Keresés

Részletes keresés

NJani Creative Commons License 2005.11.07 0 0 127

ben ben,

 

Fogaskerék ügyben végül is a Studio Lineban a Csurgó Laci intézkedett és 5000 pénzért valakivel megcsináltatta.

 

Minden elismerésem és tiszteletem a honlapodhoz ! Minden értelemben...

 

Előzmény: ben_ben (125)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.07 0 0 126

Halotattam ám FF-ről is.

Ha kitalálod az mi lehet, kapsz jó pörköltet.

 

Kicsit segítek.

Nem Fekete-Fehér

Nem Full Frame

 

:))))))

Előzmény: Abrash (119)
ben_ben Creative Commons License 2005.11.07 0 0 125
Korrekt amit írtál, az én történetem 96%-ban ez lenne, érdekes a sok hasonlóság és tapasztalat.
A küllömbség, annyi én már nem váltok vissza, mert jobbat nem kapok, de megértelek!

Szia, jut eszembe a fogaskerék esztergálás a - markolathoz - sikerüllt?
Előzmény: NJani (122)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.07 0 0 124

Na végre valami fejlődés.
Van még egy csiszolni való dolguk, a Nyikon mérnökeinek, de remélem sokat már nem kell várnom.
De sajnos azt kell, hogy mondjam, összeségében még számomra nem jött el az idő, hogy Nyikonról, Nyikonra váltsak.

 

:)))))

 

 

Előzmény: Szeder (121)
nikone Creative Commons License 2005.11.07 0 0 123
csak a magánvéleményemet írom:
ez így nagyon rendben van.
üdv
Előzmény: NJani (122)
NJani Creative Commons License 2005.11.07 0 0 122

Már a topik címe is nagyon találó, mert ebben a kérdésben csak hitvitát lehet folytatni. Objektív érvek nem léteznek. Illetve mindenki a saját objektív érveivel támasztja alá a hitét. Én is így teszek:

 

Valaha õsnikonos voltam, a Zenitek és Prakticák után Nikon volt az elsõ drágább gépem. Persze egy gépnél nincs megállás, így aztán elfogyasztottam jópárat: F801, F50, F90x, F4, F100, FM2N, FM3A. Az optikákat inkább nem sorolom, de használtam a 20/F2.8 AIS-tõl az 500/F4P AIS-ig elég sokat. Én folyamatosan úgy éreztem, hogy a Nikon teljes egészében kiszolgálja a fényképezési szokásaimat és igényeimet: erõs, robosztus, kompatibilis és csodásan rajzoló optikapark.

 

Aztán eljött a digitális idõszak. Mint informatikus mérnök, hamar beláttam, hogy váltani kell, ez a jövõ. De mit vegyek? Akkoriban az látszott, hogy a Canon jóval többet áldoz kutatás-fejlesztésre és ez meg is látszik a gépein. A 10D nagyon meggyõzõ volt minden tekintetben, ráadásul a Nikon-Canon vázak felépítménye és jellemzõi is megváltoztak, megfordultak. A Nikon nekiállt mûanyag vázakat gyártani, a Canon pedig fémvázat gyártott a kommersz kategóriában is. Váltottam Canonra. A 10D után jött a 20D és én még mindig elégedett vagyok, a Canon mûszakilag jó. DE....

 

A váltás óta folyamatosan hiányérzetem van. A Canon valahogy nem úgy esik a kezemre. Hiába az USM és IS, az optikákat nem olyan jó érzés megfogni, stb. A Nikkoroknak szebb a festése és a Nikon felirat is jobban néz ki. Szerintem a Nikon fénymérése is pontosabb, vakuvezérlésben pedig szintén jobb, hogy valami "obnjektívet" is mondjak. De hiába a mentális hiányérzet, ha a Canon a modern technikát gyorsabban fejleszti és olcsóbban is adja.

