Keresés

Részletes keresés

-= Big Boss =- Creative Commons License 5 napja -7 2 337277

Orosz sas hogy néz ki? Az a kétfejű?

Előzmény: Draco Domesticus (337276)
Draco Domesticus Creative Commons License 5 napja 0 8 337276

Ez a madár viszont nagyon tetszik, tegnap este találtam "odaát! najahuhának jár érte a +10.

 

Draco Domesticus Creative Commons License 5 napja 0 7 337275

Töredelmesen bevallom, ez a zene nem tetszik, de kultúrfelelősi tevékenységedért jár a +10 pont. (-:)

Előzmény: Celo-fan (337236)
Letiltott nick. Creative Commons License 5 napja -2 3 337274

Jav. : 14 milliárd jut fegyverekre

Előzmény: Letiltott nick. (337273)
Letiltott nick. Creative Commons License 5 napja -2 5 337273

Hát ez finoman szólva coki..... 

Gyakorlatilag 11 milliárdot kapnak, amihez vagy le kell még gyártani az eszközöket, vagy raktáron lévő felesleget kapnak. 

 

Az Ukrajnának szánt összegből 23 milliárd dollár megy majd a katonai felszerelések pótlására, 14 milliárd dollár értékben pedig fejlett fegyverrendszereket vásárol az Egyesült Államok az amerikai hadiipari cégektől.

További 11 milliárd dollár megy majd el a közös munkára, például az ukrán katonák amerikai hadsereg általi kiképzésére, valamint a közös hírszerzési feladatok ellátására. Emellett 8 milliárd dollár jut az ukrán kormánynak, hogy fizetni tudja a béreket és a nyugdíjakat

 

 

Letiltott nick. Creative Commons License 5 napja -1 5 337272

Szerintem nézz utána ennek a háborúnak még egyszer

 

 

Mondjuk én kicsit szerényebben adnám elő a helyedben a dolgot.

Ezen a linken visszanézheted 2020-as háború történéseit napi bontásban. 

Az első 3 hétben az azeriek sorban kapták a kokikat, az örmények a katonailag védhetetlen területekről harc nélkül kivonultak, csak ezeket tudták az azeriek "elfoglalni". 

A helyzet akkor kezdett el megváltozni, amikor a törökök "kezükbe vették" a hadműveletek irányítását, ők jelölték ki a stratégiai célpontokat és elkezdték török kezelőkkel bevetni a drónokat. 

Az örmények ekkor is ragaszkodtak a hagyományos hadviseléshez, ez lett a vesztük. 

 

https://caucasus.liveuamap.com/

Előzmény: Cs_ (337252)
martinaxe7 Creative Commons License 5 napja -9 3 337271

martinaxe7 Creative Commons License 5 napja -10 2 337270
VasGor Creative Commons License 5 napja -5 7 337269
VasGor Creative Commons License 5 napja -5 9 337268

Még egy Putyini "rajzfilm" :)).

Nyugati analitikusok könnyű pánikban...

 

IOIOIO Creative Commons License 5 napja -17 5 337267

az a hozzászólás itt ha jól láttam 9 like-ot kapott. Tehát itt nem csak arról van szó, hogy van egy-két egyén amelyiknek megbuggyant az agya, hanem arról, hogy ezek putyin seggében egymásra találtak, és most egymás vállát veregetve nyomatják a laposföld hívő szintű (elnézést a laposföld hívőktől) konteóikat.

Előzmény: Borsó leves (337244)
IOIOIO Creative Commons License 5 napja -14 1 337266

a nyugaton legfeljebb mainstream-ről beszélhetünk .. nagyon nagy különbség !

Előzmény: sszinténzenész (337228)
Fővadász fegyverhordozója Creative Commons License 5 napja -5 5 337265

Oroszország válaszolt az amerikai ukrán segélycsomagra

 

Szombaton szavaznak a hatvanmilliárd dollárnyi ukrán segélyről Washingtonban, egyes vélemények szerint ez megfordíthatja a háborút, mások szkeptikusak ezzel kapcsolatban.

