Keresés

Részletes keresés

kitadimanta Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10607

"Mellesleg Tollaskígyó ikertestvére nő?"

Ez egy nagyon jó és találó kérdés, mert eddig nem sikerült erre egyértelmű választ találnom.

Ami biztos: Az alvilági/halál utáni létben kalauzolja a lelkeket, ami a szellemi világgal való kapcsolatára utal, s ez női jelleget kölcsönöz neki.

Ellenben Quetzalcoatl is lehet női aspektus, hiszen a kígyó rendszerint női attribútum:

az istennő sokszor kígyó képében jelenik meg:

https://sites.google.com/site/allatmitologia/lelkesek/ca-kigyo

 

A Kutyaként ábrázolt alak viszont hasonlít Anubiszra, aki szintén az alvilág és a holtak patrónusa.

Így a nemi hovatartozását nem lehet pontosan meghatározni.

Mellesleg Jézusnak is volt egy ikertestvére: Tamás (az iker)

 

"felmerülhet a Gemini "Ikrek" csillagkép is, mint lehetséges magyarázat. Csak nem tudom, hogy ez a csillagkép szerepel-e az indián mitológiákban és hogyan."

Ez is lehetséges.... Bár ez az istenpár nem kapcsolódik a vadászathoz.

Én sem ismerek a csillagképpel kapcsolatos legendát.

 

Viszont igen érdekes a Jézussal való párhuzam:

- Mindkettejüket (Coatlicue, Mária) szűzanya szülte.

- Ikrek, mint Jézus és Tamás,

- Quetzqlkoatl-t is keresztre feszítették.

Ez már több, mint véletlen... Valamilyen közös eredet feltételezhető... És a többi párhuzam sem elhanyagolható.

Előzmény: pokobra (10598)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10606

"Nem szükséges a sumert a Kárpát-medencéből származtatni, mert ott volt mindenütt."

Ez elfogadható.

 

"A Kárpát-medencében persze ezeknél is korábban kimutatható az írás (pl. a 7500 éves szentgyörgyvölgyi tehénszobron https://cserepmadar.hu/2-uncategorised/71-a-7500-eves-szentgyorgyvolgyi-tehenszobor ), de az írást akkor sem a Kárpát-medencében fedezték fel, hanem a Közel-Keleten."

Ne haragudj, ez kissé ellentmondásos....

Különösen Varga Csaba által említett Ny-európai barlangrajzokon található írásjelek fényében.

Persze, ettől még lehet az írás már ekkor is (15-20 000 éve) elterjedt, sőt az sem kizárt, hogy valóban Keletről származik...

Előzmény: pokobra (10597)
ketni Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10605

"A teremtés férfias dolog, hiszen a férfi képviseli az anyagi világot, s a teremtés is ebben a szférában történik."

Az Isten semleges nemű. A megnyilvánulásai által válik kétpólusuvá.

Hogy férfias vagy nőies istent képzel el egy kultúra ez lehet változó.

Az anyag viszont női minőséget képvisel. He ettől eltér egy vallás az elfajulást jelez.

Az ősvallás biztosan női természetűnek gondolta a testet adást, tehát az anyag "megszülését".

Alább is látszik, hogy a világtojásának létrehozása által női minőségnek tételezi a világ anyagi formáját egy merőben nem eurázsiai vallás.

file:///C:/Adatok/kamra/gumanistvan_2006_dogonmitescsill_jo.pdf

Ezt a gyöngyszemet külön idézem, annyira jellemző ez az írásfelfogás az indoeurópai és finnugrista "tudósokra".

Nem írás, de árnyalt kifejezési mód. A hülyeség csimborasszója:

"Fontos még az „írásról” is szólni, mivel e kérdéskör pontos ismeretének a hiánya téves következtetésekre vezetett. Voltaképpen a dogonoknak nincs igazi írásuk: minden dolog vagy fogalom ábrázolása szimbólumokkal történik. Azonban ez a jelképrendszer nagyon gazdag és sokoldalú, így mindent ki tudnak vele fejezni. Ez a rendszer végső soron a mitológiából származik, és rendkívül árnyalt."

