Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2009.11.01 0 0 599
Ennyire "romlott" ételt inkább ne adjunk az ebeknek sem. ;-)
Előzmény: nagymóni (596)
oncogito Creative Commons License 2009.11.01 0 0 598
Nem hiszem, hogy az ilyen embernek lenne bármilyen állata - legalábbis remélem.
Viszont az emberek zöme félelmetesen közönyös tud lenni, ha állatokról van szó.
Ha az ilyesmi hülyeség lábra kap, szerintem igencsak védeni kell az állatainkat. :-/
Előzmény: Inki1989 (597)
Inki1989 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 597
Akkor az elhunyt nagybátyámat is egyem meg. Aki kitalálta azzal kéne megetetni az egyik szeretett állatkáját. Nagyon zizi az ilyen ember......
Előzmény: oncogito (594)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.31 0 0 596
Eszembe jutott még valami: ennek az idiótának az ökológiai lábnyomát ki számolja ki? Lehet, hogy kiderülne, hogy először őt kell megenni. Vagy megetetni a kutyáinkkal. Bocs.
Előzmény: nagymóni (595)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.30 0 0 595
Hát ettől ledobta az agyam az ékszíjat. Néha irigylem azokat az embereket, akiknek ennyi hülyeségre van idejük. Ha ennyi szabadideje van, beállhatna hozzánk néha besegíteni. Aztán legalább lenne mit számolgatnia. Ha fel bírja emelni még a kezét egy kiadós trágyahordás után.:)
Előzmény: oncogito (594)
oncogito Creative Commons License 2009.10.27 0 0 594
Az emberi hülyeségnek nincs határa!!!!!!!!!!!!
olvasd el
nagymóni Creative Commons License 2009.10.25 0 0 593
Mi ragadozók vagyunk, de nem kegyetlen ragadozók. Nem nagyon tudjuk a menüt elképzelni hús nélkül, de attól még szeretjük az állatokat. Nem tudom, hogy sokan miért bántják, kínozzák a vágóállatot. Nem azt érdemli. Mi a levágott állattól bocsánatot kérünk és megköszönjük neki, hogy nekünk adta magát. Tiszteljük őket. Ennyi. Egyébként volt már rá példa, hogy én is tartottam húsmentes időszakot néhány hétig, de ez nekem egy kicsit fura volt. Nem rossz, csak füra. Tegnap is fini tyúkpörkölt volt, de apus úgy vágta le reggel a pipit, hogy egy hangját nem hallottam. Pedig kint voltam, fejtem. Még most is hálával gondolok rá, hiszen eddig tojt, most pedig két napos ebédet adott nekünk. Köszönjük.
Előzmény: oncogito (590)
oncogito Creative Commons License 2009.10.24 0 0 592
Előzmény: oncogito (591)
oncogito Creative Commons License 2009.10.24 0 0 591
Most olvasom a Hirszerzőn:

A mentőket azzal riasztották, hogy a kutya összemarcangolta a gyereket, ezért mentőhelikoptert küldtek a helyszínre, s a kislányt a debreceni Kenézy Gyula Kórház baleseti sebészetére szállították.
A rendőrség ügyeletese az MTI-nek elmondta: a helyszínen kiderült, hogy a kutya nem támadta meg a gyereket, csak a lánca tekeredett rá a kislány lábára, aki a kutya nyakörvétől sérült meg.
A gyerek nyolc napon belül gyógyuló könnyebb sérülést szenvedett, s már haza is engedték a kórházból - tudta meg az MTI a Kenézy Kórház ügyeletes orvosától."




