Keresés

Részletes keresés

laco___ Creative Commons License 2015.04.25 0 0 3623

Talán most:

 

https://www.youtube.com/watch?v=P_rMG_rrk3s

 

https://www.youtube.com/watch?v=0QId5XKwoHE

Előzmény: Trust11 (3618)
laco___ Creative Commons License 2015.04.25 0 0 3622

Trust 11

 

Amennyiben ezt hallod,és a porszívó adja akkor ez természetes:

https://www.youtube.com/watch?v=P_rMG_rrk3s

https://www.youtube.com/watch?v=0QId5XKwoHE

Erre tudok gondolni első körben.

Előzmény: Trust11 (3618)
laco___ Creative Commons License 2015.04.25 0 0 3621

Szia

 

Igen széles a vásárolható termékek palettája de tudni kellene pontosabb infokat.Mekkora a lakás melyet takarítana a gép,vannak-e illetve mekkorák a küszöbök,szükséges-e időzítő,vannak-e olyan bútorok amik alatt kell-e takarítani a robot,illetve azok alja milyen magasan van a földtől?

Előzmény: Ildikó87 (3619)
laco___ Creative Commons License 2015.04.25 0 0 3620

Üdv

 

Azt lehet tudni,hogy egészen pontosan honnan jön a kattogás?Értem ezalatt,hogy tápegység,dokkoló,vagy porszívó.Érdekes a probléma,hiszen töltésnél szerintem semmiféle mechanika nem megy ami kattoghatna.

Előzmény: Trust11 (3618)
Ildikó87 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 3619

Sziasztok!

 

Szeretnék robotporszívót vásárolni, de még nem tudom melyiket...nem baj ha drágább, inkább a minőség a fontosabb, hogy megfelelően takarítson ki, és azért megfelelő karbantartás mellett ne legyen vele gond..Tudnátok nekem javasolni valamit?

 

Trust11 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 3618

Sziasztok! Nem egész egy éves Roomba 620-asom van. Nagyon szépen működik, nagyon szeretem. Most pár napja figyeltem fel rá, hogy mikor töltőn van, halk de gyors kattogásokat hallat. Normális ez? 

szalkaie Creative Commons License 2015.04.09 0 1 3617

Ahogy a mellékelt linket nézem, ez ugyanabból a gyárból származik, mint az RX800, Sencor és még jó néhány néven futó robot. Teljesen mindegy, hogyan nevezik. Az RX 800-hoz például tökéletesen illeszkedik a Sencor portartálya. Ez személyes tapasztalat.

Szóval az iRobot-hoz semmi köze, mint azt Robotdoki meg is erősítette. Azaz annyi köze lehet, hogy onnan koppintottak sokmindent. :-)

Egyébként, a Roombáról is szót ejtve - hisz' ez az a fórum - észrevettem, hogy nagyon sok robotporszívó gyártó saját fejlesztésnek állítja be a készülékét, pedig csak az iRobot első generációs készülékeinek az 1 az 1-ben másolata. Elég egy alsó kép (ezt nem is szeretik mutogatni!), és az elrendezésből egyértelmű. 

Előzmény: laza80 (3614)
robotdoki Creative Commons License 2015.04.09 0 1 3616

Szia Laza80!

 

Ez nem iRobot robotporszívó, így nem tudok segíteni. De a sencor és a robotx is ugyanaz.

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

 

Előzmény: laza80 (3612)
robotdoki Creative Commons License 2015.04.09 0 0 3615

Szia Bubo121!

 

A szervizben elvégzett teszt után, biztosan tudunk segíteni.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Bubo121 (3611)
laza80 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 3614

Igen hasonlít tényleg rájuk , mellékelek egy linket róla.

 

http://www.robotkingdom.com.au/store/p52/Multifunctional_Intelligent_Robot_Vacuum_Cleaner_XR210_-_BLACK.html

 

Utána nézek, kezdetnek köszönöm!

Előzmény: szalkaie (3613)
szalkaie Creative Commons License 2015.04.08 0 1 3613

Ez az XR210 Biztos, hogy iRobot? Nekem gyanús, hogy inkább a RobotX R800-nak felel meg. Amennyiben igen, akkor megegyezik a Sencor SVC9020 és SVC9031-el.