 

A D2X már elgondolkoztatott, a D200 pedig egyértelmûen arra késztet, hogy két év Canon után visszatérjek. Végre egy robosztus, fém, idõjárásálló váz nem kevés megapixellel. Mûszakilag minden igénymet kielégíti, a mentális dolgokról nem is beszélve. Ráadásul ismét használhatók a príma manuális lencsék. Szóval a dolog már csak idõ kérdése....

Szeder Creative Commons License 2005.11.07 0 0 121
"CA"

Azért az meg kell hagyni, a Nikon se szégyenkezhet e téren. Szép francia zászlót csinál a d2x a fehér tartórudakból, APS-C érzékelővel, f/9-re rekeszlet objektív zoomtartományának közepén... (már ha az index is úgy akarja, h látsszon is valami... eredeti itt: http://www.dpreview.com/reviews/NikonD2X/Samples/Compared/Outdoor/outdoor_d2x.JPG)

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (115)
fisherhu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 120
Gondolom backfocus. Err99 nekem tegnap volt, úgy látom kontakthibás az objektívem, mert némi mozgatásra meggyógyult.
Előzmény: Abrash (119)
Abrash Creative Commons License 2005.11.07 0 0 119
er99-et csak sigma régi obikkal láttam eddig, máskor mikor van? BF az micsoda?
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (115)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.11.06 0 0 118
remekbeszabott összefoglaló:-)

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (116)
madgie Creative Commons License 2005.11.06 0 0 117
:DDD
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (115)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.06 0 0 116

Ja és lényeget majd el feletettem.

 

A gyakrabban cserélhető zárszerkezet.

Ennek óriási előnye, gyakorlatilag mindig új zár szaladgál a gépben.

Remelem hamarosan megjelenek azok az olyan vázak, amelyeknél már otthon is lehet, egyszerűen cserélgetni.

 

Ez a hülye Nyikon még csak a mattüvegig jutott.

Na jó, volt valami zsákutcába futott megoldása (F3 vagy mi), ott a fél gépet kicserebélhetted, de zárat ott se.

 

:)))))

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (115)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.06 0 0 115

Mennyivel?

Sokkal.

Tessék a lista:

 

CA

err99

BF

remek műanyag fogaskerekek

sőt ez új beépített effektszűrők is hasznosak.

 

Szóval amig a Nyikon ezeket nem tudja, addig nem váltok.

 

 

:))))

Előzmény: Abrash (110)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.05 0 0 114
"Dear Topictársam, a Szmena mér nem ér?:-)"--Félre ne értsd,nagyon jo kis gép a smena,én is avval fotoztam éveken keresztül.Az ember fölnézett az égre-beállitotta enyhén felhösre az eggyik tekerentyüt,megsaccolta a távolságot-eltekerte a másik tekerentyüt.És egész jo kis képeket tudtam vele csinálni.De gyakorlatilag semmit nem tudtam mi micsoda,mivel mit állitok.Azt meg végképp nem értettem hogy hogy csinálják azokat a gyönyörű közeli virágos képeket,amikor én nem tudok a gépemmel.
Előzmény: smena8m (106)
Fudi Creative Commons License 2005.11.05 0 0 113
"a Canon minden kategoriaban uti a nikont digitben!"

Rólad annyit kb, hogy mivel kereskedő vagy, és szereted villogtatni az L-es áraidat neten, meg a szép canon vázaid, meglepődtem volna ha nikont ajánlasz...
Előzmény: szaboM (109)
nikone Creative Commons License 2005.11.05 0 0 112
ben ben

...Ui.: eme megjegyzéseddel kettönkre gondoltál. " azokat, akik csak azért írtak a d200 topicba, hogy az örömünket megzavarják."...

NEM kettőnkre!

d200 - 307 és 312, de úgyis mondhatom, hogy szaboM és canon.Eos kollégákra.

