Keresés

Részletes keresés

X ANTI Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12533

Mi indokolja, hogy egyes kis mellékutcácskát a mart aszfalt helyett fájintos és kopásálló kiskockakővel burkolnak? Mint egy díszburkolat.

Ott valami hajjaekend vagy csókos lakik? Esetleg az ott lakók nyertek valami EU-s pénzt?

urbla Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12532

Sajnos az utak állapotából ki lehet következtetni az ott lakók befolyásosságát.

Más részeken meg kell várni egy pár balesetet , utána talán lesz valami. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.03 0 0 12531

Nagy nehezen kikerültek az elsőbbségadás kötelező táblák a Szendrői utcánál. Nagyon köszönjük.:)

Ám az arra merőleges nem aszfaltutaknál, igazi érdi megoldás született:

Leborítottak az aszfalt és a földút találkozásához egy-egy kupac murvát, így kényszerítve elsőbbségadásra a földútról érkezőket.

Oda már nem jutott aszfalt?

Elfogyott a sok mutyiban épült autóbejáróra?

Érdekes, milyen sok aszfaltos autóbejáró lett érden az elmúlt időszakban.

 

 

A murva  része már az aszfalton van, ami igencsak veszélyes.

Kíváncsi vagyok, vajon ez az úniós norma?

Ez itt elfogadott a városvezetés számára, vagy egyszerűen csak nem foglalkoznak hasonló dolgokkal?

 

 

Ha majd legközelebb arra járok, készítek egy-két fotót.

 

Érdekelne a dolog, hogy a választókörzet képviselője tisztában van azzal, hogy mi folyik a körzetében?

Szerény véleményem szerintem nem, és nem is érdekli!!

 

Hihetetlen egy település!!!

 

urbla Creative Commons License 2013.12.03 0 0 12530

És miért nincs egy beltéri alternatíva ?

Gyönyörűen megcsinálták a Kossuthot a Töhötömöt , egy pár napig lehetett is használni , aztán a Diósdi előtt hirtelen kitették a behajtani tilos táblát.

Marad a Bethlen , bár a vasút felőli sáv már életveszélyes. 

Kinek építenek utakat, ha nem a lakosságnak ? Csak az ott lakó pár száz ember élvezze , a többségnek marad a szopás ?

X ANTI Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12529

Bizony aki teheti az használja ezt a 7-es-M6 kört. Hosszabb, de teljesen kényelmes. Töredéke stressz.

Oszt még pályasarc sincs. (Amíg még ki nem találják ide is. Pusztán rezsicsökkentésből, mert a nép kérte)

gysevic Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12528

Esetleg jobbkanyar a Vadlúd előtt: Zámori - Fehérvári - Szajkó - 7-es út elkerülő - 6-7 közös szakasz/M6 érdi tetőtől... ?

Előzmény: urbla (12526)
RJancsi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12527

"hogyan lehet keresztül jutni a városon csúcsforgalomban"

Nagy türelemmel és nagyon lassan. Mint királylány a szerelemben. (Apródonként...)

Ha már Tárnok, akkor M7. Tudom, hogy fizetős. Ha csak emiatt veszed meg, az éves matrica napi 118 ft, de ha kiszámolod az araszolással eltöltött időt és az elfogyasztott üzemanyagot, valamint hogy máskor-másfelé is használod az autópályákat,  megfontolandó...

Előzmény: urbla (12526)
urbla Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12526

Helo

 

Nagyon érdekelne , mi a véleményetek városunk úthálózatáról , járhatóságáról.

Itt most  elsősorban arra gondolok , hogyan lehet keresztül jutni a városon csúcsforgalomban , mondjuk (Tárnok) -- Vadlúd -- Kossuth -- Diósdi úton Budapest felé.  

Minden megoldás érdekel.

Üdv. 

nagydajab Creative Commons License 2013.11.21 0 0 12525

Ma jártam arra, nosztalgia fogott el. Anno az M7-es volt ilyen az Érdi emelkedön. Lefelé mondjuk nem jöttem mert másvelé vitt az utam, de felfelé katasztrofális.

Előzmény: Törölt nick (12524)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.21 0 0 12524

Láttam....Nagy munka lehetett:):):)

 

A Szovátai úttal kapcsolatban, csak annyit, hogy csak az egyik oldalt próbálták helyrehozni, ahol a gerincvezeték van.

Csak az egyik oldal járható, mert a másikhoz hozzá sem  nyúltak.

Az összes bekötést meg lehet számolni autóból, de rossz volt az út még a csatornázás előtt.

Maradt felfüggesztést és  lengléscsillapítót rongáló minőségben.

 

Így sikerült:):):)

Előzmény: nagydajab (12523)
nagydajab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 12523

A Tárnokin pótolták a hiányzó fedlapot. Nincs Érden semmi gond, minden nagyszerüen halad csak kb 3 honapot kelett várni és kb 2 perc alatt pótolták is :)

Előzmény: Törölt nick (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 12522

Köszönjük, hogy elkészült a Szovátai út.

Gratulálunk.....hatalmas erőfeszítések árán.

