Keresés

Részletes keresés

sensei47 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 5937
Most az ügyészségen a sor...

========

Szólni ment oda, agyba-főbe verték

Magyar Nemzet, 2006. december 13. (6. oldal)

Magyar Attila István

A szeptember 18-20-i és az október 23-24-i rendőri túlkapások közös vonása, hogy e cselekmények áldozatai vagy politikai jogukat gyakorolva vettek részt békés kormányellenes megmozduláson, vagy ünnepi megemlékezésen, illetve éjszaka akkor jártak a belváros utcáin, amikor a rendőri erőszak elszabadult. Ez esetben a hatóságok erőszakos cselekményei mögött gyanítható a politikai szándék: a kormány szabad kezet adott a kemény rendőri fellépésre, amelyet aztán a rohamrendőrök kegyetlen brutalitással végre is hajtottak.
Ha az erőszak elszabadul, nincs megállás. Sok hatalmaskodásra, szadizmusra, mások feletti hatalma fitogtatására hajlamos személy van az országban, s miután a rendőrségi jelentkezésnek semmilyen pszichológiai vizsgálat nem feltétele, a deviáns agresszív személyiségű emberek egy része - úgy vélhető - rendőrként, hivatalos eljárásban büntetlenül, sőt jogosan élheti ki indulatait. Október 23-a után az agresszióra hajlamos rendőrök úgy gondolhatták, szabad a vásár, s már politikai ok sem szükséges ahhoz, hogy jól elverjék az állampolgárokat.

2006. november 13-án hétfőn Pécsi Zoltán autóbusszal ment a Boráros térre, de a buszsávot szabálytalanul használó autók miatt leszállt a Soroksári úton. A Közvágóhíd környékén észrevett egy rendőrautót, benne két kényelmesen pihenő rendőrrel. A fiatalember odament a rendőrökhöz, és figyelmeztette őket a közlekedési szabálysértésre. Az egyik rendőr trágár szavakkal válaszolt. Miután Pécsi Zoltán megkérdezte a rendőrtől, miért beszélnek így vele, ha nem adott rá okot, a rendőrök igazoltatták. Hiába mutatta be igazolványát, a rendőrök az igazoltatás megtagadása miatt beültették a rendőrautóba, ahol gumibottal térden ütötték. Az egyik rendőr meg is jegyezte: "Ez csak a kezdet, a többit a fogdán kapod." A további veréstől való félelmében a sértett elmenekült, de végül a Lágymányosi híd mellett több rendőrautóval körbevették, és elfogták. Pécsi Zoltánt a IX. kerületi rendőrkapitányság fogdájába vitték. A fogdába menet egy símaszkos rendőr negyven alkalommal megrúgta, majd ez a rendőr és maszkot nem viselő társa folyamatosan verték. 17.30-kor engedték ki a fogdából. A rendőrök alá akartak íratni a sértettel egy iratot, amelyben elismeri, hogy nem bántalmazták. Erre Pécsi Zoltán nem volt hajlandó, így a jogellenes fogva tartást igazoló iratok nélkül engedték szabadon, igaz, legalább nem vádolták semmivel. Ezt követően a megvert fiatalember kórházba ment, ahol a röntgen és az ultrahangos vizsgálat orrtörést és más sérüléseket állapított meg. Miután e sérülések nyolc napon túl gyógyulnak, Pécsi Zoltán jogi képviselője útján súlyos testi sértés, hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás és jogellenes fogva tartás bűntettei miatt feljelentést tett az ügyészségen.

Itt tartunk ma. Az október 23-i események után a rendőri agresszió elszabadult. Több rendőri vezető, így Bene László országos főkapitány példás vizsgálatot ígért azon rendőrökkel szemben, akik meg nem engedett erőszakhoz folyamodtak. Ha e vizsgálat ígéret marad, s az októberi áldozatokat vagy Pécsi Zoltánt megverő rendőrök személyazonossága ismeretlen marad, a rendet éppen annak egyes őreitől kell majd megvédeni, talán éppen saját egészséges, ép gondolkozású kollégáiknak.

A szerző jogász, egyetemi oktató
Előzmény: sensei47 (5935)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 5935
A cikket elolvasásra javaslom és próbáljátok meg tájékoztatni a 2006. november 13-i rendőri brutalitásról rokonaitokat, ismerőseiteket.