Ps: szép arcokat láttam a vebszájtodon.
béke,
és egy pohár szekszárdi oportó helyett elküldöm Neked egyik kedves képemet.
Öreg katona
Előzmény: ben_ben (76)
nikone Creative Commons License 2005.11.05 0 0 111
Ez igen!
sokat tanultam belőle...
Előzmény: szaboM (109)
Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 110
oké, de fejtsd ki!!! irj egy listát, és ird le, abban a dologban mennyivel és miért jobb! Az a beszéd.
Előzmény: szaboM (109)
szaboM Creative Commons License 2005.11.05 0 0 109
a Canon minden kategoriaban uti a nikont digitben!
MLaca Creative Commons License 2005.11.05 0 0 108
Csak idézni tudom magamat: "WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ NIKONT AKAROK, NIKONT AKAROK! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.. de komolyan, kúrva jó lenne egy F6 digittben."
Előzmény: madgie (107)
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 107

Oké, végre nem a szokásos agresszív válasz, meg hőzöngés.

 

Én már leírtam egy pár helyen, miért is van Nikonom, és nem Canonom, csakhát a Canonos srácok (jellemzően) elhajtottak...

 

D-SLR- re váltásomkor fő szempont volt a pínz. Mivel így három gép maradt (D70, 300D, 350D), fontos volt az is, hogy jó obi legyen hozzá alapban. Olyan kitobi, amelyik jó minőséget képvisel. Na, ugye, itt már eleve csak a Nikon maradt képben a 18-70-ével (pont ma kért egy srác egy 18-70-es fotót, hogy mit is tud, szerintem nem rossz).

Aztán fontos volt a spot-fénymérés, ami 300/350D-nél nem létező dolog, ami szomorú. Ja, és fontos volt a jó fogású gépváz, mert a sok kompaktcsoda után meguntam a lelógó kisujjamat. Itt szintén a N volt nyerő.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy a C zajtalanabb képeket dob ki ebben a kategóriában. De a zaj nem minden. Ha a zajmumus Sony F-828-am képe megfelelő volt Europoszter méretre nagyítva, akkor asszem kibékülök a D70 zajával is.

Ja, még valami: szeretem, ha két tárcsát tekerhetek, ez is N fícsör.

Meg nem szeretem a túlságosan lekerekített dolgokat.

Egyszóval szeretem a Nikonomat, van egy-két hülyesége, de az utódja abszolút befutó lesz nálam, amint megengedhetem magamnak.

Előzmény: Abrash (105)
smena8m Creative Commons License 2005.11.05 0 0 106

Dear Topictársam, a Szmena mér nem ér?:-)

Gyakorlatilag ebben a dilemmában voltam 1 éve (Canon-Nikon), mikor a 20évvel ezelőtt félbemaradt smena korszakom után újra fotózni kezdtem.

Akkor nem volt energiám pontosan mérlegelni (mert be voltam sózva),

mi a legjobb választás, és beleugrottam

1 Canon kompaktba (G6), aztán  megint jött a dilemma, mikor úgy gondoltam

DSLR kell, a sebesség, a kicsi mélységélesség, mittoménmi miatt, de akkor

már maradt a valamennyire megszokott Canon kezelőfelület, 550 vaku,

stb, és az épp friss Canon 350D. 1 éve nagyon úgy tűnt, a Canon DSLR-ekre

nagyon nincs NIKON válasz, főleg ár-érték-ben nincs, de mostanra számomra

is kiderült, a piac többszereplős. Én nem tudok itéletet mondani a CMOS,

CCD vitában, vagy legalábbis erősen nagyképű lenne tőlem, de itt kb

azonos rendszerek versenyeznek műszaki értelemben, és még idetenném a

Minoltát, ami bárkivel kis összegnben lefogadok, 1 éven belül 10MP szenzoros

 lesz, mert muszáj a piac miatt. 1 Klasszikus fotósprobléma esett meg velem

, miszerint a Tájképben fotózott képem jobb volt Portréban, és annyira tetszett a

kép vágás után, hogy kidogoztattam A4-ben, nem látszik, hogy a kép 4Mpixeles.