A magyarországi képviselet elérhetősége: http://www.sencor.hu/kapcsolat

Segítőkészek, árajánlatot is adnak.

Ha tévedtem, akkor bocs!

Előzmény: laza80 (3612)
laza80 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 3612

Sziasztok iRobot XR210-hez keresek bal oldali motort vagy akár komplett hajtóművet.  Mellékelek egy ebayes linket de onnan nem küldik magyarba el meg amugy se ér ennyit sajnos már a masina. Minden segytségnek örülnék. Az eredeti motor csutkára leégett ezért a külső méretine kivül semmit se tudok róla se a fordulatszámát se a névleges feszültségét

.

 

http://www.ebay.com.au/itm/Genuine-Left-Right-Wheel-Module-For-Multifunction-Robotic-Vacuum-XR210-/221490238263

Bubo121 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3611

Sziasztok  Segitséget kérnék roomba 650 hez  Kb 2 éve kaptam és a körkeféi ügy 1 hete csak időnként forognak. Olyan mintha a tengely megkopott volna. Lehet rajta segiteni ? 

robotdoki Creative Commons License 2015.03.28 0 0 3610

Szia Chalauzhal!

 

A szervizünkben kapható komplett tartály, már a 600-as modell tartálya az aktuális és kompatibilis megoldás.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Chalauzhal (3609)
Chalauzhal Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3609

Kedves Robotdoki!

 

Köszi a gyors választ, én nem voltam itthon 3 napig. Mielőtt elovastam a megnyugtató válaszodat, ma reggel elemeket cseréltem a tornyokban és kora reggel start.... Nem programoztam be előre, mert itt akartam lenni és látni akartam a kicsikét :)

 

Az új (típusú!) akksi még nem került olyan helyzetbe, hogy igazán letesztelhettem volna a "munkabírását". Nálam 4 éve általában 1,5 óra +/- 5 perc a menetrend szerinti időtartam (kb. 65 négyzetméteren, négy helységben). Az előzőekben leírt rendellenességeknél sem ment többet 130-140 percnél, de itt már pirosan ballagot vissza a dokkolóra. Ebből csak feltételezni tudom, hogy a három órát nem élte volna túl. Lehet, hogy egyszer - ha lesz időm - kikapcsolom a dokkolót és kipróbálom, természetesen írok róla beszámolót Neked itt a fórumon, mindannyiunk hasznára. Kérdés: az nem baj, ha totál lemerítem?

 

Időközben "ÖCSI" (így hívjuk) végzett és kb. negyedórás késéssel visszahúzott a bázisra.... tehát valószínüleg a tornyok voltak lemerülve. Az előző rossz napokat így sajnos én okoztam neki. Ez a probléma megoldódni látszik!

 

Még egy kérdés: az 581-es típushoz lehet-e külön kapni azt a komplett modult, amiben a szűrőbetét és a portartályok vannnak. Az a bajom, hogy a tisztításnál most már sokszor kipotyog a szűrőtartó keret, mert ki van kopva a tartófüle (bütyök) és attól félek, hogy egyszer majdnem tudom visszatenni/rögzíteni. Amennyiben van, akkor mennyibe kerül?

 

Mégegyszer is köszi a segítséget és utóbbi kérdésemre válaszodat várva, üdvözlettel:

Chalauzhal

Előzmény: robotdoki (3607)
Frans Creative Commons License 2015.03.18 0 0 3608

Szia Edimax!

Én is hasonló képpen jártam a robotommal.

Kérdeztem is itt hozzáértőket de nem kaptam csak olyan terelő választ, vagy nem volt ilyen akkor a közelben. Lényeg az hogy mint akkor is irtam épp ideje a nagy karbantartást elvégezni.

Épp egy hetes távollétre készültünk,és előtte darabokra szedtem a kicsikét. Mindenét kitakaritottam, és egy hétre eltávolitattam belőle az akkumlátort is .és lám újra élesztve a gépet azóta is minden rendben működik. Igaz a tervezett csapágyazás elmaradt de ez a legkevesebb. A lényeg  hogy működik rendesen. Hogy most mitől javult meg konkrétan,arra talán majd a szakavatottak tudnak konkrétabb választ.