=====================

A Demokrata konzervatív hetilap 2006. december 21-i számában a 6. oldalon olvashatjuk Ágoston Balázs cikkét, amely a Pécsi Zoltánnal készített interjút is tartalmazza.

Cím: Térddel arcba

Alcím: Saját kabátjával töröltették föl a vért az áldozattal a rendőrök a fogda padlójáról a verés után
MrJones Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5934
"Azért, mert csak a rendszeresített eszközt használhatja!"

Bármit használhat, ami az adott helyzetben számára engedélyezett cuccal EGYENÉRTÉKŰ.

(Szerintem a vipera#gumibot)
Előzmény: Törölt nick (5538)
MrJones Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5933
"A rendőrségnek meg jogszabályban lévő joga a terület lezárása."

Természetesen.

Ám ez a lezárás csak a feladat (pölö VIP-konvoj áthaladása) által megkövetelt MINIMÁLIS ideig tartható fenn.

Nem pedig "ameddig jólesik".
Előzmény: prérikutya (5534)
MrJones Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5932
"Milyen okból is???"

Ez egy érdekes kérdés.

Javíts ki, ha tévednék.

Amennyire én tudom, viperát a magamfajta halandó azért nem hordhat magánál, merthogy súlyos sérülés/emberélet kioltására alkalmas eszköz, azaz FEGYVER.
Onnantól pedig rendőrkézben sem minősülhet vissza eccerű kényszerítő eszköznek, mint például a gumibot, tonfa, vagy a könnygázspray.
Ha pedig innen nézem, mindazon rendőrök, akik a viperát nem a fegyverhasználat szabályainak megfelelően használták, gyakorlatilag bűncselekényt, vagy tökömtuggyát, de valamit egészen biztosan elkövettek.

Szerintem.
Előzmény: prérikutya (5530)
MrJones Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5931
"Addig minden kényszerítő eszköz használata jogos (persze arányosan), amíg az elleneszegülés meg nem törik...."

Arányosan... amíg...

Ha ezt betartanák, akkor ne is lenne semi baj, de hát olyan egyszerű az egész:

Fickó nem áll ellen, kezét nyújtja a bilincsért.
Nem baj, akkor is fődhöz vágjuk, megfektetjük, ketten hárman rátérdelünk (lehetőleg bele a gerincébe), azt amikor mocorogni kezd (mert hát FÁJ), máris kaphat ami belefér. Esetleg ha fakír, akkor is megverjük, mert végső soron nem is kell mocorognia, elég, ha mi ketten-hárman úgy láttuk...
"Papír szerint" teljesen jogosan szabályosan szarrá van verve. Illetve bocsánat... kényszerítve.

Csak hát ugye ez egy lószar.
Előzmény: prérikutya (5570)
MrJones Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5930
"Na ezért kellene már a jó kis sokkoló! Amerikában a 40 kilós nőbe is belelövik, ha nem száll ki az autóból...."

És akkor kiszáll?
Előzmény: prérikutya (5646)
nagypiros Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5929
Ez kicsit szomorú, ha ez igy van.
Előzmény: Törölt nick (5928)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5928
Csak azért történt, mert nyugat-európai ujságírók voltak a tanúik.
Előzmény: nagypiros (5926)
nagypiros Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5927
Ez precedensértékű birósági döntés, jöhetnek a rendőrség ellen a birósági beadványok.
Csürhe gyurcsányista rendőrök.
Előzmény: nagypiros (5926)
nagypiros Creative Commons License 2007.01.08 0 0 5926
Nem jogsértő be nem jelentett tüntetésen részt venni




Hatályon kívül helyezte a Fővárosi Bíróság az első fokú ítéletet, és megszüntette az eljárást I. Norbert és három társa ügyében, akiket október 23-án délután állítottak elő a rendőrök a Deák tér közeléből egy be nem jelentett tüntetésről, majd október 26-án rendzavarásért négy-négy nap elzárással büntette őket a Pesti Központi Kerületi Bíróság.

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=391003&rvt=2
Utas2 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 5924

:-)))

 

Autentikus.....és osztja az észt.

