Keresés

Részletes keresés

AntennaDigital Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1968
Kedves Szélső utcai lakók!


Elnézésüket kérem a közvetlen megkeresésért, remélem, nem veszik tolakodásnak.

Az Antenna Digital szolgáltatás iránti érdeklődését olvastam az Index Pestimre-lakópark fórumán. Tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű megfelelő szolgáltatót találni a területen, ezért szeretném felhívni figyelmüket az Antenna Digitalra.


1. A szolgáltatással kapcsolatban elmondanám, hogy jelenleg futó „Nullás akciónk” keretében, kettő éves szerződéssel az alábbi kedvezményeket biztosítjuk (minden ár bruttó ár!):

-Díjmentes csatlakozás és hozzáférés

-Választott csomagja első két havi díja 0 Ft.
Csomagok: Alap, 37 csatorna, 2590 Ft/hó

Családi, 67 csat., 3990 Ft/hó
Extra, 90 csat., 5590 Ft/hó



-Első hónapban HBO Maxpak (HBO, HBO2, HBO Comedy, Cinemax) díja 0 Ft.

-Az első dekóder havidíja kettő éven át 0 Ft.


Nullás akciónk részletes árait és csatornakiosztását a http://www.antennadigital.hu oldalon találhatja.


Az HBO Maxpakkal kapcsolatban megjegyezném, hogy ez a kiegészítő csomagaz első hónap végén automatikusan lekapcsol, így ha Ön nem jelzi, hogy továbbra is kéri a csomagot, nem „sózzuk” Önre ezt a szolgáltatást. Az HBO Pak (HBO, HBO2, HBO Comedy) egy éves szerződéssel 1200 Ft/hó, az HBO Maxpakk 1700 Ft/hó áron érhető el.


A második dekóder egyszeri díja 990 Ft, havidíja 200 Ft.

A harmadik dekóder egyszeri díja 5000 Ft, havidíja 400 Ft.


Amennyiben Önt érdekelné a szolgáltatás, kérem, szíveskedjen Tóth Attila értékesítő kollégám megkeresni (06-20-823-46-46, tothat@ahrt.hu ), és egyeztetünk Önnel egy díjmentes kiszállást, amikor a szerelő a helyszínen megvizsgálja a kiépítés lehetőségét. Ez a vizsgálat teljesen ingyenes és kötelezettség-mentes, így Ön a vizsgálat után szabadon eldöntheti, igényt tart-e szolgáltatásunkra.


Tisztelettel és üdvözlettel:

Tornai Dávid
Antenna Digital
trains.hu Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1967
Bocs, ez a "rendes" nickem...
Előzmény: RwMan 3.0 (1966)
RwMan 3.0 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1966

Esetleg érdemes lenne megnézni, milyen feltételekkel lehet a kerület ezen részén állatokat tartani. Biztos, hogy van valami helyi állattartási rendelet. Egyszerre lehetne megszüntetni a szemetet, az égetést és a bűzt, és még talán kedvezményes áron juthatunk kecskehúshoz is...

 

Egyébként én már láttam egyszer, hogy egy Zsuk érkezett zsákokkal a kecskéshez (nappal volt) de azt hittem, hogy valami kaját hoznak az állatoknak. Hülye voltam, mert a kaját napközben a mezőn szerzik be...

Előzmény: darkfish (1963)
RwMan 3.0 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1965
Egy cserepet nekünk is levitt a szél. Maradt pár tartalék, az egyikkel felmentem a tetőre, és a helyére tettem. Még élveztem is, jó onnan a kilátás. :)
Előzmény: 102/B/2-NÉ (1958)
deresedő Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1964
A téma mindenképp megéri, hogy foglalkozzunk vele. Ide vág, hogy a súlyadó mellé az önkormányzat mellékelt egy elég szépen bontott elszámolást a tavalyi bevételekről és kiadásokról, s ebben külön fel volt tüntetve és kihangsúlyozva az illegálisan lerakott szemét elleni küzdelem, illetve ennek elszálításával kapcsolatos tevékenység, kiadás. Ezek szerint talán csak van valami hajlandóság az önkormányzatban, hogy tegyenek valamit ez ügyben. Ha mégsem, akkor marad az, hogy kiderítjük, ki rakja le a cuccot és visszaborítjuk neki.
Előzmény: darkfish (1963)
darkfish Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1963
Szia!