 

Csak tartós is legyen.

Szilágyi.István Creative Commons License 2013.11.17 0 0 12521

Üdvözlet Fórumozók!


Tudom, nem a témához kapcsolódik, de sajnos sokunkat, vagy sokunk családját, rokonait, ismerőseit érinti a devizahitel.

Kérem, akinek környezetében devizahitel csapdahelyzetben levő ember van, szóljon neki, hogy keressen meg minket, az Érdi Fogyasztóvédelmi Egyesületet.

Bővebb információ itt:

www.erdifogyved.lapunk.hu


Szilágyi István

titkár

Érdi Fogyasztóvédelmi Egyesület

+36 70 703 4115 (számkijelzős telefonról történő hívás esetén mindenkit visszahívunk)

 

nagydajab Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12520

"A Tárnokin hiányzó aknafedlap igencsak meghaladja az illetékesek ingerküszöbét...."

Mellette volt egy kis kátyú azt megcsinálták, viszont onnan a Riminyáki felé csináltak egy nagy kivágást kb 2x2m-est. Sikerült nekik ugy megjelőlni hogy a kivágás közepén felállítottak egy sötétnaracssárga karót, sötétben mire észre vettem már majdnem benne voltam a gödörben.

Előzmény: RJancsi (12519)
RJancsi Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12519

Bár messzemenően nem értek vele egyet de a logikájukat értem. Az egész utca aszfaltozására nincs pénz (biztosan másra kellett), viszont a meredek szakaszra leterített kőpor a forgalomtól hullámos, kátyús lett, az eső meg lemossa a "gödörbe".  Így hát csak a meredek szakasz aszfaltozását imitálják, ahol majdnem vízszintes, ott jó lesz nekünk a kőpor is... :( Úgy tűnik hasonló akció készülődik a Murányi utca Tárnokira való becsatlakozásánál, legalábbis kaparásztak ott valamit... 

A Tárnokin hiányzó aknafedlap igencsak meghaladja az illetékesek ingerküszöbét....

Előzmény: ÖregMackó (12517)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12518

Te még csodálkozol itt valamin is?

Láttam amint bohóckodott pár ember, és értetlenül néztem, hogy miért nem a Lőcsei úttól kezdték.:):):)

Pénzkidobásról van szó legtöbb esetben, ugyanis a most elvégzett munkák, ha lehet ezt munkának nevezni,

javításra fognak szorulni rövid időn belül.

Senki ne akarja megmagyarázni, hogy így kell utat építeni, mint ebben a városban sok helyen teszik.

Igaz, legtöbbször szóra sem méltatják az embert, nem fognak magyarázkodni.

Legtöbb helyen 4-8 cm aszfaltot terítenek a csupasz földre.

Szerinted meddig fogja ez bírni?

Jól seggbe kéne rúgni azt aki csinálja, és azt is aki így csináltatja.

Aztán ha tönkremegy az úttestt, felelősségre kell vonni érte a kivitelezőt és azt aki ezt az egész gányolást kordinálta.

Itt a pénzt, bármilyíen formában el lehet költeni, csak fogyjon?

 

Ugyanúgy működik ez is, mint az Érdi újság!!!!

Tegnap, azaz 14.-én kaptam meg az érdi újságot, amiben szerepel, az őszi zöldhulladék elszállításának időpontja.

Kiderült, hogy a mi utcánkban november 9.-én vitték el!!!!!!

Köszönjük a tájékoztatást!!!!

 

Birkák:):):)

 

Előzmény: ÖregMackó (12517)
ÖregMackó Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12517

Útépítés Duna Aszfalt módra. A Bihari utca Mecseki és Lőcsei út közti részét megcsinálták kitűnő meleg aszfeltos technikával, de: a két végére 5-5 méter már nem jutott. Ez hogyan van? Ez munka?Ezért senki nem vágnak kupán? Itt már mindent lehet? Nem és igen.....

 

                    Írtam két levelet a polgármesteri hivatal utakkal foglalkozó csoportvezetőjének még csak nem is válaszolt. Így szórják el a közvagyont szemét munkára.   ÖregMackó

ec pec kimehecc. Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12516

Ilyen volt?

 

Előzmény: multifruit (12228)
coleng Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12515
Báxli Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12514

Már évekkel ezelőtt a fórumon leírtam, milyen fontos volna a Kossuth-Töhötöm út megépítésével a Vörösmarty és a Spar körforgalmat öszekötni.

Óriási forgalmat lehetne a Széchenyi térnél az alagút bejáratától elvinni. Aki már próbált a Széchenyi térről a Diósdi útra kikanyarodni, tudja, hogy az életével játszik. 

Most végre elkészült a Kossuth-Töhötöm út... de hogyan... A Kossuth út 4,5 m széles, a Töhötöm, csak 3,5 m. Ezzel eleve az egész értelmét elvették. Az indok, az út szélessége,(na meg az ott lakók tiltakozása volt). Valójában, a vízelvezetéssel, lehetett volna bőven szélesebb is az út. 

