélkül kiállít egy jegyző amiatt, hogy az érettségiző leánka a fevételihez plusz pontszámot igényelhessen.

 

Előzmény: Törölt nick (12409)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12416
Azért érsekből nem lehet Dunát rekeszteni, gondolom, meglepő, h ennyire hülye is lehet, persze nem is meglepő, lehet, h feltétel.:-)
Előzmény: düdüklü tencere (12414)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12414
Számomra inkább az a jelzésértékű, hogy ez a hír hozzánk is eljutott.
Azért lássuk be, nem sok braziliai eseményről van tudomásunk, és higgyük el azt is, hogy feléjük is naponta mondanak emberek ilyen, és ennél még sokkal súlyosabb baromságokat is, tehát önmagában csak a hülyemondás még nem lenne elég, ehhez kell az is, hogy az olyan témában hangzodjon el, ami erősen foglalkoztatja a népeket.

A katolikus egyház slicce ma ilyen, ez van. :)
Előzmény: RontóPál (12411)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12412
Várj, átfutom a Bibliát, biztosan van a végén módszertani útmutató a szegények segítését illetően, junó, olyasmire gondoltam, hogy milyen dokumentumokat is kell bemutatni annak, aki igazolni szeretné, hogy ő segítségre szoruló.
Előzmény: Törölt nick (12409)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12411
Jó nagy barom az a püspök, furcsa, h egy ilyen után:

a/ nem tépik szét a brazil szülők
b/ pápája nem rúgja seggbe.
Előzmény: düdüklü tencere (12410)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12410
OMG, ha ezt én kamaszkoromban tudom!
Simán leszerelhettem volna a sok picsogó süldőlányt, hogy csajok, pofát béfogni, nem vernyákolni amiért egyfeszt csöcsörésznélek benneteket, mert én most valójában istennek tetsző módon küzdök a bennem rejtőző homoszexuálissal.
Előzmény: RontóPál (12402)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12408
Ha legközelebb megyek, meg is kérdem a lányokat, hogy kinyitnak-e még a hétvégén ...?
Kérdezni, ugyan, az nem pógári! Közölni velük (csak ne feledj el egy magas lovat vinni), hogy a ti érdeketekben nem dolgozhattok többet vasárnap, punktum!
És ha vissza mernének szólani, akkor kiabáld le a hajukat, hogy kuss, ehhez te jobban értesz, mert te már szerkesztettél kétszer is jelenléti ívet! :)
Előzmény: MayItBe (12401)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12407
Ezt nem értem, kifejtenéd bővebben?
Előzmény: hiryu2,0 (12400)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12406
Bizakodjunk!:-)
Előzmény: MayItBe (12405)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12405

 

Majd valaki jól megmagyarázza, hogy ezt hogyan is kell érteni ...:-)

(Hajlok arra, hogy a pokolban lassan már csak egyházi tisztségviselők fődögélnek ...:-)

 

Előzmény: RontóPál (12404)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12404
Ami ellentétes őszentsége kinyilvánított óhajával. mehet a pokolra a csuhása!:-)
Előzmény: MayItBe (12403)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12403

 

Az is benne van, hogy a büntetésüket meg ne a világi hatóságok intézzék, hanem majd megoldják egyházi berkeken belül!(= áthelyezik egy másik plébániára, kolostorba, misszióba, míg ott is ki nem derül róla valami. Aztán megint áthelyezik ...)

 

Előzmény: RontóPál (12402)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12402
Csak, h tudjuk, megvan a megoldás, a pedofil kérdésre:

"Egy brazil katolikus érsek azt állítja, hogy a serdülőkorúak „spontán homoszexuálisok”, míg a társadalom manapság pedofil."

http://nol.hu/kulfold/_a_tarsadalom_pedofil_
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12401

 

Ez jó! :-)

Itten a faluban kb. egy éve nyílt egy CBA. Reggel hattól este nyolcig van nyitva: szombaton is, meg vasárnap is .... ahogy hallottam, a vezető nem győzte elhessegetni a munkára jelentkezőket. A kezdetek óta ugyanaz a gárda melózik.

:-D)

 

Ha legközelebb megyek, meg is kérdem a lányokat, hogy kinyitnak-e még a hétvégén ...?