És mégis fontos szám , még DSLR vásárláskor is, mert ezt a számot tudta anno

a marketinges felfogni műszakilag, majd ez alapján árulják a gépet. Én mindenféle

dinamikanövekedésnek, meg zajcsökkenésnek (nem szoftweres) örülnék, de

ezt le sem tudják irni a reklámanyagban, igy marad a megapixel. 

 

Előzmény: Pecarobi (101)
Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 105
mindössze magadat minősitetted. inkáb szólj a témához.
Előzmény: madgie (104)
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 104

A Hatalom, a Hatalom, mi? Orvoshoz kéne menned...

Egy fórumon vagyunk, ez nem diktatúra, és főleg nem te vagy a mindenható, primitívkém.

Előzmény: Abrash (102)
zorko Creative Commons License 2005.11.05 0 0 103

Én nem túl régóta vagyok Nikon tulajdonos.

Egy barátom kérdezte, hogy na és miért épp Nikon lett? Hát hiszen...

Neki is Nikon gépe van, de azt mondta, hogy ha újra ott állna a döntés előtt, akkor nem biztos, hogy újra Nikont venne. Állítólag a Canon jobb az AF területén, meg azzal, hogy bevezette az EOS-t, igaz hogy megszűnt a kompatibilitás a régi obikkal, viszont az EOS-en belül teljesebb mint a Nikonnál. Mert ott mechanikailag ugyan megvan, de némely gép pl. nem mér fényt régi obival, ami azért elég nagy hátrány.

 

Namost én nem húztam különösebben sehova, viszont egy külföldi út alkalmával a következő adódott: Nikon F-601, F-801, Canon [az amelyikben először volt Eye Control], megmég egypár dolog, 100 - 150 - 180 meg ilyesmi euroért.

Ha szabadon választhattam volna az akkori ismereteim alapján, akkor Pentax Z-1p kellett volna, de az nem volt. :-)

 

Tehát a Prakticával összehasonlítva... Szerettem volna beépített vakut, spotmérést, viszonylag gyors vakuszinkront (az 1/90-es gépek rögtön kiestek), meg lehetőleg valami jó kompatibilitást, mindezt olcsón. Győzött az F-601.

 

Azóta E-bayen sikerült még lőnöm hozzá egy F-801s-t (1/250 szinkron, spotmérés!) 89 Euroért.

Szóval ezek mennek a régi manuális obikkal is - nem úgy mint a barátom F80-asa. Igaz nem kezelik a VR mittoménmit, de olyan obim úgyse igen lesz. :-)

 

Nem bántam meg a döntésem. Bár valszeg ugyanígy lennék akkor is, ha Canont vettem volna. Vagy ki tudja? :-)

Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 102
én indítottam a topikot, és ezért szeretném megszabni, miről is szóljon. ennek szellemében válaszold meg a primitiv kérdésedet saját magad.
Előzmény: madgie (100)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.05 0 0 101
Hja,ha az embernek van 3-4 kilo uvege egy rendszerre az azért eldönti további sorsát...Viszont aki most akar váltani pl kompaktról,gyakorlatilag fotós múlt nélkül(szmena nem ér),az komoly dilemma elé néz,mert nem fog tudni dönteni.Mert az egyik fele ezt,másik fele azt fogja javasolni.Tapasztalat.És nem fog rajta segiteni az :"neked kell dönteni",mert fogalma se lessz,hogy mi a lényeges szempont,mi nem.Na jo lehet hogy némi fogalma azért lessz...de nem sok   :o)
Előzmény: farkzoli (97)
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 100
Figya, öreg, az "anyázni" szót te használod itt a legtöbbet... szóval kinek kéne akkor elhúzni???
Előzmény: Abrash (98)
Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 99
az én 3-4 kilónyi AIS lencsém viszont rápasszol a nyikonyra is meg a kanyonyra is :-)
Előzmény: farkzoli (97)
Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 98
menj má az izébe. és általában, ki anyázni akar, húzzon el ebből a topikból lécci. A gépekről beszélgetnénk.
Előzmény: madgie (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!