 

Előzmény: kitadimanta (10591)
ketni Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10604

Köszönöm, mindig figyelem, hogy milyen előadások érhetők el!

Nagyon fontos, hogy fölkerüljenek a youtube-ra.

Előzmény: pokobra (10603)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10603

Velemi előadásom a nyugat-dunántúli hieroglifákról
https://vargagezairastortenesz.blogspot.com/2019/03/velemi-eloadasom-nyugat-dunantuli.html 

 

 

 

pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10602

Írod: "Az édeniek sem mentek Amerikába". De igen, csak lassan.

 

Az Éden nagyon régen volt. Később az innen kirajzó csoportok benépesítették a Kaukázustól Indiáig terjedő és a tőle északabbra lévő területeket, ahol több évezredes, vagy évtízezredes kultúrák erősödtek meg, lassan átterjedve a sztyeppre és Szibériára.

 

A tengerparti útvonalon ehhez képest gyorsan eljutottak a népek Kínáig s ők alkothatják ma a délkínai népeket.

 

A sztyeppi europid, vagy kevert csoportok Szibériából mentek át Amerikába indiánnak. Tehát végső soron a Közel-Keletről, az Éden területéről kiindulva. Ez maradt meg abban a bibliai híradásban is, hogy a kiűzetés után az Édentől keletre telepedett le Káin (ha jól emlékszem a dologra). Elia Kazan filmje is innen vette a címét. 

Előzmény: ketni (10585)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10601

Igen, nagyon jól látod, hogy a neandervölgyiek okkerhasználata a vallásra utal.

 

A Közel-Keleti írásszületési elmélet mellett nem csak a genetikusok hipotézise szól az afrikai kiindulásunkról. Ezt valóban megkérdőjelezik újabban. Ha van bennünk 5% neandervölgyi genetikai összetevő (ha jól tudom), akkor az azt is jelentheti, hogy nem csak Afrikából származunk, hanem Eurázsiából is. A Közel-Kelet mégsem vethető el, mint az írás születésének helye.

 

A Közel-keleti írásszületés gondolatát támogatja a Föld jel is (és a véle rokon világmodellek nagy elterjedtsége), amely az Ararát körüli Éden térképe a négy szent folyóval. S e folyók kiemelt tisztelete a vallásokban is megtalálható. Mert itt ébredt öntudatára az emberiség, itt alkotta meg a világról és a társadalmi együttélésről a vallási szabályokat s ezért másolgatták mindenütt a mandaláikat. A székely írás a világmodellek (mandalák) jelkészletéből alakult ki. Ez a világmagyarázat nyilván csak egy szintézise volt a korábbi vallási elképzeléseknek, de aztán innen és ez terjedt el Eurázsiában és Amerikában is. 

 

Az is igaz lehet, hogy az egymástól nehezen elválasztható prehunok és preszkíták (vagyis a mi őseink) egy része ment át Amerikába indiánnak. Nyilván több hullámban.

Előzmény: ketni (10585)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10600

Igen, igazad van. Kétségtelen, hogy az összetett jelek (például a kereszt közepén a lyuk jel) későbbiek lehetnek az elemi jeleknél. 

Előzmény: kitadimanta (10587)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10599

Háromnál több azonosság is van, amit az tesz érthetővé, hogy ha az Isten azonos a világgal, akkor minden jelenségben az Istent lehet látni. Időben bizonyosan változott az értelmezés.

Előzmény: kitadimanta (10590)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10598

A sumer jeleknek több jelentése is van.

 

Nyilvánvaló, hogy a kereszt, az X és a körbe zárt kereszt, vagy X három különböző jel és a más, pár és Föld jelentés mellett további jelentéseik is vannak. Például a dingir "isten" jelentés kötődik a kereszthez s abból a székely írás "d" betűje könnyen magyarázható. 

