Keresés

Részletes keresés

Ronai_Peter Creative Commons License 2008.11.03 0 0 598
Mindenesetre a Biometar-om most már megvan :-)
Előzmény: Ronai_Peter (597)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.11.03 0 0 597
Mert eszembe sem jutott, hogy egy ilyen obi előfordulhat megfizethető áron.
Most egy 2.8/80 Biometarral szemezek... Az is jónak tűnik :-)))
Kissé beleszerettem az exaktába (is), úgyhogy nézelődök, nézelődök, de igazán nincs semmire szükségem, mert majd mindenem már megvan.
Amit vennék az egy szép állapotban lévő Varex 2a vagy hasonló, 2b-m már van és használom, de a 2a és társai sokkal szebb. Meg egy jó (Flektagon) 2.8/35 sem ártana.
Egyszer majd megtalálom őket... 300-as láttam de nekem az már túl sok, 20 és 180 között végig le vagyok fedve, úgyhogy csak szemezgetek.
Láttam beteg 2b-t de 2/50 pancolar obival, azt lehet, hogy megveszem az obi miatt, bár a 2.8 Tessar sem rossz...
Üdv,
Péter
Előzmény: garfieldka (596)
garfieldka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 596
Miért nem mondtad, hogy keresel ilyet? Megvettem volna szívesen. Egy pillanatig most is eljátszottam a gondolattal, de nem sok értelme lett volna. Meg semmit sem írt az obi állapotáról, s én ritkán kockáztatok.

Az eddig vett cuccait látva lehet, hogy jó helyre került, nem egy nepperhez.
Előzmény: Ronai_Peter (594)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.11.02 0 0 595
Szia Bmwr12!

Ez nem az általam ismert nepperek közül volt. Meg nézd meg a vételszámát.
Lehet, hogy szerencsés volt és van egy EXAKTA gépe is...
Remélem használni fogja és szép képeket készít majd ezzel a lencsével.
Üdv,
Péter
Előzmény: bmwr12 (592)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.11.02 0 0 594
Szia Garfieldka!
Esélytelen voltam. Nem nézem a Vaterát non-stop és még a TESCO ban is voltam...
Azért döbbenet, mert a Soós múltkori aukcióján vagyonért ment el.
Üdv,
Péter
Előzmény: garfieldka (593)
garfieldka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 593
Nem úgy van az! Ő felrakta korábban, de a Vatera értesítés az új termékekről 19 óra 27 perckor érkezett. Nálam ez volt a második fotós tétel, amire felfigyeltem. Kinyitottam, elolvastam, de engem nem érdekelt, mert nincs exa vázam. Aztán végignéztem a többi újdonságot és ismét ránéztem erre az oldalra. Akkora már el is vitték. Tehát az értesítő megjelenése után kb. 3-4 perccel megvette.
Előzmény: bmwr12 (592)
bmwr12 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 592

Eléggé sokáig tartott, amíg valaki rájött miről van szó.

Nemsokára viszontlátjuk...............

Előzmény: garfieldka (591)
garfieldka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 591
Alszik a csapat?
7000-ről indult, 10-ért úgy elvitték, mint a sicc!

Biotar 1.5/75
fecskea1 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 590
Megvan a Varex II.a 1958-ból. A külseje elfogadhatóan szép, a prizmaházon a bőrözés egy kicsit laza, de tűrhető. A 3,5/Tessarral továbbra sem vagyok megelégedve, de majd lecserélem. Nem relikviának szereztem meg, hanem dolgozni. Ezért (bár tudom, nehéz lesz) optika-vásárlásba kezdek majd.

A zárja nem műkszik, de az anyaga tökéletes. Megy azt hiszem a Katona úrhoz...
bmwr12 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 589

Válaszoltam !

Előzmény: ihagee (587)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.10.19 0 0 588
Szia Ihagee!

Szabad kérdezni, hogy ki javítottta?