:-)

 

(Mindeközben folyamatosan  röhögök, hogy Orbán mekkorákat szórakozhat azon, hogy ezt a sok sültbarmot mi mindennek nevezi ki - miközben hatalmuk, joguk kb. annyi lesz, mint nekem, vagy Neked ... de hát nyóc éve volt a Miniszterelnök Úrnak arra, hogy most kivitelezhessen, és aközben folyamatosan boldogan szembesülhetett vele, hogy a zemberek olyan, ming a kiselefánt: nehezen tanul és könnyen felejt.)

Előzmény: düdüklü tencere (12399)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12400
Bár ott bukik a tétel, hogy az említett akárki is zárva lesz......
Előzmény: düdüklü tencere (12399)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12399
Cui prodest.

Mert hogy ez is jáccik ám, a CBA-oligarchák se ma kezdték.
Előzmény: MayItBe (12365)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12398

 

Na, hát akkor tán mégsem egyediek és szórványosak a tapasztalatok ...:-)

Ami a költségeket illeti: minket is bombáztak szinte havonta csekkekkel, hogy járuljunk hozzá anyagilag az - egyébként államilag is jelentősen támogatott - intézmény fenntartásához, ami akkor is és most is a legjobban eleresztett intézmény a városban.

A férjem érdeklődött, hogy lehetne-e megtekinteni valamiféle kimutatást arról, hogy mire fordíttódik a pénz. Ahogy te kaptál erről esetleg egy kiadványt, úgy kaptunk pont mi is ....:-)

 

Előzmény: hiryu2,0 (12396)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12397

 

Ez valóban így igaz. De ha - alább írtam, hány -  x hellyel kapcsolatban ez a tapasztalat(om), akkor elég nehéz arra gondolni, hogy ez kizárólag egyedi/helyi jelenség és úgyegyébként máshol ez homlokegyenest máshogy van.

 

Az tény, hogy erősen megválogatják, kik kerüljenek be, majd - és mivel ezt itt és sok esetben így tapasztaltam, számomra - az is tény, hogy a problémás esetektől radikálisan és azonnal igyekszenek megszabadulni.

 

Előzmény: nemezis 2 (12392)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 12396
Itteni kisvárosban Legutolsó magyar "szentről" /Pehm/ elnevezett iskola: válogatás detto, anyámék heccből elnéztek, /keményen ateista család:)/unokahugom ment ősszel elsőbe./jelzem a kiscsajnak van esze: ovodába azért megpróbálkoztak a hittannal, már csak  az elvárt műveltség miatt is, de a lány kettő foglalkozás után úgy döntött, ő inkább karatézna:)Szóval minden szentnek maga fele kacska a keze: nagyon kezdték nézni, szülő mennyit fog anyagilag az iskolába tömni. Persze fehérnek is kell lenned, legalábbis mondjuk roma gyereket még az iskolaudvaron se láttam. Anno volt feleségem segített ki egy-két hónapig ebben az iskolában. Mesélte, azért lement hídba mikor a hetedikes helyi milliomoscsemete megkérte, legyenszíves a szekrényét keresse meg, mert ő nem tudja elolvasni a nevét.....
Előzmény: MayItBe (12388)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12392

A Te tapasztalataidat, nem kérdőjelezem meg, biztos van ilyen is.

Viszont egy-egy esetből általánosítani nem szerencsés.

Előzmény: MayItBe (12391)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12391

 

Hát ugye, éppen most olvastam lejjebb, hogy mindenkinek a saját tapasztalata a mérvadó ...

Magam részéről maradnék annyiban, hogy van, ahol semmiféle tolerancia nem létezik és már az első problémahelyzet megoldása az, hogy kirakják a gyereket (pl. evangélikus középiskolából első és egyetlen eset miatt egy lányt, aki aztán a másik helyen dicsérettel végezte a hátralevő időt ...de kényelmesebb volt kirúgni, mintsem fél évet - mert nem telt több időbe! - rászánni arra, hogy "neveljék"), és van, ahol van n+1. esély is és csak utána helyezik át.

Az én tapasztalataim azt mutatják, hogy az előbbi jellemző az egyházi iskolákra, az utóbb meg javarészt az államiakra.

 

Előzmény: nemezis 2 (12390)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12390
  • az a tendencia, hogy a problémásaktól igykekeznek megszabadulni

ez szinte minden iskolára jellemző.

Elég sok olyan gyereket vizsgáltam, akit szeptember végén, már a 4. iskolából "tanácsoltak el" (egyik sem egyházi volt)

Előzmény: MayItBe (12388)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12389

 

:-D)

Basszus, ez a szóhasználat, ezek a jelzős szerkezetek, szófordulatok ...

:-)

Előzmény: Törölt nick (12374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!