 

Arról lehet szó, hogy a kereszt és az X istenjelkép s az istennek különböző tulajdonságai vannak.

 

Például lehet egyszerre a világ közepe (az X hieroglifa Bél isten neve, innen az X alakú jel "b" hangértéke a székely írásban) s ezt látjuk a Föld jel közepén. Azért jelenti a Bél szót, mert az isten a világ közepe. 

 

Ha ez az isten egyúttal kettős is, akkor lehet "mas" és "par". Mellesleg Tollaskígyó ikertestvére nő? Mert ha nem nő, akkor felmerülhet a Gemini "Ikrek" csillagkép is, mint lehetséges magyarázat. Csak nem tudom, hogy ez a csillagkép szerepel-e az indián mitológiákban és hogyan. A lapp mítoszokban az Orion (Nimród) a két fiával (Gemini, azaz Hunor és Magor) üldözi a csillagszarvast. Azt is tudom, hogy az indiánoknál az Orion szintén vadász, tehát van esély arra, hogy a Gemininek is hasonló (ikrek) jelentése lehet náluk is.

Előzmény: kitadimanta (10521)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10597

A magyarázatot már nem kell keresni, már el is mondtam néhányszor. Ez a jelkészlet már a kőkorban általánosan el volt terjedve a Pireneusoktól Dél-Amerikáig. Nem szükséges a sumert a Kárpát-medencéből származtatni, mert ott volt mindenütt. Ezért fontosak az Irán és környékén lévő jelkészletek (pl. Tepe Yahja), mert azok vagy ezer évvel korábbiak a sumer írás felbukkanásánál. A Kárpát-medencében persze ezeknél is korábban kimutatható az írás (pl. a 7500 éves szentgyörgyvölgyi tehénszobron https://cserepmadar.hu/2-uncategorised/71-a-7500-eves-szentgyorgyvolgyi-tehenszobor ), de az írást akkor sem a Kárpát-medencében fedezték fel, hanem a Közel-Keleten.

 

Előzmény: kitadimanta (10594)
pokobra Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10596

Ez az ausztrál rajz nagyon érdekes, mert az alak mellén van a szár hieroglifa, amit minden előforduláson "úr" jelentéssel kell elolvasni, ha értelmes szöveget akarunk kapni. Mivel az ausztrálnégerek kb. 60 000 évvel ezelőtt érkeztek Ausztráliába, legalább ilyen idős a székely írás "sz" betűje is (pontosabban az előzménye, a magyar hieroglif írás szár "úr" jele).  Köszönöm! Ausztrália borzasztóan szegény a magyarral rokon jeleket illetően (vagy én nem ismerem eléggé), de ez éppen ezért fontos írásemlék.

Előzmény: ketni (10589)
rigeroi Creative Commons License 2019.04.02 0 0 10595

az ozirisz így más megvilágításba kerül...

 

és nagyon hasonlít a neve egyvalakiére...

Előzmény: kitadimanta (10591)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10594

"A Kárpát-medence nem lehetett ilyen központi őshaza, mert innen senki sem ment Amerikába, innen nem vihették Amerikába."

Lehet, hogy nem innen mentek Amerikába, hanem a Folyamközből, vagy máshonnan, de ettől még áradhatott innen a kultúra kelet felé. Különben elég nehéz magyarázatot találni a sumér előtt 1-2 ezer éves írásra kis hazánkban, s az ezrével talált szintén sumér párhuzamokat mutató más leletekre.

Előzmény: pokobra (10582)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10593

"Ez csak egy blabla a Szimbólumtárban. Alá kéne támasztani"

Elnézést, félreértettelek!