Ezt a hírt úgy kellett volna fogalmazni, hogy a láncra kötött kutya még akkor sem bántotta a gyereket, amikor az belegabalyodott a láncba.
De persze, ennek nem lenne hírértéke. :-/
oncogito Creative Commons License 2009.10.22 0 0 590
Igen, ezt is megértem.
És ha mindenütt ilyen lenne, én sem lennék vega.
Én azért nem bírok húst enni, mert a nagyüzemi (és sajnos sok háztáji) állattartás és leölés valami borzalom.
Tudom, hogy vannak állatok, akikből táplálék lesz, de ettől még nem kellene szenvedni.
Előzmény: nagymóni (589)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.22 0 0 589
Sajnos nem lehet minden kiskecsuszt megtartani, mert ahhoz nagyon sok hely és sok pénz kéne. De kecskét nem adok el. Párszor már próbálkoztunk, mindig megbántuk. Tehát a szaporulatnak az a része, amelyik már túlnő a lehetőségeinken az asztalon végzi, de nem a másén. Így biztos vagyok abban, hogy az állat nincs bántva éa megkínozva mielőtt meghal. Nálunk biztosított a gyors és fájdalommentes halál, addig pedig nagyon sok szeretet és jó bánásmód illeti mekk őket. Utána pedig béke poraira és jó étvágyat kívánok a családnak. Mindig sajnálom amelyiknek mennie kell, de tudomásul kell venni, hogy nekik ez a szép hivatás jutott, hogy minket tápláljanak.
Előzmény: oncogito (588)
oncogito Creative Commons License 2009.10.21 0 0 588
Hát, a mi ebkéink is szednek magukra, tél előtt mindig hatalmasra nő az amúgy sem rossz étvágyuk. :-)
Egyébként a kecskék minden szaporulatát megtartjátok? Vagy van rá jelentkező?

Egyébként öröm olvasni a soraidat, mert mindig jó érzéssel tölt el, ha állattartó szeretettel beszél az állatairól és nem tárgyként, nem haszondologként tekint rá.
Sok ilyen kellene... :-)
Előzmény: nagymóni (587)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.16 0 0 587
Szerencsére egész jól megúsztuk a dolgot. Sőt, még haszon is van belőle. Nem kell verni a diót.:) Kutyukáim dión híznak, és fényesednek. Amit mi nem tudunk összeszedni, ők azt is megtalálják, így a járda vastagon meg van terítve dióhéjjal. Kecsóéknál beindult az ivarzási szezon, Jónás állandóan parfümözi magát, még három házzal odébb is érezni a szagát. Szerelmes bőgésétől hangos az udvar. Átmenetileg meg kellett kötni, ezt a születésszabályozás egyetlen eszköze jelenleg. Remélem, hogy egy hónap múlva már újabb szaporulatról számolhatok be. Addig is napsütéses sétákat kívánok.
Előzmény: oncogito (586)
oncogito Creative Commons License 2009.10.14 0 0 586
Jaj, nagyon aranyos lehetett az a terrierke. :-)
Lám, sokszor van, hogy egy kutyában több szeretet és lélek van, mint sok emberben.

Vihar felétek nem okozott galibát?
Előzmény: nagymóni (585)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.12 0 0 585
Hát ez egyszerűen tündéri. Bizsu jut róla eszembe, drága megboldogult apósom tibeti terrierje. Szakadó esőben ült szegénykém a kutyaház mellett, és nem akart bemenni az amúgy nagyon szófogadó kedves kutyus. Benéztem a házába, hogy mi a fene lehet ott, amiért Bizsuli nem akar bebújni az eső elől. A macska bevonult a kutyaházba és ott fialt. Bizsu kint ült és őrizte a cicákat, amíg nem volt ott a mamájuk.
Előzmény: oncogito (584)
oncogito Creative Commons License 2009.10.11 0 0 584
Ezt a képet ma kaptam emailben, ide is felteszem, mert szerintem annyira aranyos.:-)

oncogito Creative Commons License 2009.10.09 0 0 583
Igen, valóban, a tél valahogy több pihenést ad a legtöbb embernek.
Még városban is - én legalábbis télire mindig bevásárolok amit csak lehet több hónapra és nem kell annyiszor, mint nyáron.
Szép a tél is, de városban valahogy ez is annyira el tud piszkolódni, mint annyi más.
Előzmény: nagymóni (582)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.09 0 0 582
Mi is várjuk a tavaszt, mert nagyon szeretjük. De azért ránk fér egy kis pihenés. Amíg a kert pihen, addig nekünk is kevesebb a dolgunk. Persze az állatokkal így is van, náluk nincs nincs vasár- és ünnepnap. De örülök nekik minden nap, reggel és este, Frissen és fáradtan, mert ők is mindig egyformán örülnek nekünk. Nem morognak, hogy most nem adunk tejet, mert vasárnap van. Adnak és én hálás vagyok érte.
Előzmény: oncogito (581)
oncogito Creative Commons License 2009.10.08 0 0 581
Megvagyunk, éldegélünk mindannyian.
Pajtinak kezd jönni a jóidő, mert neki a hűvös és a hideg az igazi sétakörülmény.
Picúrt meg esténként be kell takargatni.
Persze még nap közben szép napos az idő errefelé is, de jövő héten azt mondogatják, már havazás is várható.