Üdv,
péter
Előzmény: ihagee (587)
ihagee Creative Commons License 2008.10.19 0 0 587

  Sziasztok!

 Kíváncsi vagyok, hányan használtok olyan Exaktákat, amiket már 3-4 vagy 5 éve redőnyöztettetek újra. Nekem már a második ment tönkre . Hosszabb záridőknél semmi baj, de 1/500 vagy1/1000 s-nál nem nyit ki teljesen a redőny, jó darab film exponálatlan marad. Az egyiket már visszavittem az előző évben, és persze az utazás meg az újabb javítás jó pénz volt  :-( Jól gyanítom hogy a szervízelés nem volt tökéletes, a redőny cseréjekor nem ragadt meg valami rendesen? Kilazulás, vagy mi ? Most szomorú vagyok, mert a legszebb íves domború felíratos gépem hagyott cserben. Még jó hogy csak az utolsó 3-4 kocka ment tönkre, amikor a 120 mm-es Biometart teszteltem . Üdv, Ihagee

 

fecskea1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 586

Köszi, átfutottam az oldalt, de olyan sokrétű, hogy egy ráérős estémre hagyom.

Ami a Pancolart és a 42-es menetet illeti, lehet, hogy optikailag a Practica obik olyan jók voltak, mint a Pentax, de csak optikailag. Az a rekeszmozgató mechanizmus, amit ott kitaláltak, (tehát hogy a gépvázban egy kengyel nyom be egy stiftet az obiban, ami beugrasztja a rekeszt) ez egyenlő volt a nulllával. Legalábbis, amig volt ilyen gépem azt láttam, hogy egy idő után a rekesz nem ment be a legszűkebb állásba.

 

Persze, a Varexnál ez lehetetlen, hiszen előbb ugrik be az exponálás folyamatában a rekesz, és csak utána nyomja meg a vázban lévő kioldó gombot. Ez lényegesen jobb módszer, legalább olyan jó (ha nem biztosabb) mint a szokásos köríven elmozduló rekeszállítás.

 

Ha jól tudom, a Pancolar Gauss-rendszerú optikailag, tehát nem annyira kemény mint a Tressar. Viszont a színei lényegesen jobbak (azt mondják).

 

 

Előzmény: ihagee (585)
ihagee Creative Commons License 2008.10.02 0 0 585
  A Pancolaros dolog nem az én véleményem, annyira nem végeztem teszteket hogy ilyesmiben szakértő legyek . Viszont ha nem ismered : http://www.exaktaphile.com/tests/test.html  Itt néhány obit teszteltek azonos film+hívó párosítással. Innen, vagy máshonnan van az a rögeszmém, hogy a Pancolar jobb. Talán Török György írta az M42-esekről, hogy némelyik nem sokkal marad el a Takumaroktól? Mindezek után azt mondom hogy sokszor használom a 3,5-es Tessart, mert pici, és sok szűrőm van hozzá (fekete-fehérezek jórészt ) Üdv, Ihagee
Előzmény: fecskea1 (584)
fecskea1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 584

Érdekes, amit mondasz: én a 2,8/50 Tessarra esküdtem volna...

Előzmény: ihagee (581)
ihagee Creative Commons License 2008.09.23 0 0 583

  Szia Péter!

 Emlékeim szerint - mert ez vagy 4-5 éve történt - az objektívet a jobb kezemmel fogtam úgy, hogy az előválasztott rekesz behúzását a  középső  ujjammal, a fókuszálást meg a gyűrűs-és a hüvelyk ujjamal csináltam :-) Az obi 2,8/135-ös Meyer Orestor volt. Üdv, Ihagee

 Ui: amúgy hamar hozzászoktam ahhoz, hogy a keresőből balra eltűnő téma követéséhez a gépet jobbra kellett húznom .

