Keresés

Részletes keresés

Mazsigazdi Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1484
Koszonom mindkettotoknek.
A valaszt is, es az indoklast is.
Előzmény: locsemege (1483)
locsemege Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1483
A fejnek nagyjából mindegy, mert úgy kb. ki van egyensúéyozva, ráadásul az ott előforduló gyorsulások nem egy nagyságrendbe esnek azzal a nevetséges 1G-vel, ami a gravitáció. A lemez közelében meg légpárna, a track-en tartás meg amúgy is szabályozástechnikai feladat. Szóval ma már mindegy.
Előzmény: Mazsigazdi (1481)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1482
Húsz éve még úgy volt, aztán megengedték a bármelyik hosszú oldalra állítást is, csak a beépítési helyzetben kellett megformázni a HDD-t, aztán már formázni sem kellett, aztán már nem volt tilos ettől a 3 helyzettől eltérően beépíteni, csak esetleg csökkenhetett a vinyó várható élettartama, aztán mostanság már bárhogyan használhatók.
Előzmény: Mazsigazdi (1481)
Mazsigazdi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1481
Sziasztok.
Lenne egy kerdesem, tkp. kozel 20 eves "tapasztalatta" szegyellem is feltenni, de gyakorlatilag annyi, egymasnak ellentmondo, infot talalok a net-en, hogy nem tudom eldonteni, kinek is van igaza.
Szoval:
en anno, ugy tanultam, hogy a HDD-ket ugy kell rendeltetes-szeruen (jo, tudom, nem kellene a kotojel, de talan igy erthetobb) hasznalni, hogy a drive vizszintesen "tartozkodik", a NYAK-kal also helyzetben.
Ezzel szemben, az altalam ismert legtobb kulso "Rack" (USB-s haz...) ugy van felepitve, hogy bennuk a vincsi elere allitva mukodik.
Most akkor hol az igazsag. Az ujabb HDD-knel mar nem szamit a terbeli helyzet?
Vagy a mobil hazak keszitoit nem erdekli, hogy esetleg hamarabb tonkremegy a lemez attol, hogy lemez elere allitva mukodik bennuk?
opcsi_gyuri Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1480
Sziasztok! HELP ME!

Van egy kifejezetten videós utómunkára (vágás, effektezés) összerakott gép az alábbi konfigurációval:

Gigabyte 965P-DS3 alaplap
Intel Core2Duo CPU 2,1 GHz
DDR-II 800Mhz 2x1 Gb RAM
Gigabyte GV-RX165P256D-RH (Radeon X1650 Pro) videókari
és most úgy kb fél tera HDD
Win XP Home SP2 (majd később Pro SP3)

A gép 2007. szeptemberében lett összerakva és beüzemelve, és egészen az elmúlt néhány hétig kifogástalanul működött, nem fagyott, minden program stabilan, szépen ment.
Aztán két Adobe CS3 progi, az After Effects és az Encore DVD egyszercsak bemondta az unalmasat. Stabil, évekig tartó működést követően, a betöltődést követően lefagynak és kilépnek. Minden más viszont ugyanolyan jól működik, még egy másik memóriafaló vágóprogram is (igaz, az nem Adobe).
Ötletem sincs, mi lehet a probléma, mert

1. a teljes reinstall után is fennáll a hiba
2. HDD formázás és XP újrarakás után is
3. régebbi verziókkal is ugyanez van, noha régebben azok is rendesen mentek.

és ami a legérdekesebb: másik gépre telepítve minden a legnagyobb rendben van. (Jogos lehet a kérdés, hogy akkor miért nem ezen a másik gépen dolgozom, de a válasz egyszerű: mert ez a gép jóval lassabb, régebbi, 2004-ből való, Celeron procival, fél megás RAM-mal, stb)

Próbálkoztam RAM-cserével, HDD- és memóriatesztekkel (mind negatív), driver-frissítéssel, stb, de nem kapok kézzel fogható eredményt. Továbbra sem hajlandó a két nevezett program futni a gépen, de úgy tűnik, csak azon a konfiguráción.

