Keresés

Részletes keresés

Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 69
Egyik kedvenc képem..:)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 68
Szia Albert

Látom hasonló eszközöket használhatunk ha épp közelre kattintunk :o))

Ha már szó volt róla, hát elővettem a masinát és gyorsan keresve egy modellt próbálgattam az 50est :o)

Minden kép ugyanott, ugyanonnan, azonos testtartásból készült.
Nagyon minimális az élesség zónája... kézből fotózva, derékból élesítve :o)))

Az első: vázon az objektív
a második: M49es fordítóval feltett megfordított objektív
a harmadik: közgyűrűsorral feltett objektív.

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 67
Elvileg igen, és a fő téma: portré. Ezért is készültek a tanulmány képek...
Előzmény: f.tom (66)
f.tom Creative Commons License 2007.02.25 0 0 66

A Galériát nézegetve jutott eszembe. Tervezi a PFBK, hogy kiállítást szervez idén? Mintha tavaly is ilyen időszakban lett volna a Paksi Városi Múzeumban.

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 65

Én 350d+kitobival készítettem, de makrózni jobban szeretem az 50mm-es alap+közgyűrű sort, ami itt nem volt nálam.

A túrákról: amit felsoroltál abból mindet és még más fajtákat is :-) pl. túraversenyzés, gyerektábor, többnapos, sátrazós, városnézős, külföldi... :-))))

Évente legalább 60-70 napot túrázással (esetleg azzal kapcsolatban) töltök. Ebben benne vannak a szakosztályi túrák, de nyaralni is mindig olyan helyre megyünk, ahol hódolhatunk ennek a szenvedélynek. Tavasszal és ősszel minden 7végén megyünk valahova.

A programokról az ASE természetjáró szakosztály honlapján (tura.ase.hu) olvashatsz, de hamarosan lesz honlapja a másik egyesületünknek is (a közös program jelenleg az ASE-s honlapon elérhető).

Sajnos épp a fotós túrákra már ritkán jut idő...

A tegnapi túrát nem én vezettem, hanem a szakosztályunk egyik túravezetője, de nagyon jól sikerült túra volt.

Ennyit a túrákról: ebben a topic-ban ideje visszatérni a fényképezéshez :-)))))))

Előzmény: f.tom (57)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 64

Szia!

Most végre megnéztem a képeid. Nagyon jók. Ha azóta is ilyen képeket készítesz, vagy van kedved az akkorit folytatni, akkor köztünk a helyed. Szóval ne habozz, gyere el kedden... :-))))

Előzmény: kisülés (47)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 63
Dávid

Én az új szerzemény Chinonnal roppant mód elégedett vagyok... ha összefutunk megsasolod...

75-300... manuális, de nagyon vagányul rajzol...
Előzmény: Cz.Dávid (59)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 62
Szia Tom

Az Én válaszom, h semmi extra...
az ibolya és a levelek zöldje egy Chinon 75-300 Macro manuálissal
a mandulavirágok pedig szintán Chinon 35-80 Macro manuálissal...

De már alig várom, h legyen olyan jó idő és annyi fölös időm, h feltegyem a Pancolar 1,8/50 Carl Zeiss objektívem kögyűrű sorral vagy fordítva...

na azzal lehet ám igazi közelképeket csinálni...

Előzmény: f.tom (57)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 61
Hi Dávid

Nem tudom, de Nekem elég exif info-t adott a link amit Tutu idetett...

Auto exposure
200/100 sec. (APEX: 2)
f/2,8
5,7 mm
FUJIFILM FinePix S5500

Mondjuk azon csodálkozom...
(és minden elismerésem a Fujinak...nem hiába imádtam az S5000rem)
... h auto exposure-ban ilyen fotókat készít!
Előzmény: Cz.Dávid (56)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 60
Nézőpont kérdése..:D Nagyon elzsibbad az ember ujja,mikorra 4-500kép elkészül..:D
Előzmény: Cz.Dávid (59)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.25 0 0 59
Jaaa, úgy könnyű. A K100D-vel ez nem kivitelezhető. Sorozatban nem egy király, RAW-ban meg pláne nem...

