Keresés

Részletes keresés

Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.03 -7 2 165506

Jahh! 

Nem szabad átjáróházat csinálni a dúcból! Tenyész-szezon megkezdése előtt, egy-kettő hónappal be le kell tudni zárni a behozatalokat, hogy létrejöhessen adott évre egy makulátlan állomány! Átfogó kezeléseket kell alkalmazni először is, aztán specifikusan Tricho-kocsi, Légzőszervek, És végül Chlamidya ellen.

Ha mindez megtörtént egészen nyugodtak lehetünk, hogy a szezont tiszta lappal indítjuk egészség szempontjából. 

Előzmény: Eeszgéé (165505)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.03 -7 0 165505

Nem kell állatorvosnak lenni a postagalambászathoz.

Követni kell egy éves kezelési tervet, Novembertől - Októberig.

 

A beteg galambot selejtezni kell! Ennyi.

Előzmény: subigalamb (165503)
onedollar Creative Commons License 2024.02.03 0 0 165504

Viccen kívül érdekelne, hogy mennyire vagy képben a mikoplazmával?

Előzmény: subigalamb (165503)
subigalamb Creative Commons License 2024.02.03 -2 2 165503

De jó,hogy ennyi "állatorvos" van a galambászok közt és ennyire érti is a dolgokat!

Na de a viccet félre téve,ténylegesen úgy van ám,hogy nagyitóval kell keresni azokat az állatorvosokat akik ténylegesen értenek is a galamb egészségügyhöz.Igy nem marad más a galambászoknak ,mint egymás ténykedését követik,meg próbálkoznak mindennel ezerrel!Sajnos a mai állatorvosok csak a hobbi állatokhoz(kutya ,macska) értenek!Oda viszel hozzájuk egy tyúkot vagy galambot ,akkor ugyan úgy próbálkoznak,kisérletezgetnek mint a galambászok!A kezelés az jó volt ,csak a tyúk vagy a galamb megpusztult,de ez nem számit ,csak az elkérhető horribilis "kezelési" dij!

 

Előzmény: Eeszgéé (165502)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.03 -3 3 165502

Mikoplazma egy dolog, csak megint a deftéria meg a többi katyvasz így egyben, kissé sok! 
Nemlétező dolgokról beszél hosszan. 
Olyan szintű meggyőző a kommunikáció, hogy hihetővé válik aminek a fele sem igaz.

Előzmény: onedollar (165500)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.02.03 -1 1 165501
Előzmény: onedollar (165500)
onedollar Creative Commons License 2024.02.03 0 3 165500

“Több ellentmondás , valótlanság , szakmaiatlanság ,hallható a videóban ami nagyon káros .”

 

 

Szerinted mi az ami ebben a videóban ellentmondás,valótlanság,szakmaiatlanság? Hagy tanuljunk!

Szémélyedkedés nélkül, szerintem sok galambász azt sem tudta eddig, hogy létezik a mikoplazma.

 

Előzmény: András Süveges (165493)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.02 -3 2 165499

Sosem volt ezzel bajom, sőt legtöbbetektől lehet tanulni jócskán!

Ezekből a videókból semmit.….

Előzmény: PUFI-BÁ (165498)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.02.02 0 1 165498

Látod az idős galambászokban is van még spiritusz.-:)

Előzmény: Eeszgéé (165497)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.02 -3 1 165497

Tegnapot ír….

Nem hiszem, hogy régi, a Szabó szenzációhajhász akarna lenni, nem hiszem, hogy sokat vàrt a megjelentetéssel!

 

Egyébként én is gratulálok!
Ilyen régóta ezt a színvonalat, úgy a kérdések megfogalmazása mint a vontatott riportok szempontjából, nagyon kevesen tudhatják a világon! 🤝🥂🍾

Előzmény: PUFI-BÁ (165496)
PUFI-BÁ Creative Commons License 2024.02.02 0 0 165496

Mikori lehet a felvétel?