A Szimbólumtár valóban adós. De az 10521-ben két támogatást is citáltam,

- egyfelől a sumér kereszt Más-Pár-Iker jelentését

- másrészt a Borgia kódex képeit, ahol kereszt két szára az Isten - mint ikerpár - képi megfelelője. Így az is Iker, Más és Pár jelentésű. (Qetzalkoatl és Xolotl ikrek voltak, ugyanakkor Más-ok voltak, miközben Párt is alkottak.)

Előzmény: pokobra (10581)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10592

"Azt továbbra sem értem, hogy hogyan lesz ebből jin-jang?"

Szerintem a belső két (fekete-fehér) félkör azonosítható a jin-jang szimbólummal, mert ugyan az a jelentése csakúgy, mint a chakana-ábrában is.

 

Érdekes, hogy a külső gyűrűk nem fele fekete, fele fehér felosztásúak, ha jobban megnézzük folyamatos az átmenet a fehérből feketébe.

Igazad lehet a folyamatossággal kapcsolatban.

 

A bal oldali képen függőleges osztású a belső kör (is), amiből arra gondolok, hogy itt a férfi női páros szimbolikus megjelenítésével állunk szemben, a jobb oldali képen viszont a vízszintes osztás inkább az égi-földi felosztást sugallja.

Viszont feltűnő, hogy fölül van a fekete, alul a fehér félkör!

Lehetséges, hogy ez a képzavar a már említett szerepcsere miatt alakult ki a művészben?

Előzmény: ketni (10579)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10591

"Az anya az aki tested tud adni. Ez a világ megszülésére is érvényes, ezért lehet nőnemű a Teremtő a régi világban."

Vigyázz, becsapós, nem jó!

A teremtés férfias dolog, hiszen a férfi képviseli az anyagi világot, s a teremtés is ebben a szférában történik.

Az istennő ad életet, mint isteni szellemet, életerőt:

Síva felesége Párvati és Umá néven szelíd és kedves. Az Univerzum anyjaként tisztelik. Igen ősi istenség. Sakti-ként is ismert a neve, ahol a Sakti olyan erő/energia, amely az Univerzum mozgásáért felelős. Mahádévi anyaistennő személyesíti meg, tehát női princípium.

Sokszor a lélek az Atmával azonosított, ahol az Atma az isteni szikra, a tudat forrása, a tényleges önvalónk. A logosz megfelelője.

Úgy is értelmezik, hogy spirituális energia:  Atma sakti. > lélekenergia.

Ez viszont már összhangban van Isisz életadó funkciójával.

De nem teremtő!

 

A legősibb írásokban a férfi Isten a teremtő:

Brahma az univerzum teremtője.

Síva a pusztítás istene, az anyagi világ ura, ősnemző szereppel, aki kimozdította egyensúlyából az anyagi energiákat, rábírva azokat a teremtés folyamatára.

 

Geb a Föld, az anyagi világ istene, a királyság, a hatalom fogalmával igen szoros a kapcsolata; a fáraó az ő örököse.

Ozirisz is eleinte a föld és a növényzet uraként ismert, később lett az alvilág ura.

 

Később ez a szerep a patriarchális rend igényeinek megfelelően felcserélődött, és az istennő lett a teremtő, s az anyagi világ is hozzá kötődött.

Európaszerte a matéria (anyag) szóból származik az anya szó: Mutter, mother, stb, csak a magyar tartotta meg eredeti "égi" jelentését mind sumér, mind pedig akkád változatban: Ana-anya, Anu-anyu.

Előzmény: ketni (10578)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10590

"A saját kutatásaim szerint a finúisten (napisten) neve Bél volt, aminek a hangalakja már a kőkorban vil alakot is felvehetett. Ezért van az, hogy az orosz Bjelüj "világos" jelentésű (azaz Bel = vil). Ugyanígy a világ, virág, világosság szavak tövében is ez az istennév szerepel - mert egy panteista vallásban a világ azonos az istennel, a virág (az égig érő fa ábrázolása) pedig az ő jelképe."