Előzmény: Ronai_Peter (582)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.09.22 0 0 582
Szia Ihagee!
Akkor Te értékelnéd a szulkiból (pontosabban csikókocsiból) készített lovis felvételeimet.
Bár azok topik_idegen Canon FD 35/2-vel készültek :-).
Viszont ennek ismeretében elképzelésem sincs, hogyan sikerült egy 135-ös obival valamennyire is fókuszálnod.
Üdv,
péter
Előzmény: ihagee (581)
ihagee Creative Commons License 2008.09.22 0 0 581

Szia!

 Amikor először láttam Varexet a '63-as Fotólexikonban - kb. 2001 környékén- , szinte elállt a lélegzetem! No nemcsak azért mert balkezes vagyok, hanem mert az addig látott gépek nem keltettek bennem olyan érzést. Aztán nagy csalódás volt a prizmás kereső képe a Zenit-12 XP után, de a tükörakna már nagyon tetszett.  Aztán az első felezős közepű mattüveg, amit egy Soóstól licitált gépemben "találtam" visszaadta a prizmás keresőbe vetett hitemet. Hamar megtanultam hogyan kell 135-ös előválasztós obival , tüköraknával fogathajtó versenyen fotózni :-) Igaz csak knipszelő amatőr maradtam, de a gépek , obik gyűjtése sem rossz - csak kicsit drágább mint a fekete-fehér képek laborálása. Azóta másféle gépeket is gyűjtögettem, de az Exakta marad az örök szerelem :-) Ha jó alapobit akrsz, szerezz egy  2/50-es Pancolart, állítólag az a legjobb NDK-s . Nekem még igazi szépet nem sikerült szereznem, pedig van vagy 3 :-( Mindnek van valami bibije. 1,5/75-ös Biotarom sincs, az nekem nagyon drága, bár BMWR12 olvtársét már rátehettem az egyik vázamra. Viszont van néhány háború előtti obim, egy Kine Exacta alap - 2,8/50-es bevonat nélküli pici manuális Tessar - , egy Victar anastigmat Meyeréktől, nehéz réz-króm telék : 4,5/12 cm-es Trioplan , ami 32-ig rekeszelhető és egy 5,5/15 cm-es Tele Megor. Mind bevonat nélküli! A 4,5/40-es Tessar nagylátómat még a retrofókusz előtti időkben tervezték, de már bevonatos. Bizony szépek, de nem használom őket elég sokszor. Jó éjt, Ihagee

Előzmény: fecskea1 (580)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 580
Amúgy semmi gondom a 3,5-ös Tessarral, de előválasztós, nem beugró blendés. Nem szoktam meg, és amikor Zenitem lett, komoly gondot jelentett az előválsztós mód használata. A varexnál éppen elég, hogy minden funkciót a bal oldalra tettek, az előválasztás plusz probléma.
Félreértés ne essék, ezt nem a gép hiányosságának vetem fel, épp az a lényeg, hogy a Varex olyan, amilyen. Aki még nem nyomott ilyen blendebeugrató gombot, az nem tudja milyen is. Csak nekem probléma az előválasztás.
Előzmény: ihagee (578)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 579
Igen, de sajna, előbb szóltam a topikban, mint láttam a gépet. A masina ugyanis egy 58-as Varex II.a, lehet, hogy a limit szériából, de az nem változtat azon, hogy borzasztó állapotban van. Úgyhogy ha a Tóth úr, vagy a Katona úr nem mond pozitívat, visszamondom a cserét (egy tip-top Minolta srt 202-t adnék helyette, 1,7/50-es obival. Nem a pénz érdekel, ugyanis az srt-ből nekem van vagy három vagy négy. Mindenféleképpen akarok egy Varexot, mert a hatvanas évek elején ezzel kezdtem fotózni (meg egy 3,5-ös Rolleiflex-szel)
Szóval, jó nekem a legutolsó Varex 1000-es is, ha jó küllemú és használható. Ez utóbbi lényeges, ugyanis én valóban használom mindegyik gépemet, ami van, és már hiányzik a Varex-feeling. Épp azt nézegetem, hogy milyen obik vannak hozzá az ebayn, mivel beugró blendés itthon nagyon nincs. Egy 20-as, 35-ös, 50-es, 135-ös a vágyam, első megközelítésre.
Annyit tapasztalatból tudok, hogy a redőny nem lehet szita, a felhúzókar nem akadozhat, és nem karcolhatja a filmet a leszorító. Ezeket figyelembe veszem.
A fénymérős feltét nem szükséges, van kéz mérőm.
De a Varex kell, akár így, akár úgy.
Köszi!
Előzmény: ihagee (578)
ihagee Creative Commons License 2008.09.21 0 0 578

