Keresés

Részletes keresés

monnyo Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1528
Szia,

Ezt örömmel olvasom... nagyon nem szeretek ilyen híreket olvasni... reagálni sem tudtam rá semmit. Nagyon örülök h megmenekült a cicus. :)
Előzmény: shine_adonis (1527)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1527
Sziasztok!

Szerencsére már nem aktuális:)
Előzmény: shine_adonis (1526)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1526
ursulascoon kérésére írom be:

Sziasztok!



SAJNOS NEM JÓ HÍRREL JÖVÖK MOST FEL!

EGY ISMERŐSÖM HÍVOTT MA ESTE FEL, HOGY VAN EGY KIS(5hónapos) MAINE COON CICA AKINEK COMBNYAK TÖRÉSE VAN! Ettől az ismerősömtől vették a cicát még Novemberben, és most bajban van a kis manó!

Mostani gazdija valószínűleg megverte, bár ezt nem vallotta be, de az biztos, hogy nem hajlandó tovább magánál tartani a cicát!

A műtét költsége 20-25ezer forint lenne. Mindössze ennyiért megkaphatja a kismacskát aki hajlandó magához venni, ápolni és szeretni, valamint egy ennél jobb életet biztosítani a kicsinek!

Én gondolkodás nélkül hoznám ha lenne hely, de mivel kicsik is vannak és az én egyik nagy cicámnak is most bolt egy műtétje, nem tudnám hova tenni.... Bízom benne talán valaki magához veszi! Ha tudtok valaki akkor szóljatok! Egy, talán 2 napja van a kicsinek, hogy megműtsék, különben elaltatják!

Törzskönyv is jár hozzá.

Érdeklődők olvassák a maine coon topikot! (szerintem)
monnyo Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1525
Most néztem h nem is Bársonyos mancsos névjegyet kaptam... szóval egy telefont lehet megérne. :)
Előzmény: Norani2 (1519)
monnyo Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1524

Ahhoz képest akivel már többször beszéltem telefonon. :)

 

Persze nem a világ vége Nyiregyháza, de nincs is közel.

Előzmény: CyberCat (1523)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1523
Nyíregyháza messze van? Honnan nézve? És akkor mit szólnál Lengyelországhoz - én onnan hoztam a cicámat és Bécsben vagyunk, az még +150 km Budapesthez képest.
Előzmény: monnyo (1522)
monnyo Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1522

Most a hétvégén pont szereztem tőlük is névjegykártyát... az igazság az már máshol vagyunk úgymond várólistán... Meg Nyíregyháza elég messze van. :(

De szép cicák voltak velük kint most is. Pont náluk kaptunk szívrohamot, h mennyire vedlenek a cicák, de már tisztázódott, h a kiállítási stress az oka annak a nagy vedlésnek. De azért köszi...  :)

Előzmény: Norani2 (1519)
monnyo Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1521

Szia, kicsi a világ. :)

 

Köszönöm a válaszodat, de mivel elég sokat dolgozunk és kevés időt vagyunk otthon vszínű marad a brit cica. Ő jobban viseli a magányt és jó eséllyel kisebb örültségekre is képes mint egy thai.

 

Előzmény: lilikusz (1517)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1520
Ha netán nem csak thai hanem sziámi vagy ori is érdekel akkor szólj.Van egy tenyésztő ismerősöm akinek vannak most eladő cicái.Egyébként ő is kint volt és tarolt a cicája úgy tudom.
Előzmény: monnyo (1516)
Norani2 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1519
Szia Monnyo!

Nem tudom, hol laksz, de itt Nyíregyházán a Bársonyos Mancs tenyészetben zömmel kék-fehér cicók szoktak születni, kérdezd meg őket esetleg várhatók kicsik a közeljövőben.
Előzmény: monnyo (1510)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1518
Ja az lemaradt hogy igaza van a többieknek nagy dumás a csajszi de hihetetlen aranyos.
Előzmény: lilikusz (1517)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1517
Szia Monnyo a csinis fórumról már jól ismersz bár mostanában nem vagyok (csinike).
Nekünk is van egy sziámi vagy thai cicánk nem tudni melyik mert valszeg keverék és jól kijön a csinikkel.
Előzmény: monnyo (1516)
monnyo Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1516
Igen a kint lévő 9 hónapos kandúrt kínálták eladásra. Egyébként a hölgy nagyon kedves volt. :)
Mivel csak 1 db thai volt kint, tudtommal egymagában nem tudják nevezni sehová. :(
Előzmény: CyberCat (1513)
Lolamoon Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1515
A székesfehérvári kiállításon akadt egy-két kiállító aki árulta a macskáját. Elvitték "szemléztetni", utána meg vihette aki kifizette.
Előzmény: CyberCat (1513)
ody42 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1514
Hűha, ezt nem tudom neked megmondani. De számomra egyértelmű volt, h. ha 1 macskát kiállít, és az ő feje fölött áll az eladó tábla, akkor a gazdája az ő fajtáját árulja. (Bevallom nem néztem meg a leírtaknál tüzetesebben, mert hihetetlen embertömeg volt a kiállításon.)
Előzmény: CyberCat (1513)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1513

Magát a kiállított cicát ajánlották eladásra?