 

Akkor hagyjuk.

Előzmény: Törölt nick (5905)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5923

Én nagyköbös tandemmel járok(mega jumbo), ami a nagy térfogatok szállitására való. Ne hordok nehéz cuccokat. A billencesek viszont elég durván nyomják belföldön. 40t össztömeg helyett láttam már kocsit, amit a 60 tonnás hidmérleg nem birt megmérni!!!

Csak nehogy valaki megálljon előtte!

Szőrszálhasogató az, mikor a Győri Tesco parkolóban este 10-kor feljelentenek, mert tilos behajtani! Ha azt mondja, hogy feljelent, tuti nem megyek oda többet. Az pedig egy kellemes meglepetés, ha mégsem jön ki az idézés! De kijött. Ráadásul egyszerre egy másikkal. Halmozati, stb.

Kemény 10 rugó volt a kettő! :)))

Előzmény: prérikutya (5922)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5922

Bizonyitsa be, itt sem voltam, tanú van?

Gondolom ezt a hangnemet azért Németországban nem ütnéd meg akkor sem, ha éreznéd, hogy csak szívatnak.... Vagy mondjuk Szlovákiában.

 

Amikor tuti bebuktam a dolgot, lárrák ezren, vagy normál hangon szól a hatóság, akkor jön a szánom-bánom duma, és általában ez az olcsóbb. De nem birom megállni ugatás nélül, ha érzem, h. a lóvéra megy ki a játék, vagy ha szőrszálhasogató a téma.

 

Szőrszálhasogató? Mondjuk a mérlegjegy? Vagy, hogy a vontató csak pl. 38 tonnát húzhat, a pótkocsin meg van 40? Azért valjuk be, a kpm lehet, hogy marhára nem foglalkozna vele, hogy szánod-bánod, vagy van e tanu. Ismerősöm most 42 tonnával jött haza, a határon be is bukta a dolgot. Adott egy ötöst a határőrnek, aztán jöttek tovább...

Előzmény: 1.4 Elite (5919)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5921
Maximálisan egyetértek :))))
Előzmény: 1.4 Elite (5916)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5920

Javitás:látták ezren

 

1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5919

Én nem 5000-es csekket kaptam volna, hanem feljelentést. Mert az esetek többségében úgy összeveszek a rendőrökkel, hogy az lesz a vége.Bizonyitsa be, itt sem voltam, tanú van? Stb. Szóval a kedvencetek vagyok. Viszont bejön a határozott fellépés, mert általában nem jelentenek fel.

Amikor tuti bebuktam a dolgot, lárrák ezren, vagy normál hangon szól a hatóság, akkor jön a szánom-bánom duma, és általában ez az olcsóbb. De nem birom megállni ugatás nélül, ha érzem, h. a lóvéra megy ki a játék, vagy ha szőrszálhasogató a téma.

1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5918

Igazad van. Olyan is volt, amikor volt nyál. Bár ha csak annyit lehetett levenni, ami nekem kell, azért nem nyúltam hozzá. Ugyanis havi 1 a tank a golfba 10-15 ezer forint. Annál többet ér a becsület. Olyan hely is volt, ahol keveset kerestem, de full normál volt a főnök. Ott sem tettem. Hiszen ez olyan, mintha behivna egy kávéra, én meg zsebre tenném a plazmatévét! :))

Szar dolog lehet rendőrnek lenni. Ha mindenkin megkönyörülsz, akkor hülye vagy, ha senkin akkor "köcsög", ha becsületes akkor máról holnapra élsz, ha nem akkor meg egy korrupt senki.

Előzmény: prérikutya (5917)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5917

Én egy héten többet keresek. De ha kevestelem a béremet, akkor hajtsak a kamionnal a buszmegállóba?

Nem, de akkor lehet, hogy 200-ért árulnád a megspórolt gázolajat, vagy a rakományból "esne le" egy-két darab. Vagy keresnél másik céget (rendőrségből meg csak 1 van).

 

Autópályán, emelkedőn, kanyarban, teherautóval előzni tilos tábla ellenére előztem. Ami nem veszélytelen, tudván hogy németben a pályán nincs szgk sebességhatár.

