Keresés

Részletes keresés

Traubisoda ("u") Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1176

1. Valaki meg tudná mondani, hogy a Vegas Pro-ban hogy kell azt beállítani, vagy milyen formátumban rendereljem, hogy a nyers HD anyagból készített, megvágott-megszerkesztett videót szintén 1920x1080 50p-ben lássam viszont a számítógépemen? Tehát, hogy a minőségét pontosan ugyanúgy megőrizzel, ahogy azt a kamera felvette.

 

2. Az is érdekelne, hogy milyen beállításokat használjak a rendereléshez, hogy ha Youtube-ra való 1080-as videót szeretnék készíteni jó minőségben a fentebb is említett nyers anyagból?

dredly Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1175

Hali,

 

Telepítés: x86-os kell, ha 32bites vindózod van, és x64-es, ha 64 bites a gép+OS.

 

A kodek telepítése után a "Sherlock..."-os videónál mit csinál? Ugyanis az előző post-odnál azt a fájlt adtad meg, és én ahhoz írtam, amit írtam. Más fájlnál más gond is lehet... (A VEGAS ugyanis alapból egyáltalán nem kezeli a DivX-es és Xvid-es videókat, csak akkor, ha felteszed a hozzájuk tartotozó kodek-eket is...)

A kodekes játék egyébként elég izgalmas, mivel simán előfordulhat, hogy a különböző kodek-pakkok telepítése után két, különböző helyről származó, de ugyanahhoz a tömörítéshez való kodek kiüti egymást... (tehát a végén egyáltalán nem nyitja ki...) Próbáld úgy intézni a dolgokat, hogy egy formátumhoz csak egy kodek legyen fent.

 

Dredly

Előzmény: banksy (1173)
tarzan72 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1174

Üdv Mindenki!

 

Örülnék, ha valaki tudna segíteni a következő ügyben:

Hardware: i5, GTX460, 8GBram
Software: Sony Vegas Pro 10 64bit

 

A programmal tökéletesen lehet AVCHD fájlokat szerkeszteni, de a korábban miniDV kameráról Vegas-szal importált AVI fájlok szerkesztése közben le-lefagy a program. Lejátszás (preview) közben egyszercsak leáll és nem válaszol. Egy idő múlva megint megy, aztán megint lefagy. Ezt csinálja új projektekkel is és a régi gépemen félbehagyottakkal is. Mindezt a HD és fullHD fájlokkal nem teszi. Mi lehet az oka?

 

Előre is kösz!

banksy Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1173

Igazából ami a gondot jelenti, ez:

 

http://kepkezelo.com/images/jn7j1f8mjhjqctlu1ehd.png

 

Bejelöltem a képen mi a gond! Nem tudom hogy működne. Mit kéne csinálnom? Mert most egyáltalán nem rak be hangsávot, egy videónál sem. :/

banksy Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1172

Most az gondom hogy én még soha nem telepítettem hang codecet és fogalmam sincs hogy kell! :(

Addig eljutottam hogy letöltöttem arról az oldalról a "AC-3 ACM Decompressor 1.5"-öt. ( Ha egyáltalán ezt kellet :/ ) Szóval letöltöttem de nem tudom hogy melyiket kell telepíteni: az x64 vagy az x86-ot? Aztán onnan tovább, miután azt felrakta mit kell még csinálni sajnos fogalmam sincs (Úgy az egész folyamatról nem tudok semmit) :( . Kérek valakit magyarázza el nekem úgy hogy én még ilyet soha nem csináltam és hogy megértsem!!!

banksy Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1171

Köszönöm megpróbálom, majd szólok hogy sikerült-e! Am a lejátszó programok rendesen lejátszák a filmet.

Előzmény: dredly (1170)
dredly Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1170

Azért csak 5 percnyi hangot rak be, mert csak annyi hangot lát:

Feltételezem, hogy 5.1-es filmhangról van szó. DVD-lejátszó progi (pl. PowerDVD) rendesen lejátsza a tejles filmet hanggal együtt? Ha így van, akkor szerintem valami kodek-probléma lehet (pl. a Vegas rosszul kezeli az AC-3 kodeket. Innen töltsd le, és telepítsd újra.). Ha a DVD-lejátszó progi is hibázik, akkor a fájl ilyen, és ne is keresd a hiányzó részeket.