Sigma 70-300 APO DG Macro-ja nincs vkinek puszta véletlenből? Obi vásárlás előtt vagyok, ebben az évben megyek kétszer-háromszor természetfotózni és a kitobi meg az M42-es Vivitar 85-205/308 nem lesz elég. Ez utóbbi egyébként eladó.
Előzmény: Tutu7030 (58)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 58
Villámoknáál max. a fókuszt szoktam manuálisan valahová a "végtelenbe és kicsit tovább":D állítani,a többi beállítás auto.Sorozatexpora kapcsolok(utolsó 3 kép megtart opció),és adj neki!:) Az s5500 kb 1perci bírja a sorozatot,utána pihen picit(természetesen sok villám pont a pihenőben produkálja magát).
Előzmény: Cz.Dávid (56)
f.tom Creative Commons License 2007.02.25 0 0 57

Sziasztok!

Gyönyörű virágfotókat készítettetek! Érdekelne, hogy milyen eszközt használtatok a virágokhoz?

Feltettem a Galériába 3 képet - Erdély, B.Füred, tavasz.

Milyen túrákat tartasz Albi? Természetjárós vagy fotós, teljesítmény vagy családi, kezdő vagy haladó? Van valahol ütemterv, amit meg lehet nézni?

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.25 0 0 56
Kár hogy nincs exif. A 4. meg a 7. nagyon jó.
Hosszú záridővel dolgozol vagy villámkioldóval?
Előzmény: Tutu7030 (55)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 55
"Alany" hiányában nekem csak régi képeim vannak..
égkép&villámok
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.24 0 0 54
Albert!
Ez szett nélkül is ve-szett yoooo :o))))
Előzmény: bak-ancs (52)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.24 0 0 53
Hi

Ma Én is nekifeszültem a szélnek és sétáltam kicsit...
Azért a szobából szebbnek tűnt a napsütés :o))

Ha már kint jártam kattintottam is párat...

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.24 0 0 52

Nem rossz 5let. Már most is szinte tavasz van. A mai túrán pl. láttunk odvas keltikét, májvirágot, ibolyát, hunyort és pettyegetett tüdőfüvet virágozni, de a mandulafák is virágba borultak.

Eddig is előfordult már közös fotózás - csak az időpont egyezetetés macerás, helyszínt tudok ajánlani többet is :-)))

Ez ma készült (persze a szokásos módon nem volt sok időm, mert menni kellett a csoport után - és egyébként se volt ott a "macro szett"-em):

Előzmény: Cz.Dávid (50)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 51
Én a zivataros éjszakákat várom..:D Villámfotózás a kedvencem,csak sajnos a múlt év elég fukar volt ebből a szempontból(is).:)

ha valakinek van elfekvőben működőképes powershot(nem baj,ha csak adapterről müxik) és nagyon-nagyon baráti áron megválna tőle,az jelentkezzen a pontos típus megjelöléssel!
Előzmény: Cz.Dávid (50)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.24 0 0 50
;) jól tetted

Valamelyik hétvégén most hogy lassan tavaszodik nem rendezünk vmi közös fotózást a környéken? Azok is megismerhetnék egymást akik keddenként nem érnek rá.
Előzmény: Tutu7030 (49)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 49
Ha jár erre paksi fotós az mindenképpen szóljon hozzá, hogy tudjunk róla!
Akkor hozzászólnék,bár én csak "műkedvelő" szinten kattintgatok..:D
Sziasztok.
Előzmény: Cz.Dávid (2)
f.tom Creative Commons License 2007.02.23 0 0 48

Szia ba-kancs!

Most már minden rendben :) Bocs, hogy nem esett le elsőre.

Ha időm engedi és bírom, akkor még írok majd néhány sort. Na és teszek még fel két képet: 1 erdélyit és 1  füredit.

Most sajna dolgoznom kell.

Üdv,

Előzmény: bak-ancs (45)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 47

Igazad van Albi, valóban nincs még rajta, de ami késik nem múlik.

Simán be tudtam lépni, ellenőrizni a képeimet, de később kiderült hogy felfüggesztették a nicket, mert már régen írtam be.