60 euro, az kb. 16 ezer forint. Ami 60%-kal több, mint a magyar bírság maximuma. Itthon erre kaptál volna 5 ezret.

 

AETR kontroll alkalmával manipulációért kértek 100 euro előleget, és altattak 8 órát.

Nálunk meg ugye a kutya sem nézi, hogy ki mennyit vezetett. Ismerős szerint a román, ukrán kamionosok java nem tartja be nálunk a pihenőidőt.

 

Hát ez nállunk mikor fog megtörténni, hogy pl egy román szabálysérő után küld a rendőrség 5.527 Forintot, mondván az az övé mert sokat fizetett?!

Ez azért nem fog megtörténni, mert a magyar állam arra képtelen, hogy a külföldivel szemben kiszabott bírságot behajtsa. Ergo, nem bírságolunk külföldit. Amit nagyon is ellenzek.

Előzmény: 1.4 Elite (5915)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5916
Az tény, hogy kulturált körülmények között lehet veled vitatkozni, nem úgy mint egyesekkel. Ezt köszönöm. Azt hogy kitérsz a válaszadás elől, azt nem mondanám, megpróbálsz választ keresni a ti szemszögetekből, de a gerincesség határain belül maradva. Kb ez az, amit egy normális embertől el lehet várni, akinek a hivatása a rend védelme.
Előzmény: prérikutya (5914)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5915

-Tudom aki többszöri felszólitás ellenére sem távozik, az vállalja, hogy mesérülhet, stb. Csak vannak rendőrök akik ezzel visszaéltek, és vannak akik nem, mert csak a munkáját végezte.

 

-A magyar rendőrt meg sem emlitettem. Tehát ne gyere azzal, hogy 350 euro a keresetetek. Ami elég szomorú. Én egy héten többet keresek. De ha kevestelem a béremet, akkor hajtsak a kamionnal a buszmegállóba? Nekem az a munkaeszközöm, vagy ha úgy tetszik a fegyverem, azzal tudok bűncselekményt elkövetni!!!

 

-Ha pontos részletek érdekelnek, akkor www.polizei.de

Autópályán, emelkedőn, kanyarban, teherautóval előzni tilos tábla ellenére előztem. Ami nem veszélytelen, tudván hogy németben a pályán nincs szgk sebességhatár. Repkednek is lazán 2 kilókat. Szóval ezt a polizei észlelte, és eljárt velem szemben. 80-ról inditott, majd miután a nyelvén szóltam hozzá, és benyomtam egy poént, hogy a merci kamion olyan fasza német technika, hogy megy mint állat, stb,stb. Mondta hogy legközelebb jobban nézzek szét előtte, és megirta a helyszinit 60 euróról. Kifizettem, és cső.

-AETR kontroll alkalmával manipulációért kértek 100 euro előleget, és altattak 8 órát. (Állitólag vissza néztek rám, hogy nem szöktem e el)

Majd kb 2 hónap múlva kaptam egy levelet, hogy amennyiben küldök egy számlaszámot, akkor visszaküldenek 27 euro 30 centet!!! Érted? 30 centet! Hát ez nállunk mikor fog megtörténni, hogy pl egy román szabálysérő után küld a rendőrség 5.527 Forintot, mondván az az övé mert sokat fizetett?! 

Előzmény: prérikutya (5908)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5914

Nem fér bele. Ezt sohasem mondtam. De magyarázat van rá, ami persze egy ilyen esetet sem legalizál... Csak ennek tükrében valamennyire más a leányzó fekvése.....

Előzmény: Barátocska :) (5913)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5913
A konkrét felvetésekre mást válaszoltál, kikerülted a kérdést. Ezt csinálod folyamatosan :)))) A túlkapásokat elbagatellizálod, afféle "belefér" hozzáállással, holott semmi másról nincs szó, mint kizárólag ezekről.

De nem baj, én bírlak :))))))))
Előzmény: prérikutya (5912)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5912
Mi elől is?
Előzmény: Barátocska :) (5911)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5911
Elhajoltál :))))))
Előzmény: prérikutya (5910)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5910

Hanem azokra a tényszerű, félreérthetetlen esetekre, amikor több rendőr ruhában lévő, de rendőrségi aazonositó jelzéssel el nem látott ember üt vág, több esetben már földön fekvő embert.

