Ki kell okítani a használókat, hogy amit nem éppen akkor ő kér, azt NE hagyja jóvá. (Tehát: SEMMIKÉPPEN se gondolkozzon úgy, hogy "segít" a másik használónak, mert biztos hasznos, ha a másik ember helyett gyorsan jóváhagy valamit. Az úgy nettó biztonsági rés.)
Talán azt is érdemes, hogy amikor bekapcsolod azt a telefont ami nem volt bekapcsolva több ideje, akkor be is lépsz a George-ba, vársz pár percet is akár, hogy a korábban összegyűlt PUSH-ok biztosan megérkezzenek, és csak ezek után kezdesz el bankolni onnan.
Nem tudom van-e korlát, nekem kettővel probléma mentesen működik.
(Olyan viszont van, hogy a jóváhagyást kérő push üzenetek is megérkeznek mind a kettőre. Ha a telefon épp ki van kapcsolva, akkor akár hetekre visszamenőleg is megjelennek azon, ami épp nem volt bekapcsolva.)
A 9272-es hsz-ben: "Nem tartom megbízhatónak ezt a bankot az utóbbi 2 évtized alapján."
9268:
"SENKINEK SEM AJÁNLOM ezt a bankot, megszüntettem a bankszámlámat náluk. Egy SILÁNY SZOLGÁLTATÁSOKAT nyújtó bank, a CIB, Gránit, K&H és OTP sokkal színvonalasabb pénzintézetek."
9267:
"Nekem már elegem van belőlük, a CIB és Gránit sokkal jobb bank"
9095:
"Az Erste egy rakás szar, ... inkorrekt szemét cég"
8998:
"Erste ritka inkorrekt bank már hosszú ideje."
Lám, lám.... milyen pálfordulást hoz 30ezer Ft....
Ezt majd legközelebb kipróbálom, de miután anno egy nagyobb tétellel cukrászdában megszívtam, azóta ott inkább direktben Max-ot használok. mindenesetre köszi a kiegészítést :)
MCC kód kiderítésre egyébként a Curve support is jól használható, ha egyébként van valakinek.
Új helyeknél én általában azt szoktam csinálni, hogy alapból megy a debit kártyára, és ha a support visszajelzése alapján megfelelő az MCC, akkor megy a GBiT a Max-ra.
Viszont itt is észnél kell lenni, mert vannak olyan MCC kódok, amiket a Curve valamiért lemódosít, és ami egyébként direktben Max-al fizetve simán adna 4%-ot, az Curve-ön keresztül csak 1% (jellemzően cukrászdák esetén fordul ez elő).
Ma visszatérítették a 10 napja jogtalanul levont költségeket. Fejenként akár több ezer Ft-ot kölcsönzött az Erstének elég sok ügyfél, mert központilag írták jóvá, én nem reklamáltam.
egyébként írtam már ezt talán, de továbbra is az a véleményem, hogy ha egy bank MCC-kódokon alapuló visszatérítési programot működtet, akkor kötelezővé kéne tenni számára a tranzakciókhoz tartozó kódok megjelenítését (ahogy a kh is teszi - náluk is MCC-alapú a visszatérítés, ennek megfelelően betéti kártyás vásárlásoknál nincs is statisztikai kód mező, mert azoknál a vásárlásoknál irreleváns). természetesen az olyan szabályok megalkotásával, ami az ügyfelek számára valóban releváns és kedvező lenne, nem foglalkozik az MNB
Nézem az appban de sehol nem látom, hogy mi itt az adott mcc kód. Egyedül azt látom, hogy nyaralási kiadás lett. Ezt, ha el kellene helyeznem logikailag a lenti kategóriák egyikébe, akkor erőssen beleesne az utazási vagy a szórakozási kategóriba. De akkor ezek szerint az Ersténél nem ezekbe, hanem az egyébbe estt.
az appban látott besorolás egy automatikus valami. nem feltétlenül mcc-kód alapján készül, de még ha figyelembe is veszi a kódot a george, akkor sem feltétlenül olyan az mcc, amire jár visszatérítés utazás kategóriában. világosan leírták, ami ebben nincs, arra nincs 4 százalék sajnos
Korábban nehezen barátkoztam meg a George-al, itt a forumon is köpködtem. De hogy pozitívumot írjak az Erstéről illetve a George-ról, szerintem egészen jól használható költéselemzésre.
Ami tetszik, hogy létrehozhatóak automatikus szűrések, kategóriák. Lehet tag-okat is hozzárakni, nyugtákat feltölteni a tranzakcióhoz. Ezt ugyan több banki alkalmazás is tudja, de itt online történik a tárolás. Tehát ha a mobilról csatolok valamit, az látszik a böngészőben és fordítva. A Revolut, Wise ezeket lokálisan, a készüléken tárolja, felhő tárhelyre lehet backupot beállítani. Pl. a számla, garancialevél is csatolható a tranzakcióhoz, ami később esetleg jó, ha kéznél van. Egyelőre nekem nem derült ki, hogy mekkora a tárhely.
Van beépített elemzője is alap dolgokra. Az XLS export elég jól testre szabható. Pl. hogy milyen mezőket szeretnék. Pl. dátum, közlemény, összeg, kategória, tag stb. Nem kell a nyers excelt még szerkeszteni. A korábban kipipált mezőket megjegyzi, így újbóli belépéskor sem kell újra gondolni.
Macerának tűnhet, de minden más kártyával végzett tranzakciót a folyószámlákról elutalok. Mivel TOP csomagom van, ennek nincs költsége. Ugyanígy a kp költést is, hogy legyen róla record. A családi közös és privát "zseb"-re egy-egy külön számla van.
Az Excel export után pedig olyan pivot táblákat lehet gyártani, amilyet akar az ember, vagy éppen grafikonokat rajzolni. Pl. a felújítási költéseknél ha tagelem az anyag és a munkadíj összegeket, ez is szétválasztható. Vagy a gyerekek neveit hozzárendelve akár az is. Vagy több ingatlannál, autónál a rezsiszámlák, költségek is könnyen megkülönböztethetőek.
Használom még a Wallet by Budgetbunkers-et (Wallet by BudgetBakers - Your New Personal Finance Manager), amihez szintén be lehet kötni. Néhány extrával ez többet tud, de van amiben meg (szerintem) a George (A Wallet appba több számla is összefűzhető, de néha a Curve GBIT, meg pl. a rövidtávú állampapír vásárlás hitelkeret terhére az automatikus elemzésnél okozott zavart.)
Csak gondoltam leírom, hogy ne csak ekézzünk, illetve hátha másnak is érdekes lehet, de még nem próbálta.
A "Barkács" kategóriában is van szórás. Egyes építőanyag kereskedések beleesnek, egyesek nem.
Ha "ismeretlen" helyen vásárolok, akkor a Curve, mögötte a CIB kártyával szoktam fizetni. Majd a CIB-es történetben megnézem a kódot és ha OK, akkor átteszem a MAX-ra.
Étteremben költöttem erste MAX hitelkártyával. Terheléskor az 'Egyéb nyaralási kiadások' kategóriába lett besorolva. A választott kedvezmény kategóriám a szórakozás és az utazás. 1% visszatérítést kaptam. Ez az egyéb nyaralási kiadás valóban nem tartozik bele egyikbe sem? Érdemes reklamálni?