Keresés

Részletes keresés

umonica Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4868

Dr Szőlősi Balázs :)

Előzmény: gombóc63 (4857)
gombóc63 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4867

Én nem a létezését vonom kétségbe, hanem az nem tetszik, hogy mindent ezzel hoznak összefüggésbe. Persze egy ötlet lehet, amikor megy a sötétben való tapogatózás. Én azzal találkozom rendszeresen ha nem találják a bajomat, hogy menjek pszichiáterhez, mert ez pszichés.

Előzmény: huszár111 (4866)
huszár111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4866

Sajnos nem az, én is sokat szenvedtem miatta . Amerikában is csak az államok felében ismerik el a lyme  betegséget, a többiben az autoimmun betegségeket erőltetik. Én az elsőben hiszek és tapasztalataim is megerősítettek ebben. Nem lehet bizonyítani ,mert nem pusztítható ki a borrelia baktérium ,csak gyengíteni lehet és emiatt csak tünetmentesség érhető el.  http://www.lyme-kor.eoldal.hu/cikkek/a-lyme-korrol.4/ 

Előzmény: gombóc63 (4863)
gombóc63 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4865

Ez rettenetes! Még olyan fiatal vagy:-((( köszönöm, megvagyok, kínlódok. De a gyógytorna és a manuálterápiás szakemberek által jobban vagyok mint télen voltam. Remélem találsz valami hathatós segítséget és nem csak halmozódnak a bajok.

Előzmény: Adrienm79 (4864)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4864

Szia gombóc!

Emlèkszem rád a másik fórumból!

Sajnos a helyzet tovabbra sem jó. Enyhe tetraplègia, vertebrobasiliaris sindróma, cerviibrachialgia, marginalis osteoohyták a nyaki gerincen, lumbalis sèrv ami gyököt dúrazsákot nyom. Nyaki èa lumbális rèszen kisizületek gyulladtak, spondylarrrózis. Most diagnosztizálták az RA-t ès ma kezdtem a bázisterápiát Trexannal!

Te hogy vagy?

Előzmény: gombóc63 (4862)
gombóc63 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4863

Ott van az állítólag....nem akarok okoskodni és a létezését megkérdőjelezni, mert sajnos van és okoz bajokat, de ez a lyme-kór is egy divatbetegség lett, vagyis mostanában mindent erre fognak, akár pár éve a candidára. Aztán az is lecsengett.

Előzmény: huszár111 (4861)
gombóc63 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4862

És hogy vagy most? Egy másik topikban folyamatosan olvastalak, májusban még nem szolgáltál sok jó hírrel.

Előzmény: Adrienm79 (4859)
huszár111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4861

Állítólag szúnyog is és más rovarok is terjeszthetik ,sőt az anya is átadhatja a gyereknek. Mindenféleképpen érdemes ezt a vizsgálatot megcsináltatni.

 

Előzmény: Adrienm79 (4860)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4860

Nem nèztèk. Sohasem csípett meg kullancs gondolom azèrt sem merült fel.

Előzmény: huszár111 (4858)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4859

Az első műtètem szegeden volt. Előlről vágták. Èbredès után csak sebfájdalmam volt. Kiment az altató felkelhettem wc-re. Cső volt a nyakamban ami a vèrt valadèkot vezette le. Kb kèt hètig nagyon negezen tudtam nyelni beszèlni. Gyógytorna már masnap volt. Műtèt után sokáig csak szívószálas kisdobozost bírtam. 

Második műtètem nekem is az ogk-ban volt 7 hónappal az első után. akkor hatul vágtak, felborotváltak, egy napot voltam intenzíven. az ogk szuper hely szuper orvosokkal nővèrekkel. Nem kell aggódni mindent rèszletesen elmondanak ès vigyáznak rád.

Konkrètan mi èrdekel?

Első műtèt cv discetomia + cage beültetèa a második cvi csontos gyöki dekompresszió.

Előzmény: umonica (4856)
huszár111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4858

Lyme kórra végeztek -e már vizsgálatot nálad, mert rengeteg esetben innen ered a probléma, csak az orvosok  többsége ezt nem akarja elismerni és autoimmun betegséget diagnosztizálnak helyette. Ezért csak tüneti kezeléseket (Trexan)kap sokszor a beteg és nem az ok van kezelve.