Ez a Bel = vil azonosítás nagyon érdekes, így érthető, hogy a Bibliában miért szerepel így Jézus a Fiú:

Jn 8,12 "Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága:"

Jn 9,5 "Míg e világon vagyok, e világ világossága vagyok."

 

"mert egy panteista vallásban a világ azonos az istennel, a virág (az égig érő fa ábrázolása) pedig az ő jelképe."

A sors fintora, hogy ellentmondva a fentieknek, Jézusnál erre is van utalás :

Jn 1,8 "Nem ő vala a világosság, hanem jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról." [az Atyáról/Istenről]

 

"Ezért a fa lehet egyszerre a fiúisten és a világosság jelképe is."

Úgy tűnik, hogy ez a kétféle azonosság Jézusnál is kimutatható volt. (Vagy az Atya, vagy a Fiú a Világosság)

De itt van az Istennő is, akinek az attribútuma szintén az égig érő (élet) fa.

A három azonosság kicsit sok egyszerre, ezért úgy vélem időbeli eltérés van közöttük. A legősibb az Istennővel, utána az Istennel, majd a Fiúval való azonosítás következik.

 

A magyar hagyomány, s itt a bibliai is a legősibb formát őrizte meg, mikoris a "világosság" azonos a Napba öltözött asszony/Mária-képpel. (A Nap és sugarai a világosságot jelképezik.)

Előzmény: pokobra (10575)
ketni Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10589

"Az Ausztráloknak miért nincs közvetlen kapcsolatuk az eurázsiai ősvallási jelképekkel..."

 

Azért némi kapcsolatuk van velünk, még én tettem föl képeket ezt igazolandó hajdanán.

Kimberly Ausztrália

Rákóczifalva és Paks

Előzmény: ketni (10585)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10588

"Az égig érő fa, vagy életfa a magyar néphit szerint azonos az Istennel, amit Berze Nagy János a népmeséink alapján mutatott ki. Azt is írja, hogy ez az Isten eredetileg nő lehetett,"

Így van, hisz' az alábbi Innana Istennő képe is egy stilizált életfa:

 

 

"Később azonban a fa jelentése át is alakulhatott, hiszen a napistennek a fa csúcsán van a palotája, ami elegendő ok arra, hogy a fát a fiúisten jelképének tekintsék."

Megint nem vizázva Veled, csupán elmondva, amit e kérdésben találtam:

Véleményem szerint a napisten korábban nő lehetett, amennyiben a "Napba öltözött asszony" -nyal azonosítani lehet. Ennek magyar emlékét őrzi Csíksomlyó.

S talán a bibliai Jelenések könyve is a "Napisten-nőre" utal:

Jel 12,1 "És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona;"

 

"Magyargyerőmonostori kályhacsempe, ágai között a Jó ős mondattal. Ősnek pedig a fiúistent tekintették, amennyire sikerült ezt tisztáznom."

Nem vitatom, bár azt gondolom, hogy ez már a patriarchális rend előretörésének egyik következménye.

Előzmény: pokobra (10574)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10587

"Nem a sumer kereszt volt a korábbi, mert a kereszt már a kőkorban ott van a Pireneusoktól Amerikáig mindenütt, a magyar hieroglif írás 20-50 jele között."

Ebben igazad van, hisz a tatárlakai korongon is megtalálható, ami 1-2 ezer évvel korábbi keltezésű lelet.

 

"Ráadásul - emlékezetem szerint - a sumer/kasszita keresztnek is van olyan változata, aminek a közepén ott van a lyuk jele."

Én a "lyukas" keresztről gondolom, hogy későbbi, mint az egyszerű kereszt.  (Általában az összetett mintázatok a későbbiek)

 

"A sumer kereszt - ha jól tudom - a dingir "isten" szójel egyik változata."