Mi tanácsoltok?

köszi!
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1479
Azert koszonom a tanacsokat.
Előzmény: Brutalis Harmonia (1473)
Flakvierling Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1478
Oké, nem fordul többet elő.
Előzmény: locsemege (1477)
locsemege Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1477
Már hagyd, csak figyelja a netes szokásjogokra, illemszabályokra.
Előzmény: Flakvierling (1476)
Flakvierling Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1476
Bocsánat, csak túlbuzgó voltam. Nagyon fontos volna ugyanis. Eltávolíttassam?
Előzmény: locsemege (1475)
locsemege Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1475
Ugyanazt a kérdést ne írd több topikba, mert nagyon zavaró, keverednek az infók.
Előzmény: Flakvierling (1474)
Flakvierling Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1474
Sziasztok!

 

Nagy gondban vagyok, kérlek segítsetek tanácsaitokkal!

 

Tegnap előtt lejtettem véletlenül tesóm Olympus digitális tükörreflexes fényképezőgépét és azóta úgy tűnik nem ismeri fel az USB-kábelen keresztül a gép. 

De nem is a leejtés az igazi hiba erre most jöttem rá: mivel a Fujifilm FinePix A500-as, kis gépet sem ismeri fel az usb. Mármint nem jelenik meg a sajátgép mappában a meghajtók mellett új eszközként. És a csatlakoztatáskor egyiknél sem jelenik meg az a panel, ami felajánlja a mappák megtekintését, lejátszást, nyomtatást, stb. Egyedül a hardver biztonságos eltávolítása jel jelenik meg a Windows XP-n a jobb alsó sarokban. A számítógépemnek 8 USB portja van, egyik sem működik megfelelően.

Akkor most mi lehet a hiba? Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!

 

(Frissítettem az illesztőprogramot, meg végigmentem a hibaelhárítón is, de semmi.)

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1473
Az alaplap mukodott ezek utan. Beszereltem, miutan megjott, gyanus szagok, pattanas, dugo kirantva, floppy lecsatlakoztatva, es beindult.
Ket hetig elfelejtve, ujra szarakodok, mikor lefagyott egy olyan ket ora mulva, kezdte ujra, amit addig is csinalt, lefagy. Szoval ugyanazt teszi, amit a bekuldes elott, es a ceg szerint semmi baja. Magyarul valahol mashol van a problema.
Előzmény: mr_ricsi (1472)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1472
"es egett szag jott valahonnan, valamint egy szikra pattant a floppy es a haz kozott."
Ez kb. egy megdöglött alaplapot jelent.
Előzmény: Brutalis Harmonia (1469)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1471
Nem, hanem amint irtam, pipa voltam, es nem tulzottan osszeszedett. Ket hozzaszolassal lejjebb olvashato.
Előzmény: locsemege (1470)
locsemege Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1470
bekapcsoltam, es egett szag jott valahonnan, valamint egy szikra pattant a floppy es a haz kozott

És úgy gondoltad, ez egy szóra sem érdemes, lényegtelen körülmény? Vagy esetleg keressük máshol a hibát?
Előzmény: Brutalis Harmonia (1469)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1469
Koszonom mindenkinek a valaszt. Majd szep lassan kiprobalok mindent.
A tap, most, hogy emlititek, uj; egy 500W-os, de nincs rajta lathato helyen a tipus. Majd ha visszaraktam a regit, megnezem.

Lehet valami az erintkezesi gondokkal. Amit persze elfelejtettem a nagy idegtol (tegnap majdnem eldurrant az agyam): amikor eloszor betettem az alaplapot, miutan visszajott, megint bekapcsoltam, es egett szag jott valahonnan, valamint egy szikra pattant a floppy es a haz kozott. A floppyt azonnal kihuztam, es a dolog megszunt. Szoval valahol tenyleg zarlat lehet. Mi a poklot tudok csinalni? (A szigetelesen kivul. Honnan derul ki, mi zarlatos?)
Előzmény: mr_ricsi (1465)
locsemege Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1468
3V-os gombelem nem öreg? Mekkora a kapocsfeszültsége?
Előzmény: kovalcsuk (1466)
locsemege Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1467
Ez milyen körülmények között történt? Én a tápegységre gyanakszom, lehet, zajos a kapacitásszegény elkók miatt. Nézd meg új tápegységgel. Netán BIOS-t frissítettél, s nem sikerült, vagy nem ehhez az alaplaphoz valót töltöttél a FLASH-be?
Előzmény: kovalcsuk (1466)
kovalcsuk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1466
Kéne egy kis segítség, elakadtam... A tényállás:

a gép bekapcsolás után elindul, ventillátorok pörögnek, kb. 5 mp után leáll, mintha kikapcsolnám. kb 2 mp múlva újra pörgés, a dvd kiadja a tálcát, a ledje világít, vinyó-hang van.