Előzmény: Adrienm79 (4854)
gombóc63 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4857

Ki műt?

 

Előzmény: umonica (4856)
umonica Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4856

Szia Adrienn!!! Jaj nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Annyira vártam már egy olyan embert ki túl van egy nyaki porckorong műtéten. A Királyhágó utcában Budán fognak műteni. Augusztus 16 án tudom meg mikor fektetnek be... Nyilván félek tőle picit, de minden jobb lesz, ha elmúlik ez a zsibbadás, meg szédülés, és fülzúgás...  Adrienn, leírnád , ha lesz időd neked milyen volt? Mindent... Milyen tüneteid voltak, hányas csigolyán, milyen volt a műtét..stb...Tudom , sokat kérek, de nagyon érdekelne. Epekedve várom válaszodat :) Csodálatos napot kívánok!!!

Adrienm79 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4855

Szia!

Nekem is az volt kiszakadva. Igen szèdülèst fülzúgást is csinál. Holbműtenek?

2 dl-es szívószálas üdítőt vigyèl bőven másból nem fogsz tudni inni. Ne ijedj meg majd par napig nehèz leaz beszèlni ès nyelni mèg a pèpeset is. Első feltarásból műtenek gondolom. Nekem előlről hátulról is csinálták már.

Mikor lesz a műtèt?

Előzmény: umonica (4853)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4854

Sziasztok!

Tegnap meglett a diagnózis: szeropozitív RA. Ma kezdem a Trexan tablettát! 

Minden tanácsot szívesen fogadok!

umonica Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4853

Sziasztok. Most lesz a műtétem kiszakadt nyaki porckorong sérv miatt. c5alatt van a kiszakadt rész amit kivesznek.A kérdésem az lenne, hogy a nyakfájáson kívül; volt valakinek tünetként fülzúgás, szédüléssel? 

luci87 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4852

Sok gyaloglástól kialakult sarok fájdalom esetén mi javasolt?

.ETNA. Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4851

Szia!

Igazán nincs mit :-)

Sajnos ez nem túl jó hír, ezek szerint a gyógyszerek most nem nagyon használnek, jó lenne valamivel elérni, hogy a gyulladásszint csökkenjen, ezt akár a háziorvos is megtehetné.

A crp egyfajta előrejelző, "helyzetjelző" érték is, vagyis ha emelkedik, az azt is jelzi, hogy a "háttérben" erősödik, vagy legalábbis "stabilan rögzül" egy megemelkedett szintű gyulladásos folyamat.

 

Egyébként a vérben mért értékek "normális", vagy alacsony szintje, az RA (sokízületi gyulladás) szempontjából sokszor nem meghatározó, mert ugye befigyel a "szeronegatív RA", amikor a vérben mért értékek alapján nem, de a tünetek és a röntgenfelvételek alapján viszont nagy magabiztossággal megállapítható az RA.

 

Sajnos a Te esetedben még a vérvétel is alátámasztja a valamilyen erős, erősödő gyulladásos folyamatot. Ha szabad, akkor javaslom, hogy készült fel előre az immunológusodnál a kontrollra, írd össze a kérdéseidet, ne felejts otthon egyetlen leletet sem és ne engedd, hogy csak tessék-lássék módra mondja el, hogy szerinte mi is a gond, alaposan járjátok körül a témát, az általa felállított diagnózisban szereplő "kórságot" ! A sok beteg miatt (főleg szabi után) nem mindig marad idő arra, hogy ott találd ki a kérdéseket, vagy ott gondold át, hogy mi is zavar, aggaszt stb.

 

Ha minden eredményed már a kezedben van, konzultálj a háziorvosoddal, hogy addig is írjon fel - ha tud - valamit a gyulladás csökkentésére!

 

 

 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (4850)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 4850

Szia Etna!

Köszönöm a tanácsokat. Ma megcsináltattam az ANA ès az ANTICCP vizsgálatokat.

Holnap leaz rtg.

Legújabb vèreredmènyemben magas a süllyedès magas már a crp is a reuma faktor a thrombocita szám, vèrszehènysègwt is mutat. Májushoz kèpest sokat romlott sajnos.

Előzmény: .ETNA. (4849)
.ETNA. Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4849

Anti-ccp-t simán háziorvosi beutalóval készült laborvizsgálat során is lehet kérni (éppen úgy, ahogy az RA-t is). Esetleg csináltattál már lyme-kór tesztet? (western blot teszt) Talán az is megérne egy misét ...