Előzmény: Eeszgéé (165494)
Varényi Duc Creative Commons License 2024.02.02 -3 7 165495

Én nem merem elindítani🙂 biztos vagyok benne hogy ugyan az a tapasztalatom mint régen mikor megnéztem pár videójukat. 

 

A sokat beszél nem mond semmit ül szembe a jól fogom a receptorjaimmal ütemtelen rosszul kérdező és hosszabb felvételre nem képes operatőr úrral🙂

 

 

Előzmény: András Süveges (165493)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.02.02 -4 2 165494

Érdekes amit és ahogy mond, viszont!

 

2015-ben jártam nála…. Megmondtam mit keresek, egymás mellé állított 4 testvért. -Mint a nyúlszar olyan egyformák voltak- ahogy hajdani Leczkés Misibá mondaná….

 

Kiválasztottam a “164”-es Hímet, akinek az első gyereke a Derby Klub regionàlis 2. majd 1. hosszútávú  Championja lett 2016-2017-ben. :) Az egész Derbyt tekintve pedig mindkét évben az első 5-ben volt. 8/8 tele hosszúutas.…..

Ritkán látott minőségben és állapotban vannak tartva a madarak, pedig jártam pár helyen…….

 

 

 

Előzmény: András Süveges (165492)
András Süveges Creative Commons License 2024.02.02 -3 8 165493

Nem tudom lesznek e hozzászólások ehhez a videóhoz szerintem valami miatt sajnos nem sok . Minden olyan videó , írás , vélemény , hasznos ami segít a felmerült probléma megoldásába . Ez nem az a kategória . Ha röviden kellene jellemeznem , akkor a vak vezeti világtalant jut elsőre eszembe . Több ellentmondás , valótlanság , szakmaiatlanság ,hallható a videóban ami nagyon káros .

András Süveges Creative Commons License 2024.02.02 -2 2 165492
Fakótarka Creative Commons License 2024.02.01 -3 0 165491

Nagy galambász lehetsz takony.

Előzmény: Kék85 (165489)
subigalamb Creative Commons License 2024.02.01 -2 6 165490

Mert a "haveroknak"több érdekük van benn,mint a postagalambászatban!Ennyi!

Előzmény: Boomerang2023 (165486)
Kék85 Creative Commons License 2024.02.01 -3 2 165489

Az a hülye fejed! Csak nem felhúztad magad?ennyit a fórumról inkább megyek galambászni!

Fakótarka Creative Commons License 2024.02.01 -3 0 165488

Mi vicces hülyegyerek?

Előzmény: Kék85 (165487)
Kék85 Creative Commons License 2024.01.31 -2 0 165487

🤣

Boomerang2023 Creative Commons License 2024.01.31 0 14 165486

Tisztelt Hegyi György elnök úr! Köszönjük a tájékoztatást a görbeházi Barabás család TV szerepléséről. A húsgalamb program fontos. A 38. FCI OLIMPIA és az ott történtek viszont nem? Az eredmények ismertek, de semmi egyéb nem történt? Valószínűleg nem, ugyanis szövetség részéről info nem jelent meg. (Bár még csak 5 nap telt el a választások óta.)

 

Fakótarka Creative Commons License 2024.01.31 -6 0 165485

A legrosszabb rémálmod lehetek te takony.

Előzmény: Kék85 (165483)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.01.31 -10 1 165484

Egy évtized alatt sem változott a véleményem, mostmár csak azért írok ide is, hogy ezeket az abnormális akárkiket idegesítsem. :) Vicc, hogy olyan valakik alkotnak akár itt véleményt akik azt sem tudják melyik a galamb eleje-hátulja!

 

Nálam több bajnokkal, nagy névvel, remek galambásszal kevesen találkozta személyesen,, úgy a munkák mint hobby célból! Mindegyikőjük egy külön sztory. Viszont ami biztos!

Egyetlen személyt kivéve minden riport, találkozás jó hangulatban, szívélyes fogadtatásban zajlott! Nem véletlenül mentem senkihez….

 

Hamarosan elmúlik majd ez is, én is, mint ahogy minden….