  Szia!

 Örülj a 3,5/50-es Tessarnak, Dulovits a legtöbb képét ilyen obival készítette. Igaz Ő Contax/Kiev-4-en, de semmi baj vele. Régebben a kisebb fényerejűek jobban korrigáltak voltak, a mai érzékeny filmeknél meg -a sötétebb keresőképen kívül - semmi hátránya. Szűrőket is könnyen/olcsón lehet venni hozzá Soósnál. Üdv, Ihagee

Előzmény: fecskea1 (573)
Ronai_Peter Creative Commons License 2008.09.21 0 0 577
Szia Fecskea!
Ha esetleg Tibi bácsi azt találná mondani, hogy nem érdemes javítani, akkor én
viszont keresek ilyet a vitrinbe, ha szép.
Használni a 2B-t használom, úgyhogy én nem tetetném rendbe...
Üdv,
Péter
Előzmény: fecskea1 (571)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 576
Előválasztósban? Legalább egy 2,8-as beugrós Tessar. Az jobban elfér a kezemben,
Előzmény: bmwr12 (575)
bmwr12 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 575

IIa-ban is van legalább kétféle, de mind kellemes darab. Érdemes vele foglalkozni.

Nekem van "embossed" logós, hibátlan a működése.

Jó a 3,5-ös Tessar is !

 

Előzmény: fecskea1 (573)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 574
Valami ilyesmi volt az, amivel a hatvanas évekbe elején fotóztam, bár pontosan nem tudnám megmondani melyik. Annak az obija is előválasztós volt, de már 2,8/50 Tessar
Előzmény: fecskea1 (573)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 573
Varex II.a
Még a régi tipus, pentaprizmával.
Az obi sajna 3,5/50 Tessar, előválasztós.
Előzmény: bmwr12 (572)
bmwr12 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 572

Válaszd ki    INNEN   és megszakértjük.

Itt még több az infó  EXAKTA PAGE.  

Tibi bácsi nekem eddig mindet amim van Exakta, normális árban javította, és kitűnően.

Előzmény: fecskea1 (571)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 571
Szóval a helyzet az, hogy nem egészen VX 1000-es, hanem egy korábbi tipus, a II. a.
És eléggé elhasznált, a zárszerkezet nem műkszik rendesen. Megy a Tóth úrhoz, és majd ő elrendezi a sorsát, meg az enyémet is, hogy vegyem, ne vegyem.
Előzmény: fecskea1 (570)
fecskea1 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 570
Szevasztok, nagyon rég nem jártam errefelé.
Viszont nemsokára birtokosa leszek egy NDK-s 1000-res Varexnak, 2,8/Tessar-ral. Mivel cserealapú, véleményeteket kérném, mire kéne odafigyelni, amikor átvizslatom a masinát, ugyanis nekem min. 40 éve nem volt Varexem (azóta persze volt a kezemben), és pusztán csak annyit tudok, hogy a redőnyzár időnként szita.
A mechanikus részeket át tudom nézni.
Előre is köszi.
tonyi8 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 569
szívesen
Előzmény: tonyi8 (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!