 

Mindenesetre az orosz válasz megérkezett.

 

Oroszország válaszolt az amerikai ukrán segélycsomagra (magyarnemzet.hu)

Magasles 2 Creative Commons License 6 napja -3 7 337264

Reagált az orosz külügy a haditudósító meggyilkolására

 

Az újságírói kötelesség becsületes teljesítése miatti bosszúállásnak tekinti a külügyminisztérium az orosz haditudósító meggyilkolását.

 

 

Reagált az orosz külügy a haditudósító meggyilkolására (magyarnemzet.hu)

Magasles 2 Creative Commons License 6 napja -3 13 337263
sasa0955 Creative Commons License 6 napja -3 8 337262

"Oroszország, úgy tudta volna visszaszerezni az elvesztett befolyását Örményországban, ha segít"

-

Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezet tagja Örményország, de a katonai védelem nem terjedt ki az oroszok részéről sem elismert Hegyi-Karabah-ra.

Előzmény: Cs_ (337255)
Alz Creative Commons License 6 napja -2 11 337261

Ukrajnától levonásra kerül a 61,8 milliárd dollárból az eddig már Ukrajnának leszállított fegyverek,eszközök ellenértéke, a tanácsadók fizetése , a felderítési és a műholdas támogatás, a magas rangú USA katonai és polgári személyek utazási és tartózkodási költségei,az európai országok Ukrajnának átadott vagy átadandó harci eszközök ellenértéke, valamint elkülönítetten 8 milliárd dollár az állam működésének a reformjához, a korrupció visszaszorítására.

Így az ukrán haderő csak 4 milliárd dollárt tud majd fegyverzet fejlesztésre fordítani.

Előzmény: Borsó leves (337260)
Borsó leves Creative Commons License 6 napja -17 4 337260
navarrr Creative Commons License 6 napja -2 5 337259

tudom, jól ismerem a storyt. Ezért írtam, h lehet neki olyat kínálni. 

 

Hogy mit, azon 4 ország (török, azeri, orosz, iráni) diplomatáinak kell dolgozni, nem nekem. 

Előzmény: Cs_ (337258)
Cs_ Creative Commons License 6 napja -10 2 337258

"erre mondtam, h Irán is meggondolhatja magát, ha Örményo. túl közel kerül a Nyugathoz, lehet neki olyat kínálni. "

 

Azért a világ kevésbé finnyás módon működik. Az ellenségem, ellensége a barátom. Irán nem azért van jóban Örményországgal, mert az olyan amilyen, hanem mert fasírtban van az azeriekkel, akikkel Irán is.

Előzmény: navarrr (337256)
Cs_ Creative Commons License 6 napja -11 2 337257

"Állítólag most is azért nem támadtak az azeriek, mert az orosz békefenntartók jelképesen kivonultak a határra."

 

Nem állítólag, hanem ténylegesen: Az orosz békefenntartók hazamennek, megkezdték a kivonulást idő előtt. Nincs aki kimenjen a "határra". 

Előzmény: navarrr (337253)
navarrr Creative Commons License 6 napja -3 4 337256

erre mondtam, h Irán is meggondolhatja magát, ha Örményo. túl közel kerül a Nyugathoz, lehet neki olyat kínálni. 

 

Oroszországnak lassan érdeke volna demonstratívan megmutatni, h hová vezet a ruszki-ellenes politika. 

A három szomszéd pedig területeket kapna. Mindez idő kérdése. 

 

Minél gyengébb a Nyugat befolyása a régióban (most sem erős...), annál esélyesebb ez. 

Előzmény: sszinténzenész (337254)
Cs_ Creative Commons License 6 napja -9 3 337255

"Ne feledd azt sem, h Pasinyan - legalábbis orosz szemszögből, ők ezt így értékelik - élesen ruszki-ellenes politikát folytatott és egy helyi Majdan révén került hatalomra, pont az oroszbarát kormány bukásával."