Sajnos nem olyan egyszerű. Ezek a sitt/szemét lerakások kora hajnalban történnek úgy 3 és 5 óra között. Eddig a tél miatt vaksötét volt ebben az időszakban.
Az én fényképezőm ilyen távolságból nem tudja bezummolni a helyszínt. A kamera az igen, de annak meg sötét van. Mire már világosodik 6 óra tájban addigra már az égetés helyén is csak füst gomolyog, mint egy elhagyott indián táborban.
Most, hogy egyre korábban világosodik, megpróbálom majd kamerával felvenni, de lehet, hogy még korábbra hozzák az ürítést nyáron. Az égetést, azt megtudom örökíteni.
A kérdésem az, hogy ha lesz is bizonyíték, mit érünk vele, mert ugyanis Magyarországon vagyunk és nem nyugat Európában.
Szerintem a különböző hivatalok itt hónapokon keresztül csak dobálnák az ügyet egymás között csak, nehogy kelljen tenni valamit. De ez csak az én magán véleményem a magyar ügyintézéssel kapcsolatban.
Várom az esetleges olyan megoldást, amely nem partizánakciót igényel, már ha ez a téma szerintetek is megéri, hogy foglalkozzunk vele.

üdv
Előzmény: 102/B/2-NÉ (1960)
syrupos Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1962
Természetesen a nic az nick a többi OK.
syrupos Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1961

Szia Szomszéd!

 

A nic név alatt megtalálod az elérhetőségünket

 

Üdv: syrupos

Előzmény: fazekne01 (1957)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1960
Most lehet hogy evetségesen hangzik amit írok, de ha lesz rá kapacitásod fotózd le amikor borítják le a szemetet a kecskéshez (rendszám nem lenne rossz). Illetve az égetést is ha látszik. Ezzel szerintem már mehetsz valamire. Van bizonyítékod. Mármint nem csak az látszik, hogy ott egy halom szemét.
Előzmény: darkfish (1899)
fazekne01 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1959

még egy kérdés, a csapatban van ügyvéd, vagy ügyvéd ismerős aki egy kérdésben segítene. A lakóparkhoz kapcsolódik, de nem szívesen tenném fel a fórumra.... egyelőre.

üdv, sz.

102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1958
Miluanyu: Nekünk meg fent hagytak a tetőn egy cserepet "ajándékba", ráadásul pont a bejárat felett, a kocsibeálló előtt! Nekünk is folyamatosan napokig ígérgették hogy jönnek az ácsok (1 rohadt cserepet kellett volna leszedni, kb 4 perc volt asszem az össz munkaidő). Azt hiszem csak 4 vagy 5 napba tellett, míg ez megvalósult, de eléggé idegesek voltunk tekintettel arra, hogy kint kellett állnunk a kocsinkkal éjjel is (holott már feltörték itt a lakóparkban), nehogy belezuhanjon a cserép a szélvédőbe vagy a motorháztetőbe. Azt nem tudom akkor mit csináltunk volna ha valamelyikünk fejét betöri, mert lecsúszik a tetőről.
Köszönet a szembeszomszédnak, amiért figyelmeztetett minket. Ez pár hónapja volt.
Előzmény: Miluanyu (1922)
fazekne01 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1957

még egy személyes kérdés, hogy ha esetleg valaki a VIII ütemből megadná az elérhetőségét azt megköszönném. Sürgős kérdésem lenne hozzá

üdv

deresedő Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1956
A cím: Rózsakvarc 20/B2 (szemből nézve jobb hátsó lakás). Teleki van kiírva a kapucsengőre, de ez senkit ne tévesszen meg :) Egész hétvégén lehet jönni.
Előzmény: fazekne01 (1955)
fazekne01 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1955

Sziasztok,

mi is a VIII ütemben vagyunk, hétvégén voltunk kint és még egyelőre semmi, ha esetleg már elkezdenke valamit, akkor akár egyeztethetnénk és összefuthatnánk az új rancsunk helyén.