Előzmény: Adrienm79 (4848)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 4848

Szia. 

Voltam reumatológusnál kezeimen lábaimon van izületi gyulladás. Szerinte RA. Adott diprophos injekciót farba. Pozitív hatása nincs csak allergiás mellèkhatása.

Egy ève szedek diclacot kèt hete seractilt. Ès ezek mellett ezek az èrtèkek.

Magánban elmegyek anti ccp vèrvètelre. 20 ève ana pozitivitásom volt megnèzetem azt is. 

Előzmény: .ETNA. (4847)
.ETNA. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 4847

Szia!

A csomók azt gondolom un. "reumás csomók", az, hogy a reuma faktor kicsit magasabb, jelzi, hogy reumás ízületi gyulladásod is van (hogy ezt mi okozza, esetleg autoimmun eredetű, vagy csak valaminek a mellékhatása, azt különböző - vérből megállapítható - immunológiai tesztekkel szokták kideríteni, illetve röntgenfelvételek alapján, anti CCP jelenlétét nézik stb., stb.).

 

Ha úgyis várnod kell 1 hónapot a reumatológusra, éppenséggel addig talán tudnál csináltatni a kezeidről és a lábfejről röntgen felvételeket (ha nem kell erre is hónapokat várni), hogy ezt már vihesd magaddal a dokihoz, erre adhat beutalót a háziorvos is. Ártani nem árt és talán a reumatológus is csináltatna később, esetleg kérdezz rá erre a háziorvosodnál, hogy szerinte például indokolt-e, van-e értelme stb.

 

Anno amikor a diagnosztizálás volt folyamatban nálam (2006-ban), nekem is kellett, mert pl. a reumatoid arthritisz diagnózis felállításához a vértesztek mellett röntgen felvételre is szüksége volt. A reumafaktor érték (egy hónappal a LEGELSŐ !! TÜNETEK megjelenése után, amikor a háziorvosom kért egy labort) nálam 160 volt, szóval a 40 azért nem számít olyan rettenetesen magasnak!

 

Barátnőmnek pl. a gerincsérve miatt voltak, az autoimmunomhoz tök hasonló - reumás jellegű - tünetei, de nála ez "csak" mellékhatás, kisugárzás, vagy micsoda ... volt. Lehet, hogy Nálad is valami ilyesmi van a háttérben.

 

Háziorvosodnál kérdezz rá, hogy nonszteroid gyulladáscsökkentő szedését - esetleg - nem tartaná-e ajánlatosnak (pl. Cataflam stb.), ha amúgy ellenjavallat Nálad nincs, hiszen azért a vérsüllyedésed is kicsit magasabb a referenciaérték felső határánál.

 

Majd írd meg, hogy mi lett végül a diagnózis.

Előzmény: Adrienm79 (4845)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 4846

Remélem jobban vagy. A háziorvosod biztosan tudja a választ az sztk kérdésedre. A reuma faktor már nem annyira irányadó nekem volt 1000 felett is de általában 800 körül. CRP biztosabb választ ad. Az ízületi fájdalmakra én csak ajánlani tudom a wobenzin pluszt nekem használ. Ha jól tudom internetről lehet rendelni, itt kint kulfoldon gyógyszertárban meglehet venni. Esetleg valami kenőcsöt is kipróbálhatsz a sajgó ízületekre pl ördögcsáklya zselé. 

Előzmény: Adrienm79 (4845)
Adrienm79 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 4845

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

 