Előzmény: desmet matyi (165482)
Kék85 Creative Commons License 2024.01.31 -4 4 165483

Kék vagyok:)És te ki vagy  te kis fakotarka ,takony szépen tudsz beszélni:)Lehet jobb ha nem tudod meg!!!!

desmet matyi Creative Commons License 2024.01.31 -2 7 165482


Nevén nevezni senkit se fogok, mindenki keressen majd egy emebrt a környezetében akit behelyettesíthet egy egy körülírt személy köré!

 

 



Azt gondolom úgy ahogy az élet minden területéhez , a galambászathoz is nagy szerencse kell....., barátok, csapattársak, galambok, versenyek, mindent figyelembe véve, ahhoz, hogy valaki sokáig élvezhesport örömeit!
2001-től beszélhetek postagalambász ismerettségről részemről, mikor megismerkedtem egy akkor már tagsz. bajnok Győri fiatal galambásszal egy nyilvános fórumon....
Százával váltottuk az emaileket, mint egy "újszülöttnek" annyi kérdésem volt, nap mint nap , mindennel kapcsolatban ami postagalambászat, és Ő mindig, időt, fáradságot, nem sajnálva készséggel válaszólt mindenre, mintha csak valami létfentartással kapcsolatos dolgot kérdeztem volna, valami általános valamit, amit mindenki tud! Pedig ááá dehogy!
Versenyprogramot küldött amit, ha akartam volna se tudtam volna tartani, időhiány miatt, legalábbis így éreztem, és ekkor döbbentem rá, hogy ez jóval több , mint sok átlag ember gondolná! Ez egy életforma!
Ha sikeres akarsz lenni ebben a sportban áldozatokat hozol, méghozzá nem is kevesetT Sőt!
Családot, munkát, egyszóval az addigi életet hanyagolva a sikereid elérése érdekében mind-mind hanyagolod! Mert a "Mentor" tanítása szerint is csak annyit várj el amennyit Te is nyújtasz!
Igaza volt és van mindenben , ebben is!
Másik nagy mondása amit megjegyeztem egy életre és a fiataloknak más tanács nem is lehet jobb, mint "ne csak nézz, hanem láss is " !
Megfontolandó! Minden rezzenést, minden apró jelet figyelni kell, mert csak így haladsz előre! Feljegyezni szorgalmasan a megfigyeléseket, s akkor majd egyszer talán túlnőhetsz a mentoron, de egyenlőre a nyomába se érsz! :-)
Eltelt egy év és megkörnyékeztem egy egyesületet, hogy ezt a sok gondolt tudást és tapasztalatot, versenyeredményekkel kamatoztassam.......
Ez természetesen nem sikerült! Bár tele voltam önbizalommal és a ki ha Én nem érzéssel, mégis messze elmaradtak az eredmények az elvárttól és sosem értettem, értettük miért!
Talán a dúc? Talán a galambok? Talán a helyralyzi szám? Talán Én?
Sok sok tényező, amiből bármelyik nem passzol már bukott is a mutatvány, ahogy történt is éveken keresztül és történi is azóta!
Sok minden befolyásolhatja egy galambász versenyévadát, az anyagiak , a magánéleti problémák, a motiváció hiánya, de persze ugyanezen tényezők pozitív irányba is eltolhatják az amúgy is nagyon bonyolult gépezetet!
Az egyesületben nagyon nagy szeretettel fogadtak, mivel különleges, családias egyesületről van szó, egy a Magyar Postagalambászatban Ikon-nak számító galambásszal aki nem 20 embert, hanem egy fél Országot képes összetartani Maratonos mivoltja révén!
Minden gyűjtés, minden bontás, minden díjkiosztó nagyszerű hangulatban telt és telik, mert ez az egyéniség elég ahhoz, hogy 20 embernek megfűszerezze azt a néhány hónapot amit egy versenyévadban együtt töltünk.