 

Dredly

Előzmény: banksy (1169)
banksy Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1169

Üdv!

 

Annyit rólam hogy: egyelőre amatőr szinten foglalkozom a Sony Vegas programmal, de célom a fejlődés. Én előzeteseket szoktam készíteni filmekhez + játszogatni, próbálgatni a program funkcióit. De van egy nem is kicsi gondom ami akadályoz munkámban, mégpedig: Ha a programba berakok egy filmet, pl amivel most én akarok foglalkozni (1 videó- és 5 hangsáv)  az a gondom vele, hogy berakom, betölti, a videó sáv rendesen benn van, DE a hangsávokból (mindegyikből) csak egy kb. 5-10 perc van, és ezt nem tudom hogy meglehet-e valahogy oldani, vagy ez vmi alap hiba. Ebben szeretnék segítséget kérni, nekem a további munkámban ez nagyon segítene. Ha valaki nem teljesen értené azt ahogy leírtam készítettem egy képet: http://kepkezelo.com/images/ymtt6f51mum0c397wwbn.png

 

Szóval azt nem tudom hogy mért csak egy pár percet rakott be a hangsávokból... :/ Nagyon kérlek segítsetek nekem!!!

Skinner_ Creative Commons License 2010.12.27 0 0 1168

oké, köszi, azokat is ki fogom próbálni, de jelenleg a sony vegast is elég nekem megtanulni; szóval: miért nem találom a 3d source alpha-t?

Valaki pls help!

s

Előzmény: Jules1028 (1161)
MZ/Y Creative Commons License 2010.12.25 0 0 1167

Egyszerű a dolog:

Ha van 4 videód, amik kb. 700 MB-osak és a 4-ből akarsz 1 db 700 MB-osat, akkor nagyjából negyedeld az eredeti bitrátát. (Aztán lehet finomítani, mert a hang marad eredeti méretű, azaz a videón kicsit többet kell összenyomni.)

 

Tehát ha most van pl. 4 MB/s bitrátájú videód, akkor 1 MB/s-ra kell levenned. Ami már elég gáz minőség.

 

Ha nem speciális a felhasználás, akkor én dvd-re írnám.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1166)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1166

Üdv.


Kezdő szerkesztőként lenne kérdésem. Felvettem TV-ről egy műsort MPG formátunban 4 részletben(reklámok miatt). Átlagban 700Mb-osak lettek(720x546). Nos ezeket öszzefűztem és el szeretném menteni, de nagyon nagy méretű lenne. AVI-ba szeretném, de az borzasztó nagy lenne, az MPEG már jobb de még az is nagy. Lehetséges volna ezt elmenteni ~700Mb körülire? Értem, hogy a méretet kell lejjebb venni, de jelentősen nem csökken a mérete, esetleg vmi mást is be kellene állítani? Remélem, hogy értitek a kérdésem?! :)

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1165

Aha, tényleg nincs ott sem, de hova tűnik egyik pillanatról a másikra?:D

Honnan tudom letölteni?Vicces.

Megnézem XP lemezen hát ha.

Amúgy Sony 10-t kirpóbáltáok?Véleményetek?Sok újdonságot nem látok benne, probléma sem lett vele kevesebb.

Előzmény: dredly (1164)
dredly Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1164

Ez a hülye fórummotor kitörölte a backslash-t...

Windows\Fonts

Előzmény: dredly (1163)
dredly Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1163

Tudtommal a VEGAS is ugyanazokat a betűtipusokat használja, amit a Windows, tehát a hiányt a WIndowsFonts mappában keresd. Ha ott megvan, akkor szerintem a VEGAS-nak is látnia kell.

 

Dredly

Előzmény: Törölt nick (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.20 0 0 1162

Segítsetek, csak úgy a semmiből eltűnt a Vladimir script betütípús a Vegasból, ami érthetetlen rejtély.

Mit tudok csinálni?10est használtam, majd letöröltem és visszaraktam a jól bevált 9es verziót, de már abban sincs!

