Keresés

Részletes keresés

devil_vs_angel Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1223

;)

még legalább 21x21 évnyi színjátékot kívánok!

Előzmény: Spanci (1221)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1222
ugy gondolom,a  papir hamis biztonsagerzetet ad,nem kell mar kuzdeni a masikert,hiszen ugyis hozzam van kotve.
Előzmény: Spanci (1221)
Spanci Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1221
21 éve játszom a színjátékot:o)
Előzmény: Mollly (1214)
devil_vs_angel Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1220

regacs2 megadta a választ.

nem kell kimondani, de érezzem a páromon.

eme szavak (holtomiglan-holtodiglan) nem sok értéket hordoznak.

de ez szig. mv.

hanem a döntés, az elköteleződés felvállalása -- ezzel érdemes vigyázni, semmi sem tart örökké.

egy szabadabb kapcsolatra sokkal jobban odafigyel az ember, táplálja hogy megmaradjon a másik iránti vonzalma, mint egy "felvállalt" papírral alátámasztott "szövetségben".

Előzmény: Mollly (1216)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1219
akarhogy is ismersz valakit,a fejebe soha nem lathatsz bele,sem a gondolataiba.A beszed csak kulsoseg a kulvilag fele
Előzmény: lohol25 (1218)
lohol25 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1218
Szia, Regacs!
Egy kérdéssel válaszolnék: tudsz valamit ebben a világban, ami biztos?
Mert én nem. De hiszek a páromnak (legalábbis igyekszem).
A gond akkor lehet egy kapcsolatban, ha elkezdenek nagyon különböző utakat járni, és nincs idejük a másikat szóval-figyelemmel kísérni. Szóval, nehéz női szemmel egy házasság, az biztos, de minket genetikailag kódoltak, hogy több mindenre figyeljünk egyszerre. Hát figyeljünk arra is, hogy a másik szava is ugyanazt jelentse, amit nekünk. Mást nem tehetünk.
Üdv:
Lohol
Előzmény: regacs2 (1217)
regacs2 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1217

"az esküvő, a szentség igen. A kimondott holtomiglan-holtodiglan."

Honnan tudhatja az ember, hogy a másiknak is ugyanezt jelenti?

Előzmény: Mollly (1216)
Mollly Creative Commons License 2006.07.10 0 0 1216
Nem a papír fontos a számomra, hanem a döntés, az elköteleződés felvállalása, ha úgy tetszik, a gesztus. A papír számomra sem jelent semmit, az esküvő, a szentség igen. A kimondott holtomiglan-holtodiglan.
Előzmény: devil_vs_angel (1215)
devil_vs_angel Creative Commons License 2006.07.08 0 0 1215

megértelek, de számomra ez nézőpont kérdése.

neked ez egy fontos passzus, nekem nem.

a lényeg az hogy mindegyikőnk jól érezze magát abban a helyzetben amiben van.

Előzmény: Mollly (1214)
Mollly Creative Commons License 2006.07.07 0 0 1214
"semmit nem jelent számomra ama bizonyos házassági anyakönyvi kivonat.

színjáték....

az élet nem az. kőkemény."

Számomra színjáték csak úgy együtt lenni valakivel, akire azt mondom, a párom, közben pedig nem köteleződöm el, annyira azért nem! Akkor nem a párom. Amíg fel nem vállaltam ország világ előtt, hivatalosan is, addig csak színjáték. Csak úgy teszek, mintha maradéktalanul a másiké volnék, közben pedig félek ezt kimondani, kibújok mindenféle modern, jól hangzó szöveggel, na ez a színjáték.
Előzmény: devil_vs_angel (1211)
Mollly Creative Commons License 2006.07.07 0 0 1213
"az veletlenul ebben a fene nagy szeretetben nem jutott eszebe,mennyi fajdalmat okozott a felesegenek azzal,hogy elhagyta???????"

Eljutottak idáig, valahogy. Azonban mikor a feleség igazán bajba került, akkor ott volt mellette a férje újra, és ápolta, haláláig.
Előzmény: Gabiiiiii (1210)
gombiartur Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1212
Nincs vele problemam, csupan nem tartom fontosnak.
Előzmény: Mollly (1201)
devil_vs_angel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1211

szerintem is tökfölösleg a papír.