Felhívnám a figyelmed arra, hogy Dániában sem volt jelvény a rendőrökön. Ha meg azt a hangyafa..nyi számot valahogy leolvasod, akkor marha jó szemed van.

 

Aki nem hogy ellenállást sem tanusit, de már meg sem moccan. Ezekre az esetekre kérnék én mygyarázatot a jelenlévő rendőröktől, amennyiben léttezik.

Olyan felvétel, amin meg sem moccan elég kevés van. Bár akad. Az álatalad említett estekre a válasz az, hogy van amikor elborul az agy, főleg, ha folyamatosan terhelnek. Láttad az Összeomlás c. filmet??? Elég jó példa erre. Sajnos ettől a túlkapás még az ami....

Előzmény: 1.4 Elite (5909)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5909

Egyébként ha megengeditek, felhivnám a figyelmeteket arra, hogy a rendőri brutalitás alatt a topiknyitó nem arra gondolt amikor a randalirozó előállitás közben ellenállást tanusitott, és kényszeritő eszköz alkalmazására kényszerült az intézkedő rendőr. Hanem azokra a tényszerű, félreérthetetlen esetekre, amikor több rendőr ruhában lévő, de rendőrségi aazonositó jelzéssel el nem látott ember üt vág, több esetben már földön fekvő embert. Aki nem hogy ellenállást sem tanusit, de már meg sem moccan. Ezekre az esetekre kérnék én mygyarázatot a jelenlévő rendőröktől, amennyiben léttezik. Ha nincs, akkor meg fölösleges szarral dobálózni!

Természetes, hogy a kollégáitokat véditek, de ez egyes esetekben bűnpártolás. A jobb és bal oldalnak sem ezen a topikon kéne hajbakapni.

prérikutya Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5908

Egyébként németorszgban a közlekedési szabálysértéseket egyesével felülbirálják. Vagy jóváhagyják a részösszeget amit a rendőrnek adtál, vagy küldenek még egy csekket, vagy visszafizetik azt, amennyivel az intézkedő rendőr többet kért!

Nálunk meg összevonnak többet egybe.

 

De gondolom Németországban nem 10 ezer Ft.-nak megfelelő a helyszínibírság maximumja. Meg gondolom ott nem 350 eurót keres egy rendőr havonta. És el jutottunk oda, hogy a német rendőr miért nem kéri, vagy fogadja el a kenőpénzt....

 

Szóval ezekből kiindulva nehezen hiszem el, hogy ha több ezer megemlékező ember közé rejtőzik néhány száz vandál, akkor a nyugati országok rendőrei ezt űgy oldanák meg, hogy aki bújt, aki nem, megyek! Aztán számolják ki ütött le többet!

Itt sem így oldották meg, aki maradt, sajnos kapott. De ez várható volt....

 

vagy visszafizetik azt, amennyivel az intézkedő rendőr többet kért!

És ezt vajon hogyan állapítják meg???

Előzmény: 1.4 Elite (5906)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5907

Ezt te biztos jobban tudod.

Előzmény: Törölt nick (5905)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.01.02 0 0 5906

Amúgy nem tudom hogy mennyit tartózkodsz külföldön, én jóval többet mint itthon. Tapasztaltam már szinte minden ország rendőreinek eljárását. A szlovák, és cseh rendőrök között még nagyon sok a korrupt. Köszönés helyett az összeggel indit. Németországban, ausztriában, benelux államok, anglia, franciaország, stb, ez elképzelhetetlen. Ha nyafogsz hogy csóró vagy, akkor tolerálja, amennyire a törvény engedi. Egyébként németorszgban a közlekedési szabálysértéseket egyesével felülbirálják. Vagy jóváhagyják a részösszeget amit a rendőrnek adtál, vagy küldenek még egy csekket, vagy visszafizetik azt, amennyivel az intézkedő rendőr többet kért!

Szóval ezekből kiindulva nehezen hiszem el, hogy ha több ezer megemlékező ember közé rejtőzik néhány száz vandál, akkor a nyugati országok rendőrei ezt űgy oldanák meg, hogy aki bújt, aki nem, megyek! Aztán számolják ki ütött le többet!

Előzmény: Utas2 (5896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!