Évek óta küzdök gerincproblémákkal. Tavaly kettő nyaki gerinc műtétem volt az egyik kiszakadt nyaki gerinc sérv a második pedig csontos decompresszió mivel akkora csont kinövésem volt ami mindent nyomott odabent. Sajnos nem vagyok jól maradandó idegkárosodásaim lettek. A januári nyaki gerinc MR szerint minden kisizület kopik, meszes csontosodik, mostanra a lumbális részen is van sérvem ami gyököt és dúrát nyom valamit ott is kifejezett spondylartrozis van. Egy éve folyamatosan fennálló gyulladást mutat a vérképem. A süllyedés nem magas 24-30 között van állandóan. Mostanra már vérszegénységem is lett miatta. Reggelente vagy pihenés után annyira merevek az izületeim ( kezem lábam, hátam hogy alig bírok elindulni reggel majd 1 óra kell mire kiengednek ) Klinikai reumatológus szerint harmadára szűkültek a gerincmozgások és véleménye szerint spondylarthropátiám van ez irányú immunológiai vérvizsgálatra a vér levéve. Közben már két hete dagadnak a lábfejeim, a kezeim ujjaim és kicsi nem kemény csomók lettek a csuklómban és a kézfejcsontban meg a bokámban. Ismerős javaslatára csináltattam újabb süllyedés és Reuma faktor vérvizsgálatot. Süllyedés 26 reuma faktor 40 ( 28-ig jó ). Akkor viszont már nem értem az egészet nem tudom mi is lehet a bajom. Mivel egyre merevebb minden és egyre jobban fáj a vállam, a nyaki gerincem és a kezeim lábaim így valahova mennem kellene de az immunológus aki levette a vért egy hónapig szabadságon van. Szerintetek a helyi Sztk-ban levő reumatológus diagnosztizálhatja a betegségem a meglévő eredményekből és elkezdheti a kezelést? Vagy csak a klinikai orvosnak van jogosultsága.

Válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is.

.ETNA. Creative Commons License 2017.07.17 0 0 4844

Én anno fül-orr-gégére mentem el, mert hasonló imbolygás volt (egyenesen szerettem volna menni, de kicsit mintha jobbra húzott volna a "fejem"), volt egyensúlyvizsgálat vagy mifene ... a vége az lett, hogy központi idegrendszer, vagyis nem szervi ... valószínűleg a Trexan miatt ... vagy a reumatoid artritisz erekre kiváltott negatív hatása ... néha azóta is előfordul olykor, pedig volt, hogy a Trexant nem is szedtem, fene se érti ezt :-)

Előzmény: luci87 (4842)
luci87 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 4843

Van egy fogós kérdésem!

A férjem pár éve már kímlódik a gerincével.Fáj a dereka,kisugárzik a lábakba.A bokája is szokott ilyenkor fájni.50 éves, sokat végzett fizikai munkát.Tavaly sikerült elcibálni a reumatológiára.Ott kezelést írtak neki, kenalog inj. ót, de az csak ideig óráig volt neki jó.Gerinc rtg, labor volt.

Most az éven megint nagy nehezen rávettem,h menjen orvoshoz.Ez a doki angiológiai vizsgálatot is javasolt, vmint PSA vizsgálatot.Ezek vajon miért kellenek ilyenkor,tudja valaki???

 

(  OFF.Mondjuk nálunk Borsodban pl. hónapokat kell várni időpontra reumatológiára,és ha eljutsz, legutóbb 3 órát váratták..nem csodálom, h utál orvoshoz menni...)

luci87 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 4842

Idegbecsípődés okozhatta ezt a végtaggyengeséget?Olyan érzés volt, mintha rongylábakon mennék,ment ki alólam..Nem kimondottan szédülés volt, ami a fejben van,hanem ahhoz hasonló imbolygás.

 

Túlestem egy nagy kivizsgáláson,magas volt a pulsusom amúgy is,a vérnyomás kicsit emelkedett,kardiológián nagyobb eltérés nem volt a M.p. on kívül,Nebilet 5 öt kell szednem.

Gerincsebész vizsgált, MR en, koponya CTn is voltam.nyaki részen sérv nincs,csak kopás...

Előzmény: Dr.OrmosGábor (4817)
.ETNA. Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4841

Pedig - hellyel-közzel - kihagyásokkal tarkítva, 2008-tól szedem a Trexant, szóval komoly és komolytalan tanácsaim bizonyára lennének :-)

 

Egyébként én is csak annyit akartam írni, hogy nem mindig ad jó tanácsot - ezek szerint - még az orvos sem (ld. csoki/kávé/kakaó purintartalom és ettől "belobbanó" köszvény), talán, mert felületes, vagy ki tudja ... ez van.

Előzmény: hul (4838)
.ETNA. Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4840

Ugyan már, olyan gyorsan gépelek, mint a villám. Nem felesleges, ha egy rosszul rögzült ismeretet sikerült kijavítani.

Előzmény: hul (4837)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 4839

Igazad van, Ámen. Jó egészséget Mindenkinek mert ez a lényeg!

Előzmény: hul (4838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!