Engem inkább csak a csúszós idő zavar, mert akkor nehezebb a sétáltatás, főleg a kis házisárkánynál. :-)
Persze, azért Picur sokat szelidült, már több kutyás is van, akinek hagyja magát nagy kegyesen megsimizni - de ezt ki kell érdemelni nála.
Pajti meg egyre inkább békés, megfontolt és megbízható.

Szóval megvagyunk -- de én már most várom a tavaszt. ;-)

Előzmény: nagymóni (580)
nagymóni Creative Commons License 2009.10.08 0 0 580
Mi még nem fűtöttünk be a cserépkályhába, remélem, még pár napot kihúzunk. Eddig csak a fürdőbe kellett begyújtani a fürdés idejére, az pedig csak pár perc. Ügyes bőszen ugatja egyetlen lánycicámat, a fiúkkal jóban van. Kormi remekül átvészelte a nyarat, most egy kicsit féltem őt a hidegtől, de keresek valami jó meleg szőnyeget vagy nagykabátot neki a teraszra, hogy ne fázzon a kövön, ha lefekszik. Bogikának szépen megnőtt már a szőre a nyári nyiratkozás óta, tehát ő már alaposan felkészült a hidegre. Jó sok kukoricaszárat behordtunk a kecsóknak, a lehullott leveleken remek fészket készítettek maguknak a kutyuk, jó nagyokat szunyálnak a csörgősre száradt leveleken. Nálatok mizujság, hogy vannak az ebentyűk és gazdik?
Előzmény: oncogito (579)
oncogito Creative Commons License 2009.10.04 0 0 579
Sajnálom, pedig eddig sikerült megnyitni, amiket belinkeltem. :-/
Egyébként mi tegnap óta próbafűtünk és remekül elvagyunk, mert éjszaka bizony már hideg van.
De remélem, még lesz néhány szép napos idő.
Bár az egyik időjós szerint már ehónap 15.-én lesz az első fagy.
Előzmény: nagymóni (578)
nagymóni Creative Commons License 2009.09.30 0 0 578
Akárhogy próbálkozok, nem indul. Az oldal megnyílik, de a videót nem indítja el. Ennyi...
Előzmény: oncogito (577)
oncogito Creative Commons License 2009.09.29 0 0 577
Pedig nagyon aranyos videó.
Látszatra komolyan verekszik a német juhász-szerű a cicával, de tulajdonképpen nagyon, nagyon vigyáz rá. A macsek meg mindent belead, de közben időnként ő is szeretgeti-nyalogatja a kuttyot.
oncogito Creative Commons License 2009.09.29 0 0 576
A képernyőd bal legfelső részében látszik - én Mozzila Firefoxot használok.
Lehet, hogy te Internet Explorert?
Bár én azon is kipróbáltam, nekem bejön mindenhol a video. :-(
Előzmény: nagymóni (575)
nagymóni Creative Commons License 2009.09.29 0 0 575
Légyszives ne káromkodj. Mit tudom én, hogy mi mitől műxik. Én csak használom.
Előzmény: oncogito (574)
oncogito Creative Commons License 2009.09.27 0 0 574
Milyen böngésződ van?
Előzmény: nagymóni (573)
nagymóni Creative Commons License 2009.09.27 0 0 573
Hiába minden próbálkozás, nem indul el. Marad hát az itthoni kutya-macska barátkozás.
Előzmény: oncogito (572)
oncogito Creative Commons License 2009.09.26 0 0 572
Talán így próbáld meg átmásolni:
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/kutya-macsaka-baratsag/
Előzmény: nagymóni (571)
nagymóni Creative Commons License 2009.09.26 0 0 571
Lehet, hogy béna vagyok, de nem tudom megnyitni.
Előzmény: oncogito (570)
oncogito Creative Commons License 2009.09.25 0 0 570
Egy aranyos video a kutya-macska barátságról:
klikk ide

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!