4 éves házasok voltunk a múlt héten, de közel 13 éve vagyunk együtt.

semmit nem jelent számomra ama bizonyos házassági anyakönyvi kivonat.

színjáték....

az élet nem az. kőkemény.

(most majd kapok a fejemre...)

Előzmény: Mollly (1199)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1210

Volt egy ilyen érdekes eset a közelemben. A férjfi elment, mikor a gyermekek már nagyok voltak, elment egy fiatal tanítványával, 30 évet rúgott fel.,új házasságot is kötött. A feleség még abban az évben súlyos rákbeteg lett, a férj pedig visszaköltözött, és ápolta a haláláig. Ott volt akkor is, amikor a felesége meghalt.

Nos, hát ez az "el nem hagylak, semmiféle bajban" És szerintem a szerelem, az igazi itt kezdődik.

 

az veletlenul ebben a fene nagy szeretetben nem jutott eszebe,mennyi fajdalmat okozott a felesegenek azzal,hogy elhagyta????????

Előzmény: Mollly (1208)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1209
Most viszont még ennyi sincs, mert nem vagy házas.
Előzmény: Gabiiiiii (1207)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1208
Na látod. Én tudom, hogy halálig a párom mellett leszek. Így vagy amúgy, de ott leszek, mindig számíthat majd rám, mert megesküdtem, és ha megesküdtem, meg is tartom, azért vagyok ember. "El nem hagylak semmiféle bajban"

Amiről te most beszélsz, "most jó együtt, de mi lesz később" pont a kiskapu.

"Mert ha igen,azt tuzon-vizen at megprobalom betartani."

Én is. A házastársi ígéretemet is, amit nem féltem megtenni.

"De nem biztos,hogy egy hazassag csak rajtam mulik...en is valtozom,o is,a korulmenyek is....ki tudja meg mi lesz??



A szendek erosen megvan,de a korulmenyek??????????? Tudod,soha ne mondd,hogy soha,de azt sem,hogy orokke:))"

Amit mondasz, abban természetesen van igazság. De: Az ígéreted megtartása rajtad múlik, rajtam múlik. "El nem hagylak semmiféle bajban" Ha megöregszel, megváltozol, akkor is számíthasz rám.

Volt egy ilyen érdekes eset a közelemben. A férjfi elment, mikor a gyermekek már nagyok voltak, elment egy fiatal tanítványával, 30 évet rúgott fel.,új házasságot is kötött. A feleség még abban az évben súlyos rákbeteg lett, a férj pedig visszaköltözött, és ápolta a haláláig. Ott volt akkor is, amikor a felesége meghalt.

Nos, hát ez az "el nem hagylak, semmiféle bajban" És szerintem a szerelem, az igazi itt kezdődik.
Előzmény: Gabiiiiii (1205)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1207
nem a sajat jogi vedelmemre gondoltam...bar halkan megjegyzem,a volt ferjem 5 eve szarik kifizetni a reszemet a kozos lakasunkbol.A jogi vedelemrol pedig annyit,hogy kiperelhetnem alola,akkor a birosag vegrehajtast rendel el es a fel lakasom 8 m forintjat rogton meg is kapom max 5-ben.....ennyit a jogi vedelemrol.Voltam ugyvednel,megkerdeztem
Előzmény: Mollly (1206)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1206
A tettek. Ilyen tett az is, hogy összeházasodom a párommal, felvállalom őt. Ez nem felelőtlen ígéret, nagyon is megfontolt döntés. Egy tett. A párom bárhogy tehette volna magát, hogy így meg amúgy szeret engem, ha fél fölvállalni, nem hiszek neki, nem bízom meg benne. Ha kiskaput akar hagyni, nekem azt jelenti, még keresgélni akar, nem akar mellettem kikötni. Elvett, ezzel bizonyította, hogy szeret. És azóta is, idestova 9 éve.

Egyébként tévedsz, semmilyen jogi védelmed nincs, a gyerek ugyanis nem az. Ha nem vagytok együtt 10 éve, akkor adott esetben úgy forgat ki, ahogy akar, egyszerűen átléphet rajtad. Ha már házasok vagytok, ezt nem tudja így megtenni.
Előzmény: Gabiiiiii (1204)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1205

es tudod,fogalmam sincs meg mit hoz a jovo.Ha minden jol megy egyutt fogunk jatszani az unokainkkal,de az is lehet,hogy maskepp alakul.De nem vagyunk egymashoz lancolva,csak bizonyos szempontbol.