Előzmény: ody42 (1511)
monnyo Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1512

Igen valóban az volt a ketrec tetején...

Szerintem a gyengébbek kedvéért, mert igy talán hamarabb tudja az ember hová kötni a cicát... mint pl én is...

Előzmény: ody42 (1511)
ody42 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1511
Persze, így van, de monnyo helyzetét nem könnyíti meg az eligazodás terén, h. a ketrecre tűzött hivatalos címkén thai szerepelt a fajtánál, a doboz tetején virító táblán meg sziámi macska eladó szöveg szerepelt. (egyébként thai cica volt a ketrecben)
Előzmény: CyberCat (1493)
monnyo Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1510

Ohh! Az szép idő...

Már lehetett volna brit cicánk, ha nem ragaszkodnánk a kék-fehérhez! :) Mivel az nem annyira felkapott színváltozat, igy kevesebb is van belőle.

Előzmény: CyberCat (1509)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1509

Az semmi, én tavaly június óta várok egy orosz kékre. Mellesleg, ők aztán tényleg igazi szobacicák, viszont eléggé egyemberesek.

 

Csinek szobaajtaját be kell csukni, amikor nem vagytok otthon, az a biztos.

Előzmény: monnyo (1508)
monnyo Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1508

Hát igazából most az maradt, h nagyon fontos szempont h amíg nem vagyunk otthon addig a csineket ne csinálja ki idegileg és viszont.

Szóval megnézzük "élőben" a brit macskát. Végül is október óta várunk rá...

Aztán ha nem szimpatikus, (vagyis mi neki), akkor marad a thai. :)

Előzmény: CyberCat (1507)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1507
A tenyésztőhöz nem lehet elmenni látogatóba, hogy megnézd milyenek családban a cicák?
Előzmény: monnyo (1506)
monnyo Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1506
Igen tudom h "dumálnak". :)
Volt az ismeretségi körömben ilyen macs. Csak ugye idegenként teljesen máshogy viszonyult hozzám, mint a gazdájához. (asszem 2x tépett meg :))
Sajnos brit macs nincs a környezetemben igy csak annyit tudok amit a neten olvastam.
Előzmény: CyberCat (1505)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1505
Hát meg lehet próbálkozni az összeszoktatással, de garancia nincs. Talán ha fél a porszívó zajától és azzal társítod a csinek látványát, akkor az elveszi a kedvét.
Azt tudod a thai-okról, hogy viszonylag hangosak, sokat beszélnek? Ezt ugyanis tudni kell róluk, sok embert ez egy idő után idegesít.
Előzmény: monnyo (1504)
monnyo Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1504
Egyébként véleményem szerint pont minden állat azután érdeklődik amit tiltunk neki. :(
Igy én a házi cicát sem zavartam el a csinek mellől mert azzal csak fokoztam volna az érdeklődését.
Előzmény: monnyo (1502)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1503
Thorani írta.
Én átnyálaztam a FiFe angol nyelvű oldalát, de nem találtam erről infót.
Előzmény: Bulsara1 (1501)
monnyo Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1502
A csincsillák ketrecben laknak! Nagy, bútorlap + rács, reteszekkel, mivel szabadulóművészek.
Egy légtérbe a házi cicámmal se mertem őket engedni, de a ketrecet nem piszkálták, sőt mivel a csinek határozottan nekitámadtak a ketrecnek igy hamar rendeződött a dolog, nem piszkálták egymást.
Tudom h a thai macska kitartó! És eléri amit akar.
Előzmény: CyberCat (1500)
Bulsara1 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1501
Tényleg, így már emlékszem! Talán épp Te írtad nem túl rég? Vagy Thorani...?
Előzmény: CyberCat (1498)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1500
Nézd, a csincsilla egy rágcsáló, a macska pedig egy rágcsálókra vadászó ragadozó. Amelyik macska tök érdektelen irántuk, az már nem természetes. Ha a csincsillák szabadon élnek a lakásban, akkor semmiképpen se ajánlott semmilyen macska. Ha ketrecben vannak és megoldható, hogy abba a szobába ne járjon be állandóan a macska, akkor rendben.
Előzmény: monnyo (1499)
monnyo Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1499
Értem értem! Már irtam is azóta! Bocsi. :(

Viszont akkor csincsilla mellé felejtős ez a cica? :(
Előzmény: CyberCat (1497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!