Kisebb , számomra annál nagyobb sikereket persze sikerült elérnem az egyesületen belül, motivált a nálamnál többet költő galambászok legyőzése, vagy a nagy öregek legyőzése akik persze 2mindent jobban tudnak" , (ami sokszor igaz is) ....
Motiváció nélkül nincs versenyzés! Ugyanúgy ahogy a galamboknak, úgy a galambásznak is szüksége van motivációra!
Így teltek múltak az évek míg elérkeztübk mindennapjainkig....
Nagy ráérős időimben elkezdtem mélyebben belemenni a postagalambászat sötétebb oldala felé (bárcsak sose tettem volna) , elkezdett érdekelni más emberek nyomora, problémái, a pénz, stb.stb. eyszóval az árnyoldal, ahonnan nagyon nehéz a visszatérés a napfénybe!
Hamar elmegy az ember kedve, ha sok rosszat olvas, így megy ez mostanság a mindennapokban!
Minden a pénzről , az egymás lejáratásáról, fals hírekről, vizsgálódásokról, feljelentésekről szól, ami óriási probléma!!!!
Hogy legyen így nem egy fiatalnak, hanem bárkinek is kedve bármihez????
Lassan fél a galambász nyerni, mert nemhogy tisztelik, hanem megkiabálják érte!
Kérdem ÉN, hogy jutottunk el idáig??? Milyen világ ez?
Sajnos az élet más területeiről hozott gyűlölködés, rosszakarat, begyűrűzött e remek sportba, ami lassan fleemészti azt! Lépni kell! És minél gyorsabban!
Facebook, Postagalamb index, bárcsak sose lettetek volna, most minden más lenne!
A technika ilyen irányú fejlődése rossz irányba vitte a sportot! A fiatalok minden nap olvashatnak egy-egy összeveszést, okoskodást, agresszivitást, ami nagyon rossz és nagyon nem tesz jót semminek, nemhogy egy sportágnak! Sporttársak vagyunk, voltunk, nem ellenségek régen is! Legyen ez a jövőben is!
Azt kérte a könyv írója adjak tanácsot a fiataloknak , hogy csinálják , hogy sikeresek lehessennek, ami ugye Én sose voltam.....
Csak abban tudok Nektek Drága fiatal sporttársak tanácsot adni, hogy , hogy NE csináljátok!
Ne kezdjetek el nyilvános fórumokra írogati , őt olvasgatni sem! Ne kezdjetek el a Facebook-on kommentelgetni, sőt like-olni se!
Ne nézegessetek drága árverési oldalakak, és ne regisztráljatok véletlen SE!
Ne higgyetek senkinek, csak a Mentorotoknak mindenben, vagy nálatoknál sikeresebb Jóbarátnak, amiből maximum egy lehet!
Ne vágjatok sose bele egyedül, mindig válasszatok mentort magatoknak!
Próbáljátok meg az anyagi háttereteket előtérbe helyezni, és mindig csak annyit költeni amennyit elbírtok biztosan, ne legyen nyűg ez a sport! Csak és kizárólag szerelem!

Ezt az írást Szalai Gábor írta  2014 novemberében! amikor még barátok voltunk!

András Süveges Creative Commons License 2024.01.31 0 2 165481

https://www.youtube.com/watch?v=X8ZIYMiXfc8 Érdekelne kinek mi a véleménye a videóban elhangzottakról. 

Eeszgéé Creative Commons License 2024.01.31 -8 0 165480

Hagyd! Az elmúlt évek során volt itt annyi minden, ez az analfabéta-balfasz a legkevesebb…. ;)

 

- De köszönöm!

 

Gábor

Előzmény: Fakótarka (165479)
Fakótarka Creative Commons License 2024.01.31 -7 0 165479

Te ki vagy te takony?

Előzmény: Kék85 (165478)
Kék85 Creative Commons License 2024.01.31 -3 3 165478

Te ostoba!!

Eeszgéé Creative Commons License 2024.01.31 -10 2 165477

Egyebkènt a vakcinákat a kéken kívül senki se említette, ő meg az mellett, hogy értelmesen írni se tud, még olvasni sem… de biztosan boldog így!

Előzmény: András Süveges (165474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!