Nincs viszont fény a billentyűzeten és az egéren, a monitor-led narancssárga, nem jön be a rendszer, már a bios setup se.

Alkatrészeket megmozgattam, sípolás nincs, viszont nem tudom h mi van a géppel. Ha van vkinek ötlete, netán találkozott hasonlóval, lécci írjon! Köszi
mr_ricsi Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1465
Kikapcsolás után áramtalanítod-e a gépedet, és milyen márkájú a tápegysége?
Előzmény: Brutalis Harmonia (1463)
locsemege Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1464
Vagy egy elrepedt forrasztás, ami elválik, amikor a megfogató csavarok megfogják a nyákot, vagy sorja a házon, de az is lehet, valami hozzáér a házhoz. Műanyag alátétekkel emeld meg a nyákot néhány tized mm-rel, lehet, jó lesz.
Előzmény: Brutalis Harmonia (1463)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1463
Sziasztok

Van egy problemam, amit januar ota keptelen vagyok megoldani. A gepem lefagy a BIOS bevezeto kepernyojen. (Amikor feltunik a nagy V class felirat, es a keres, hogy nyomjuk meg a DEL-t ha a biost akarjuk, meg mielott a merevlemezeket es hasonlokat tesztelne). Egy eves az alaplap (k9mm-v), es neha csinalt hasonlot, de ilyenkor eleg volt kihuzni, es ujra bedugni a gepet, es ment. Most teljes a leallas.
Elem kicserelve. Ha kiszerelek mindent, egy nem vezeto feluletre teszem az alaplapot, felcsatlakozom a tapra, es rovidre zarom a kapcsolot egy femtarggyal (a ceg tanacsara), beindul ujra, de amint beszerelem a hazba, es valami miatt lefagy, ujra kezdi.
A ceg, ahonnan szarmazik, visszavette, allitolag 18 oran keresztul tesztelte, semmi.
Visszaszerelem -uj hdd, uj rendszer, lefagy, es most megint nem indul.
A floppy mar nincs felkotve.
Kezdek komolyan ketsegbe esni. Mi a poklot lehetne csinalni? Valami ezek szerint a gep es az alaplap kozott nem koser, de mi?
locsemege Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1462
Akkor megoldódott. :)
Előzmény: KarnEvil (1460)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1461
"Kicserélték"

Mire?
Előzmény: KarnEvil (1460)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1460
Köszi a segítséget mindenkinek!
Az alaplap volt a hunyó.
Visszavittem a boltba, ott kipróbálták (volna)
de persze nem működött dual módban.
Kicserélték, és már 3 napja gond nélkül megy
a gép. Agyonteszteltem Orthossal és 3dMark-kal
egyszerre :)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1459
Ez komoly? A gombelem is okozhat ennyi galibát? A BIOS nem "felejti el" a beállításokat...
Előzmény: mr_ricsi (1458)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1458
"nem tudom, mit cseréljek ki..."
Gombelem?
Előzmény: KarnEvil (1457)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1457
Nna. Most újrakezdte az egészet. Néha elindul, néha nem is POSTol.
A legnagyobb gondom, hogy nem tudom, mit cseréljek ki...
Alaplap? PSU? Proci?

A RAM-ok valószínűleg jók, mivel az előző párral is ugyanezt csinálta.
Előzmény: KarnEvil (1456)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1456
Én is ilyesmire gyanakodtam. Most újratelepítem az XP-t aztán meglátjuk.
Előzmény: locsemege (1453)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1455
Tudom, köszi, csak először külön-külön próbáltam őket.
Előzmény: mr_ricsi (1454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!