 

Ismerem a storyt, csak egy valamit felejtesz el. Azzal, hogy "büntetsz" nem érsz el semmit, csak rosszabb lesz a helyzet. Akkor 2020-ban, Oroszország, úgy tudta volna visszaszerezni az elvesztett befolyását Örményországban, ha segít, mert még a vak is látta volna, hogy Örményországnak Oroszország mellett a helye. De nem ez történt. Nyilván a török-azeri duó, még Oroszországnak is többet ér, mint Örményország, teljesen irreális elvárás volt ez.

Szóval az örmények folytatják az elfordulást Oroszországtól, mert nincs hasznuk belőle és tudnak valamiben reménykedni, amiben viszont nem igazán kéne nekik.

Előzmény: navarrr (337247)
sszinténzenész Creative Commons License 6 napja -4 5 337254

Abszolút egyetértek. A Pasi gyagyás. 3 nagyhatalom közt van, akik közül egy sem akar NATO-t látni a környéken. Erre ő a mérföldekre lévő NaTO-val szövetkezik.

 

Mondjuk, Iránnal legalább jóban van...

Előzmény: navarrr (337250)
navarrr Creative Commons License 6 napja -4 6 337253

Állítólag most is azért nem támadtak az azeriek, mert az orosz békefenntartók jelképesen kivonultak a határra.

 

Nem értem az oroszokat, h miért volt jó nekik az azeri támadás meghiúsítása... 

 

Na mindegy, hamarosan már nem lesznek ott, szabad a gazda. 

Előzmény: Letiltott nick. (337249)
Cs_ Creative Commons License 6 napja -9 1 337252

"Arra voltak képesek, hogy kikényszerítsenek egy olyan békét, ami mind a két fél számára nagyjából elfogadható volt, és alapja volt annak, hogy nemzetközileg legitimálják a határokat és békeszerződés legyen."

 

Aha. Szerintem nézz utána ennek a háborúnak még egyszer, meg az előző hsz-dben lévő állításnak a hadi helyzetről.

Előzmény: Letiltott nick. (337249)
Cs_ Creative Commons License 6 napja -8 1 337251

"Be tud avatkozni valaki? Egy NATO-tag Törökországgal és egy olajbáró Azerbajdzsánnal szemben? 

 

Látszatszankciók, aztán boldog üzletelés..."

 

Ezt mondom én is. Sem Oroszország, sem a Nyugat nem fog Örményországért komolyabb dolgot tenni, akkor sem ha tudna. 

Előzmény: navarrr (337250)
navarrr Creative Commons License 6 napja -2 5 337250

Marad még egyedüli szövinek Irán, de Iránnak is fontosabb Törökország barátsága. 

 

+ ugye mondanom sem kell, h Irán mennyire "örül" Örményország mostani nyugati közeledésének... 

 

Szóval nagyon is benne van a pakliban, h belátható időn belül szétkapják háromfelé az országot. 

 

Be tud avatkozni valaki? Egy NATO-tag Törökországgal és egy olajbáró Azerbajdzsánnal szemben? 

 

Látszatszankciók, aztán boldog üzletelés...

Előzmény: navarrr (337247)
Letiltott nick. Creative Commons License 6 napja -2 4 337249

Oroszok az erejük teljében, bőven az Ukrán háború előtt, csak arra voltak képesek, hogy 1 hónap után leállítsák az egyértelműen nyerésben és fölényben lévő azerieket

 

 

Nem egészen. 

Arra voltak képesek, hogy kikényszerítsenek egy olyan békét, ami mind a két fél számára nagyjából elfogadható volt, és alapja volt annak, hogy nemzetközileg legitimálják a határokat és békeszerződés legyen.

Csak török bíztatásra az azeriek felrúgták 2023-ban az alkut. 

Előzmény: Cs_ (337245)
fastolfe Creative Commons License 6 napja 0 2 337248

Nem az ukrán konfliktusra gondoltam, mert az ukránok nincsenek az oroszokkal egy súlycsoportban. 

Előzmény: sasa0955 (337237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!