Igen, van isten-jelentése, erről írtam én is, noha a "Dingír csillag" nem négy, hanem nyolcágú, és inkább isteni származást jelent.

 

"Azaz a sumerek átvették a kőkorban a magyar nyelv rögzítésére kialakított jelkészletet és az a saját szükségleteiknek megfelelően kiegészítették."

Én is hajlok erre az elgondolásra.

 

"A képen egy kasszita pecséthenger, a napkereszt közepén a lyuk jellel. Ebből következően az én magyarázatom igazolható, a tied meg nem."

Nem a Te elképzelésed ellenében írtam azt, amit írtam, sokkal inkább kiegészítésül és nem utolsó sorban támogatólag:

"Ha ez így van, akkor a "lyuk/Lyukó a napisten" neve a legjobb helyre került: az isteni szimbólum, a kereszt kellős közepébe." (10568)

Előzmény: pokobra (10572)
ketni Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10586

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ezeket a felismeréseket, amiket a V. Géza tett nem lehet kétségbe vonni.

Az, hogy mi mit jelent, ahhoz kétség sem férhet.

 

Előzmény: pokobra (10582)
ketni Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10585

"A Kárpát-medence nem lehetett ilyen központi őshaza, mert innen senki sem ment Amerikába, innen nem vihették Amerikába."

Értem, de az édeinek sem mentek amerikába.

Készséggel elfogadom a közel keleti teóriát, de megindokolni ezt nem annyira egyszerű.

Ha a világ legelső földrészeket átívelő kultúráját a szkíták hozták létre, akik alapvetően europidok voltak,

egyesek szerint kárpát medencei kirajzás révén terjedtek el Ázsiában is, és a szkíták révén

terjedt el több fontos kulturális javadalom, akkor nem kézenfekvő, hogy ők vitték az ősvallást Ázsiába?

Onnan tovább a sárgák vitték Amerikába, de még ez sem teljesen biztos.

Van olyan föltételezés, hogy a sárgákat megelőzően europidok települtek át Amerikába, majd keveredtek a későbbi gyarmatosító ázsiaiakkal.

Ez sem támadhatatlan, természetesen.

Az Ausztráloknak miért nincs közvetlen kapcsolatuk az eurázsiai ősvallási jelképekkel, ha ők is a Közel keleti

kirajzás révén vándoroltak be mai hazájukba, ráadásul állítólag kb. 40.000 éve? Nem azért, mert nem a déli tengerparton elvándorolt néprészek, hanem az Északabbi, középázsiai fehérek ennek a kultúrának a közvetítői? Ezek nem éppen a szkíták, akik mi is lennénk?

Az sem valószínű, hogy a Közel keleti térfoglalás egy hullámban történt, ha egyáltalán megtörtént.

A mai ember afrikai származását ma egyre inkább megkérdőjelezik.

Az ősvallás eurázsiai formája sokkal korábbra is tehető, pl. a neandervölgyiek virágkorára is, 150-200 ezer évvel ezelőttre is. Ők is temetkeztek vörös okkerral, ami egyértelműen Naptiszteletre utal, ami mögött vallásnak kellett lennie.

Zsugorított temetkezésük is volt, és egyáltalán, hogy temetkeztek azt jelzi, hogy a lélek továbbélésében hittek, ami

az ősvallás egyik alaptétele.

Rengeteg a nyitott kérdés.

 

Előzmény: pokobra (10582)
pokobra Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10584

Az Országos Széchenyi Könyvtár történelemhamisító nyelvemlék-kiállítása

https://vargagezairastortenesz.blogspot.com/2019/03/az-orszagos-szechenyi-konyvtar.html

 

pokobra Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10583

Lovász László, az MTA elnöke nem vállalkozik tudományos igényű vitára a székely írás eredetéről

http://vargagezairastortenesz.blogspot.com/2018/01/lovasz-laszlo-az-mta-elnoke-nem.html

 

pokobra Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10582

A veleméri világmodell negyedei az "eget tartó fa/folyó" ábrázolási konvenció példái. Lásd az ábrán! A fa/folyó azonos a Tejúttal.