A másik amit szeretnénk kérni, hogy a hétvégén kimennénk a jegyzőkönyvért csak kérnénk egy címet, meg egy kb. időpontot, hogy tudjuk mikor mehetünk.

+ mi is segítünk szívesen a szemétszedésben

+ minket is érdekelne a biztosítás.

üdv, mindenkinek.

ujkeco Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1954
Kedves Szkocsyék! Egyetértek lehet kandalló és központi porszívó nélkül élni. Mi is a kandallóra elsősorban, mint alternatív fütési megoldásra gondoltunk, mert manapság semmit nem lehet előre tudni, pl. ha elzárják a gázcsapot. Ugyanakkor valóban kicsi a hely hozzá és a kémény az külön probléma. Lehet , hogy hülye ötlet, de kivülről a ház falához nem lehet hozzá építeni? A központi porszivóhoz meg annyit, hogy az tudja az előnyeit, akinek már volt hozzá szerencséje. Nekem volt. Valami fantasztikus élmény, hogy nem kell a porszívót jobbra -balra taszigálnod, emeletre cipelgetned. Csak kihúzod a falból és hajrá. Nem akarok senkit meggyőzni. Mi rajta vagyunk, hogy megcsináljuk még úgy is, hogy a vésést nekünk kell megcsinálni.
Előzmény: szkocsyék 180/3 (1903)
darkfish Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1953
Szia!

Teljes mértékben osztozok a véleményeddel én 1 éve könyörgök az átadás utáni javításokért, melyeket tavaly április végére el kellett volna felejteni. Ennyit a kultúrált hozzáállásról. Én európai módon álltam a dolgokhoz, ez látszik az eltelt időn is, de mégis a balkáni stílus vezetett eredményre. Nálam is csak a zsarolás vált be. Ilyen hozzáállással kérdezem én hogyan fogják elvégezni az 1 év utáni garanciális javításokat? pl: repedések javítása, festése stb.

üdv
Előzmény: deresedő (1933)
VReeka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1952
Sziasztok

Minket érdekel a csoportos biztositás, igazából teljesen mind1, melyik bizti csak ne MÁV:)) viccet félretéve ha fizetésre kerül a sor ugyis kigyó van a zsebükben.
Konkrétan a megoldásról mit is lehet tenni ha szivat az épittetö? A legszerencsésebb hogy Magyarországon kb semmit te mint a megrendelő /hahó itt a vásárló aki a pénzét költi.../ kb elmehetsz a sunyiba vagy panaszra a sóhivatalba, mi az ,hogy megveszel egy házat és könyörögni kell a hibák kijavitásán, jó ,hogy nem pénzt dugsz a zsebébe ugyan Lajcsikám csináld már meg azt amit a kollégáid elbasztak.... Ez a birka mentalitás amire szinte minden vállalkozás épit itthon.... Sztem a "ha megdobnak kövel dobj vissza kenyérrel" csakis vérszemet szül és a végén azt veszed észre ,hogy a tápláléklánc legalján vagy ami sztem elég szar hely lehet.
Executive Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1951

Bocsánat, nem CO azaz szénmonoxiddal oltó (olyat nem találtok úgysem :-), az a szénmonoxiddal "gyilkoló" lenne he-he), azt hibásan írtam.  CO2 széndioxiddal oltó készülék a villamos tüzek oltására.

Előzmény: Executive (1950)
Executive Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1950

A biztonség kedvéért én a garázsba tettem a régebben meglévő porraloltónkat, és vettem mindegyik szintre egy-egy újat. Ha vásároltok, 6kg-osat javasolok, annál kisebb meglepetést okozhat, annál nagyobbat nehéz kezelni. Figyeljetek oda az oltóképességére a készüléknek, ez jellemzi ezeket. Azaz egységnyi töltettel mekkora tűzterhelést lehet megfékezni vele. Egyébként a két készülék kb. 16 ezer forint, enni nem kér, félévente 300 ftért megnézik, oltóképes-e vagy sem. Háztartási tüzeket általában porral, ha sok a számítógép CO-t érdemes választani.