Nem szeretek olyan igeretet tenni,amit nem tudom,be fogok-e tudni tartani.En alaptermeszetemnel fogva is kegyetlen nehezen igerek meg valamit.Belolem egy igeretet kicsakarni kesz muveszet.Olyat, pedig,amiben nem vagyok biztos,soha meg nem igerek.Mert ha igen,azt tuzon-vizen at megprobalom betartani.

De nem biztos,hogy egy hazassag csak rajtam mulik...en is valtozom,o is,a korulmenyek is....ki tudja meg mi lesz??

 

A szendek erosen megvan,de a korulmenyek??????????? Tudod,soha ne mondd,hogy soha,de azt sem,hogy orokke:))

Előzmény: Mollly (1199)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1204

Tudod, mi erről a véleményem. "

 

tudom,de azert vitatkozhatok???:))

 

nem ismerem jol a jogi helyzetet,meg az is lehet,hogy igazad van.De nem hiszem,hogy kiskapukat akar hagyni maganak az,aki ugyan nem hazasodik ossze,de akar anyagi,akar masfajta kotelezetteseget vallal azzal,akivel egyutt el.Pl egy gyerek utan mar nem is lehetne szedni a satrofat es ha nem megy,ugyanugy folytatni massal....

Szamomra egy gyerek sokkal erosebb kotottseg  annal,mint hogy felelotlen igereteket tesz az ember vadidegenek elott.

Szamomra ebbol a szempontbol a szavak nem jelentenek semmit,annal inkabb a tettek......

Előzmény: Mollly (1199)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1203
en a csaladomat letojom magasrol.Szerintuk a gyerekem zabigyerek......Innentol nincs mirol beszelgetnem veluk es a velemenyuk sem erdekel
Előzmény: gombiartur (1200)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1202
Egy házastársat nem lehet kirúgni "csak úgy"
Előzmény: gombiartur (1198)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1201
Miért, mi problémád volt a házassággal?
Előzmény: gombiartur (1200)
gombiartur Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1200
Teljesen egyetertek veled. Mondom mindezt ugy, hogy en is ferjnel vagyok de mi csak azert hazasodtunk ossze, hogy csaladjaink vegre abbahagyak a basztatast. 
Előzmény: Gabiiiiii (1197)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1199
Tudod, mi erről a véleményem. A te eseted persze speciális, de meggyőződésem, hogy akik általában így beszélnek, "minek az a papír", valójában maguknak akarnak kiskaput hagyni.
Előzmény: Gabiiiiii (1197)
gombiartur Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1198

Milyen jogi vedelemre gondolsz?

 

 

Előzmény: Mollly (1193)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1197

tudom,de miert nem lehet elfogadni,ha mas pedig mas miatt nem akarja?? Az egyszeruen nem igaz,hogy mas a statusza pl a gyereknek.Ez a be kell allni a sorba,mert ugy szokas,nekem nem tetszik........

POnt tegnap beszeltunk rola az emberrel,hogy eppen tul vagyunk azon a bizonyos kritikus 7 even,most mar akar ossze is hazasodhatnank,de minek

Előzmény: Mollly (1196)
Mollly Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1196
Gabiii, kedves veled már megbeszéltük, miért tartasz a házasságtól.
Előzmény: Gabiiiiii (1195)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1195

Ha semmi sem múlik rajta, miért félsz tőle?"

 

en pl nem felek tole,csak semmi kedvem masoknak bizonygatni/pap,anyakonyvvezeto,rokonok/,hogy mi osszetartozunk.Nekik ehhez semmi kozuk

Előzmény: Mollly (1193)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1194

A masik felvallalasat en elinteztem azzal,hogy szultem egy gyereket neki.Attol a perctol mar egyikunk sem onallo,komplett csaladot alkotunk es feleloseget vallalunk egymasert,a geyrekeinkert.

 

En 7 eve elek egyutt valakivel papir nelkul es nagyonis jol erzem magam.NIncs meg az a megszokott "megszereztem,most mar minden mindegy" feeling.Tehat mindketten kenytelenek vagyunk tenni a kapcsolatunkert,egyutt tartani a csaladot ,stb....

 

a gyereknek a hazassagi papir az egvilagon semmifele mast statuszt nem jelentene,mint most,hiszen hazassag nelkul is vallalta az apja,az o nevet viseli.

Előzmény: Mollly (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!