 

Az alul és középen lévő kacskaringó az égig csapó hullámtaraj, azaz a Tejút, az égi folyó jelképe. Ennek a hangalakja jó, ebből lett a székely írás "j" betűje. A jelentése hármas: jó, isten és folyó. Ez a jel megtalálható a 15-20 ezer éves Mas d' Azil-i jelek között a Pireneusokban és Amerikában is, meg a közbeeső területeken is. Ebből következően egy központi őshazából (a Közel-Keletről) vitték szanaszét kb. 45-50 ezer évvel ezelőtt. A Kárpát-medence nem lehetett ilyen központi őshaza, mert innen senki sem ment Amerikába, innen nem vihették Amerikába. A Közel-Keleten egyébként egyetlen 45-50 000 éves jel sem maradt fent, ezért azt, hogy itt találták fel a kacskaringó alakú jelet, arra csak kikövetkeztetni lehet. 

 

A kacskaringó alakú jel fölé boruló ív az égbolt jele. 

 

Semmi köze a jin-janghoz. Az ábra azért fekete-fehér, mert ezzel a két színnel rajzoltam le a ládát, ami egyébként szines volt és mindeféle szinek voltak rajta, csak éppen fekete és fehér nem volt köztük. A színes fényképet egy osztrák fiatalember készített és küldte el nekem, de azóta elveszett.

 

A veleméri világmodell frank és indián párhuzama

https://vargagezairastortenesz.blogspot.com/2019/03/a-velemeri-vilagmodell-es-eget-tarto.html

 

 

Előzmény: ketni (10577)
pokobra Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10581

Ez csak egy blabla a Szimbólumtárban. Alá kéne támasztani. 

 

Előzmény: kitadimanta (10580)
kitadimanta Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10580

"A Szimbólumtár adós marad az alátámasztással, ezért nem vehető komolyan."

Nem értelek...

Éppen a Szimbólumtárból idéztem igazolást a 105212-ben.

"Több más "olvasata" is van a keresztnek, de jellemzően a kettősségre utalnak:

"Az archetipikus ember jelképeként a függőleges vonal az égi, a szellemi, az intellektuális, a pozitív, az aktív és a hímnemű, míg a vízszintes a földi, a racionális, a passzív és a női aspektus." - Írja a Szimbólumtár"

    Az Isten mindig párban jelenik meg az ősi írásokban, megjelenítve az Isten férfi és női aspektusát, a kettősséget, ami ez egység és különbözőség elválaszthatatlanságát is jelenti.

Ők ketten rendszerint ikrek, és még férj és feleség is, az igen szoros összetartozást kiemelendő.

Előzmény: pokobra (10571)
ketni Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10579

"Nem tudom, hogy érted, "több lépcsős", de igen, már maga a a két félkör és a körülötte lévő gyűrű(k) is erre utalnak"

Erre gondoltam. A gyűrűkre, amik miatt ez a jel itt nem egy kiragadott pillanatát, állapotát ábárzolja a teremtésnek,

hanem ez egy folyamat ábra. A teremtés szakaszainak egymásba való átmenetét mutatja.

A kettősség megjelenésének folyamatát, nem pedig az eredményt mutatja, mint az indián jel.

Azt továbbra sem értem, hogy hogyan lesz ebből jin-jang?

 

Előzmény: kitadimanta (10576)
ketni Creative Commons License 2019.04.01 0 0 10578

A nyolcasság Vénusz jelkép. Mint ilyen, a Teremtő Anyaisten jele.

Az anya az aki tested tud adni. Ez a világ megszülésére is érvényes, ezért lehet nőnemű a Teremtő a régi világban.

Talán az anyagi világ megszületésének ígéretére utal az Anyaisten által az a rozetta.

Előzmény: kitadimanta (10576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!