Most talán sikerült újra aktivizálni magam.:-)

Előzmény: bak-ancs (46)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.23 0 0 46

Szia!

Nem találtam Kimi-t a fotózz.hu-n. Esetleg Kémi?

Előzmény: kisülés (44)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.23 0 0 45

Szia!

Azt hittem kitalálható, hogy ki vagyok :-), és te is ismersz :-)

Ha azt mondom a túraszakosztály vezetője...

Előzmény: f.tom (41)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 44

Elfelejtettem mondani, hogy a fotózz.hu oldalra én is feltettem pár képet, Kimi nicknév alatt.

Ha érdekel megnézhetitek.:-)

Előzmény: kisülés (43)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 43

A túlzó utómunkának megmondom, én em vagyok a híve, de néha sajnos szükséges.

Van hogy valami zavarót ki kell vágnunk, esetleg a képkivágást kell megváltoztatnunk, de a keret is sokat emel.

Szerintem a kattintáskor dől el, hogy a kép  igazából milyen lesz.

Előzmény: O.Zsé. (42)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.22 0 0 42
Szia Tom!

Nagyon köszönöm, h időt szakítottál a véleményezésre.
Válaszoltam is a tárhelyen.

Utómunka...
Egyetértek, h időigényes...
Kedden egy fotós feladatom Bpre szólított és este hazaérve még vagy másfél órát igazgattam a fotókat.
Reggel meg nem bírtam felkelni :o))) akkor Én is azt gondoltam sutba az utómunkálatokkal..:o))

De továbbra is az a véleményem, h nem csak a készítés esetleges hibáit lehet eltűntetni, korrigálni vele, de egy képnek gyökeresen más tónust, hangulatot lehet adni...
Persze ha van rá idő...

Keret ügyben szelidültem már... de szeretem ha koncentrált egy kép tőle...
Előzmény: f.tom (41)
f.tom Creative Commons License 2007.02.22 0 0 41

Sziasztok!

O.Zsé képeihez megírtam a véleményemet. Nem tudtam mindenhez írni, de remélem szívesen fogadod a véleményemet.

Utómunka. Ha lenne időm, ami nincs, akkor szívesen hoznék ki én is többet a képeimből. Ehhez meg kellene tanulni a PS-t, sokat kell vele bajlódni, próbálkozni. Ez sajnos nem fér bele a napomba. Addig meg marad a számomra tökéletes kép megalkotása.

Fotó-poézis. Most már tudom :) Voltunk és láttuk a családdal. Tényleg volt néhány olyan kép, ami nagyon megfogott.

ba-kancs! Benned kit tisztelhetünk? Lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet, de nem látlak "kibontva" a fórumon.

Mára ennyit. Jóccakát

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.22 0 0 40

Mondjuk több helyen láttam már éles vitákat az utómunkával kapcsolatban, nem mindenki gondolja így... Szerintem, mint általában mindenben, itt is érdemes megkeresni az "arany középutat" :-))) (Kivéve, amikor más a cél... :-))

A magam részéről egyszerűen nincs annyi időm, (pontosabban nem szánok rá annyi időt), hogy ezzel mélyebben foglalkozzam. Mer inkább túrázom :-))) Általában csak az alapokig jutok (sötétítés-világosítás, kontraszt, élesítés, esetleges vágás), pedig a kereteidet pl nagyon "irígylem". :-)

Ettől függtelenül én azt gondolom, hogy addig amíg a kifejezést segíti, addig jó. Nekem akkor nem tetszik az utómunka, ha egy képen már tolakodó és az látszik előbb és nem a kép... ha érted mit akarok itt kinyögni :-))) Ilyenkor már káros is lehet. Korábban a látott képeid között egy-két képeden érezetm ilyet - de nem mondom , hogy ez a jellemző... :-)))

A körön belül a digitális utómunkát rajtad kívül még Vajna Zoli alkalmazza erőteljesen , de ő mostanában eléggé eltünt, a galériájában a 4. kép érdekes kísérlet.

Előzmény: O.Zsé. (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!