Előzmény: Edimax (3599)
robotdoki Creative Commons License 2015.03.16 0 0 3607

Szia Chalauzhal!

 

Ne ess kétségbe,  kapcsold ki a tornyokat és egyesével teszteld. Figyeld a jelenséget.

Amúgy ez nem akkora probléma, lehet neki is rossz napja:-)

 

Az új akku mennyit bír egy töltéssel?

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

Előzmény: Chalauzhal (3606)
Chalauzhal Creative Commons License 2015.03.15 0 0 3606

Kedves Robotdoki!

 

Négy éve működik hibátlanul a Roomba 581-esem. Kb. összesen 65 négyzetméteres négy helységet takarít 1-2-3-4 szoba sorrendben, majd ugyan ebben a sorrendben vonul vissza a dokkra.

 

A legutóbbi alkalommal és a mai napon is fordított valamit a logikán, mégpedig 1-3-4-2 sorrendben takarít. Ezután a 2-ből megy vissza a dokkra teljesen lemerülten, pedig kb. fél éve vadi új akksija van. Ez azért furcsa, mert fizikailag is az 1-2-3-4 sorrendben bejárható a lakás.

 

Havonta csinálok soft-resetet, amit egybekötök egy alaposabb takarítással is. Egyébként minden takarítás után kitisztítom a Roombát. Ezért a gondoskodásért megdicsért a kollégád a kétéves felülvizsgálat alkalmával, mivel maga is tapasztalta.

 

Mivel győri vagyok, a személyes utazás helyett először meg szeretném próbálni a "távgyógyítás" módszerével orvosolni a problémát, mivel így már tudtál segíteni a múltban is.

 

Előre is köszönöm a válaszodat, üdvözlettel:

Chalauzhal

robotdoki Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3605

Szia Camenzind!

 

Igen, de nehogy zárlatba vigye a belső tápot a vezeték sérülés miatt. Hidd el hamar megoldjuk.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Camenzind (3604)
Camenzind Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3604

köszi Doki, még megpróbálom sajátkezűleg működésre bírni, ha nem megy jelentkezem.

 

Azt jól tudom, hogy a felső kiálló szeme csak a virtuális falakhoz és a dokkolóhoz kell? tehát ideiglenesen anélkül is végezheti jól a dolgát?

Előzmény: robotdoki (3603)
robotdoki Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3603

Szia Camenzind!

 

Sajnálom az esetet. Orvosolni tudjuk a szervizben, van minden tartozékunk.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Camenzind (3602)
Camenzind Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3602

Üdv mindenkinek,

 

mindannyiunk okulására szeretném közzétenni a robotunkkal (roomba 530) történteket:

 

az emeleten takarított éppen, mint már oly sokszor, ahol is van egy "szakadék" korláttal, alatta a lépcsővel.

A korláton szoktunk néha ruhákat szárítani. Most is ez történt, és egy vastag fekete anyagú ruha ami ott lógott a korláton vélhetően megzavarta a robot érzékelőjét, és lezuhant. (mindez csak feltételezés, nem voltunk jelen, utólag konstruáltuk így az eseményeket)

 

7 év alatt most először történt ilyen. Elvileg túlélte, mindene forog, szív a szívókája, csak az alsó műanyag lemez törött össze, a félkör alakú ütközöje valahol eldeformálódott mert még nem nagyon sikerült pontosan visszailleszteni, és a felső "szeme" kiszakadt.

Edimax Creative Commons License 2015.02.27 0 0 3601

Köszönöm.   Megpróbáltuk de sajna nem változott.   Mi hibásodott meg benne.  Véleltlenül megsérülhettet a programja /mémoja/. 

kösz.

Előzmény: robotdoki (3600)
robotdoki Creative Commons License 2015.02.27 0 0 3600

Szia Edimax!