Hogy biztos, hogy semmit se érjen az egész, a Töhötöm utcát egyirányúsították. És milyen meglepő, a Diósdi út irányából. Nehogy az az út elvihesse a Tárnok irányából Diósd felé tartókat a Széchenyi térről egyenesen a Spar körforgóhoz.

Maradhat a dugó az alagút bejáratánál.

Miért nincs egy épelméjű ember, a városban, aki tenne valamit a forgalom javításáért? Miért van, hogy ha már pénzt költenek valamire, azt is rosszul teszik? Egy élhetetlen szerencsétlen (megyeijogú-családbarát-virágzó-kertváros-megabánattudjahogymégmi.....), amelyikben választási aszfaltozgatással, próbálnak jobb hangulatot teremteni, a valós problémák megoldása nélkül.

RJancsi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12513

Egy darabig a padkán majd az árokban hevert. Végül valakik eltörték, két-három darabban pár napig még ott volt, utána veszett nyoma. Illetve addigra jött meg a bátorság elvinni a MÉH-be :(

Előzmény: Törölt nick (12512)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12512

Csinálnak  csinálnak, de valamit nagyon nem jól, hogy hosszú hónapok óta nem végeznek vele.

Valami nagy gebasz lehet amit nem tudnak megoldani.

Mennyi, de mennyi bosszúságot okoznak a hozzá nem értésükkel az itt közlekedőknek.

Azon felül a Szovátai út egy nagy kaki!!!

 

Ami a Tárnoki utat illeti, elintézték rendesen az amúgy is rossz utat.

Szánalmas dolognak tartom, hogy nem képesek pótolni egy kis fedlapot.

Természetesen más kérdés, hogy hová lett?

 

 

Előzmény: nagydajab (12509)
nagydajab Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12511

Valojában ez fotshop... A felső kép készült magyarországon :) Én ma még egy kátyut nem láttam. ( mondjuk még ki sem mozdultam itthonról) XD

Előzmény: RJancsi (12510)
RJancsi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12510

 

No comment...

nagydajab Creative Commons License 2013.11.04 0 0 12509

Ott legalább csinálnak valamit. ATárnoki uton kb 2 honapja hiányzik egy aknafedlap, kitettek egy terelőtáblát. Azóta ott egysávos az út. Mert rohadt nagy kaland lenne egy fedlapot pótolni

Előzmény: Törölt nick (12508)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 12508

Megint a Szovátai u-Egervári u.  találkozásánál bohóckodnak a csatornával:(:(

 

Hónapok óta egy feltúrt terület, mirt nem csinálják már meg normálisan?

 

Nehéz feladat?

RJancsi Creative Commons License 2013.10.27 0 0 12507

KRESZ 28§. (2) bek. c): 

 

28. § Az útkereszteződésben ... a járművel elsőbbséget kell adni: 

c) földútról érkező járművel a szilárd burkolatú útról érkező jármű részére;

Megjegyzés: a szilárd útburkolatú úthoz csatlakozó földút a kereszteződés előtt kaphat pár tíz méter hosszú szilárd burkolatot, hogy ne hordják fel a járművek a sarat a szilárd burkolatra. Ettől a 10-20 m-től még földút marad...

A fő gondot abban látom, hogy a végig szilárd burkolatú úton haladó jármű vezetője nem tudhatja előre, hogy a kereszteződés egyenrangú (azaz egy másik szilárd burkolatú úttal találkozik), vagy egy alárendelt (föld-, murvás-, kőporos-, mart aszfaltos stb.) utca "sárrázóját" látja jobbról becsatlakozni. 

 

A KRESZ erre is ad egy gumiszabályt (28§. (3) bek):

 

(3) Útkereszteződést járművel csak olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a vezető eleget tehessen elsőbbségadási kötelezettségének és e tekintetben másokat a jármű sebességével ne tévesszen meg.

 

Továbbgondolva ez jogos, mert ha pl. a földútról, dűlőről, ökörcsapásról egy megkülönböztetett jelzést használó jármű kanyarodik ki, akkor még az autópályán is elsőbbség illeti meg. 

Előzmény: Törölt nick (12506)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12506

Nem kellene elsőbbségadás kötelező táblával kitáblázni a Szendrői utcára merőleges utcákat?

Jobbkéz szabály van jelenleg érvnyben, de rohannak az autósok egy része mint a birkák.

Traffipaxot uraim!!!!

riminyák Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12505

Amikor a maffia (állam, cégek, csoportok) kénye úgy adja akkor mitsem ér a törvény!

 

Nem bántva tisztelt törvényalkotóinkat hiszen a 2/3 jogán a törvényeket maguk rugták fel, írták át...

 

De...ki nem emlékszik a parkolócégek törvénytelen követelésein. A bíróságok sokszor alkalmazott állásfoglalására?

 

Ugye!

 

Az adóhatóg azonban köteles betartani! Be is tartja!

rámenős Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12504

Nem vagyok szakember, de tudom, hogy 5 év az stimmel. Csak a számításod nem. Az első évet / 2011 / 5 évig lehet ellenőrizni. Tehát 2016-ban is.

Előzmény: ÖregMackó (12502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!