Jules1028 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 1161

Szerintem animálásra nem a Sony Vegas a legjobb választás. Ha lehet, inkább Adobe After Effects-et használj. 3D animációkhoz, meg 3DS Max vagy Maya a megfelelő választás.

Előzmény: Skinner_ (1160)
Skinner_ Creative Commons License 2010.12.19 0 0 1160

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem...

Pár hete játszadozok a SV Movie Studio Platinum 9.0b-vel, és eljutottam oda, hogy szeretnék animálgatni.

Egy jó pár oktatóvideót megnéztem, és mindenhol a 3d source alpha-t emlegetik, én viszont sehol sem találom.

Tudna valaki segíteni ebben?

 

Köszi!

S.

Superbad Creative Commons License 2010.12.18 0 0 1159

Siker!!! Options-ben benyomtam a mute all audio-t, utána kikapcsoltam és minden működik. Nem értem miért kellett megtornáztatni. :)

Kösz mindenkinek.

Előzmény: Superbad (1158)
Superbad Creative Commons License 2010.12.18 0 0 1158

Kipróbáltam, nem teszi bele. Nem hallható.

 

Ha a zenét a trimmer ablakban nyitom meg, ott lejátsza gond nélkül. De beépülve a videóba, illetve máshol, már nem.

Előzmény: MZ/Y (1157)
MZ/Y Creative Commons License 2010.12.18 0 0 1157

Próbaképpen csinálhatnál egy mpeg-et vagy amit akartál, abba belerakja-e a hangot.

Előzmény: Superbad (1156)
Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1156

Ok, köszönöm!

Asszem akkor megválok a progitól. Még szerencse hogy van 100 másik. :)

Előzmény: dredly (1155)
dredly Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1155

Nem vagyok MSN-re regisztrálva, így az nem fog menni. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

 

Dredly

Előzmény: Superbad (1154)
Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1154

Sajnos így sem működik. Nem akarom rabolni az idődet, de esetleg a gyorsabb kommunikáció érdekében meg tudnánk beszélni msn-en? Kényelmesebb lenne. Persze megértem ha nem.

címem: viktorhun5 [at] hotmail [dot] com

 

A zölddel keretezett, az a trimmer ablak.

Előzmény: dredly (1153)
dredly Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1153

Ha jól látom, valamiért a zöld kerettel jelölt rész aktív, ami valamilyen Preview-ablak (nem tudtam elolvasni a nevét). Klikkelj a piros nyíllal jelzett részre, és utána indítsd a lejátszást. Elvileg szólnia kellene, hacsak nincs kikapcsolva ("Mute") valami.

 

Dredly

Előzmény: Superbad (1152)
Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1152

Előzmény: dredly (1151)
dredly Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1151

Így látatlanba nem tudok mit mondani, legalább egy screenshot-ot tegyél be, hogy lássuk a tényállást.

 

Dredly

Előzmény: Superbad (1150)
Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1150

Csak hogy minden jó legyen, most már egy videó saját hangját sem hallani. :(

Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1149

Sajnos már mindent kipróbáltam, és semmi. Ha behúzok egy aláfestő zenét, az eredeti hangot sem hallani.

Előzmény: dredly (1148)
dredly Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1148

Ugyanarra a sávra húztad rá, amin a videó hangja is volt? Ha igen, akkor jogos: sávon belüli "keveredés" csak átúszásnál (crossfade) lehetséges.

Ha külön sávra húztad, akkor egyszerre kell szólnia a videó hangjával (hacsak az egyik nem sokkal hangosabb, és ezért valamelyik elnyomja a másikat).

 

Dredly

Előzmény: Superbad (1147)
Superbad Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1147

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni és bízom benne, hogy sikerül érthetően fogalmaznom.

Ott akadtam el, amikor zenét akartam a videó alá tenni, de sajnos a zenét egyáltalán nem játszotta a videoval egyszerre. Mit rontottam el? Vagy mit nem nyomtam meg? :)

Próbáltam mp3-at, wma-t, de egyikkel sem volt hangja a videónak.

 

Köszi a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!