 

Executive Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1949

Sziasztok,

BIZTOSÍTÁS

Kérem mindenki véleményének a kinyilvánítását, hogy akár kötelező jelleggel a banki hitel miatt, vagy akár saját jól felfogott érdekéből akar-e biztosítást kötni (vagy ha van már megkötött akkor is jelezzen) az új lakóingatlanára.

Aki ismer tudja, hogy napi munkám a robbanás elleni védelemmel, annak tervezésével múlik. A tűzvédelem ugyan periférián van a napi feladataimban (annál veszélyesebb dolog a robbanásveszély), de pont ennek okán gyakran találkozok tűzoltókkal. Ez az a potenciális pont, amely érheti otthonunkat. Egyik beszélgetés alkalmával mondta egyik tűzoltó barátom, hogy kb. 60, esetleg 90 másodpercünk(!) van kézi tűzoltó készülékkel megfékezni egy lakástüzet a keletkezésétől számítva. Van minden szinten tűzoltó készüléketek? Ha igen, és az említett időn belül észlelitek és megkezditek a tűz szakszerű oltását, akkor van esély. De kimenni a garázsba a salgért.. az bukott ügy.

 

A biztosítási alkuszok pénzüket abból a kedvezményból kapják, amit mi nem kaphatunk, nekünk a listaáraik az elérhetők közvetlenül, tehát a bizosító a saját hasznából fizeti őket. MIndegy is, melyik alkusszal beszélünk, de tudnunk kellene, hogy mindneki hajlandó volna a biztosítását megkötni egy kiválasztott biztosítóval akkor, ha az jelnetős kedvezményt biztosít?

(A realizálás részemről teljesen mindegy, csak ne hagyjuk veszni a vásárlóerőnket.)

 

Jelezzetek szándékotokról. Kivétel niylván az, aki nem akar kötni, vagy érzelmi szálak kötik valakihez, akinél havi/évi dupla pénzt költenek egy nem várt hirtelen és porbatipró esemény bekövetkezésének  a kárenyhítéséért.

 

Üdv mindannyiótoknak,

ex.

deresedő Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1948
....Persze ez már nem műszaki kérdés.
Előzmény: deresedő (1947)
deresedő Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1947
Nos, ilyenkor felvetődik a garancia és a szavatosság kérdése. Ha pedig a biztosító fizet is, azt valakinek meg kellene csinálni. Miluanyu joggal várhatja el, hogy egy pár hónapos ház estében a kivitelező ne kényszerítse arra, hogy x napot várjon egy vállalkozóra, hanem a Kulcsrakész azonnal megcsináltassa az amúgy is a területen lévő embereivel, annál is inkább, mert nem hinném, hogy hosszú munkáról lenne szó, ha pedig igen, akkor ott más baj is van.

Az éves garanciális bejáráson felfedett hibákat sem a biztosító rendezi, hanem a kivitelező köteles javítani. Mellesleg, ha én építési vállalkozó lennék, aki piaci versenyben van, akkor nem kockáztatnék, hogy egy ilyen párforintos munka elkerülésével rossz reklámot kapjak. Persze ez már nem músz
Előzmény: trains.hu (1946)
trains.hu Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1946
Egyébként az ilyen szélkárt nem lehetne egy az egyben a biztosítóval intézni?
deresedő Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1945
Ha visszaolvasol pár hónapot, akkor láthatod, hogy szinte minden esetben konkrét műszaki jellegű probléma adódik (ebből aztán járulékos módon techinkai, anyagi és jogi is), ráadásul kihegyezett személyi felelőssel. Ezért nevesítettem. De ne aggódj, nem fogom állandóan elsötétíteni vele a fórum hangulatát és más módon is próbálunk eljárni.
Előzmény: trains.hu (1944)
trains.hu Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1944

Itt nem a műszaki jellegű problémákról van szó. Nem vagyok érintett, de az a véleményem, hogy egy listát készíteni jó dolog, amin aztán szerencsés esetben egyre több feladatot lehet kipipálni. A közös fellépés és jogi képviselet szintén jó dolog, és az egész közösség jól jár azzal, ha vannak szervezők, akik idejüket és idegeiket áldozzák mások érdekeinek is a képviseletére. Őket én is nagyon szívesen támogatom, munkával, pénzzel vagy csak szimplán egy aláírással.