 

Próbáld meg, hogy a keféket oda vissza forgatni kézzel. Ha így sem akarja az igazat akkor jelezd a szervizünkbe a problémát, megoldjuk.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Edimax (3599)
Edimax Creative Commons License 2015.02.26 0 0 3599

 Üdv : Nagyon jó ez a fórum.    robotdoki  tól kérdezném meg.

 kis furcsa dolgot a porszivómal kapcs. Ugyan is  Akku teljessen feltöltve van. Nos elinditjuk a kis gépet ,szépen megy is ahogy kell,  de sajna  pár mp mulva  meg ának a seprü -i, de a gép megy tovább . az t miért csinálja.  Semmi kosz nincs  rajtuk.  Nagy baj van vele.

Előre is köszönöm.

robotdoki Creative Commons License 2015.02.26 0 0 3598

Szia Mh8282!

 

Én csak iRobot-ban tudok nyilatkozni. Ismerem az előnyét és a hibáit is. Mert melyiknek nincs? A felhasználási környezet határozza meg a hasznosságát a típusok között.

Olvasgasd a blog-omat, ha valami nem tiszta akkor hívj.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: mh8282 (3593)
laco___ Creative Commons License 2015.02.26 0 0 3597

Üdv mh8282

 

Kérdéseidre elsősorban nem is közvetlen választ adnék,csupán inkább átfogó lenne az írásom.

Sok márka van a piacon mint tudjuk,és elég szoros a verseny.Minden robot kicsit másképp működik,a mérnökök mást és mást "álmodtak"meg különböző márkák esetében.

Hogy milyet vegyél inkább neveket nem írok mert ha leírnám egy-két típusról hogy mik a betegségeik,hibáik bizony akinek pont olyan van lehet nem tetszését fejezné ki irányomban,és természetesen megsérteni véletlen sem szeretnék senkit akár egy ilyen dolgon keresztül is.

Amennyiben nem sietős a vásárlás olvasgass és nem csak az itthoni,hanem külföldi oldalakon is.

Ha picit jobban belemélyedsz egyértelműen körvonalazódni fog majd,hogy mit is szeretnél vásárolni.

A CES-ről vagy az IFA-ról készült cikkeket olvasod bizony azok kicsit sántíthatnak hiszen itt mindenki a szépet és jót mutatja,érzékelteti.Ide sorolnám a magyar oldalakból a geeks.hu-t is,bár irányadónak tökéletes.

Ami picit jobban a valóságot tükrözi az a Costco,Amazon,és a robotreviews.com.

Nekem iRobotom van és gondoltam rá,hogy veszek még egy másik márkát is,de azt hiszem erről egyelőre leteszek......

 

Előzmény: mh8282 (3593)
TarrG Creative Commons License 2015.02.25 0 0 3596

Ha 150 a keret, akkor szerintem ez jó lesz neked:

LG HOM-BOT SQUARE VHOMBOT3 robot porszívó

 

Nekünk is ilyen van, nagyjából 50nm-t kell takarítania. Időzítheted, hogy minden nap reggel 9kor elinduljon és kitakarítson. Ha kész, akkor visszamegy és feltölti magát. Irobot csak felsőbb kategóriákban tudja ugyanezt persze irányítótornyok használatával, ami szerintem macerás, nem utolsó sorban drágább.

 

 

Előzmény: mh8282 (3593)
Bobbyoti Creative Commons License 2015.02.25 0 0 3595

Kedves Robotdoki!Köszönöm  a megnyugtató választ,kicsit elérzékenyültem,gondolom a sok gőz miatt:D Itt jelzem.hogy a másik Roomba650-et kapok a körbe-körbe forgó helyett.Remélem nagyon jó házi kedvenc lesz,és sokáig fog boldogitani.Szép napot mindenkinek:D

Bobbyoti Creative Commons License 2015.02.25 0 0 3594

Sziasztok!Szeretnék segitséget kérni.20.-án +érkezett az új házi kedvencem(Roomba650)Szerettem volna vele +ismerkedni,de a drága csak körbe-körbe forgott,lemerités előtt is, töltés után is.Nagyon mérges vagyok próbálom a dühömet magamba tartani,és visszafogni magamat.Volt valakinek hasonló tapasztalata?Jelenleg útban van a Robotdoki felé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!