Elismerem, hogy sokszor az asztalra csapás vezet eredményre, csak azt javaslom, hogy ebbe a műszaki témákon kívül mást ne keverjünk bele, főleg nyilvánosan ne. A személyeskedésre ez a természetes reakció: "Azt mondtad hülye vagyok? Na, akkor várhatsz egy kicsit, amíg küldöm a tetőfedőt." Gondoljunk csak bele, mit tennénk mi ugyanebben a helyzetben.

A hibákat és az általuk okozott kellemetlenségeket sajnálom, de egy építkezés, főleg ha némileg figyelembe veszik az egyedi igényeket, mindig sok macerával és idegeskedéssel jár. Én csak azt szeretném, ha a Redom arroganciája ide ne jöjjön át, és hogy a fórum, a lakóhelyünkhöz hasonlóan egy kellemes hely legyen.

Előzmény: Bubu74 (1942)
trains.hu Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1943

Megértem a problémádat, én másokkal, de ugyanebben a cipőben járok. Ennek ellenére nem tartom jónak azt, hogy név szerint emlegetsz és minősítesz embereket, akiket alig, és csak egyetlen oldalról ismersz. Szomorú lennék, ha a dolgok elintézésének ez lenne az egyetlen módja.

 

Előzmény: deresedő (1940)
Bubu74 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1942
Szia!!

Nem gondolom, hogy pálcát kellene törni mások felett, hiszen nem a te tetődet bontotta meg a szél egy alig egy hónapja elkészült házon. És nem te kaptál olyan választ, mint az érintett. Deresedő a - sajnos igencsak megalapozott - véleményét írta meg. Nem muszály egyetérteni vele, de biztos vagyok abban, hogy többet tett ezért a közösségért egymaga, mint külön-külön mi többiek.
Előzmény: trains.hu (1931)
munyosz Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1941

Köszönöm.

 

Más ügyből kifolyólag beszéltem vele de elmondta, hogy "talán év vége felé" lesz valami a játszótér projektből!

 

 

deresedő Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1940
Ezen kívül, beköltöztem közel fél éve és még mindig nem fejeztek be minden, amit kellett volna réges-rég, újra és újra kérni kell, szólni érte, össze-vissza ígérgetnek, de csak hazudoznak.

Ezt már NAGYON UNOM!

Ezzel valószínűleg egyedül vagyok.

Előzmény: trains.hu (1937)
deresedő Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1939
Igen, amikor nem tudtam átvenni a házat (a bútorszállítók már úton voltak), mert kiderült, hogy az alvállalkozó a kért anyagot minden pontos egyeztetés ellenére sem kapta meg a Kulcsrakésztől, mert valamelyik ezért felelős idióta nem volt képes ezt megszervezni, pedig már 1 hete kellett volna, akkor bizony én is beültettem a fickót a kocsiba, elmentünk a szükséges üzletbe, odafuvaroztuk a holmit és telepre

Előtte pedig 2 hétig minden nap kinn voltam és figyeltem, jönnek-e csinálni, ami az átvétel feltétele volt, s csak akkor jöttek, ha a melóst odacibáltam a házhoz, mondván, hogy az a sürgős, aminek MOST, MA van az átadása, nem aminek 2-3 hónap múlva, azon kívül türelmesen megtanítottam őket, hogy a villanyszerelési vésések előtt ne vakoljanak belülről, majd utána, mert akkor nem kell kézileg javítani a vakolást, ami óhatatlanul elüt, ráadásul újabb heteket kell rá várni, meg egyéb alapvető technológia sorrendek, de ne mond, hogy ez normális.
Előzmény: trains.hu (1937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!